kaunodiena.lt 2010 m. gegužės 8 d. 14:22 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviratininkų piramidę aižo nesutarimai

Žinomas dviračių sporto specialistas V.Konovalovas kovą siūlė statyti paminklus treneriams, ugdantiems jaunimą, o šiandien kolegos gali jį atstatydinti

Kalbama, kad rintinės vyr. trenerį V.Konovalą gali pakeisti D.Žiliūtė
Alfredo Pliadžio nuotr.
Kalbama, kad rintinės vyr. trenerį V.Konovalą gali pakeisti D.Žiliūtė

Beveik prieš du mėnesius Panevėžyje įvykusiame Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) ataskaitų suvažiavime buvo pabrėžta, kad, nepaisant sunkumų, reikalai klostosi neblogai, šios olimpinės sporto šakos prestižas labai pakilo, rezultatai - geri.

Šiandien Vilkaviškyje rengiamas LDSF trenerių tarybos išplėstinis posėdis, kuriame, be kita ko, ketinama iš šalies moterų ir vyrų dviračių plento rinktinių vyriausiojo trenerio pareigų atšaukti V.Konovalovą bei pareikšti nepasitikėjimą LDSF generaliniu sekretoriumi Antanu Taučiumi. Pranešimas apie tai buvo paskelbtas oficialioje federacijos interneto svetainėje.

„Netenkina tai, kaip skirstomos lėšos. Didžiausi kąsniai tenka elitui, o jaunių rinktinės nėra už ką nuvežti į tarptautines varžybas. Ką kalbėti apie perspektyvą, jeigu jau jaunučiai žino, kad jų ateitis - be aiškaus tikslo? Ardoma mūsų dviračių sporto piramidė. Generalinis sekretorius A.Taučius su tuo taikstosi. Tai - ne vien mano nuomonė. Šia tema jau aštriai pasikalbėjome federacijos vykdomojo komiteto posėdyje. Problemų nenutylėsime ir šį kartą, nes jos įsisenėjo“, - sakė LDSF vykdomojo komiteto (VK) narys ir trenerių tarybos pirmininkas Kęstutis Česaitis.

Tačiau V.Konovalovas, į kurį dabar nutaikytos ietys, per LDSF suvažiavimą buvo būtent jaunųjų sportininkų užtarėjo pozicijoje.

„Iš kur atsirado Edita Pučinskaitė, Diana Žiliūtė, Rasa Leleivytė? Ar kada nors Lietuvos jaunių rinktinei kas nors davė pinigų? Kiek pinigų skiriama jaunimui dviračiams ir transportui įsigyti? Nulis. Kiek nupirkta specialios dviratininkų aprangos, kiek atsiranda pinigų rezervui? Reikia paminklus statyti tiems, kurie ugdo jaunuosius dviratininkus“, - tvirtino V.Konovalovas.Įžvelgia asmeniškumus
„Mes Valerijaus gal ir neatstatydinsime, nebalsuosime už akių, nes jis išvykęs į varžybas Kinijoje. Be to, pats yra pareiškęs, kad planuoja atsisakyti pareigų plento rinktinėse“, - paaiškino K.Česaitis.

„Manau, kad visa tai - asmeniškumai, tendencingas kelių žmonių nepasitenkinimas V.Konovalovu, manimi. Gal kas nors nori grįžti į darbą federacijoje? Mano žiniomis, dauguma trenerių yra kitos nuomonės nei posėdžio iniciatoriai. Vyksiu į Vilkaviškį, tikiuosi, viską išsiaiškinsime“, - teigė A.Taučius.

„Panevėžiečiai nesuinteresuoti prieštarauti V.Konovalovui ar A.Taučiui, nes, palyginti su kitais šalies dviračių sporto centrais, labai gerai gyvena“, - pridūrė K.Česaitis.

LDSF viceprezidentas, dukart olimpinis čempionas Gintautas Umaras tikisi, kad nesutarimai bus išanalizuoti nesikarščiuojant ir laimės ne emocijos, o konkretūs argumentai.

„Trenerių susirinkimuose dažnai kyla diskusijų, pareiškiama įvairių nuomonių, tačiau nė viena jų nėra galutinė. Tai, ką aptars ir nuspręs posėdžio Vilkaviškyje dalyviai, vėliau apsvarstysime federacijos vykdomajame komitete. Jei bus klausimų dėl konkrečių specialistų, tai irgi nepaliksime be dėmesio. Bet kokiu atveju aš nesu revoliucijų šalininkas ir manau, kad jos šiuo metu nereikalingos“, - pabrėžė G.Umaras.

Moterims vadovaus moteris?
Dienraščio žiniomis, jei V.Konovalovas pasitrauktų iš šalies moterų dviračių plento rinktinės, viena realiausių kandidačių į vyriausiosios trenerės pareigas būtų 1998 m. pasaulio čempionė, 1999 m. „Tour de France“ lenktynių nugalėtoja, 2000-ųjų pasaulio taurės ir Sidnėjaus olimpiados bronzos medalio laimėtoja Diana Žiliūtė.

Šių metų vasarį D.Žiliūtė pranešė dėl klastingos virusinės ligos baigianti profesionalės karjerą ir dviratį iškeitė į Italijos komandos „Safi-Pasta Zara“ sporto direktorės kėdę.

Tačiau tituluotoji dviratininkė 2008-aisiais gavo trenerės diplomą, o viename interviu yra pareiškusi, kad tapti Lietuvos rinktinės vairininke yra jos svajonė.

„Norėčiau, kad žmonės, atrenkantys kandidatūras į nacionalinės dviračių komandos vadovus, atkreiptų dėmesį ir į mane. Nežinau, pagal kokius kriterijus skiriamas rinktinės treneris, bet jei man būtų pasiūlytas šis postas, bėgčiau jo pasiimti išskėtusi rankas“, - šiemet kovo pradžioje sakė D.Žiliūtė.

2004-aisiais, Atėnų olimpiados išvakarėse, tarp tituluotosios dviratininkės ir V.Konovalovo perbėgo juoda katė, kai D.Žiliūtė nebuvo įtraukta į šalies rinktinę. Sportininkės ir trenerio santykiai nebuvo krištoliniai ir prieš tų metų pasaulio čempionatą bei 2008 m. Pekino vasaros žaidynes.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" išsaugojo savo kapitoną
2019 06 26
LKL
„Klaipėda yra namai, kolektyvas lieka tas pats, todėl norėjosi likti", - pratęsęs sutartį kalbėjo Simas Galdikas.
Kurčiųjų rinktinės išvyko į Liubliną
2019 06 26
Kurčiųjų krepšinis
Lietuvos kurčiųjų vyrų ir moterų rinktinės išvyko į pasaulio čempionatą Lenkijoje.
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
 
Visi ketvirtfinalininkai - aiškūs
2019 06 27
LFF taurė
Ketvirtadienį sužaistos trejos paskutinės LFF taurės turnyro aštuntfinalio rungtynės. Į ketvirtfinalį pateko 5 A ir 3 pirmosios lygų komandos.
Aptarė LFF vystymosi planus
2019 06 26
Kuluaruose
LFF antrą kartą šiemet apsilankę „UEFA Grow“ atstovai diskutavo apie Lietuvos bei Europos futbolo asociacijų vystymasį ir benradarbiavimo planus.
Svarstys "Stumbro" licencijų galiojimą
2019 06 26
A lyga
LFF Dk įskaitė Kauno "Stumbrui" pralaimėjimus nesužaistose rungtynėse su "Panevėžiu" ir skyrė baudą.
Vardan rezultatų  – drastiškas sprendimas
2019 06 26
Maratonas
Didžiausiu vasaros bėgimu galėjęs vadintis Kauno maratonas nuo šiol vyks paskutinį balandžio sekmadienį.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Lietuvės laukia mūšis dėl bronzos
2019 06 26
Europos žaidynės
Krauju paženklintame Europos žaidynių pusfinalyje pralaimėjusi Danutė Domikaitytė išsaugojo viltį kopti ant garbės pakylos – iki jos liko žingsnis.
Lietuvė palaužė olimpinę vicečempionę
2019 06 26
Europos žaidynės
„Tai pirma pergalė prieš tokią tituluotą varžovę. Danutė kovojo kaip iš natų, be klaidų“, - džiaugėsi D.Domikaitytės treneris A.Kaselis.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
 
Šilalėje varžysis apie 100 dviratininkų
2019 06 26
Dviračiai
Lietuvos dviračių plento čempionate Šilalėje dalyvaus ir iš šių kraštų kilęs R.Navardauskas, ir E.Šiškevičius, ir G.Bagdonas, ir kiti žinomi dviratininkai.
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
TCR papildė Šiaurės Europos lenktynės
2019 06 26
Auto
„LTD Venta Event“ įgavo teisę oficialiai įtraukti ir naudoti „TCR“ pavadinimą organizuojant "NEZ6H" lenktynes ir Baltijos šalių čempionatą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Laimikis - du aukso bei sidabro medalis
2019 06 27
Šaškės
Lietuvos šaškių meistras Aleksejus Domčevas antrajame IDF pasaulio šašių taurės etape laimėjo du turnyrus, o viename buvo antras.
Su žaidynėmis atsisveikino pergale
2019 06 26
Badmintonas
Lietuvos badmintonininkės baigė kovas Europos žaidynėse. Paskutiniame mače Minske Vytautė Fomkinaitė iškovojo pergalę.
Šaudymo aikštelėse - visi penki lietuviai
2019 06 26
Šaudymas
Penki Lietuvos sportininkai trečiadienį dalyvavo Europos sporto žaidynių šaudymo varžybose.
 
Tribūnose – ištikimiausi sirgaliai
2019 06 26
Europos žaidynės
Baidarininkai Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius po Europos žaidynių finalo pateko į artimųjų glėbį.
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas