Ingvaras Butautas 2013 m. vasario 27 d. 23:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Mūsų siekis - A lygos prieinamumas"

Naujojo LFF partnerio „Pradas Media“ direktorius J. Garliauskas nežada nei aukšto futbolo lygio, nei naujų stadionų. Nebent komfortą futbolo žiūrovui

J. Garliauskas - naujas veidas Lietuvos futbole
Vaidoto Januškos nuotr.
J. Garliauskas - naujas veidas Lietuvos futbole
Naujojo Lietuvos futbolo federacijos partnerio „Pradas Media“ direktorius Justinas Garliauskas futbolo bendruomenei – naujas veidas. Jis labiau žinomas muzikos pasaulyje. Šiek tiek – krepšinyje. Yra žaidęs mėgėjų lygoje.

Tačiau kalbant su A lygos rinkodarininku, reklamuotoju, propaguotoju, kaip jis buvo pristatytas per trečiadienį vykusį 2013-ųjų sezono pristatymą, galima suprasti, kad jis futbolo nelaiko sau svetimu. Gali šnekėti ir apie Marijampolės „Sūduvą“ ir apie Danijos rinktinę.

Bet daugiausia kalbėjomės ne apie patį futbolą, o apie jo pateikimą vartotojui, patogumus žiūrovui stadionuose – tai, kuo J. Garliauskui teks domėtis 2013-aisiais.

Kuo A lyga bus geresnė negu būdavo anksčiau?
Pateikimu. Mūsų šio sezono siekis yra, kad A lyga būtų maksimaliai prieinama vartotojui. Užkietėję futbolo fanai,  kaip aš pats, susiras ją bet kokiame formate. Bet mes siekiame, kad ji būtų kokybiškai pateikta į kiekvienus namus, į mobilų telefoną, į televizoriaus ekraną.

Kokį rezultatą esate numatę pasiekti, kad galėtumėte pasakyti – mes padarėme savo darbą?
Tai nėra taip lengvai atsakoma: iškeltas toks tikslas ir jis pasiektas. Kuo daugiau bus žiūrovų, kuo transliacijos taps kokybiškesnės, kuo geresnius rezultatus, didesnę intrigą matysime aikštėje, tuo daugiau žmonių bus patenkinti. Futbolas žiūrovui yra pramoga. Mes nekeliame sau tikslo, kad tą pramogą parodyti tokiam ar kitokiam skaičiui žiūrovų. Esmė yra ta, kad susitelkę stengsimės, kad A lyga būtų tokia, kokios nori ir klubai, ir žiūrovai, ir žaidėjai, ir federacija, ir kiti su futbolu susiję asmenys.

Ar nesutrukdys tam neaukštas paties futbolo lygis?
Ar futbolo lygis yra aukštas ar neaukštas, pamatome tada, kai tas futbolo lygis susiduria su kitu futbolo lygiu. Aš nemanau, kad pažiūrėjęs Lietuvos, Suomijos, Islandijos, Slovėnijos čempionatus, žmogus pasakys: štai čia futbolo lygis yra toks, o štai čia – kitoks. Esame trijų milijonų gyventojų valstybė ir turime tiek talentų, kiek jų užsiauginame. Turime džiaugtis jau tuo, kad turime devynis profesionalius klubus. Estijoje tokių yra keturi. Ir kelios mėgėjų komandos, žaidžiančios aukščiausioje Estijos futbolo lygoje. Manau, kad svarbiau yra sukurti žmonėms patogumą. Jie yra linkę leisti laiką komfortabilioje aplinkoje. Todėl komforto sukūrimas yra vienas iš mūsų prioritetų.

Ar tą komfortą žmogus gali pajusti Lietuvos stadionuose?

Stadionų mes tikrai nepristatysim. Bet įsivaizduokime, kad klubų ekonominė padėtis stabilizuojasi. Jie turi tam tikrą skaičių savo gerbėjų – ištikimų fanų, kurie į jų rungtynes važiuoja per visą Lietuvą ir net į užsienio šalis. Bet yra tokių žmonių, kurie galėtų iškeisti popietę parke į popietę stadione. Klausimas – ar mes jiems pasiūlome tai. Ar stadionai siūlo jiems tokias paslaugas, kokias siūlo kitos pramogų zonos? Paimkime bet kurį europinį stadioną pavyzdžiu, ir pamatysime, kokia yra gradacija tarp paslaugų: maitinimu, parkingu.

Ar apsimoka kam nors organizuoti maitinimo įvairovę tame stadione, kur susirenka 400 žiūrovų?
Tie 400 žiūrovų yra 400 vartotojų. Jie gali suvartoti tam tikrą kiekį alaus, užkandžių ar to, ką jiems pasiūlysi. Vėliau tų žiūrovų gali ateiti 600, dar vėliau – 1000. Ir, manau, verslas tikrai investuos į tai, kad susikurti sau 1000 vartotojų, kur jam beliks tik atsivežti savo mobilią įrangą alui ar kavai. Aš pats atsimenu, kai rinktinė žaidė rungtynes su italais „Žalgirio“ stadione, ir kai mums nebuvo svarbu kokia infrastruktūra, kuo prekiaujama prie stadiono. Mes buvome išalkę paties futbolo – tarptautinio lygio pramogos. Bet laikai keičiasi - evoliucionuoja. Ir mes turime adaptuotis ir eiti kartu su laiku koja kojon. Pavyzdžiui adaptuotis taip, kad suteikti žmogui galimybę futbolą žiūrėti jo mobiliajame telefone.Turbūt sutiksite, kad A lygos įvaizdis Lietuvoje - ne koks. Žmonės, kuriems prieinamos didžiųjų šalių čempionatų transliacijos, ją vertina labai ne kaip. Internete galima pasiskaityti labai daug komentarų, teigiančių, kad Lietuvoje verto dėmesio futbolo nėra. Kaip manote šį įvaizdį pagerinti, pakeisti?
Aš iš esmės nesu linkęs manyti, kad turėtume formuoti savo požiūrį per internetinio komentaro prizmę. Aš nesu skaitęs pozityvaus internetinio komentaro. Pagal juos Lietuvoje nėra nieko teigiamo: mūsų politika – ne politika, žmonės – ne žmonės, sportas – ne sportas, kaimynas – ne kaimynas. Mes puolam džiūgauti ir identifikuoti save su tuo, kas laimi. Krepšininkai laimėjo medalį – mes krepšininkai, Rūta Meilutytė laimėjo auksą – štai mes plaukikai. Galbūt vieną dieną ateis futbole pergalės. Mūsų užduotis yra viešosios žiniasklaidos infrastruktūros sukūrimas. O ką žmonės kalba, ką jie rašo, kokios nuotaikos jie tą dieną atsikėlė iš lovos, mes nesukontroliuosime.

Kaip manote sudominti žiūrovus futbolu pavasarį, kai vieni klubai žaidžia antrarūšėse aikštėse, kiti – iš viso ne savo namų mieste?

Klimatinių sąlygų mes nepakeisime. Ir aišku, kad vasarą žiūrovų bus daugiau, o esant minusinei temperatūrai, mes jų tiek pritraukti negalėsime.

Turite kokį nors savo veiklą apibendrinsiantį šūkį?
Kokį nors: „Visi į futbolą“, ar „Paverskime futbolą pirmaujančia sporto šaka“? Ne. Jei mes juos akcentuosime, tai bus viena ar kita klišė. Mes teigiame: yra A lyga, kad ji yra čia, verta ateiti ją žiūrėti.

Ir dėl ko verta?
Dėl futbolo. Dėl klubų pasiekimų.

Kalbant apie klubų pasiekimus. Jūs manote, kad Lietuvos klubai labiau suvilios futbolo žiūrovą nei „Real“ – „Barcelona“ rungtynių transliacija?
Mes bandome taip susidėlioti tvarkaraštį, kad mūsų rungtynės nekonkuruotų su kitų lygų svarbiausiais mačais. Šeštadienio mūsų transliacija prasidės antrą valandą Lietuvos laiku, „Premier“ lygos mačai vyksta mūsų laiku – penktą, mačai Ispanijoje prasideda ypatingai vėlai. Ir jie nesikerta. Juo labiau - šiemet nėra jokių tarptautinių rinktinių turnyrų.

Ar vasarą per didelius karščius šeštadienio antrą valanda neatbaidys žiūrovų?

Sezonas susideda iš trijų dalių: pavasaris, vasara, ruduo. Ir laikas yra adaptuotinas jiems. Aišku, priklausomai nuo to, koks tuo metu yra televizijos tinklelis, kokiomis priemonėmis iš kokių stadionų mes galime transliuoti. Mes pagalvojome ir apie tai, kad kai kuriuose stadionuos – dirbtinė danga, apie jos temperatūrą saulėkaitoje. Nėra taip, kad atėjo kažkokia kompanija ir pareiškė: žinot, darykit šitaip. Ilgai konsultavomės, su LFF, visais klubais, jų techniniais direktoriais, stadionų darbuotojais.Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
Lietuviai Suomijoje sudorojo rusus
2019 08 17
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, tęsdama pasiruošimą pasaulio čempionatui Kinijoje, iškovojo dar vieną pergalę ir laimėjo turnyrą Suomijoje (VIDEO).
 
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Brazilą žavi futbolo nenuspėjamumas
2019 08 15
Treneris
FK „Vilnius“ dirbsiantis brazilas Erickas Monteiro: „Vaikui iki 10 m. reikia suteikti laisvę ir kūrybiškumą aikštelėje.“
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
Šilalėje – rekordinis dalyvių antplūdis
2019 08 12
Bėgimas
Trečią kartą vykęs Šilalės miesto bėgimas viršijo drąsiausius lūkesčius. Apie 700 dalyvių planavę rengėjai sulaukė daugiau nei 800 sporto entuziastų.
Lengvaatlečiams nepavyko išsilaikyti
2019 08 11
Europos čempionatas
Europos lengvosios atletikos komandų čempionatą lietuviai baigė Edžio Matusevičiaus pergale, bet tai nepadėjo išsilaikyti antroje pagal pajėgumą lygoje.
 
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
Į pusfinalį – po atkaklios kovos
2019 08 17
Turnyras
ATP „Challenger“ turnyro „Odlum Brown Van Open“ vienetų varžybų ketvirtfinalyje Ričardas Berankis sunkiai įsibėgėjo, bet galingai finišavo.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – pirmajame dešimtuke
2019 08 10
Europos čempionatas
Alkmare vykstančio Europos dviračių plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse daugkartinė Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė iškovojo 10-ąją vietą.
Lietuvė – per akimirką nuo medalio
2019 08 09
Europos čempionatas
Alkmare (Nyderlandai) vykstančio Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse Akvilė Gedraitytė iškovojo ketvirtąją vietą.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvės žengė į pagrindines varžybas
2019 08 08
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje užtikrintai įveikė atrankos barjerą.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
„Priėmėme nelengvą strateginį sprendimą“
2019 08 08
Situacija
Praradęs viltį patekti tarp stipriausiųjų Benediktas Vanagas vietoj keturių likusių „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapų startuos tik viename.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Estafetėse lietuviai nesublizgėjo
2019 08 18
Orientavimasis
Norvegijoje estafečių varžybomis baigėsi 36-asis pasaulio orientavimosi sporto čempionatas.
D.Rapšiui – netikėtas M.Kalniečio klausimas
2019 08 18
Plaukimas
Į Lietuvą grįžęs plaukikas Danas Rapšys: „Pirmą kartą gyvenime buvo tiek varžybų. Norime pailsėti. Dvi savaites dabar tik ilsėsimės, norime pabūti namie.“
Izraelyje – Lietuvos gimnasto triumfas
2019 08 18
Gimnastika
Tel Avive šeštadienį pasibaigusio atvirojo sportinės gimnastikos čempionato daugiakovėje triumfavo Lietuvos atstovas Robertas Tvorogalas.
 
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
„Parateam Lietuva“ ateina laužyti stereotipų
2019 08 08
Naujovė
Lietuvos paralimpinė komanda turi naują vardą – „Parateam Lietuva“. Jos simboliu tapo ąžuolo gilė, simbolizuojanti naują pradžią.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas