kaunodiena.lt 2010 m. gegužės 8 d. 14:22 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviratininkų piramidę aižo nesutarimai

Žinomas dviračių sporto specialistas V.Konovalovas kovą siūlė statyti paminklus treneriams, ugdantiems jaunimą, o šiandien kolegos gali jį atstatydinti

Kalbama, kad rintinės vyr. trenerį V.Konovalą gali pakeisti D.Žiliūtė
Alfredo Pliadžio nuotr.
Kalbama, kad rintinės vyr. trenerį V.Konovalą gali pakeisti D.Žiliūtė

Beveik prieš du mėnesius Panevėžyje įvykusiame Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) ataskaitų suvažiavime buvo pabrėžta, kad, nepaisant sunkumų, reikalai klostosi neblogai, šios olimpinės sporto šakos prestižas labai pakilo, rezultatai - geri.

Šiandien Vilkaviškyje rengiamas LDSF trenerių tarybos išplėstinis posėdis, kuriame, be kita ko, ketinama iš šalies moterų ir vyrų dviračių plento rinktinių vyriausiojo trenerio pareigų atšaukti V.Konovalovą bei pareikšti nepasitikėjimą LDSF generaliniu sekretoriumi Antanu Taučiumi. Pranešimas apie tai buvo paskelbtas oficialioje federacijos interneto svetainėje.

„Netenkina tai, kaip skirstomos lėšos. Didžiausi kąsniai tenka elitui, o jaunių rinktinės nėra už ką nuvežti į tarptautines varžybas. Ką kalbėti apie perspektyvą, jeigu jau jaunučiai žino, kad jų ateitis - be aiškaus tikslo? Ardoma mūsų dviračių sporto piramidė. Generalinis sekretorius A.Taučius su tuo taikstosi. Tai - ne vien mano nuomonė. Šia tema jau aštriai pasikalbėjome federacijos vykdomojo komiteto posėdyje. Problemų nenutylėsime ir šį kartą, nes jos įsisenėjo“, - sakė LDSF vykdomojo komiteto (VK) narys ir trenerių tarybos pirmininkas Kęstutis Česaitis.

Tačiau V.Konovalovas, į kurį dabar nutaikytos ietys, per LDSF suvažiavimą buvo būtent jaunųjų sportininkų užtarėjo pozicijoje.

„Iš kur atsirado Edita Pučinskaitė, Diana Žiliūtė, Rasa Leleivytė? Ar kada nors Lietuvos jaunių rinktinei kas nors davė pinigų? Kiek pinigų skiriama jaunimui dviračiams ir transportui įsigyti? Nulis. Kiek nupirkta specialios dviratininkų aprangos, kiek atsiranda pinigų rezervui? Reikia paminklus statyti tiems, kurie ugdo jaunuosius dviratininkus“, - tvirtino V.Konovalovas.Įžvelgia asmeniškumus
„Mes Valerijaus gal ir neatstatydinsime, nebalsuosime už akių, nes jis išvykęs į varžybas Kinijoje. Be to, pats yra pareiškęs, kad planuoja atsisakyti pareigų plento rinktinėse“, - paaiškino K.Česaitis.

„Manau, kad visa tai - asmeniškumai, tendencingas kelių žmonių nepasitenkinimas V.Konovalovu, manimi. Gal kas nors nori grįžti į darbą federacijoje? Mano žiniomis, dauguma trenerių yra kitos nuomonės nei posėdžio iniciatoriai. Vyksiu į Vilkaviškį, tikiuosi, viską išsiaiškinsime“, - teigė A.Taučius.

„Panevėžiečiai nesuinteresuoti prieštarauti V.Konovalovui ar A.Taučiui, nes, palyginti su kitais šalies dviračių sporto centrais, labai gerai gyvena“, - pridūrė K.Česaitis.

LDSF viceprezidentas, dukart olimpinis čempionas Gintautas Umaras tikisi, kad nesutarimai bus išanalizuoti nesikarščiuojant ir laimės ne emocijos, o konkretūs argumentai.

„Trenerių susirinkimuose dažnai kyla diskusijų, pareiškiama įvairių nuomonių, tačiau nė viena jų nėra galutinė. Tai, ką aptars ir nuspręs posėdžio Vilkaviškyje dalyviai, vėliau apsvarstysime federacijos vykdomajame komitete. Jei bus klausimų dėl konkrečių specialistų, tai irgi nepaliksime be dėmesio. Bet kokiu atveju aš nesu revoliucijų šalininkas ir manau, kad jos šiuo metu nereikalingos“, - pabrėžė G.Umaras.

Moterims vadovaus moteris?
Dienraščio žiniomis, jei V.Konovalovas pasitrauktų iš šalies moterų dviračių plento rinktinės, viena realiausių kandidačių į vyriausiosios trenerės pareigas būtų 1998 m. pasaulio čempionė, 1999 m. „Tour de France“ lenktynių nugalėtoja, 2000-ųjų pasaulio taurės ir Sidnėjaus olimpiados bronzos medalio laimėtoja Diana Žiliūtė.

Šių metų vasarį D.Žiliūtė pranešė dėl klastingos virusinės ligos baigianti profesionalės karjerą ir dviratį iškeitė į Italijos komandos „Safi-Pasta Zara“ sporto direktorės kėdę.

Tačiau tituluotoji dviratininkė 2008-aisiais gavo trenerės diplomą, o viename interviu yra pareiškusi, kad tapti Lietuvos rinktinės vairininke yra jos svajonė.

„Norėčiau, kad žmonės, atrenkantys kandidatūras į nacionalinės dviračių komandos vadovus, atkreiptų dėmesį ir į mane. Nežinau, pagal kokius kriterijus skiriamas rinktinės treneris, bet jei man būtų pasiūlytas šis postas, bėgčiau jo pasiimti išskėtusi rankas“, - šiemet kovo pradžioje sakė D.Žiliūtė.

2004-aisiais, Atėnų olimpiados išvakarėse, tarp tituluotosios dviratininkės ir V.Konovalovo perbėgo juoda katė, kai D.Žiliūtė nebuvo įtraukta į šalies rinktinę. Sportininkės ir trenerio santykiai nebuvo krištoliniai ir prieš tų metų pasaulio čempionatą bei 2008 m. Pekino vasaros žaidynes.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Š.Jasikevičius tikisi galingo užnugario
2019 09 20
Pristatymas
„Žinau, kaip lietuviai myli krepšinį, ir šiandien tuo galėjau dar kartą įsitikinti", - per „Žalgirio“ pristatymą džiaugėsi ekipos naujokas J.Landale'as.
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuviui – ITF turnyro nugalėtojo titulas
2019 09 20
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 m.) turnyro „ETC Cup“ Ukrainoje dvejetų varžybose sublizgėjo Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai.
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas