Ingvaras Butautas 2013 m. vasario 27 d. 23:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Mūsų siekis - A lygos prieinamumas"

Naujojo LFF partnerio „Pradas Media“ direktorius J. Garliauskas nežada nei aukšto futbolo lygio, nei naujų stadionų. Nebent komfortą futbolo žiūrovui

J. Garliauskas - naujas veidas Lietuvos futbole
Vaidoto Januškos nuotr.
J. Garliauskas - naujas veidas Lietuvos futbole
Naujojo Lietuvos futbolo federacijos partnerio „Pradas Media“ direktorius Justinas Garliauskas futbolo bendruomenei – naujas veidas. Jis labiau žinomas muzikos pasaulyje. Šiek tiek – krepšinyje. Yra žaidęs mėgėjų lygoje.

Tačiau kalbant su A lygos rinkodarininku, reklamuotoju, propaguotoju, kaip jis buvo pristatytas per trečiadienį vykusį 2013-ųjų sezono pristatymą, galima suprasti, kad jis futbolo nelaiko sau svetimu. Gali šnekėti ir apie Marijampolės „Sūduvą“ ir apie Danijos rinktinę.

Bet daugiausia kalbėjomės ne apie patį futbolą, o apie jo pateikimą vartotojui, patogumus žiūrovui stadionuose – tai, kuo J. Garliauskui teks domėtis 2013-aisiais.

Kuo A lyga bus geresnė negu būdavo anksčiau?
Pateikimu. Mūsų šio sezono siekis yra, kad A lyga būtų maksimaliai prieinama vartotojui. Užkietėję futbolo fanai,  kaip aš pats, susiras ją bet kokiame formate. Bet mes siekiame, kad ji būtų kokybiškai pateikta į kiekvienus namus, į mobilų telefoną, į televizoriaus ekraną.

Kokį rezultatą esate numatę pasiekti, kad galėtumėte pasakyti – mes padarėme savo darbą?
Tai nėra taip lengvai atsakoma: iškeltas toks tikslas ir jis pasiektas. Kuo daugiau bus žiūrovų, kuo transliacijos taps kokybiškesnės, kuo geresnius rezultatus, didesnę intrigą matysime aikštėje, tuo daugiau žmonių bus patenkinti. Futbolas žiūrovui yra pramoga. Mes nekeliame sau tikslo, kad tą pramogą parodyti tokiam ar kitokiam skaičiui žiūrovų. Esmė yra ta, kad susitelkę stengsimės, kad A lyga būtų tokia, kokios nori ir klubai, ir žiūrovai, ir žaidėjai, ir federacija, ir kiti su futbolu susiję asmenys.

Ar nesutrukdys tam neaukštas paties futbolo lygis?
Ar futbolo lygis yra aukštas ar neaukštas, pamatome tada, kai tas futbolo lygis susiduria su kitu futbolo lygiu. Aš nemanau, kad pažiūrėjęs Lietuvos, Suomijos, Islandijos, Slovėnijos čempionatus, žmogus pasakys: štai čia futbolo lygis yra toks, o štai čia – kitoks. Esame trijų milijonų gyventojų valstybė ir turime tiek talentų, kiek jų užsiauginame. Turime džiaugtis jau tuo, kad turime devynis profesionalius klubus. Estijoje tokių yra keturi. Ir kelios mėgėjų komandos, žaidžiančios aukščiausioje Estijos futbolo lygoje. Manau, kad svarbiau yra sukurti žmonėms patogumą. Jie yra linkę leisti laiką komfortabilioje aplinkoje. Todėl komforto sukūrimas yra vienas iš mūsų prioritetų.

Ar tą komfortą žmogus gali pajusti Lietuvos stadionuose?

Stadionų mes tikrai nepristatysim. Bet įsivaizduokime, kad klubų ekonominė padėtis stabilizuojasi. Jie turi tam tikrą skaičių savo gerbėjų – ištikimų fanų, kurie į jų rungtynes važiuoja per visą Lietuvą ir net į užsienio šalis. Bet yra tokių žmonių, kurie galėtų iškeisti popietę parke į popietę stadione. Klausimas – ar mes jiems pasiūlome tai. Ar stadionai siūlo jiems tokias paslaugas, kokias siūlo kitos pramogų zonos? Paimkime bet kurį europinį stadioną pavyzdžiu, ir pamatysime, kokia yra gradacija tarp paslaugų: maitinimu, parkingu.

Ar apsimoka kam nors organizuoti maitinimo įvairovę tame stadione, kur susirenka 400 žiūrovų?
Tie 400 žiūrovų yra 400 vartotojų. Jie gali suvartoti tam tikrą kiekį alaus, užkandžių ar to, ką jiems pasiūlysi. Vėliau tų žiūrovų gali ateiti 600, dar vėliau – 1000. Ir, manau, verslas tikrai investuos į tai, kad susikurti sau 1000 vartotojų, kur jam beliks tik atsivežti savo mobilią įrangą alui ar kavai. Aš pats atsimenu, kai rinktinė žaidė rungtynes su italais „Žalgirio“ stadione, ir kai mums nebuvo svarbu kokia infrastruktūra, kuo prekiaujama prie stadiono. Mes buvome išalkę paties futbolo – tarptautinio lygio pramogos. Bet laikai keičiasi - evoliucionuoja. Ir mes turime adaptuotis ir eiti kartu su laiku koja kojon. Pavyzdžiui adaptuotis taip, kad suteikti žmogui galimybę futbolą žiūrėti jo mobiliajame telefone.Turbūt sutiksite, kad A lygos įvaizdis Lietuvoje - ne koks. Žmonės, kuriems prieinamos didžiųjų šalių čempionatų transliacijos, ją vertina labai ne kaip. Internete galima pasiskaityti labai daug komentarų, teigiančių, kad Lietuvoje verto dėmesio futbolo nėra. Kaip manote šį įvaizdį pagerinti, pakeisti?
Aš iš esmės nesu linkęs manyti, kad turėtume formuoti savo požiūrį per internetinio komentaro prizmę. Aš nesu skaitęs pozityvaus internetinio komentaro. Pagal juos Lietuvoje nėra nieko teigiamo: mūsų politika – ne politika, žmonės – ne žmonės, sportas – ne sportas, kaimynas – ne kaimynas. Mes puolam džiūgauti ir identifikuoti save su tuo, kas laimi. Krepšininkai laimėjo medalį – mes krepšininkai, Rūta Meilutytė laimėjo auksą – štai mes plaukikai. Galbūt vieną dieną ateis futbole pergalės. Mūsų užduotis yra viešosios žiniasklaidos infrastruktūros sukūrimas. O ką žmonės kalba, ką jie rašo, kokios nuotaikos jie tą dieną atsikėlė iš lovos, mes nesukontroliuosime.

Kaip manote sudominti žiūrovus futbolu pavasarį, kai vieni klubai žaidžia antrarūšėse aikštėse, kiti – iš viso ne savo namų mieste?

Klimatinių sąlygų mes nepakeisime. Ir aišku, kad vasarą žiūrovų bus daugiau, o esant minusinei temperatūrai, mes jų tiek pritraukti negalėsime.

Turite kokį nors savo veiklą apibendrinsiantį šūkį?
Kokį nors: „Visi į futbolą“, ar „Paverskime futbolą pirmaujančia sporto šaka“? Ne. Jei mes juos akcentuosime, tai bus viena ar kita klišė. Mes teigiame: yra A lyga, kad ji yra čia, verta ateiti ją žiūrėti.

Ir dėl ko verta?
Dėl futbolo. Dėl klubų pasiekimų.

Kalbant apie klubų pasiekimus. Jūs manote, kad Lietuvos klubai labiau suvilios futbolo žiūrovą nei „Real“ – „Barcelona“ rungtynių transliacija?
Mes bandome taip susidėlioti tvarkaraštį, kad mūsų rungtynės nekonkuruotų su kitų lygų svarbiausiais mačais. Šeštadienio mūsų transliacija prasidės antrą valandą Lietuvos laiku, „Premier“ lygos mačai vyksta mūsų laiku – penktą, mačai Ispanijoje prasideda ypatingai vėlai. Ir jie nesikerta. Juo labiau - šiemet nėra jokių tarptautinių rinktinių turnyrų.

Ar vasarą per didelius karščius šeštadienio antrą valanda neatbaidys žiūrovų?

Sezonas susideda iš trijų dalių: pavasaris, vasara, ruduo. Ir laikas yra adaptuotinas jiems. Aišku, priklausomai nuo to, koks tuo metu yra televizijos tinklelis, kokiomis priemonėmis iš kokių stadionų mes galime transliuoti. Mes pagalvojome ir apie tai, kad kai kuriuose stadionuos – dirbtinė danga, apie jos temperatūrą saulėkaitoje. Nėra taip, kad atėjo kažkokia kompanija ir pareiškė: žinot, darykit šitaip. Ilgai konsultavomės, su LFF, visais klubais, jų techniniais direktoriais, stadionų darbuotojais.Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvę užgrūdino legionierės patirtis
2019 12 12
Žvilgsnis
Pastaruosius pusketvirtų metų užsienyje rungtyniavusi Santa Baltkojienė praėjus dešimtmečiui sugrįžo ten, kur ir prasidėjo jos krepšininkės kelias.
Broliai Lavrinovičiai – prieš „Ryto“ jaunimą
2019 12 12
Anonsas
„Jaunimas dabar įžūlus. Jie bėgs, stengsis, todėl turime būti pasiruošę", - prieš mačą mėgėjų lygoje juokėsi Kšištofas Lavrinovičius.
Š. Sakalauskas netiki „Žalgirio“ krize
2019 12 11
Žvilgsnis
Krepšinio ekspertas Šarūnas Sakalauskas: „Geresnis taiklumas palengvintų puolimą, nes, išskyrus dvikovą su CSKA, „Žalgiris“ pelnė nedaug taškų“.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Į Lozaną – rekordinis lietuvių būrys
2019 12 10
Jaunimo olimpiada
Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionas M.Morauskas liko pirmas už brūkšnio, tačiau vilčių patekti į jaunimo olimpines žaidynes dar neprarado.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
Ristūnai vėl skries ledu Dusetose
2019 12 11
Žirginis sportas
Ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2020“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė vyks vasario 1 d.
 
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Žinomi žmonės turi savo favoritus
2019 12 09
Apdovanojimai
Ką „LTeam apdovanojimuose“ palaiko eurokomisaras, žurnalistės, radijo laidų vedėjas Palangos meras ir „Ryto“ aukštaūgis?
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas