Mindaugas Augustis (Delfi.lt) 2012 m. lapkričio 28 d. 16:47 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Teks gerokai plėsti tribūnas

Lietuvos tinklinio federacijai antrą kartą patikėta teisė surengti Senojo žemyno paplūdimio tinklinio jaunimo pirmenybes

I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė
Pernai Vilniuje vykusias jaunių pirmenybes laimėjo M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė
I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė
Lietuvos tinklinio federacijai (LTF) antrą kartą patikėta teisė surengti Senojo žemyno paplūdimio tinklinio jaunimo pirmenybes. Pernai Vilniuje vyko aštuoniolikmečių čempionatas, tuo tarpu kitą vasarą į šalies sostinę rinksis dvejais metais vyresni tinklininkai. Varžybų organizatoriai jau dabar laužo galvas, kaip išplėsti prie Baltojo tilto įsikūrusio aikštyno tribūnas, kadangi laukia rekordinio žiūrovų antplūdžio.

Grąžino skolas

Preliminariai Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionatą ketinama surengti kitų metų rugpjūčio 8-13 dienomis, jame turėtų dalyvauti po 32-i vaikinų bei merginų komandas.

Organizuoti šias pirmenybes pageidavo ir Lenkija, Vokietija, Austrija, Olandija. LTF prezidentas Marius Vasiliauskas įsitikinęs, kad Lietuvos kandidatūrą Europos tinklinio konfederacija (CEV) pasirinko norėdama grąžinti skolą už šiuos metus.

CEV vadovai neformaliai Lietuvai buvo pažadėję leisti čempionatą priimti šiemet, bet paskutinę akimirką turnyrą lietuviams iš po nosies nudžiovė austrai.

„CEV mato, jog mūsų šalyje dabar vyksta kažkas, ko anksčiau nebuvo. Jie nori, kad tinklinis būtų žaidžiamas Lietuvoje, kad plėstųsi jo geografija. Ir pačiam Vilniui gerai, kad visa Europa matys ir skaitys apie šias varžybas“, – sakė M. Vasiliauskas.

Tribūnas reikia didinti keliagubai


Pernai Vilniuje vykusio Europos jaunių (iki 18 metų) čempionato merginų varžybas laimėjo lietuvės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė, o šią vasarą aikštyne prie Baltojo tilto buvo surengtas Rytų Europos moterų paplūdimio tinklinio čempionatas.

Tačiau organizatoriai neabejoja, kad dvidešimtmečių pirmenybėms esamos infrastruktūros nepakaks, o svarbiausia užduotis bus išplėsti centrinės aikštės tribūnas. Dabar jos talpina maždaug 650 žiūrovų.

„Pagal CEV reikalavimus, tribūnose turi būti mažiausiai tūkstantis vietų, bet man atrodo, kad lengvai užpildytume ir 2 tūkst. vietų tribūnas. Problema tik ta, kad Neries pakrantėje trūksta erdvės, todėl architektams reikėtų pasitelkti išmonę ieškant išeičių, kaip rekonstruoti tribūnas“, – svarstė M. Vasiliauskas, pasak kurio, stebėti varžybas publika galės nemokamai.LTF skaičiavimu, čempionato organizavimas kainuos maždaug 300-400 tūkst. litų, kuriuos tikimasi surinkti iš rėmėjų, Vilniaus savivaldybės, ketinama kreiptis finansinės pagalbos ir į Kūno kultūros ir sporto departamentą.

Sėkmingai surengusi varžybas, LTF taip pat gautų 15 tūkst. eurų (apie 50 tūkst. litų) išmoką iš CEV.

Skausmas nugaroje nepaleidžia

Lietuvai Europos jaunimo čempionate galės atstovauti dvi merginų ir dvi vaikinų poros. Didžiausios viltys ir vėl siejamos su M. Povilaitytės iš Tytuvėnų ir klaipėdietės I. Dumbauskaitės duetu.

Šiemet lietuvės laimėjo pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionatą bei Europos jaunimo pirmenybių bronzos medalius, o pernai Vilniuje iškovojo Europos jaunių (iki 18 metų) čempionių titulą.

Rugpjūčio pabaigoje praėjusį sezoną užbaigusios merginos, kurias treniruoja M. Vasiliauskas ir Tadas Donėla, šiuo metu sostinėje prakaituoja bendro fizinio pasirengimo treniruotėse, o nuo sausio ketina pradėti sportuoti su kamuoliu.

Tinklininkių pasirengimą temdo tik neatlyžtantys M. Povilaitytės nugaros skausmai, dėl kurių lietuvių pora buvo priversta anksčiau laiko pasitraukti iš paskutinių praėjusio sezono varžybų – Rytų Europos čempionato.

„Nugarai gavus didesnį krūvį, vėl ima skaudėti“, – skundėsi M. Povilaitytė.

Pasak M. Vasiliausko, jo auklėtinei reikia tik dar šiek tiek laiko atsigauti po stiprių nugaros raumens spazmų, užklupusių sportininkę varžybų metu praėjusią vasarą. LTF prezidentas ir treneris tikino, kad pagrindo nerimauti nėra, o treniruočių krūviai, kuriuos patiria tinklininkės, nėra per dideli.

„Treniruočių procesas nėra sunkus – mes mokiname, o ne kankiname“, – pabrėžė M. Vasiliauskas.

Kitą sezoną M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė taip pat planuoja startuoti paaulio (iki 21 metų) ir Europos (iki 23 metų) jaunimo čempionatuose bei kai kuriuose pasaulio taurės varžybų etapuose.Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
V. Čeponio podkaste – broliai Lavrinovičiai
2020 04 01
Krepšinis
Broliai Lavrinočiai karantino metu ieškojo pozityvo komentatoriui Vaidui Čeponiui - juk jei jis mažiau uždirbs, ne tiek daug ir valgys.
Puikus laikas tapti krepšinio treneriu
2020 04 01
E-Sportas
Viena įdomesnių galimybių praleisti karantiną - Lietuvoje kuriamas „BasketPulse“ krepšinio žaidimas internete.
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
 
UEFA atšaukė visas birželio rungtynes
2020 04 01
Rinktinė
UEFA asociacijų generalinių sekretorių vaizdo konferencijoje buvo aptarti einamieji Europos čempionatų klausimai bei suplanuotų rungtynių perkėlimo datos.
TFA naujovė – treniruotės nuotoliniu būdu
2020 04 01
Vaikų futbolas
Susiklosčiusi situacija pasaulyje bei Lietuvoje įvestas karantinas pakeitė ir Talentų futbolo akademijos (TFA) gyvenimą.
Lietuvos treneriams – dar vienas webinaras
2020 04 01
Seminaras
„Utenos Utenio“ partneris „Stats4sport“ toliau stengiasi prasmingai išnaudoti karantino laikotarpį ir ketvirtadienį rengia dar vieną vaizdo seminarą.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
Imtynės pasuko revoliucingu keliu
2020 04 01
Imtynės
Jau greitai laisvųjų imtynių bei dar kelių asocijuotų imtynių stilių varžybos bus vykdomas neskirstant į vyrų ir moterų grupes.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Bernotai sportuoja namie: pratimai pėdoms
2020 04 01
Treniruotės
Pratimai pėdoms gali padėti ir atsiradus nugaros ar kaklo skausmams, sako kineziterapeutė ir jogos mokytoja Gilija Bernotienė.
Beisbolą-5 regi net olimpinėse žaidynėse
2020 04 01
Beisbolas
Naujoji beisbolo atmaina sužavėjo ne vienerius metus beisbolą žaidusius Lietuvos ieties metimo rekordininkus – Edmuntą ir Edį Matusevičius.
Iš Portugalijos ieškos kelio į Lietuvą
2020 03 31
Situacija
Portugalijoje vis dar besitreniruojantis baidarininkas Artūras Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu viliasi, kad grįžti į namus padės lenkai.
 
Iššūkis ir mokytojams, ir mokiniams
2020 04 01
Pamokos
LSU dėstytoja dr. Laima Trinkūnienė sako, kad šiuo metu itin svarbus ir tėvų, ypač jaunosios kartos, teigiamas požiūris į fizinį aktyvumą.
Lietuvių lūkesčiai – didesni nei buvo Rio
2020 03 31
Žvilgsnis
Didžioji dalis (58%) 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų tikėjo mūsų tautiečių sėkme Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas