sportas.info 2013 m. vasario 11 d. 14:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai laimėjo ir "valydami kelią"

Baltarusijos Ežerų krašto“ ralyje startavo net septyni lietuviški ekipažai. Ralio nugalėtojais tapo lietuviai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna.

Ralyje kaimyninėje Baltarusijoje dalyvavo nemažai Lietuvos ekipažų
Ralyje kaimyninėje Baltarusijoje dalyvavo nemažai Lietuvos ekipažų
   
Vasario  9-10 dienomis Baltarusijoje surengtas pirmas Baltarusijos ralio čempionato etapas. „Ežerų krašto“ ralyje startavo net septyni lietuviški ekipažai. Iš viso varžybos sutraukė 18 duetų dėmesio. Ralio nugalėtojais tapo lietuviai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna.

Po 270 kilometrų, iš  kurių 70km buvo važiuojami trasomis, 11-os greičio ruožų ir atkaklios kovos Baltarusijos ralio čempionato pirmo etapo nugalėtojais tapo lietuviai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna. Jie artimiausią konkurentą, Anatolijų Šimakovskį ir Anatolijų Okolovičių aplenkė 21,7 sekundės. Vienas greičio ruožas buvo važiuojamas tris kartus, kiti greičio ruožai- dukart.

Plačiau apie varžybas paprašytas papasakoti nugalėtojų ekipažo šturmanas, panevėžietis Dainius Alekna sakė, kad baltarusiai lietuvius priėmė itin svetingai. Nors ralio išvakarėse oro sąlygos ir keliai buvo idealios būklės, naktį gamta iškrėtė staigmeną. Gausiai pasnigus kitą rytą ralio trasomis lenktynininkams skrieti buvo kur kas sudėtingiau. Iškart po vieno geriausių Baltarusijos ekipažų - Anatolijaus Šimakovskio ir Anatolijaus Okolovičiaus startavę lietuviai pirmąjį greičio ruožą lyderiams pralaimėjo 3,3 sekundės. Dainius Alekna tvirtino, kad gavus aukštą startinę vietą teko „valyti kelią“, o tai greičio lyderiaujantiems ekipažams nepridėjo. Tačiau jau antrojo greičio ruožo finiše paaiškėjo, kad Vaidotas Žala ir Dainius Alekna oponentams, sportininkų žargonu tariant, „įvežė“ 9 sekundes. Sekančiuose greičio ruožuose lietuviai stabiliai didino savo persvarą ir kiekvieno greičio ruožo finiše fiksuodavo keliomis sekundėmis geresni laiką, nei Baltarusijos favoritai. Tiesa, aštuntame ir devintame greičio ruožuose, atitinkamai aštuoniomis ir dviem sekundėmis buvo greitesni baltarusiai, tačiau likusius du „dopus“ lietuviai įveikė greičiau, taip užsitikrindami pergalę klasėje B12 ir absoliučioje įskaitoje.Ant prizininkų pakylos taip pat užlipo Darius Biesevičius su šturmane Tatjana Cyrfa. Jie bendroje įskaitoje ir klasėje finišavo treti. Šeštą vietą užėmė Vilmantas Pupius ir Gediminas Račas. Devintoje vietoje absoliučiai finišavę Valerijus Murnikovas su Linu Pilypavičiumi, dviejų varomųjų ratų gretose pelnė trečią vietą. Beje,  šis ekipažas susikūrė tik prieš pusmetį, ir su kiekvienomis varžybomis po truputį greitėja. Verta pažymėti, kad sportininkai neturi didelio mechanikų būrio, tad daugelį pasiruošimo raliui darbų atlieka patys. Valerijus Murnikovas po varžybų socialiniame tinklapyje rašė: „Trasos buvo labai sunkios dėl pliusinės temperatūros ir daugybės iškritusio sniego...Važiuojant antrą kartą tuo pačiu greičio ruožu savo laiką gerindavom nuo 15 iki 21 sekundes“. Andrejus Goloborodko ir Gediminas Saudargas varžybas baigė aštuntoje vietoje ir klasėje liko šešti. Kiek nepasisekė panevėžiečių Arūno ir Manto Vaičiūnų šeimyniniam duetui. Viename iš greičio ruožų ekipažo automobilis išslydo iš trasos ir užstrigo pusnyse. Automobilį ant kelio sugrąžinti pavyko tik žiūrovų dėka. Nors „Subaru Impreza WRX STI“ ir nenukentėjo, tačiau Arūnui ir Mantui Vaičiūnams ambicijas užlipti ant nugalėtojų pakylos teko palaidoti. Tačiau sportininkai garbingai finišavo, ir nors pusnyse praradę marias laiko jie į finišą atvyko paskutiniai, organizatoriai jiems įteikė paguodos taurę. Į lyderių gretas po pirmų keturių greičio ruožų taikėsi ir Aleksas Sevirchukovas su Gediminu Celiešiumi, tačiau jiems varžybos penktajame greičio ruože baigėsi avarija.

Praeityje incidentais ralio trasose garsėjęs vairuotojas Vaidotas Žala, pastaruoju metu šturmanauti pasikvietęs Dainių Alekną, įgavo stabilumo ir varžybose ne tik startuoja, bet ir sėkmingai finišuoja. Dainius Alekna šturmano karjerą pradėjo dar 1994-aisiais, ir stenogramą yra skaitęs gerai žinomiems lenktynininkams tokiems kaip Rokas Lipeikis, Evaldas Čirba, Arūnas Vaičiūnas ir Giedrius Notkus. Prieš keletą metų Dainius Alekna pripažintas Lietuvos automobilių sporto meistru.

Baltarusijos ralio čempionato pirmojo etapo nugalėtojai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna, paklausti apie planus važiuoti visame Baltarusijos čempionate atsakė, kad, deja, sudalyvauti pavyks ne visose varžybose. Antras etapas Baltarusijoje vyks gegužės 12 dieną, tačiau tądien Lietuvoj sportininkai rikiuosis startui Vilniaus ralyje. Kiti Baltarusijos ralio etapai vyks Lietuvoje, nes „300 lakes rally“ ir „Classic rally“ bus vedama ir Baltarusijos čempionato įskaita. Dar vienas etapas numatytas Ukrainoje.

Lietuvių garbę  Baltarusijoje gynė Vaidotas Žala, kuriam talkino Dainius Alekna (Subaru Impreza WRX STI), Arūnas ir Mantas Vaičiūnai (Subaru Impreza WRX STI), Valerijus Murnikovas ir  Linas Pilypavičius (BMW 325), Andrejus Goloborodko ir Gediminas Saudargas (Subaru Impreza WRX STI),  Aleksas Sivirchukovas su šturmanu Gediminu Celiešiumi (Mitsubishi Lancer Evo VIII), Vilmantas Pupius ir Gediminas Račas (Renault Clio) bei Darius Biesevičius su Tatiana Tsyrfa (Mitsubishi Lancer Evo VIII).Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas