Marytė Marcinkevičiūtė 2012 m. lapkričio 19 d. 13:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Taurės - Kauno „Sixtai+“ ir Vilniaus „Tinklui“

Mažosios „Sporto“ taurės finalinės tinklinio varžybos Kaune buvo intriguojančios, o karščiausi sirgaliai buvo žaidėjų vaikai

"Sporto" mažoji taurė.
Renato Dūdos nuotr.
"Sporto" mažoji taurė.
   

Kaip ir praėjusiais metais, taures laimėjo  Kauno „Sixtos+“ moterų (Jovita Andreikevičienė, Jūratė Fedoravičienė, Audronė Jakupkienė, Narutė Lokienė, Edita Želvienė, Vilija Žukauskaitė, Asta Dzikaite, Vilė Mogenienė, Inga Domarkienė, Rasa Bliujienė ir Greta Šiušienė) ir Vilniaus „Tinklo“ vyrų  (Sergejus Martemjanovas, Stanislavas Babinskis, Ramūnas Bitinas, Darius Abromavičius, Ruslanas Kodis, Aleksandras Kulešovas, Arturas Nazarovas, Rolandas Gilys, Vladimiras Jesipenka, Saulius Misiukas, Arvydas Stikelis) vyrų komandos.

Antrąsias vietas užėmė Kauno technologijos universiteto moterų ir Raseinių „Norvelitos“ vyrų komandos, o trečiąsias – Klaipėdos universiteto moterų ir Kauno „KTU-Mintonet“ vyrų komandos.

Vaikai džiaugasi mamų pergalėmis

Moterų varžybas penktą kartą iš eilės laimėjo Kauno „Sixta+“, kuriai sunkiausiai sekėsi pačią pirmą varžybų, kai tik po atkaklios kovos 3:2 (25:19,25:19, 24:26, 19:25, 15:9) nugalėjo „Šiaulius“. Šiaulietės buvo nusiteikusios labai kovingai, kai kurios žaidėjos netgi sakė, jog jos per kiekvieną partiją veteranėms leis surinkti tiktai po 15 taškų. Tačiau taip neatsitiko.  Kitas varžoves kaunietės nugalėjo po 3:0.

„Sixta+“ rungtynes stebėjo ir žaidėjų vaikai, kurie ypatingai džiaugėsi savo mamų pergalėmis.

„Per rungtynes su šiauliečiais mums ypač nesisekė padavimai, vien tiktai pirmą partiją nepadavėme net penkis kartus. Trečią partiją, kai rezultatas buvo24:24, ranka sudrebėjo ir man, komandos kapitonei. Nepadaviau kamuolio, ir partiją pralaimėjome 24:26. Prastai priiminėjome ir kamuolius“, - sakė Jovita Andreikevičienė.

Ši ilgametė žaidėja apgailestavo, kad dabar komandose nėra aukštų tinklininkių, kad tinklinis nebe toks, koks buvo ankstesniais metais. Kaunietės teigė, kad joms pergalę  nulėmė didesnė patirtis, savo laiku dauguma žaidėjų atstovavo Lietuvos rinktinei, o  Jūratė Nemanytė-Fedoravičienė žaidė Lenkijoje, o Audronė Bakšytė-Jakupkienė- Prancūzijoje.   

 Turnyre – vyriausi, bet kovingiausi 

Atkaklūs buvo ir vyrų susitikimai. Nė vienai komandai nepavyko išvengti pralaimėjimų. Be nesėkmių žengęs Vilniaus „Tinklas“ paskutinę dieną nebesurado jėgų ir po dramatiškos kovos 2:3 (25:23, 20:25, 22:25, 25:22, 14:16)  pralaimėjo raseiniškiams. Labai atkakliai vilniečiai pirmą dieną žaidė ir su nuolatiniais savo varžovais Klaipėdos „Omegos“ tinklininkais.

Tiesa, jie nugalėti 3:0, tačiau antrąją partiją vilniečiai buvo bepralaimintys 21:24, o ją laimėjo tiktai 32:30.

„Varžovai mums davė vieną šansą ir mes juo pasinaudojome. Lemiamu momentu tris kartus mes irgi buvome priekyje, galėjome lengviau laimėti, tačiau, kaip sakoma, kamuolys yra apvalus. Sunku pasakyti, kur mes, vyriausia amžiumi komanda, suradome jėgų. Šita partija „sulaužė“ uostamiesčio komandą“, - po rungtynių sakė šiemet  „Tinklo“ komandos kapitonu išrinktas Sergejus Martemjanovas.

Jis tinklinį žaidžia nuo 1983 metų. Tiesa,  buvo padaręs trejų metų pertrauką. Komandos kapitonas rodė puikų pavyzdį ir visas rungtynes su klaipėdiečiais žaidė be keitimų. Tiesa, didelis nuovargis darė savo, kartais jis nepaduodavo kamuolių, tačiau su dideliu azartu vadovavo komandos draugų žaidimui.

Kai vilniečiai antrus metus iš eilės laimėjo Mažąją „Sporto“ taurę, S. Martemjanovas negailėjo pagyrimų visiems komandos žaidėjams. „Tinklinis – komandinis žaidimas, vienas rungtynių nelaimėsi“, - teigė jis. Tačiau vieną tinklininką – „Lietuvos dujos“ filialo inžinierių Ramūną Bitiną, tinklinį žaidžiantį jau 28 metus, reikėtų išskirti. Jis ypač gražiai ir tiksliai apgaulingai permetinėdavo kamuolius. Kai Ramūnas  aktyviai sportavo ir su įvairiomis komandomis tapo Lietuvos čempionu, turėjo stuburo problemų, kurios jį ir dabar persekioja. Tačiau, nugalėdamas skausmą, sportininkas  stengiasi padėti komandos draugams".

„Esu komandos „juodadarbis“. Ypač patinka žaisti prie tinklo ir atitraukti varžovus nuo užtvaros. Žinau savo vietą aikštelėje ir darau savo darbą“, - sakė R. Bitinas.   Kaune – Europos tinklinio čempionatas?

Buvo tokių, kurie įsivaizdavo, kad Kaune vyksta ne Mažosios „Sporto“ tinklinio taurės finalinės varžybos, o Europos čempionatas. Netgi vieniems iš šių varžybų organizatoriams – „Sporto“ redakcijai (ji varžybas rengia kartu su Lietuvos tinklinio federacija) nebuvo leista sekretoriate nusirašyti rezultatų ir komandų, kurios rungtyniavo aikštelėje, žaidėjų pavardžių.

Negana to, antrasis varžybų teisėjas, Lietuvos sporto universiteto antrakursis Lukas Tamulionis per rungtynes tarp Vilniaus „Tinklo“ ir Klaipėdos „Omegos“ vyrų komandų net neprileido prie sekretoriato nusirašyti žaidėjų pavardžių ir redakcijos žurnalistę paprašė išeiti iš salės bei rungtynes stebėti iš balkono.

„Po rungtynių mes jums viską pateiksime. Gausite visus rezultatus“, - sakė  teisėjas. Po rungtynių informacija taip nebuvo suteikta.

Iš bet kurio taško teisėjas neleido netgi fotografuoti ir paprašė vienintelį salėje esantį fotografą dirbti kitoje aikštelės pusėje.  

Antrasis rungtynių arbitras net nepanorėjo pasakyti savo pavardės, įžūliai atsikirsdamas, o kodėl ją turintis sakyti ir ta tema visiškai nenorintis kalbėti. Kad tai – pirmos klategorijos teisėjas Lukas Tamulionis, pasakė Mažosios „Sporto“ taurės finalinių varžybų vyr. teisėjas, LSU Sportinių žaidimų katedros dėstytojas Andrius Gavorka, teisėjavęs turnyre.

Tiesa, jis bandė neigti, kad yra Mažosios taurės vyr. varžybų teisėjas,  dokumentuose nėra to parašyta, nors Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika teigė, kad būtent jam patikėta atlikti tas pareigas. A.Gavorka bandė ginti L. Tamulionį, sakydamas, kad visą reikamą informaciją turėtų suteikti varžybų šeimininkės – KTU trenerės.

„Pagal tinklinio taisykles žurnalistai negali sėdėti prie žaidėjų suolelio ir fotografuoti. Taip būna per visus Europos ir pasaulio čempionatus“, - kalbėjo A. Gavorka. Taip, tai tiesa. Tačiau žurnalistams vietų salėje nebuvo.  O jeigu jau varžybų teisėjai Mažosios „Sporto“ taurės finalines varžybas sutapatina su Europos čempionatu, tai tada per rungtynes turėtų būti ir keturi linijų teisėjai (jų nebuvo nė vieno), sporto salė atitikti visus reikalavimus (penki metrai nuo sienos), suteiktos žurnalistams darbo vietos ir jiems pateikiama išsami informacija, o ir rungtynės turi prasidėti laiku.

Šeštadienį pirmosios rungtynės turėjo prasidėti 11 val., o tuo metu KTU ir „Šiaulių“ moterų komandos tiktai išbėgo į aikštelę mankštintis. Rungtynės vėlavo  pusvalandžiu. Pirmą dieną varžybos baigėsi prieš vidurnaktį. Antrą varžybų dieną Šiaulių tinklininkės net nežaidė rungtynių su Klaipėdos universitetu ir išvyko į namus ... 

„Tinklo“ kubo direktorė Dangė Gilienė negailėjo karčių žodžių teisėjui L.  Tamulioniui, kuris darė nemažai klaidų: „Tokie arbitrai neturi teisėjauti aukštesnio lygio varžybose, nes įneša daug painiavos."

Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius J. Lapeika šias varžybas patikėjo organizuoti Kaunui ir, kaip pats sakė, apsiriko. Šiame buvusiame tinklininkų mieste dabar net nėra Tinklinio federacijos ir vyrų komandos, kuri dalyvautų Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate.

„Mūsų jaunimas įžūlus. Po varžybų su kauniečių teisėjais turėjau rimtą pokalbį, jiems sakiau, jog savęs neusireikšmintų ir skirtų, kad čia vyksta ne Europos čempionatas, o Lietuvos lygio varžybos, kur reikalavimai nėra tokie griežti. Tačiau tokių problemų iškyla tiktai Kaune, o kitur nebūna. Apskritai Lietuvoje tapo didelė tinklinio teisėjų problema, jų niekas nerengia“, - sakė LTF generalinis sekretorius Juozas Lapeika.       

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
M. Thuique džiaugiasi sugrįžęs į Lietuvą
2020 02 26
A lyga
Buvęs „Jonavos“ puolėjas Michaelas Thuique prieš mėnesį deginosi viename iš San Paulo paplūdimių, kai netikėtai sulaukė „Riterių“ pasiūlymo.
M. Stankevičiaus debiutavo pergalingai
2020 02 26
Jauniai
Mariaus Stankevičiaus debiutas Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinės vyr. trenerio pareigose pažymėtas lietuvių pergale.
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvos teniso rinktinė - be R. Berankio
2020 02 26
Daviso taurė
Lietuvos teniso rinktinė kovo 6-7 dienomis Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos komandą žais neturėdama savo pagrindinio ginklo.
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Burlentininkas J. Bernotas rikiuojasi 17-as
2020 02 26
Burlentės
Australijoje vykstančiame pasaulio vyrų „RS:X“ buriavimo čempionate po penkių plaukimų lietuvis Juozas Bernotas užima 17-ąją vietą.
„Šaltinis“ žais finaliniame etape
2020 02 26
Golbolas
Švedijoje vykusiame Europos golbolo Superlygos Šiaurės diviziono etape Vilniaus „Šaltinis“ užėmė antrą vietą, o Vilniaus „Lions“ klubas buvo trečias.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas