sportas.info 2013 m. sausio 30 d. 15:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Šeštadienį atsikėlęs penktą ryto, drebėjau"

Ralio lenktynininko Dominyko Butvilo įsapūdžiai iš "Halls Winter Rally 2013"

D. Butvilas finišavo antras
Sauliaus Masono nuotr.
D. Butvilas finišavo antras
   
Pateikiame ralio lenktynininko Dominyko Butvilo išsamius įspūdžius iš savaitgalį vykusio "Halls Winter Rally 2013", kuriame atsilikęs vos 1,1 sekundės užėmė antrąją vietą. D. Butvilas komentuoja visą varžybų eigą, pasiektus rezultatus, padarytas klaidas.

* * *

"Grįžome iš Utenos kraštų, kur šį savaitgalį vyko viena didžiausių žiemos švenčių Lietuvoje – Halls Winter Rally 2013. Pailsėjus ir visiems įspūdžiams susigulėjus, dalinuosi kaip atrodė ralis mūsų ekipažo akimis.

Labai džiaugiausi išaušusios ralio dienos pradžia. Tai reiškė, kad pasiruošimo etapas baigėsi, kad automobilis pagaliau parengtas, stenogramos surašytos, ir dabar jau darysime tai, dėl ko visi čia susirinkome! Prisipažinsiu, šeštadienį atsikėlęs penktą ryto drebėjau. Taip, kambaryje buvo kiek vėsoka, bet kartu jaučiau jaudulį. Nors dalyvauta jau daugiau nei šimte įvairių varžybų, kiekvienas startas atneša virpuliukus, kurių niekur kitur negausi, bet turėjau su tuo tvarkytis. Dieną prisiminęs savo rytinį jaudulį nustebau, kad visus greičio ruožus startavau su didele ramybe ir susikaupimu. Prie to prisidėjo ir ekipažo atmosfera, su šturmanu Renatu puikiai sutariame, nėra jokios įtampos, esame komanda ir palaikome vienas kitą. Kai automobilyje turi tokį draugą, nėra ko bijot. O dabar apie visą ralio eigą – kiek detaliau.

1–3  greičio ruožai (GR) – sudėtingi ir techniški ruožai. Startavome dar beveik tamsoje. Minute vėliau už mūsų važiuojantis V. Švedas net užsidėjo papildomus žibintus, nes miške buvo prietema. Važiuoti pirmam nebuvo lengva dėl kelio sąlygų – gan storas sniego sluoksnis neleido dygliams gerai įsmigti į ledą. Kadangi ant sniego su naujuoju automobiliu beveik nebuvau važiavęs, gero rezultato nesitikėjau, tačiau likome maloniai nustebinti sužinoję, kad laimėjome pirmąjį GR.

4–6 GR – tie patys ruožai, bet vykdomi antrą kartą. Važiuoti buvo lengviau, nes padarytoje vėžėje turėjau jau neblogą sukibimą. Deja, 4–ajame greičio ruože turėjome techninių problemų – užsikirtęs rankinis stabdis sumaišė visas kortas ir praradome daugiau nei 20 sekundžių, dėl ko nukritome į ketvirtąją vietą. Nepaisant to, nesiruošėme pasiduoti. Laimėjome 5-ąjį ir 6-ąjį GR ir į serviso zoną atvykome būdami antroje vietoje – atsilikdami nuo lyderio D. Jociaus 13,3 sekundžių.

Žiemos ralyje serviso zonoje visada pritrūkstu laiko ir nieko ten nespėju, vos pasisveikinau su draugais. Net kojų deramai nesušilau. Ir tik telefonu trumpai pakalbėjęs su „Radio Centru“, jau atbulas važiavau lauk iš serviso… Pavalgyti tikrai nebuvo kada, tik energetinio išgėriau. Beje, nepatiko, kad šiame ralyje nebuvo vadinamojo regroupingo, kurio metu įprastai visi lenktynininkai būna perskirstomi pagal tuometinius rezultatus ir tokia tvarka startuoja tolimesniuose greičio ruožuose. Teisingomis konkurencijos sąlygomis sportininkai turėtų važiuoti šalia vienas kito, tada ir laikus lengviau sekti, matyti konkurentų tempą, o ir kelio sąlygos būna panašesnės atitinkamą rezultatą rodantiems lenktyninkams.7–10 GR vėl nebuvo lengvi, nes reikėjo „valyti kelią“. Pavyko laimėti 8-ąjį GR. Po šių ruožų mus ir trečioje vietoje važiuojantį V. Švedą teskyrė 0,3 sek. Kova vyko labai permainingai, todėl važiuoti buvo dar įdomiau nei įprastai.

11–12 GR. Buvo aišku, kad viskas spręsis paskutiniuose dviejuose greičio ruožuose. Su šturmanu Renatu nutarėm, kad reikia kovot iki galo. Paskutinį greičio ruožą laimėjome ir iškovojome antrąją vietą bendroje įskaitoje, nors pavyti D. Jociaus nepavyko – mus skyrė tik 1,1 sekundės!

Po ralio susilaukiau daug klausimų: „Ką, negalėjai dar paspaust biški?“, „Ar sunku viena sekunde greičiau pravažiuot?“, „Kaip jauteisi išgirdęs, kiek pritrūko?“ ir t.t. Galiu atsakyti, kad žiūrint iš šio taško, antram finišuoti tikrai užknisa – juk skirtumas toks nedidelis!!!  „Vienos sekundės“ klaidelių yra nemažai – kiekviename greičio ruože žinai, ką padarei netobulai. Bet, kitavertus, visi tas smulkias klaideles irgi daro, ir visi po ralio turi savo sėkmės ir nesėkmės istorijų. Konkurentų klaidos džiaugsmo tikrai neneša, todėl džiaugiuosi, kad iki paskutinio metro kova tęsėsi!

Su Renatu atlikome tikrai neblogą darbą! Tiek iš mūsų automobilį ruošusios „Racetech“ komandos, tiek varžybų metu prižiūrėjusių „Biesmo“ mechanikų susilaukiau komplimentų – automobilis į ralio finišo serviso zoną atvažiavo neturėdamas nei vieno įbrėžimo!

Sveikinu visus pasiekusius finišą – įveikti ralį yra rimtas reikalas! Kaip ir visuomet, žaviuosi ištvermingais žiūrovais ir ralio fanais, kurie net tokioj atšiaurioj klimato juostoj sugeba sekti ralio pulsą ir nebijo šalčių!

Girdėjau, kad šalia trasos vis daugiau mus palaikančių žmonių! Noriu pasakyti, kad tai žinoti yra be galo smagu, ir siekiant pergalės –  tas palaikymas būtinas!!! Ypač dėkoju Renatui, visai  „Racetech“ ir „Biesmo“ komandai, rėmėjams, tėčiui Valdui, šeimai ir draugams, kurie palaikė ir padėjo pasiruošti šioms varžyboms!

Kitas ralis – „Sarma 2013“, Gulbenėje (Latvija) – vyks paskutinį vasario savaitgalį. Ten kovosiu ne iki paskutinės sekundės, bet iki pergalės!"Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Ryto“ pranašumas – tribūnų palaikymas
2019 12 10
Europos taurė
Ilgametis Vilniaus komandos žaidėjas ir kapitonas Steponas Babrauskas: „Visi „Ryto” sirgaliai šiandien turi būti arenoje.“
Pagerbė Europos vicečempionių trenerius
2019 12 10
Pagerbimas
Pirmadienį Kaune vykusio trenerio seminaro metu buvo pagerbti pirmieji Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinės treneriai.
„Krepšinio namuose“ – „stogo“ šventė
2019 12 10
Šventė
„Krepšinio namuose“ įvyko „stogo“ šventė, kuri simbolizuoja savotišką vieno statybų etapo pabaigą – iškeltas stogo konstrukcijas ir uždengtą stogą.
 
Naujame turnyre – ekipos iš visos Lietuvos
2019 12 08
Turnyras
Žinomas Lietuvos futbolininkas Darvydas Šernas savo karjeros pabaigą pažymėjo surengdamas kalėdinį vaikų futbolo turnyrą Vilniuje.
Lietuvoje lankysis Nyderlandų žvaigždės
2019 12 08
Iniciatyva
„Futbolas yra geriausias būdas ryšiams užmegzti ir santykiams stiprinti", - teigia Nyderlandų ambasadorė Lietuvoje Bonnie Horbach.
„Žalgiris“ jau žengia į naują sezoną
2019 12 06
Prekyba
Startuoja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo 2020 metų sezono abonementų prekyba.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Tradicinis turnyras – pasieniečių mokykloje
2019 12 09
Sambo
Gruodžio 14 dieną Pasieniečių mokykloje Medininkuose vyks dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis memorialinis sambo turnyras.
Kazachstane skambėjo Lietuvos himnas
2019 12 08
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate Brigita Gustaitytė iškovojo auksą, o Domas Sutkus – sidabrą.
Lietuviai kovos dėl pasaulio čempionų titulo
2019 12 07
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) 2019 metų pasaulio pilno kontakto karatė čempionate į finalus prasimušė du lietuviai - Brigita Gustaitytė ir Domas Sutkus.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Į Lozaną – rekordinis lietuvių būrys
2019 12 10
Jaunimo olimpiada
Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionas M.Morauskas liko pirmas už brūkšnio, tačiau vilčių patekti į jaunimo olimpines žaidynes dar neprarado.
Ant ledo – kova ne tik dėl medalių
2019 12 09
Dailusis čiuožimas
Kauno ledo arenoje vyko atviras šalies dailiojo čiuožimo čempionatas, kuriame paaiškėjo kas atstovaus Lietuvai 2020 m. Europos pirmenybėse.
Favoritės išplėšė pergalę prieš lietuves
2019 12 08
Ledo ritulys
Ledo ritulio pasaulio čempionato favoritės rumunės prieš lietuves savo pranašumą įrodė tik per paskutines dvi mačo minutes (VIDEO).
Po pergalingo žygio laukia kova dėl aukso
2019 12 10
Vandensvydis
Lietuvos vicečempionė Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ vandensvydžio komanda pergalingai baigė Šiaurės Europos vandensvydžio lygos antrąjį etapą.
Tradiciniame turnyre – atkaklios kovos
2019 12 09
Kanupolas
Alytaus baseine vyko tarptautinis kanupolo turnyras „Dzūkijos taurė-2019“. Tradicinėse varžybose dalyvavo Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos ekipos.
Vilniuje – aukščiausia laipiojimo siena
2019 12 09
Laipiojimas
Laipiojimo sporto mėgėjai nuo šiol galės vien savo jėgomis pasiekti net 15 m aukštį – tokį iššūkį jiems meta duris atvėręs laipiojimo sporto centras.
 
Žinomi žmonės turi savo favoritus
2019 12 09
Apdovanojimai
Ką „LTeam apdovanojimuose“ palaiko eurokomisaras, žurnalistės, radijo laidų vedėjas Palangos meras ir „Ryto“ aukštaūgis?
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas