sportas.info 2012 m. lapkričio 8 d. 12:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš varžybas – treniruočių maratonas

Lietuvos kalnų slidininkai Alpėse intensyviai rengiasi svarbiausiems sezono startams - šalies ir pasauio čempionatams, tarptautinėms varžyboms

Lietuvos kalnų slidininkai Alpėse.
Lietuvos kalnų slidininkai Alpėse.
   

Savaitė Alpėse, kelios dienos namie – ir vėl kalnai. Tokiu ritmu pastaruoju metu gyvena būrys Lietuvos kalnų slidininkų, dalyvaujančių treniruočių stovyklose.
 

Mūsų šalies rinktinės kandidatai Karolis Janulionis ir Aivaras Tumas kartu su treneriu Audriumi Santacku bei klubo „Snow Bees“ nariais nuo spalio 27 d. iki lapkričio 5 d. treniravosi Kaprune. Tuo pat metu kitame Austrijos kalnų kurorte Hintertukse pratybų stovyklą – jau antrą šį rudenį – surengė Anželos ir Vytauto Aleksandravičių treniruojami klubo „Alpių aidas“ jaunieji sportininkai.
 

Jau penktadienį lietuviai vėl keliaus į Kapruną, kur dalyvaus Europos slidinėjimo federacijos stovykloje.


Svarbiausi šių metų Lietuvos kalnų slidininkų startai – sausio 12-19 d. Italijoje vyksiantis šalies čempionatas, vasarį Rumunijoje rengiamas Europos jaunimo olimpinis festivalis ir pasaulio suaugusiųjų čempionatas, kuris vyks Austrijoje vasario pradžioje. Taip pat laukia Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) vaikų ir suaugusiųjų varžybų serijos.


„Stovykla buvo labai naudinga. Gal tik oras galėjo būti kiek geresnis. Tas dienas, kai buvo giedra, pūtė labai stiprus vėjas, o nemažai dienų snigo. Reikėdavo net pravažinėti trasas, kad nesileistume per pusnis – prisnigdavo tiek, kad speciali technika nespėdavo valyti. O paskutinę dieną net buvo uždaryti keltuvai, nes kilo lavinų grėsmė“, - pasakojo A. Santackas.


Šio specialisto vadovaujamoje stovykloje kartu su jaunais, bet jau patyrusiais Karoliu Janulioniu ir Aivaru Tumu meistriškumo sėmėsi „Snow Bees“ klubo nariai Justas ir Paula Tolpežninkai bei Atėnė Banelytė.


„Patobulėjo visi. Daugiausia dėmesio skyrėme slalomui milžinui – greičiui, technikai, važiavimui trasa. Slalomą čiuožėme tik porą dieną.
 

Didžiulį kokybinį šuolį, lyginant su praėjusiu sezonu, padarė A. Tumas. Iš jo pernai buvo daug laukta, Aivaras dalyvavo FIS stovykloje, tačiau savo galimybių galutinai neatskleidė. O dabar jis pagaliau persilaužė. Karolis, vasaros sezono metu visą dėmesį skyręs buriavimui, jau irgi artėja prie įprastos savo sportinės formos“, - teigė treneris.


Pasak A. Santacko, jaunesniems kalnų slidininkams daug naudos davė pratybos su šalies rinktinės kandidatais. Patirties lietuviai sėmėsi ir žiūrėdami, kaip treniruojasi kitų šalių sportininkai.


„Labai naudinga ir man, ir sportininkams stebėti kitų šalių sportininkų treniruotes. Pabendrauji, pasižiūri, kokius pratimus jie atlieka, stebi, ar yra kažkokių nusileidomo technikos naujovių. Gali perimti naudingiausius dalykus“, - aiškino A. Santackas.
Greta lietuvių trasą buvo pasistačiusi panašaus amžiaus Vokietijos komanda.


„Trasos buvo identiškos. Tai Aivarui kelis kartus pavyko kartu startavusius pajėgius vokiečius aplenkti dviem vartais“, - džiaugėsi treneris.

A. Tumas ir K. Janulionis rytoj iškeliauja į Europos slidinėjimo federacijos stovyklą. Ten taip pat vyks FIS vaikų varžybose šį sezoną startuosiantys absoliuti Lietuvos moterų čempionė Eglė Augustaitytė ir Kasparas Gudžius,  Europos jaunimo olimpiniam festivaliui besirengiantys Domas Augustaitis, Vilius Aleksandravičius. Juos lydės treneriai A. Santackas ir A. Aleksandravičienė.


Stovykloje taip pat dalyvaus Baltarusijos, Gruzijos, Lichtenšteino, Rusijos, Šveicarijos kalnų slidininkai, o treniruotėms vadovaus aukščiausio lygio Austrijos specialistai.


Gruodį Lietuvos rinktinės kandidatai ketina stovyklauti Šladminge ir treniruotis tuose pačiuose šlaituose, kuriuose vasarį vyks pasaulio čempionatas. Planetos pirmenybėse mūsų šaliai turėtų atstovauti K. Janulionis, A. Tumas ir FIS stovyklose su įvairių šalių talentais šį sezoną dalyvaujanti Ieva Januškevičiūtė.


Praėjusį sezoną tarptautinėje arenoje daugiausia pasiekęs Rokas Zaveckas, įtrauktas į Sočio olimpinių žaidynių kandidatų sąrašą, gydosi FIS stovykloje patirtą traumą. Kol kas neaišku, ar jis pasveiks iki pasaulio čempionato.
 

Europos jaunimo olimpiniam festivaliui besirengiantys V. Aleksandravičius ir D. Augustaitis, taip pat viena talentingiausių Lietuvos kalnų slidininkių E. Augustaitytė ir vos aštuonerių metų Oskaras Karlavičius šiią savaitę grįžo iš stovyklos Hintertukse.


„Alpių aido“ nariai ten treniravosi kartu su Latvijos klubo „Ziemelpols“ sportininkais.


„Buvo labai naudinga slidinėti kartu su latviais, nes jie kol kas meistriškumu lenkia mūsiškius. Filmavome, lyginome techniką, darbą trasoje“, - sakė trenerė A. Aleksandravičienė.


Kaip ir Kaprune stovyklavę lietuviai, „Alpių aido“ sportininkai Hintertukse daugiausia dėmesio skyrė slalomo milžino rungčiai. „Treniravomės ilgoje – apie 30 vartų – trasoje. Kiekvieną dieną matėsi vaikų tobulėjimas“, - džiaugėsi trenerė. Tiesa, ir šioje stovykloje orai nelepino – teko išverti 19 laipsnių šaltį, gausų sniegą.


A. Aleksandravičienė ypač džiaugėsi O. Karlavičiaus pirmosiomis tikromis treniruotėmis rimtuose kalnuose: „Auga geras sportininkas. Jis labai sparčiai tobulėja. Norėčiau, kad ir daugiau panašaus amžiaus vaikų prisijungtų prie mūsų grupės. Žinoma, reikia, kad tėvai turėtų ne tik noro leisti vaiką į kalnų slidininėjimo treniruotes, bet ir finansinių galimybių. Ir kad noro turėtų patys vaikai. Karlavičiai turi ir galimybių, ir noro. Tikiuosi, kad Oskaras jau šį sezoną sėkmingai dalyvaus varžybose“


„Alpių aidas“ iki Naujųjų planuoja surengti dar vieną  stovyklą, tik dar nežino kur – Ukrainoje, Slovakijoje ar, jei bus pakankamai sniego, Latvijoje.

Drauge su latviais Austrijoje treniravosi ir klubo "Žaibas" sportininkas K. Gudžius. Klubo "Panthera" stovykloje Štubajuje irgi daugiausia dėmesio buvo skiriama slalomui milžinui. Sportininkai kasdien po septynias valandas praleisdavo ant kalno, 40 vartų trasoje šlifuodami nusileidimo techniką. Jau trečią kartą į savo stovyklą K. Gudžių priėmusi "Panthera" trenerė Sandra Melderė gerai įvertino lietuvio techniką ir akivaizdžiai padidėjusį greitį.

A. Santackas ir A. Aleksandravičenė tikisi, kad šį sezoną itin intriguojantis bus Lietuvos čempionatas, kuris sausio 12-19 d. vyks Italijos kurorte Kronplace.


 Mūsų šalies pirmenybes planuojama rengti trasose, kuriose vyksta Europos taurės varžybos.


„Tai labai aukšto lygio trasos. Jose ir atsiskleidžia tikrasis meistriškumas“, - teigė A. Alekdsandravičienė.


Kolegei pritarė ir A. Santackas: „Jei orai leis surengti Lietuvos čempionatą numatytose trasose, bus labai puiku. Tada paaiškės, kas atliko namų darbus, pasirengė fiziškai ir techniškai. Mes pamatysime realią situaciją. Jei netoli vyks FIS stovykla, atsivešiu į Lietuvos čempionatą ir I. Januškevičiūtę“.


Viename garsiausių Italijos kalnų kurortų Kronplace nuolat treniruojasi ryškios italų kalnų slidinėjimo žvaigždės Manfredas Möllggas, Manuela Möllgg, Alexanderis Ploneris, Chrisfophas Innerhoferis.


Lietuvos čempionate tradiciškai turės ką veikti ne tik sportininkai, bet ir kalnų slidinėjimo mėgėjai. Labiau patyrę galės išmėginti jėgas ant FIS oficialiai patvirtintų trasų pagrindinėse šalies čempionato slalomo ir slalomo milžino lenktynėse, o taip pat bus rengiamos tradicinės mėgėjų varžybos kiek lengvesniame šlaite.

 

 

 


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Kauno ekipos gretose – patyręs gynėjas
2020 02 25
Naujokas
Kauno FC „Hegelmann Litauen“ ekipą papildė patyręs gynėjas Mantas Fridrikas, sugrįžtantis į gimtąjį miestą po ketverių metų pertraukos.
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
Lietuvos šauliai - per žingsnį nuo medalių
2020 02 25
Šaudymas
Vroclave (Lenkija) prasidėjusiame Europos šaudymo čempionate Lietuvos duetas liko per žingsnį nuo medalių.
Ką daryti, kad sportas nepakenktų?
2020 02 25
Specialistas
Tam, kad sportas netaptų kančia, gydytojas Nerijus Linkus dalinasi patarimais, kaip apsaugoti save nuo traumų ir chirurginių intervencijų.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas