Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. gegužės 8 d. 08:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Startiniame penketuke – Vilniaus meras

Spaudos dieną per tradicines krepšinio rungtynes tarp sporto žurnalistų ir valdininkų į aikštelę išbėgo ir Vilniaus meras Vilius Navickas

Prieš porą mėnesių V.Navickas dalyvavo ir Vilniaus "Žalgirio" treniruotėje
avgi.lt nuotr.
Prieš porą mėnesių V.Navickas dalyvavo ir Vilniaus "Žalgirio" treniruotėje

 

Vilniaus meras Vilius Navickas, išsigydęs kojos traumą, po trijų mėnesių pertraukos vėl pradėjo treniruotis: žaidžia tenisą ir krepšinį. Gegužės 7-ąją, minint Spaudos dieną, jis ryžosi atstovauti savajam „Perlo“ klubui per rungtynes su sporto žurnalistų rinktine. Perliečiai toms rungtynėms visuomeniniais pagrindais netgi pasikvietė vadovauti didelį patyrimą turintį trenerį Rimantą Endrijaitį (dirbo ne tiktai Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Ukrainoje), kuris miesto merui patikėjo žaisti pagrindiniame penketuke.
 

„Meras šito nusipelnė: jis labai gerai lankė treniruotes, per pratybas liejo prakaitą. Jo negalėjau neišleisti startiniame penketuke. Šiaip jau meras per savaitę turėtų ateiti triskart treniruotis, bet jam dažnai sutrukdo darbai. Meras yra meras. Tačiau Vilius Navickas yra aktyvus pratybų lankytojas. Jei ką nors aikštelėje blogai padaro, mes jį subarame - nežiūrime, ar jis meras, ar ministras. Krepšinio aikštelėje visi lygūs“, - sako R. Endrijaitis.
 

V. Navickas aikštelėje žaidė apie 10 min., ir treneris R. Endrijaitis yra įsitikinęs, kad jis padarė viską, ką galėjo. „Gal galėjo padaryti kažką ir daugiau, tačiau jis tvarkingai, pagal savo jėgas ir sugebėjimus vykdė visus nurodymus“, - sako R. Endrijaitis, kuris prisipažino, kad tokio rango rungtynėms su sporto žurnalistais vilniečių komandai jis vadovavo pirmą kartą.


 

„Perlo“ žaidėjas, Barselonos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas buvo kiek nustebęs, kai V.Navickas kelis kartus subtiliai ir tiksliai perdavė kamuolį savo komandos draugams. „Kaip tikras profesionalas!“, - šyptelėjo R. Ubartas.
 

Tačiau šįkart Vilniaus meras aikštelėje buvo kiek „ramesnis“ nei per „Perlo“ veteranų rungtynes su šakiečiais. „Meras tada mūsų visai komandai davė gerą toną – pačiu pirmuoju metimu pelnė tritaškį, ir mus labai „užvedė“, - prisiminė kitas „Perlo“ komandos žaidėjas Donatas Kazlauskas. 
 

Kaip sugalvojote žaisti rungtynes su sporto žurnalistais? - paklausiau V. Navicką.

Kai „Perlas“ žaidžia, jis informuoja visus klubo narius, kad turime ateiti pažaisti. Jeigu sako, kad reikia, tai ir atėjau. Juk esu klubo narys.


Ar po traumos nerizikavote išbėgti į aikštelę?

Buvo truputį kojų problemėlių, tačiau dabar jau nieko, atsistačiau. Žaisti tikrai nerizikavau. Imu ir teniso raketę į rankas, salėse jau baigiau žaisti, dabar eisiu į lauko aikšteles.


„Perlas“ nugalėjo sporto žurnalistus, ar džiaugiatės pergale?

Žinoma! Ne tik džiaugiuosi, bet ir „švenčiame“, mūsų veiduose šypsenos. Šiaip jau laimėjome visi: ir žurnalistai, ir klubas, ir meras, ir, kaip ten sako, biurokratai. Visi laimėjome. Už tai, kad galima ateiti, pabendrauti, pasikalbėti apie miestą, nusišypsoti vieni kitiems. Tai labai svarbu.


Labai blogai finansuojamas Vilniaus sportas. Ar artimiausiu metu nesimato pragiedrulių?

Iš tiesų atrodo, kad mes krizę jau šiek tiek suvaldėme ir mieste situacija yra stabili. Svarstome ir šnekame, kad didesnį dėmesį reikėtų skirti sportui ir kultūrai. Vėl gražinti tas finansavimo galimybes, kurios taupant buvo apkarpytos. Manau, kad artimiausiu metu peržiūrėsime miesto savivaldybės biudžetą ir tikrai sportui bei kultūrai skirsime daugiau pinigų.


Užvirė aštri diskusija dėl miesto sporto mokyklų ateities: sukurti sporto centrą ar sustambinti veikiančias 10 sporto mokyklų bei iš jų padaryti penkias. Kuriai pozicijai pritartumėte?

Palaikyčiau tą, jog turėtų daugiau vaikų lankyti sporto mokyklas ir daugiau dirbtų trenerių. Ar bus vienas ar kitas modelis, man ne taip yra svarbu. Svarbu tai, kad kuo daugiau vaikų galėtume pakviesti į sporto mokyklas.


Ar vilniečiai kada nors pagaliau turės gerą stadioną?

Manau, kad kitais metais turėtume tęsti statybas. Po kelių metų tikėkimės tikrai sulaukti gero stadiono. 
 

Vilniaus meras po rungtynių su komandos draugais ilgai neužsibuvo. Pasveikinęs sporto žurnalistus su profesine švente, jis išskubėjo į Vyriausybės rūmus. „Perlo“ treneris R. Endrijaitis merui dar spėjo parekomenduoti truputį mažinti krūvius, nes taip aktyviai žaidžiant tenisą ir krepšinį galima ir sveikatą sugadinti. „Reikia protingai sportuoti“, - pasakė R. Endrijaitis. Meras šypsena atsakė į trenerio pastabą. Ne, jo niekas nesustabdys, meras trykšta savo sveikata...
 

„Vilius Navickas dar nebuvo miesto meras, kai pasiprašė tapti mūsų klubo nariu. Pamanėme, kad klube turi būti ne tiktai dirbantys verslininkai, bet ir politikai. Pradėjome galvoti, ką gi galėtume padaryti su tuo politiku? Pasirodo, V. Navicko kandidatūra buvo pati tinkamiausia. Daug dirbome, daug investavome į jį – ne tiktai kaip į krepšininką, bet ir kaip į politiką. Ir štai: klubas savo gretose turi miesto merą. Turime ir vieną Seimo narį - Arvydą Vidžiūną. Investuojame ne tik į krepšinį, verslą, bet ir į politiką“, - šypsodamasis sako „Perlo“ komandos žaidėjas, UAB „Olifėja“ generalinis direktorius Antanas Muraška.
       

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos rinktinė pralaimėjo Turkijoje
2019 11 17
Atranka
2021 m. Europos čempionato atrankos E grupės pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė išvykoje 51:74 (17:21, 14:17, 13:22, 7:14) pralaimėjo Turkijai.
K.Kemzūra pranoko Š.Jasikevičių
2019 11 15
Eurolyga
Kęstučio Kemzūros treniruojamas Pirėjo „Olympiakos“ lemtingą smūgį Kauno „Žalgiriui“ sudavė trečiajame kėlinyje.
Krepšininkai olimpinį bilietą medžios Kaune
2019 11 15
Atranka
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) penktadienį paskelbė, kad vienas iš keturių olimpinių vyrų krepšinio atrankos turnyrų vyks Kaune.
 
Lietuvos rinktinė prisiminė pergalės skonį
2019 11 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingą 2019 metų sezoną baigė pergalinga nata – kontrolinėse rungtynėse 1:0 (1:0) įveikė Naujosios Zelandijos ekipą.
I.Kardumas lieka čempionų gretose
2019 11 15
Žvilgsnis
Ivanas Kardumas pratęsė sutartį su Marijampolės „Sūduva“, Jovanas Čadjenovičius ir Vahidas Hambo – atsisveikino
Dvikovų žemėlapyje – naujas taškas
2019 11 15
Žvilgsnis
Sekmadienį LFF stadione vyksianti Lietuvos ir Naujosios Zelandijos vyrų futbolo rinktinių dvikova bus neeilinė keliais aspektais.
Čempionato finiše – lietuvių rekordai
2019 11 15
Pasaulio čempionatas
Lietuvos lengvaatlečiai pasirodymą pasaulio neįgaliųjų čempionate Dubajuje baigė dviem asmeniniais rekordais ir dviem šeštomis pozicijomis.
„Situacija – sveiku protu nesuvokiama“
2019 11 15
Žvilgsnis
LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis – apie tragišką sporto bazių situaciją, rekordus, varginantį sezoną, nerimą dėl fondo, prognozes Tokijuje.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
 
ITF turnyruose – lietuvių triumfas
2019 11 17
Turnyras
Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Justina Mikulskytė kartu su partneriai triumfavo ITF turnyruose.
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Ant kilimo karaliavo Šiaulių gimnazistės
2019 11 17
Imtynės
Savaitgalį Šiauliuose paaiškėjo tarptautinio pasaulio čempiono Rimanto Bagdono jaunimo turnyro nugalėtojai ir prizininkai.
Bušido ringe dominavo lietuviai
2019 11 17
Bušido
Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko 15 kovų. Tradiciškai jame Lietuvos sportininkai dominavo prieš svečius.
Prieš kovas – gera nuotaika
2019 11 15
Bušido
Lietuvos bušido federacijos prezidentas D. Simanaitis: 20-metų prabėgo kaip viena diena.
 
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Prestižinėse varžybose – penktoji vieta
2019 11 17
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybų šokių ant ledo turnyre S.Ambrulevičius ir A.Reed užėmė penktąją vietą.
Be namų, bet su ambicijomis
2019 11 15
Akmenslydis
Sąlygų treniruotis Lietuvoje neturinčios mūsų šalies akmenslydžio rinktinės Helsinborge sieks istorinių aukštumų.
Vilniaus derbį laimėjo „Hockey Punks“
2019 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį buvo sužaistos rungtynės, kuriose ant ledo pasirodė dvi Vilniaus komandos.
Tarp stipriausiųjų – ir Lietuvos čempionai
2019 11 17
Šachmatai
Šeštadienį Juodkalnijoje baigėsi prestižinės šachmatų varžybos – Europos klubų taurė, kurioje varžėsi stipriausi žemyno šachmatų klubai.
Lietuvos rinktinei – varžovų pamokos
2019 11 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko iškovoti pirmosios pergalės antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Trophy“.
Šokėjų kovos – su olimpiniu prieskoniu
2019 11 15
Breikas
Dešimt Lietuvos breikerių pristatys į 2024 m. Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių programą įtrauktą naują sporto šaką – breiką.
 
Sezoną vainikavo geriausiųjų apdovanojimai
2019 11 17
Buriavimas
Lietuvos buriuotojai šiemet šaliai padovanojo ne vieną pergalę, didžiulio visuomenės atgarsio sulaukusią iniciatyvą ir begalę įspūdingų vaizdų.
Šalies geriausieji – ką jie laimėjo?
2019 11 15
Žvilgsnis
Pagrindinėse „LTeam apdovanojimų 2019“ kategorijose į septynias statulėles iš viso pretenduoja 21-as atletas, treneris ar komanda.
„LTeam LAB“ padės atletams siekti tikslų
2019 11 15
Atidarymas
Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėrė „Affidea“ klinika, kurios patalpose įsikūrė ir sporto medicinos, mokslo bei tyrimų laboratorija „LTeam LAB“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas