Devis Žilovas 2010 m. gegužės 7 d. 10:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviračiu atriedanti šventė

Lietuvoje dviračių švenčių ir varžybų tikrai netrūksta, ypač miškuose, laukuose ir vieškeliuose, tačiau atėjo laikas pagaliau išvažiuoti ir į gatves!

Lietuvoje dviračių švenčių ir varžybų tikrai netrūksta, ypač miškuose, laukuose ir vieškeliuose. Gyva kalnų dviratininkų tradicija tiesiog puiki, tačiau atėjo laikas pagaliau išvažiuoti ir į gatves. Imti ir pasivyti „Tour de France“, „Giro d‘Italija“ ar bent „Tour de Pologne“.

Artimiausios mūsų kaimynės – Latvija ir Estija – dviračių renginių organizavimo maratone, atrodo, gerokai mus pralenkusios. Rygoje šiemet vyks jau 27-osios varžybos, kuriose dalyvaus tūkstančiai dviratininkų. O Tartu stebina savo sportine įvairove: pavasarį estai važiuoja dviračiais plento varžybose, vasarą sukviečia riedutininkus, rudenį į miškus išvažiuoja ne tik grybautojai, bet ir kalnų dviratininkai, o žiemą smaginasi slidininkai. Į varžybas susirenka žmonės iš miestų, miestelių ir kaimų. Gal net Lietuvos, nes lietuviai savo sportinių ambicijų realizuoti važiuodavo į šalis kaimynes – kad ir aktyviai dviračiais važinėjančią Lenkiją.

Šį kartą Kaunas bus pirmas

Pagaliau įvyks pirmosios plento dviračių varžybos Kaune, kurias organizuoja Kauno orientavimosi sporto klubas „Takas“ ir Velomanų klubas. Dabar jau kaimynai galės atvažiuoti pas mus į svečius dviračiais pasivaržyti. Laimingo atsitiktinumo dėka dviračių entuziastai kažkada susitiko su miesto meru bendrame kelyje, susikalbėjo, ir idėja buvo išpildyta. O Andrius Kupčinskas jau tapo maratono dalyviu, užsiregistravo sąraše ir pasiryžo įveikti 4 trasos ratus. Tikimasi, kad juo, kaip pačiu teigiamiausiu, užkrečiančiu pavyzdžiu, paseks kolegos politikai ir visi kiti kauniečiai.

Gegužės 16 d. 10 val. visi Kauno dviratininkai rinksis Jonavos gatvėje ir trumpam okupuos teritoriją tarp Kalpoko gatvės ir Šiaurės prospekto bei prospekto įkalnę. Mašinoms teks palaukti, nes visi, kurie turi TVARKINGĄ DVIRATĮ (su veikiančiais stabdžiais ir t. t.) bei ŠALMĄ (nes visko gali nutikti) leisis paskui sportinį azartą.

Jau dabar galite užsiregistruoti internetu: www.kaunomaratonas.lt (tai jau sėkmingai padarė 160 dviratininkų!), o jei ne – varžybų dieną teks pabusti ir atvykti anksčiau, nuo 8 iki 9.30 val. užsiregistruoti organizatorių palapinėje. Tuomet gausite dalyvio numerius, kuriais vėliau visą gyvenimą galėsite grožėtis kabančiais ant sienos kaip savo šlovingos sportinės praeities trofėjais. 

Dviračių šventė visiems! Burkimės!

Visa ši dviratininkų linksmybė skirta ne tik profesionalams, bet ir visiems mums. Vaikams ( nuo 12 m.), mamoms, tėčiams ir seneliams, viengungiams ir daugiavaikėms šeimoms, bendradarbiams ir geriems pažįstamiems. Organizatoriams neužtenka sportinių ambicijų, jie pasiryžę kurstyti bendruomeninę dvasią, burti komandas ir sukurti tikrą bendravimo šventę. Kiekvienas, įvertinęs savo jėgas, pasirinks distancijos ilgį: 1 ratą (7,5 km.), 4 ratus (30 km.) ar 10 ratų (75 km.), kurie kils ir į Šiaurės prospekto kalną. Starto mokestis bus tik 5-10 Litų, kuris padengs nedidelę organizacinių išlaidų dalį.

Pirmieji startuos ir nurūks sportininkai, vėliau jie bus įvertinti apdovanojimais ir rėmėjų prizais. Visi likusieji, išskyrus vaikus, kurie startuos atskirai, varžysis tarpusavyje ir gaus specialių prizų.Tačiau kartu visada smagiau, todėl norintys galės burti savas komandas ir nurodyti tai registruodamiesi. Laukelyje „komanda“ įrašykite savo norimą komandą arba pasirinkite jau esamą. Draugų, giminių, gatvės, parapijos, klasės ar bendradarbių komandos sukurs dar šventiškesnę nuotaiką ir pagamins daugiau adrenalino. Dažniausiai į varžybas žmonės važiuoja linksmai sudalyvauti ir pabūti, tačiau po starto šūvio visus užvaldo begalinis noras laimėti. O komandų varžybose laimės ne greičiausiai važiavusios, bet daugiausiai ratų įveikusios. Tai reiškia, kad svarbiausia – prisivilioti kuo daugiau komandos dalyvių arba keletą, bet pajėgių galiūnų.

Įsivaizduokite, koks malonumas lauks pirmadienį darbe ar mokykloje, prie šeimyninio stalo, kai aptarinėsite rezultatus, palankius atsitiktinumus ar praleistas progas. Organizatoriai prisipažino nepažįstantys nė vieno žmogaus, kuris bent vieną kartą pabandęs neužsikrėtė chroniška maratonų liga.
Visus jūsų nuvažiuotus kilometrus suskaičiuos specialūs prie kiekvieno dviračio primontuoti davikliai ir protinga technika – jokių apgavysčių ir neteisybės kelyje! Kai kirsite finišo liniją, po valandos visi rezultatai jau bus suskaičiuoti ir sudėlioti. Vėliau juos galėsite susirasti internete ir net išdidžiai atsispausdinti užsitarnautą diplomą.

O šalia sportinio malonumo ir kultūrinis – šventiški „Ąžuolyno“ orkestro pučiamieji ir dvi šokėjų grupės, kurios dviratininkus palydės starto link ir pasitiks nuvargusius po finišo.

Labai norisi, kad Kauno maratonas nenumirtų vos gimęs ir kitais metais pavasarį visi vėl griebtųsi dviračių. Galbūt šventė plėsis į kitus miestus. Iki šiol panašios varžybos vyko Ignalinoje, tačiau buvo skirtos profesionaliems sportininkams, kurių galima suskaičiuoti vos penkias dešimtis, o masinis išvažiavimas į gatves turi visai kitą reikšmę ir džiaugsmus. Sportas, sveikata, bendrystė, ekologija...

O šiaip velomanų diena yra trečiadienis – kiekvieną iš jų galite susitikti pomėgio draugų ant Panemunės tilto ir pasileisti dviračių takais drauge.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
LKL sezoną pasitinka su naujovėmis
2019 09 20
LKL
Naują LKL sezoną papuoš aukščiausius standartus atitinkanti studija, kurioje tarp ekspertų bus ir ilgametis Prienų krepšinio klubo treneris V.Šeškus.
Š.Jasikevičius tikisi galingo užnugario
2019 09 20
Pristatymas
„Žinau, kaip lietuviai myli krepšinį, ir šiandien tuo galėjau dar kartą įsitikinti", - per „Žalgirio“ pristatymą džiaugėsi ekipos naujokas J.Landale'as.
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuviui – ITF turnyro nugalėtojo titulas
2019 09 20
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 m.) turnyro „ETC Cup“ Ukrainoje dvejetų varžybose sublizgėjo Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai.
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Didžiausia bėda Lietuvoje – pinigų trūkumas
2019 09 20
Veidas
„Žaidžiant tik Lietuvoje, sunku būti pastebėtai“, - neabejoja Ispanijoje rungtyniaujanti viena geriausių Lietuvos tinklininkių Erika Kliokmanaitė.
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Prie „Kaunas Hockey“ vairo – naujas treneris
2019 09 20
Treneris
Neseniai apie susijungimą su Kauno ledo ritulio mokykla „Griunvaldas“ paskelbusi reprezentacinė miesto komanda turi ir daugiau svarbių naujienų.
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas