sportas.info 2013 m. vasario 11 d. 14:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai laimėjo ir "valydami kelią"

Baltarusijos Ežerų krašto“ ralyje startavo net septyni lietuviški ekipažai. Ralio nugalėtojais tapo lietuviai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna.

Ralyje kaimyninėje Baltarusijoje dalyvavo nemažai Lietuvos ekipažų
Ralyje kaimyninėje Baltarusijoje dalyvavo nemažai Lietuvos ekipažų
   
Vasario  9-10 dienomis Baltarusijoje surengtas pirmas Baltarusijos ralio čempionato etapas. „Ežerų krašto“ ralyje startavo net septyni lietuviški ekipažai. Iš viso varžybos sutraukė 18 duetų dėmesio. Ralio nugalėtojais tapo lietuviai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna.

Po 270 kilometrų, iš  kurių 70km buvo važiuojami trasomis, 11-os greičio ruožų ir atkaklios kovos Baltarusijos ralio čempionato pirmo etapo nugalėtojais tapo lietuviai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna. Jie artimiausią konkurentą, Anatolijų Šimakovskį ir Anatolijų Okolovičių aplenkė 21,7 sekundės. Vienas greičio ruožas buvo važiuojamas tris kartus, kiti greičio ruožai- dukart.

Plačiau apie varžybas paprašytas papasakoti nugalėtojų ekipažo šturmanas, panevėžietis Dainius Alekna sakė, kad baltarusiai lietuvius priėmė itin svetingai. Nors ralio išvakarėse oro sąlygos ir keliai buvo idealios būklės, naktį gamta iškrėtė staigmeną. Gausiai pasnigus kitą rytą ralio trasomis lenktynininkams skrieti buvo kur kas sudėtingiau. Iškart po vieno geriausių Baltarusijos ekipažų - Anatolijaus Šimakovskio ir Anatolijaus Okolovičiaus startavę lietuviai pirmąjį greičio ruožą lyderiams pralaimėjo 3,3 sekundės. Dainius Alekna tvirtino, kad gavus aukštą startinę vietą teko „valyti kelią“, o tai greičio lyderiaujantiems ekipažams nepridėjo. Tačiau jau antrojo greičio ruožo finiše paaiškėjo, kad Vaidotas Žala ir Dainius Alekna oponentams, sportininkų žargonu tariant, „įvežė“ 9 sekundes. Sekančiuose greičio ruožuose lietuviai stabiliai didino savo persvarą ir kiekvieno greičio ruožo finiše fiksuodavo keliomis sekundėmis geresni laiką, nei Baltarusijos favoritai. Tiesa, aštuntame ir devintame greičio ruožuose, atitinkamai aštuoniomis ir dviem sekundėmis buvo greitesni baltarusiai, tačiau likusius du „dopus“ lietuviai įveikė greičiau, taip užsitikrindami pergalę klasėje B12 ir absoliučioje įskaitoje.Ant prizininkų pakylos taip pat užlipo Darius Biesevičius su šturmane Tatjana Cyrfa. Jie bendroje įskaitoje ir klasėje finišavo treti. Šeštą vietą užėmė Vilmantas Pupius ir Gediminas Račas. Devintoje vietoje absoliučiai finišavę Valerijus Murnikovas su Linu Pilypavičiumi, dviejų varomųjų ratų gretose pelnė trečią vietą. Beje,  šis ekipažas susikūrė tik prieš pusmetį, ir su kiekvienomis varžybomis po truputį greitėja. Verta pažymėti, kad sportininkai neturi didelio mechanikų būrio, tad daugelį pasiruošimo raliui darbų atlieka patys. Valerijus Murnikovas po varžybų socialiniame tinklapyje rašė: „Trasos buvo labai sunkios dėl pliusinės temperatūros ir daugybės iškritusio sniego...Važiuojant antrą kartą tuo pačiu greičio ruožu savo laiką gerindavom nuo 15 iki 21 sekundes“. Andrejus Goloborodko ir Gediminas Saudargas varžybas baigė aštuntoje vietoje ir klasėje liko šešti. Kiek nepasisekė panevėžiečių Arūno ir Manto Vaičiūnų šeimyniniam duetui. Viename iš greičio ruožų ekipažo automobilis išslydo iš trasos ir užstrigo pusnyse. Automobilį ant kelio sugrąžinti pavyko tik žiūrovų dėka. Nors „Subaru Impreza WRX STI“ ir nenukentėjo, tačiau Arūnui ir Mantui Vaičiūnams ambicijas užlipti ant nugalėtojų pakylos teko palaidoti. Tačiau sportininkai garbingai finišavo, ir nors pusnyse praradę marias laiko jie į finišą atvyko paskutiniai, organizatoriai jiems įteikė paguodos taurę. Į lyderių gretas po pirmų keturių greičio ruožų taikėsi ir Aleksas Sevirchukovas su Gediminu Celiešiumi, tačiau jiems varžybos penktajame greičio ruože baigėsi avarija.

Praeityje incidentais ralio trasose garsėjęs vairuotojas Vaidotas Žala, pastaruoju metu šturmanauti pasikvietęs Dainių Alekną, įgavo stabilumo ir varžybose ne tik startuoja, bet ir sėkmingai finišuoja. Dainius Alekna šturmano karjerą pradėjo dar 1994-aisiais, ir stenogramą yra skaitęs gerai žinomiems lenktynininkams tokiems kaip Rokas Lipeikis, Evaldas Čirba, Arūnas Vaičiūnas ir Giedrius Notkus. Prieš keletą metų Dainius Alekna pripažintas Lietuvos automobilių sporto meistru.

Baltarusijos ralio čempionato pirmojo etapo nugalėtojai Vaidotas Žala ir Dainius Alekna, paklausti apie planus važiuoti visame Baltarusijos čempionate atsakė, kad, deja, sudalyvauti pavyks ne visose varžybose. Antras etapas Baltarusijoje vyks gegužės 12 dieną, tačiau tądien Lietuvoj sportininkai rikiuosis startui Vilniaus ralyje. Kiti Baltarusijos ralio etapai vyks Lietuvoje, nes „300 lakes rally“ ir „Classic rally“ bus vedama ir Baltarusijos čempionato įskaita. Dar vienas etapas numatytas Ukrainoje.

Lietuvių garbę  Baltarusijoje gynė Vaidotas Žala, kuriam talkino Dainius Alekna (Subaru Impreza WRX STI), Arūnas ir Mantas Vaičiūnai (Subaru Impreza WRX STI), Valerijus Murnikovas ir  Linas Pilypavičius (BMW 325), Andrejus Goloborodko ir Gediminas Saudargas (Subaru Impreza WRX STI),  Aleksas Sivirchukovas su šturmanu Gediminu Celiešiumi (Mitsubishi Lancer Evo VIII), Vilmantas Pupius ir Gediminas Račas (Renault Clio) bei Darius Biesevičius su Tatiana Tsyrfa (Mitsubishi Lancer Evo VIII).Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
SKM – padėka už socialinę veiklą
2019 12 15
Apdovanojimas
Vilniaus meras Remigijus Šimašius padėkojo Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) už ilgus metus kryptingai vykdomą socialiai atsakingą veiklą.
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Po pralaimėjimo – pagarbūs įvertinimai
2019 12 15
Boksas
Nors Egidijus Kavaliauskas pralaimėjo Terrence'ui Crawfordui kovą dėl WBO pasaulio čempiono diržo, lietuvio kovingumą įvertino garsūs bokso ekspertai.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Lentelės viršūnėje – ankšta
2019 12 15
Lietuvos lyga
Paskutinėse Lietuvos rankinio čempionato pirmojo rato rungtynėse Šiaulių SC “Dubysa” namie pralaimėjo “Kauno Ąžuolui-KTU” 29:42 (12:22).
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Lietuvos čiuožėjai – auksas Slovakijoje
2019 12 15
Dailusis čiuožimas
Marija Brejeva triumfavo Tarptautinės čiuožimo sąjungos kalendorinių dailiojo čiuožimo varžybų "61st Grand Prix of Bratislava" jaunių grupėje.
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas