Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. gegužės 8 d. 08:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Startiniame penketuke – Vilniaus meras

Spaudos dieną per tradicines krepšinio rungtynes tarp sporto žurnalistų ir valdininkų į aikštelę išbėgo ir Vilniaus meras Vilius Navickas

Prieš porą mėnesių V.Navickas dalyvavo ir Vilniaus "Žalgirio" treniruotėje
avgi.lt nuotr.
Prieš porą mėnesių V.Navickas dalyvavo ir Vilniaus "Žalgirio" treniruotėje

 

Vilniaus meras Vilius Navickas, išsigydęs kojos traumą, po trijų mėnesių pertraukos vėl pradėjo treniruotis: žaidžia tenisą ir krepšinį. Gegužės 7-ąją, minint Spaudos dieną, jis ryžosi atstovauti savajam „Perlo“ klubui per rungtynes su sporto žurnalistų rinktine. Perliečiai toms rungtynėms visuomeniniais pagrindais netgi pasikvietė vadovauti didelį patyrimą turintį trenerį Rimantą Endrijaitį (dirbo ne tiktai Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Ukrainoje), kuris miesto merui patikėjo žaisti pagrindiniame penketuke.
 

„Meras šito nusipelnė: jis labai gerai lankė treniruotes, per pratybas liejo prakaitą. Jo negalėjau neišleisti startiniame penketuke. Šiaip jau meras per savaitę turėtų ateiti triskart treniruotis, bet jam dažnai sutrukdo darbai. Meras yra meras. Tačiau Vilius Navickas yra aktyvus pratybų lankytojas. Jei ką nors aikštelėje blogai padaro, mes jį subarame - nežiūrime, ar jis meras, ar ministras. Krepšinio aikštelėje visi lygūs“, - sako R. Endrijaitis.
 

V. Navickas aikštelėje žaidė apie 10 min., ir treneris R. Endrijaitis yra įsitikinęs, kad jis padarė viską, ką galėjo. „Gal galėjo padaryti kažką ir daugiau, tačiau jis tvarkingai, pagal savo jėgas ir sugebėjimus vykdė visus nurodymus“, - sako R. Endrijaitis, kuris prisipažino, kad tokio rango rungtynėms su sporto žurnalistais vilniečių komandai jis vadovavo pirmą kartą.


 

„Perlo“ žaidėjas, Barselonos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas buvo kiek nustebęs, kai V.Navickas kelis kartus subtiliai ir tiksliai perdavė kamuolį savo komandos draugams. „Kaip tikras profesionalas!“, - šyptelėjo R. Ubartas.
 

Tačiau šįkart Vilniaus meras aikštelėje buvo kiek „ramesnis“ nei per „Perlo“ veteranų rungtynes su šakiečiais. „Meras tada mūsų visai komandai davė gerą toną – pačiu pirmuoju metimu pelnė tritaškį, ir mus labai „užvedė“, - prisiminė kitas „Perlo“ komandos žaidėjas Donatas Kazlauskas. 
 

Kaip sugalvojote žaisti rungtynes su sporto žurnalistais? - paklausiau V. Navicką.

Kai „Perlas“ žaidžia, jis informuoja visus klubo narius, kad turime ateiti pažaisti. Jeigu sako, kad reikia, tai ir atėjau. Juk esu klubo narys.


Ar po traumos nerizikavote išbėgti į aikštelę?

Buvo truputį kojų problemėlių, tačiau dabar jau nieko, atsistačiau. Žaisti tikrai nerizikavau. Imu ir teniso raketę į rankas, salėse jau baigiau žaisti, dabar eisiu į lauko aikšteles.


„Perlas“ nugalėjo sporto žurnalistus, ar džiaugiatės pergale?

Žinoma! Ne tik džiaugiuosi, bet ir „švenčiame“, mūsų veiduose šypsenos. Šiaip jau laimėjome visi: ir žurnalistai, ir klubas, ir meras, ir, kaip ten sako, biurokratai. Visi laimėjome. Už tai, kad galima ateiti, pabendrauti, pasikalbėti apie miestą, nusišypsoti vieni kitiems. Tai labai svarbu.


Labai blogai finansuojamas Vilniaus sportas. Ar artimiausiu metu nesimato pragiedrulių?

Iš tiesų atrodo, kad mes krizę jau šiek tiek suvaldėme ir mieste situacija yra stabili. Svarstome ir šnekame, kad didesnį dėmesį reikėtų skirti sportui ir kultūrai. Vėl gražinti tas finansavimo galimybes, kurios taupant buvo apkarpytos. Manau, kad artimiausiu metu peržiūrėsime miesto savivaldybės biudžetą ir tikrai sportui bei kultūrai skirsime daugiau pinigų.


Užvirė aštri diskusija dėl miesto sporto mokyklų ateities: sukurti sporto centrą ar sustambinti veikiančias 10 sporto mokyklų bei iš jų padaryti penkias. Kuriai pozicijai pritartumėte?

Palaikyčiau tą, jog turėtų daugiau vaikų lankyti sporto mokyklas ir daugiau dirbtų trenerių. Ar bus vienas ar kitas modelis, man ne taip yra svarbu. Svarbu tai, kad kuo daugiau vaikų galėtume pakviesti į sporto mokyklas.


Ar vilniečiai kada nors pagaliau turės gerą stadioną?

Manau, kad kitais metais turėtume tęsti statybas. Po kelių metų tikėkimės tikrai sulaukti gero stadiono. 
 

Vilniaus meras po rungtynių su komandos draugais ilgai neužsibuvo. Pasveikinęs sporto žurnalistus su profesine švente, jis išskubėjo į Vyriausybės rūmus. „Perlo“ treneris R. Endrijaitis merui dar spėjo parekomenduoti truputį mažinti krūvius, nes taip aktyviai žaidžiant tenisą ir krepšinį galima ir sveikatą sugadinti. „Reikia protingai sportuoti“, - pasakė R. Endrijaitis. Meras šypsena atsakė į trenerio pastabą. Ne, jo niekas nesustabdys, meras trykšta savo sveikata...
 

„Vilius Navickas dar nebuvo miesto meras, kai pasiprašė tapti mūsų klubo nariu. Pamanėme, kad klube turi būti ne tiktai dirbantys verslininkai, bet ir politikai. Pradėjome galvoti, ką gi galėtume padaryti su tuo politiku? Pasirodo, V. Navicko kandidatūra buvo pati tinkamiausia. Daug dirbome, daug investavome į jį – ne tiktai kaip į krepšininką, bet ir kaip į politiką. Ir štai: klubas savo gretose turi miesto merą. Turime ir vieną Seimo narį - Arvydą Vidžiūną. Investuojame ne tik į krepšinį, verslą, bet ir į politiką“, - šypsodamasis sako „Perlo“ komandos žaidėjas, UAB „Olifėja“ generalinis direktorius Antanas Muraška.
       

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Klubai pasidalino po pergalę
2019 09 16
Repeticijos
Vilniaus „Kibirkštis“ pradėjo kontrolinių mačų ciklą ir savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes su Baltarusijos lygos prizininke Minsko „Horizont“.
R.Butautui – naujas iššūkis
2019 09 16
Sporto mokslas
Lietuvos sporto universitete duris atveria Krepšinio studijų ir mokslo centras, kuriam vadovaus patyręs krepšinio specialistas Ramūnas Butautas.
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Lietuviai kartelę kelia vis aukščiau
2019 09 16
Graplingo imtynės
Pastaraisiais metais pasaulyje dominuojantys Lietuvos graplingo imtynininkai rugsėjo 28 dieną Šiauliuose turės dar vieną progą įrodyti savo vertę.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Lenkijoje – Lietuvos atletų medaliai
2019 09 16
Kultūrizmas
Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusiame tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre "Diamond cup" (IFBB) dalyvavo 6 Lietuvos atstovai.
„Top“ lygos finale – Pietinia derbis
2019 09 16
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygos finale įvyks Pietinia derbis - dviejų Šiaulių regbio grandų - „Baltrex-Šiaulių“ ir „Vairo-Kalvio-Jupojos“ - kaktomuša.
Prahoje – istorinė „Žaibo“ pergalė
2019 09 16
Vandensvydis
Elektrėnų „Žaibo“ vandensvydininkai triumfavo Europos Sąjungos tautų taurės varžybose. Tai - didžiausia pergalė komandos istorijoje.
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas