Marytė Marcinkevičiūtė 2012 m. spalio 19 d. 08:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Taikinys – Rio de Žaneiro paplūdimys

Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Marius Vasiliauskas tiki, kad jo auklėtinės per ketverius metus įsiverš į elitinių moterų duetų būrį

Didžiausios Lietuvos tinklinio viltys - M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė.
Didžiausios Lietuvos tinklinio viltys - M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė.
   
„Pastarieji du sezonai jauniesiems paplūdimio tinklininkams iš tikrųjų buvo geri. Pelnėme pasaulio ir Europos jaunimo čempionatų medalių. Pagrindinis mūsų tikslas – talentingas žaidėjas Ievą Dumbauskaitę ir Moniką Povilaitytę užauginti aukšto lygio moterų tinklininkėmis ir atstovauti šaliai olimpinėse žaidynėse.

Per pasaulio jaunimo čempionatą (U-19) dėl patekimo į pajėgiausių žaidėjų aštuntuką mūsų sportininkės po labai atkaklios kovos nugalėjo amerikietes, kurios U-21 čempionate laimėjo bronzos medalius. Per jaunimo (U-19) čempionatą kažkuri tų komandų turėjo iškristi. Mūsų tinklininkės varžoves nugalėjo ir tapo čempionėmis, o amerikietės liko devintos. Europos jaunimo čempionate (iki 20 m.) Ieva su Monika buvo trečios.

Varžovių yra daug, tačiau labai smagu, kad mūsų tinklininkės pasaulyje tarp savo amžiaus grupės žaidėjų yra pajėgiausiųjų komandų aštuntuke. Jeigu mūsų lyderės per artėjančius ketverius metus ir toliau taip tobulės, jos pasieks pasaulio moterų lygį“, – sako Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas ir stipriausių šalies tinklininkių treneris Marius Vasiliauskas.

Buvęs ilgametis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas pranašauja, kad Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė tikrai žais Rio de Žaneiro olimpiniame turnyre...
Manau, kad jis taip mano pasižiūrėjęs į mūsų kaimynus latvius, Londono olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojus. Juk jie prieš ketverius metus per Europos čempionatą taip pat laimėjo medalius. Mūsų tinklininkės dar jaunos, joms reikia mokytis, bet sulaukusios 22–23 metų, jau galės tarti svarų žodį.

Kitais metais mūsų čempionės rengiasi dalyvauti Pasaulio moterų paplūdimio tinklinio taurės etapų varžybose, kaups patirtį, nes 2015 m. prasidės atranka į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tačiau iškyla klausimas, ar žaidėjos galės nuvažiuoti į tas varžybas, nes etapų bus net 17-a ir tai kainuos nemažus pinigus. Turnyrai kiekvieną savaitę vyks visoje Europoje, taip pat Brazilijoje, Kinijoje, kitose šalyse.

Mūsų sportininkės dar dalyvaus Europos U-20 ir U-23 bei pasaulio U-21 čempionatuose. Jeigu bus rasta lėšų, tai Ievos su Monika lauks labai karšta vasara.

Ieva – klaipėdietė, o Monika – kelmiškė. Dabar jos treniruojasi Vilniuje. Ar merginos ir gyvena kartu?
Ne, Monika gyvena Lietuvos olimpinio sporto centro bendrabutyje ir mokosi Ozo gimnazijoje, o Ieva nuomojasi butą ir mokosi Žirmūnų gimnazijoje. Abi žaidėjos per dieną treniruojasi po du kartus.

Kaip baigėsi tavo konfliktas su kelmiške M. Povilaitytės trenere Gitana Kerpiene?
Dabar gyvename draugiškai, šiemet kartu su ja buvome pasaulio jaunimo čempionate Kipre, kur mūsų tinklininkės tapo čempionėmis, o kelmiškės trenerės sūnus Gilbertas Kerpė su raseiniškiu Arnu Rumševičiumi užėmė penktąją vietą. Kai M. Povilaitytė buvo pakviesta į Lietuvos merginų rinktinę rengtis Europos jaunimo čempionatui, aš ją pradėjau treniruoti.

Rinktinėje buvo žaidėjų iš įvairių Lietuvos miestų. Už jų pasirodymą buvau atsakingas aš, Lietuvos merginų paplūdimio rinktinės vyr. treneris. Taip, G. Kerpienė atrado ir treniravo pasaulio bei Europos jaunimo medalininkę M. Povilaitytę, stengiausi, kad ji Kelmėje susitvarkytų savo kvalifikaciją, turėtų atitinkamą vardą ir atlyginimą.

Dabar sportininkę vedu meistriškumo laipteliais. Kažin, ar visą laiką bus žiūrima, kas tuos žaidėjus vaikystėje treniravo. Visi turėtų džiaugtis medaliais, nes tai – bendras mūsų rezultatas.

Kiek dabar Lietuvoje yra paplūdimio tinklinio aikštelių?
Vilniuje prie Baltojo tilto jų yra aštuonios, aikštelių turi įsirengę ir kiti miestai: Klaipėda, Palanga, Kaunas, Marijampolė, Birštonas, Kelmė, Raseiniai, Rokiškis. Praėjusiais metais LTF kartu su įmone „Credit 24“ surengė akciją ir padovanojo dešimt paplūdimio tinklinio aikštelių – gavome 420 paraiškų, kuriomis buvo pageidauta jas pasistatyti.

Iš kandidatų buvo atrinkta dešimt ir jiems įrengtos aikštelės. Šiemet vėl planuojama tiek pat įrengti. Kitais metais Vilniuje, ko gero, gali būtų surengtas Europos U-20 čempionatas, mūsų laukia didelis organizacinis darbas. Kitų metų Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato šeši etapai bus surengti įvairiuose mūsų miestuose. Šeši turai – tai pusė vasaros, dar vienos kitos varžybos ir vasara baigėsi.

Paplūdimio tinklinis Lietuvoje labai smarkiai populiarėja. Sausio mėnesį rinksime perspektyvias mergaites, gimusias 1996–1999 metais. Jos 2014 m. bandys kovoti dėl teisės atstovauti Lietuvai II jaunimo olimpinėse žaidynėse Kinijoje. Į jų programą pirmą kartą bus įtrauktas ir paplūdimio tinklinis.

Apie 80 vaikučių nori lankyti pratybas uždarose „Credit 24“ paplūdimio aikštelėse, visi jie net netelpa, laukia savo eilės. Vaikučius treniruoja Paulius Matulis ir Artūras Bekešas. Kartą per mėnesį rengiame mėgėjų varžybas.Šiemet nudžiugino ir kaunietės Birutė Aleknavičiūtė su Ingrida Milkintaite. Jos per pasaulio kurčiųjų paplūdimio čempionatą Antalijoje tapo vicečempionėmis. Ką gali apie jas pasakyti?
Kurčiųjų paplūdimio čempionatas buvo surengtas pirmą kartą. Vicečempionių trenerė – Jolita Virbickienė. Ant jos pečių laikosi visas Kauno moterų tinklinis. Labai fiziškai stipri B. Aleknavičiūtė po operacijos vėl pasirengusi žaisti Lietuvos moterų aukščiausios lygos čempionate. Ji gerai žaidžia ir krepšinį, atstovauja Lietuvos kurčiųjų rinktinei, šiemet tapo Europos vicečempione.

Prieš porą metų dar gana silpna buvusi I. Milkintaitė dabar labai patobulėjo. Kitąmet vyks kurčiųjų olimpinės žaidynės ir, tikimės, kad šios tinklininkės vėl mus nudžiugins.

Kaip LTF prezidentui, tenka rūpintis ne tik paplūdimio, bet ir salių tinkliniu. Kaip pavyksta viską suderinti?
Tinklinio federacijai vadovauju tik pusantrų metų. Tai nėra daug. Praėjusiais metais prieš Europos jaunimo paplūdimio čempionatą, kurį mes organizavome, man reikėjo šito vardo. Mano vadovaujamas „Auksmos“ klubas negalėjo rengti čempionato – būtų buvę neetiška vaikščioti į miesto savivaldybę, Kūno kultūros ir sporto departamentą ir prašyti pinigų.

Buvo sutarta, kad LTF prezidentu tapsiu aš. Dėl įvairių priežasčių didesnį dėmesį per tą laiką skyriau paplūdimio tinkliniui, nes reikėjo rezultatų, kad tinklinis galėtų plėtotis. Pirmąsias didesnes pergales ir pasiekėme būtent žaisdami paplūdimio tinklinį. Salės tinkliniui reikia daugiau darbo ir pinigų, specialistų.

Tačiau, manau, viską įmanoma padaryti ir pakelti salės tinklinio lygį. Gruodžio mėnesį bus surengta LTF ataskaitos ir rinkimų konferencija – jeigu tinklinio bendruomenė nuspręs mane palikti federacijos prezidentu ir bus suformuota valdyba iš žmonių, kurie norėtų dirbti, manau, per ketverius metus įmanoma pakelti ir salių tinklinio lygį.

Norint tai padaryti, reikia trijų dalykų: vaikų, pinigų ir didelio meistriškumo trenerių. Vaikų mes turime, tačiau reikėtų pasirūpinti maksimalia pagalba treneriams, o pinigų turėtų atsirasti savaime po truputėlį. Jeigu bus rezultatai, bus ir pinigų. Bendrauju su Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos federacijų prezidentais, jie visi siūlo savo pagalbą – mūsų treneriai tikrai galėtų važiuoti stažuotis pas geriausius pasaulio specialistus ir pasisemti žinių.

Ar per LTF ataskaitos ir rinkimų konferenciją galima tikėtis permainų?
Yra sričių, kur LTF žmonės dirba tikrai gerai, tačiau yra ir kur reikėtų dirbti gerokai daugiau. Vienas iš federacijos pagrindinių uždavinių – salės trenerių tobulinimas. Žinoma, turime gerų trenerių, tačiau jiems trūksta naujausių žinių, jiems reikia padėti.

Federacijai nėra lengva rasti rėmėjų. Per pusantrų metų pagrindinius rėmėjų pinigus skyrėme paplūdimio tinkliniui, nes Lietuvoje buvo statomi paplūdimio aikštynai, vyko Europos jaunimo paplūdimio čempionatas. Tai nelabai patiko kai kuriems LTF nariams ir su tuo reikėtų sutikti. Pasirinkau tokią taktiką, nes gerai žinau, kad tik turint ką parodyti, gerokai lengviau kalbėtis apie salių tinklinio plėtrą.

Tinklinis, ko gero, vienintelė sporto šaka Lietuvoje, neturinti šalies moterų ir vyrų rinktinių...
Rinktinę sudaryti labai paprasta. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kokie tikslai jai būtų keliami. Nuvažiuoti į varžybas ir sužaisti rungtynes nesudėtinga. O norint, kad rinktinė būtų pasaulinio ar europinio lygio, tai reikia pradėti daryti jau dabar. Visą dėmesį būtina sutelkti į jaunimą – prireiktų dešimties metų rimto darbo, kad rinktinė taptų stipri.

O daryti bet kaip nesinori. Jeigu daug dirbsi, norėsis ir maksimalių rezultatų. Pradžia buvo padaryta su paplūdimio tinkliniu ir, jeigu po federacijos rinkimų bus sudaryta normali, gera valdybos narių darbo grupė, viliuosi, kad po dešimtmečio turėsime gerą, tarkime, vyrų rinktinę, kuri pabandytų patekti į Europos pajėgiausių komandų dešimtuką.

Ar esi optimistas ir tiki, kad tinklininkai gali tapti olimpiečiais?
Jau prieš 15 metų sakiau, kad noriu nuvažiuoti į olimpines žaidynes ir pasižiūrėti, kaip jose seksis rungtyniauti Lietuvos tinklininkams. Padarysiu viską, kad kuri nors pora, o gal net salės komanda pelnytų kelialapius į olimpines žaidynes. Tada su jais nuvažiuosiu ir aš.

Esi daugkartinis salės ir paplūdimio tinklinio čempionas. Ar dar paimi kamuolį į rankas?
Visą laiką maniau, kad laimėsiu pasaulio paplūdimo tinklinio čempionatą, bet tik vėliau supratau – neturiu profesionalaus trenerio. Mes buvome mėgėjai, už savus pinigus važinėjome į varžybas ir mokėmės žaisti. Kartu su broliais Haroldu ir Henriku Čyvais galutinėje įskaitoje per Europos čempionatą esu užėmęs devintąją, tryliktąją vietas, tapome pasaulio paplūdimio tinklinio ant sniego čempionais.

Kai pagaliau supratau, kiek daug anksčiau nežinojau žaisdamas, tai dar labiau noriu tą informaciją perduoti jaunimui. Praėjusiais metais su Tadu Donėla savo amžiaus grupėje tapome Europos veteranų čempionais, o dabar rengiamės kitąmet vyksiančiam pasaulio veteranų čempionatui.

Treniruojamės kartu su mūsų čempionėmis, jas nugalime, o kai jos mus įveiks, – tada jau galės žaisti su moterimis. Kadangi reklamos verslas šiuo metu apmiręs, prieš kurį laiką savo verslą perdaviau kitiems darbuotojams ir panirau vien tik į tinklinį. Čia ketinu ir likti.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
M. Thuique džiaugiasi sugrįžęs į Lietuvą
2020 02 26
A lyga
Buvęs „Jonavos“ puolėjas Michaelas Thuique prieš mėnesį deginosi viename iš San Paulo paplūdimių, kai netikėtai sulaukė „Riterių“ pasiūlymo.
M. Stankevičiaus debiutavo pergalingai
2020 02 26
Jauniai
Mariaus Stankevičiaus debiutas Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinės vyr. trenerio pareigose pažymėtas lietuvių pergale.
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvos teniso rinktinė - be R. Berankio
2020 02 26
Daviso taurė
Lietuvos teniso rinktinė kovo 6-7 dienomis Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos komandą žais neturėdama savo pagrindinio ginklo.
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Burlentininkas J. Bernotas rikiuojasi 17-as
2020 02 26
Burlentės
Australijoje vykstančiame pasaulio vyrų „RS:X“ buriavimo čempionate po penkių plaukimų lietuvis Juozas Bernotas užima 17-ąją vietą.
„Šaltinis“ žais finaliniame etape
2020 02 26
Golbolas
Švedijoje vykusiame Europos golbolo Superlygos Šiaurės diviziono etape Vilniaus „Šaltinis“ užėmė antrą vietą, o Vilniaus „Lions“ klubas buvo trečias.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas