sportas.info 2013 m. sausio 30 d. 15:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Šeštadienį atsikėlęs penktą ryto, drebėjau"

Ralio lenktynininko Dominyko Butvilo įsapūdžiai iš "Halls Winter Rally 2013"

D. Butvilas finišavo antras
Sauliaus Masono nuotr.
D. Butvilas finišavo antras
   
Pateikiame ralio lenktynininko Dominyko Butvilo išsamius įspūdžius iš savaitgalį vykusio "Halls Winter Rally 2013", kuriame atsilikęs vos 1,1 sekundės užėmė antrąją vietą. D. Butvilas komentuoja visą varžybų eigą, pasiektus rezultatus, padarytas klaidas.

* * *

"Grįžome iš Utenos kraštų, kur šį savaitgalį vyko viena didžiausių žiemos švenčių Lietuvoje – Halls Winter Rally 2013. Pailsėjus ir visiems įspūdžiams susigulėjus, dalinuosi kaip atrodė ralis mūsų ekipažo akimis.

Labai džiaugiausi išaušusios ralio dienos pradžia. Tai reiškė, kad pasiruošimo etapas baigėsi, kad automobilis pagaliau parengtas, stenogramos surašytos, ir dabar jau darysime tai, dėl ko visi čia susirinkome! Prisipažinsiu, šeštadienį atsikėlęs penktą ryto drebėjau. Taip, kambaryje buvo kiek vėsoka, bet kartu jaučiau jaudulį. Nors dalyvauta jau daugiau nei šimte įvairių varžybų, kiekvienas startas atneša virpuliukus, kurių niekur kitur negausi, bet turėjau su tuo tvarkytis. Dieną prisiminęs savo rytinį jaudulį nustebau, kad visus greičio ruožus startavau su didele ramybe ir susikaupimu. Prie to prisidėjo ir ekipažo atmosfera, su šturmanu Renatu puikiai sutariame, nėra jokios įtampos, esame komanda ir palaikome vienas kitą. Kai automobilyje turi tokį draugą, nėra ko bijot. O dabar apie visą ralio eigą – kiek detaliau.

1–3  greičio ruožai (GR) – sudėtingi ir techniški ruožai. Startavome dar beveik tamsoje. Minute vėliau už mūsų važiuojantis V. Švedas net užsidėjo papildomus žibintus, nes miške buvo prietema. Važiuoti pirmam nebuvo lengva dėl kelio sąlygų – gan storas sniego sluoksnis neleido dygliams gerai įsmigti į ledą. Kadangi ant sniego su naujuoju automobiliu beveik nebuvau važiavęs, gero rezultato nesitikėjau, tačiau likome maloniai nustebinti sužinoję, kad laimėjome pirmąjį GR.

4–6 GR – tie patys ruožai, bet vykdomi antrą kartą. Važiuoti buvo lengviau, nes padarytoje vėžėje turėjau jau neblogą sukibimą. Deja, 4–ajame greičio ruože turėjome techninių problemų – užsikirtęs rankinis stabdis sumaišė visas kortas ir praradome daugiau nei 20 sekundžių, dėl ko nukritome į ketvirtąją vietą. Nepaisant to, nesiruošėme pasiduoti. Laimėjome 5-ąjį ir 6-ąjį GR ir į serviso zoną atvykome būdami antroje vietoje – atsilikdami nuo lyderio D. Jociaus 13,3 sekundžių.

Žiemos ralyje serviso zonoje visada pritrūkstu laiko ir nieko ten nespėju, vos pasisveikinau su draugais. Net kojų deramai nesušilau. Ir tik telefonu trumpai pakalbėjęs su „Radio Centru“, jau atbulas važiavau lauk iš serviso… Pavalgyti tikrai nebuvo kada, tik energetinio išgėriau. Beje, nepatiko, kad šiame ralyje nebuvo vadinamojo regroupingo, kurio metu įprastai visi lenktynininkai būna perskirstomi pagal tuometinius rezultatus ir tokia tvarka startuoja tolimesniuose greičio ruožuose. Teisingomis konkurencijos sąlygomis sportininkai turėtų važiuoti šalia vienas kito, tada ir laikus lengviau sekti, matyti konkurentų tempą, o ir kelio sąlygos būna panašesnės atitinkamą rezultatą rodantiems lenktyninkams.7–10 GR vėl nebuvo lengvi, nes reikėjo „valyti kelią“. Pavyko laimėti 8-ąjį GR. Po šių ruožų mus ir trečioje vietoje važiuojantį V. Švedą teskyrė 0,3 sek. Kova vyko labai permainingai, todėl važiuoti buvo dar įdomiau nei įprastai.

11–12 GR. Buvo aišku, kad viskas spręsis paskutiniuose dviejuose greičio ruožuose. Su šturmanu Renatu nutarėm, kad reikia kovot iki galo. Paskutinį greičio ruožą laimėjome ir iškovojome antrąją vietą bendroje įskaitoje, nors pavyti D. Jociaus nepavyko – mus skyrė tik 1,1 sekundės!

Po ralio susilaukiau daug klausimų: „Ką, negalėjai dar paspaust biški?“, „Ar sunku viena sekunde greičiau pravažiuot?“, „Kaip jauteisi išgirdęs, kiek pritrūko?“ ir t.t. Galiu atsakyti, kad žiūrint iš šio taško, antram finišuoti tikrai užknisa – juk skirtumas toks nedidelis!!!  „Vienos sekundės“ klaidelių yra nemažai – kiekviename greičio ruože žinai, ką padarei netobulai. Bet, kitavertus, visi tas smulkias klaideles irgi daro, ir visi po ralio turi savo sėkmės ir nesėkmės istorijų. Konkurentų klaidos džiaugsmo tikrai neneša, todėl džiaugiuosi, kad iki paskutinio metro kova tęsėsi!

Su Renatu atlikome tikrai neblogą darbą! Tiek iš mūsų automobilį ruošusios „Racetech“ komandos, tiek varžybų metu prižiūrėjusių „Biesmo“ mechanikų susilaukiau komplimentų – automobilis į ralio finišo serviso zoną atvažiavo neturėdamas nei vieno įbrėžimo!

Sveikinu visus pasiekusius finišą – įveikti ralį yra rimtas reikalas! Kaip ir visuomet, žaviuosi ištvermingais žiūrovais ir ralio fanais, kurie net tokioj atšiaurioj klimato juostoj sugeba sekti ralio pulsą ir nebijo šalčių!

Girdėjau, kad šalia trasos vis daugiau mus palaikančių žmonių! Noriu pasakyti, kad tai žinoti yra be galo smagu, ir siekiant pergalės –  tas palaikymas būtinas!!! Ypač dėkoju Renatui, visai  „Racetech“ ir „Biesmo“ komandai, rėmėjams, tėčiui Valdui, šeimai ir draugams, kurie palaikė ir padėjo pasiruošti šioms varžyboms!

Kitas ralis – „Sarma 2013“, Gulbenėje (Latvija) – vyks paskutinį vasario savaitgalį. Ten kovosiu ne iki paskutinės sekundės, bet iki pergalės!"Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas