Devis Žilovas 2010 m. gegužės 7 d. 10:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviračiu atriedanti šventė

Lietuvoje dviračių švenčių ir varžybų tikrai netrūksta, ypač miškuose, laukuose ir vieškeliuose, tačiau atėjo laikas pagaliau išvažiuoti ir į gatves!

Lietuvoje dviračių švenčių ir varžybų tikrai netrūksta, ypač miškuose, laukuose ir vieškeliuose. Gyva kalnų dviratininkų tradicija tiesiog puiki, tačiau atėjo laikas pagaliau išvažiuoti ir į gatves. Imti ir pasivyti „Tour de France“, „Giro d‘Italija“ ar bent „Tour de Pologne“.

Artimiausios mūsų kaimynės – Latvija ir Estija – dviračių renginių organizavimo maratone, atrodo, gerokai mus pralenkusios. Rygoje šiemet vyks jau 27-osios varžybos, kuriose dalyvaus tūkstančiai dviratininkų. O Tartu stebina savo sportine įvairove: pavasarį estai važiuoja dviračiais plento varžybose, vasarą sukviečia riedutininkus, rudenį į miškus išvažiuoja ne tik grybautojai, bet ir kalnų dviratininkai, o žiemą smaginasi slidininkai. Į varžybas susirenka žmonės iš miestų, miestelių ir kaimų. Gal net Lietuvos, nes lietuviai savo sportinių ambicijų realizuoti važiuodavo į šalis kaimynes – kad ir aktyviai dviračiais važinėjančią Lenkiją.

Šį kartą Kaunas bus pirmas

Pagaliau įvyks pirmosios plento dviračių varžybos Kaune, kurias organizuoja Kauno orientavimosi sporto klubas „Takas“ ir Velomanų klubas. Dabar jau kaimynai galės atvažiuoti pas mus į svečius dviračiais pasivaržyti. Laimingo atsitiktinumo dėka dviračių entuziastai kažkada susitiko su miesto meru bendrame kelyje, susikalbėjo, ir idėja buvo išpildyta. O Andrius Kupčinskas jau tapo maratono dalyviu, užsiregistravo sąraše ir pasiryžo įveikti 4 trasos ratus. Tikimasi, kad juo, kaip pačiu teigiamiausiu, užkrečiančiu pavyzdžiu, paseks kolegos politikai ir visi kiti kauniečiai.

Gegužės 16 d. 10 val. visi Kauno dviratininkai rinksis Jonavos gatvėje ir trumpam okupuos teritoriją tarp Kalpoko gatvės ir Šiaurės prospekto bei prospekto įkalnę. Mašinoms teks palaukti, nes visi, kurie turi TVARKINGĄ DVIRATĮ (su veikiančiais stabdžiais ir t. t.) bei ŠALMĄ (nes visko gali nutikti) leisis paskui sportinį azartą.

Jau dabar galite užsiregistruoti internetu: www.kaunomaratonas.lt (tai jau sėkmingai padarė 160 dviratininkų!), o jei ne – varžybų dieną teks pabusti ir atvykti anksčiau, nuo 8 iki 9.30 val. užsiregistruoti organizatorių palapinėje. Tuomet gausite dalyvio numerius, kuriais vėliau visą gyvenimą galėsite grožėtis kabančiais ant sienos kaip savo šlovingos sportinės praeities trofėjais. 

Dviračių šventė visiems! Burkimės!

Visa ši dviratininkų linksmybė skirta ne tik profesionalams, bet ir visiems mums. Vaikams ( nuo 12 m.), mamoms, tėčiams ir seneliams, viengungiams ir daugiavaikėms šeimoms, bendradarbiams ir geriems pažįstamiems. Organizatoriams neužtenka sportinių ambicijų, jie pasiryžę kurstyti bendruomeninę dvasią, burti komandas ir sukurti tikrą bendravimo šventę. Kiekvienas, įvertinęs savo jėgas, pasirinks distancijos ilgį: 1 ratą (7,5 km.), 4 ratus (30 km.) ar 10 ratų (75 km.), kurie kils ir į Šiaurės prospekto kalną. Starto mokestis bus tik 5-10 Litų, kuris padengs nedidelę organizacinių išlaidų dalį.

Pirmieji startuos ir nurūks sportininkai, vėliau jie bus įvertinti apdovanojimais ir rėmėjų prizais. Visi likusieji, išskyrus vaikus, kurie startuos atskirai, varžysis tarpusavyje ir gaus specialių prizų.Tačiau kartu visada smagiau, todėl norintys galės burti savas komandas ir nurodyti tai registruodamiesi. Laukelyje „komanda“ įrašykite savo norimą komandą arba pasirinkite jau esamą. Draugų, giminių, gatvės, parapijos, klasės ar bendradarbių komandos sukurs dar šventiškesnę nuotaiką ir pagamins daugiau adrenalino. Dažniausiai į varžybas žmonės važiuoja linksmai sudalyvauti ir pabūti, tačiau po starto šūvio visus užvaldo begalinis noras laimėti. O komandų varžybose laimės ne greičiausiai važiavusios, bet daugiausiai ratų įveikusios. Tai reiškia, kad svarbiausia – prisivilioti kuo daugiau komandos dalyvių arba keletą, bet pajėgių galiūnų.

Įsivaizduokite, koks malonumas lauks pirmadienį darbe ar mokykloje, prie šeimyninio stalo, kai aptarinėsite rezultatus, palankius atsitiktinumus ar praleistas progas. Organizatoriai prisipažino nepažįstantys nė vieno žmogaus, kuris bent vieną kartą pabandęs neužsikrėtė chroniška maratonų liga.
Visus jūsų nuvažiuotus kilometrus suskaičiuos specialūs prie kiekvieno dviračio primontuoti davikliai ir protinga technika – jokių apgavysčių ir neteisybės kelyje! Kai kirsite finišo liniją, po valandos visi rezultatai jau bus suskaičiuoti ir sudėlioti. Vėliau juos galėsite susirasti internete ir net išdidžiai atsispausdinti užsitarnautą diplomą.

O šalia sportinio malonumo ir kultūrinis – šventiški „Ąžuolyno“ orkestro pučiamieji ir dvi šokėjų grupės, kurios dviratininkus palydės starto link ir pasitiks nuvargusius po finišo.

Labai norisi, kad Kauno maratonas nenumirtų vos gimęs ir kitais metais pavasarį visi vėl griebtųsi dviračių. Galbūt šventė plėsis į kitus miestus. Iki šiol panašios varžybos vyko Ignalinoje, tačiau buvo skirtos profesionaliems sportininkams, kurių galima suskaičiuoti vos penkias dešimtis, o masinis išvažiavimas į gatves turi visai kitą reikšmę ir džiaugsmus. Sportas, sveikata, bendrystė, ekologija...

O šiaip velomanų diena yra trečiadienis – kiekvieną iš jų galite susitikti pomėgio draugų ant Panemunės tilto ir pasileisti dviračių takais drauge.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" išsaugojo savo kapitoną
2019 06 26
LKL
„Klaipėda yra namai, kolektyvas lieka tas pats, todėl norėjosi likti", - pratęsęs sutartį kalbėjo Simas Galdikas.
Kurčiųjų rinktinės išvyko į Liubliną
2019 06 26
Kurčiųjų krepšinis
Lietuvos kurčiųjų vyrų ir moterų rinktinės išvyko į pasaulio čempionatą Lenkijoje.
„Laukiu, kada mano vaikai baigs mokyklą"
2019 06 25
Treneris
Nenadas Čanakas - apie sprendimą likti Panevėžyje ir vasaros darbus.
 
Visi ketvirtfinalininkai - aiškūs
2019 06 27
LFF taurė
Ketvirtadienį sužaistos trejos paskutinės LFF taurės turnyro aštuntfinalio rungtynės. Į ketvirtfinalį pateko 5 A ir 3 pirmosios lygų komandos.
Aptarė LFF vystymosi planus
2019 06 26
Kuluaruose
LFF antrą kartą šiemet apsilankę „UEFA Grow“ atstovai diskutavo apie Lietuvos bei Europos futbolo asociacijų vystymasį ir benradarbiavimo planus.
Svarstys "Stumbro" licencijų galiojimą
2019 06 26
A lyga
LFF Dk įskaitė Kauno "Stumbrui" pralaimėjimus nesužaistose rungtynėse su "Panevėžiu" ir skyrė baudą.
Vardan rezultatų  – drastiškas sprendimas
2019 06 26
Maratonas
Didžiausiu vasaros bėgimu galėjęs vadintis Kauno maratonas nuo šiol vyks paskutinį balandžio sekmadienį.
Lietuviai liko per žingsnį nuo pusfinalio
2019 06 26
Lengvoji atletika
Lietuvos lengvaatlečiai Europos žaidynėse buvo šalia garbės pakylos asmeninėse įskaitose. Komandos šansą prasibrauti į pusfinalį atėmė teisėjų sprendimai.
Greičiausias buvo tas pats M. Viršilas
2019 06 24
Bėgimas
Kaip ir pernai, bėgimą aplink Elektrėnų marias laimėjo maratonininkas Mindaugas Viršilas. Pirma tarp moterų - Gitana Akmanavičiūtė.
 
R. Berankis smuktelėjo, L. Grigelis pakilo
2019 06 24
Tenisas
ATP reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 73-iosios vietos smuktelėjo į 74-ąją, o Laurynas Grigelis iš 295-osios pozicijos pakilo į 293-iąją.
Finale - L. Grigelio ir italo triumfas
2019 06 22
Tenisas
L. Grigelis su italu A. Pellegrino 1:6, 6:3, 10:7 įveikė urugvajietį A. Beharą ir ekvadorietį G Escobarą ir tapo turnyro Italijoje nugalėtojais.
Lietuvis ir italas žais finale
2019 06 21
Dvejetai
Lietuvis Laurynas Grigelis ir italas Andrea Pellegrino laimėjo turnyro „Internazionali Di Tennis Emilia Romagna“ dvejetų varžybų pusfinalį.
Lietuvės laukia mūšis dėl bronzos
2019 06 26
Europos žaidynės
Krauju paženklintame Europos žaidynių pusfinalyje pralaimėjusi Danutė Domikaitytė išsaugojo viltį kopti ant garbės pakylos – iki jos liko žingsnis.
Lietuvė palaužė olimpinę vicečempionę
2019 06 26
Europos žaidynės
„Tai pirma pergalė prieš tokią tituluotą varžovę. Danutė kovojo kaip iš natų, be klaidų“, - džiaugėsi D.Domikaitytės treneris A.Kaselis.
Žaidynės baigėsi aštuntfinalyje
2019 06 25
Europos žaidynės
Lietuvos boksininkas Evaldas Skurdelis vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo kovą rusui Gabiliui Mamedovui.
 
Šilalėje varžysis apie 100 dviratininkų
2019 06 26
Dviračiai
Lietuvos dviračių plento čempionate Šilalėje dalyvaus ir iš šių kraštų kilęs R.Navardauskas, ir E.Šiškevičius, ir G.Bagdonas, ir kiti žinomi dviratininkai.
Lietuvis - greta garbės pakylos.
2019 06 25
Europos žaidynės
"Po finišo net pykino", - prisipažino penktąją vietą Europos žaidynėse užėmęs Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas.
Lietuviams nepavyko įgyvendinti planų
2019 06 23
Europos žaidynės
Europos žaidynių vyrų dviračių plento 180 km grupinėse lenktynėse startavo 135 sportininkai iš 37 šalių. Tarp jų ir penki Lietuvos dviratininkai.
„Dėl geresnės ateities reikia keistis“
2019 06 25
Žvilgsnis
Lietuvos rankinio federacijos prezidentas: „Reikia savikritiškai pasižiūrėti į situaciją, kurioje esame dabar. Ir pagalvoti, ką turime daryti kitaip.“
Stiprinasi ir laukia burtų
2019 06 19
Pasiruošimas
Kitą sezoną tarptautiniuose turnyruose dalyvaus rekordiškai daug Lietuvos rankinio klubų – keturi vyrų ir du moterų.
Lietuvių nebūtų išgelbėjusi net pergalė
2019 06 16
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos varžybas baigė lygiosiomis svečiuose su Portugalija.
 
Į Klaipėdą atvyks ir rusės
2019 06 25
Paplūdimio tinklinis
Į teatro aikštėje, vyksiantį tarptautinį moterų paplūdimio turnyrą „Amber Cup" susirinks po vieną tinklininkių porą iš 12 šalių.
Žingsnį į Tokiją žengė tvirtai
2019 06 23
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tapo pirmojo olimpinės atrankos etapo E grupės nugaėtojomis.
Pirmą žingsnį į Tokiją žengė Kroatijoje
2019 06 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė užtikrinta pergale prieš kroates pradėjo olimpinės atrankos turnyrą.
TCR papildė Šiaurės Europos lenktynės
2019 06 26
Auto
„LTD Venta Event“ įgavo teisę oficialiai įtraukti ir naudoti „TCR“ pavadinimą organizuojant "NEZ6H" lenktynes ir Baltijos šalių čempionatą.
Čempionatui įpusėjus lietuvis tebėra šeštas
2019 06 23
Motokrosas
Dešimtajame pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje Arminas Jasikonis užėmė dešimtąją vietą,o bendroje įskaitoje išliko šeštas.
Motokrosas vėl džiugino Anykščius
2019 06 23
Motokrosas
Tūkstantinė į Lietuvos motociklų kroso varžybas susirinkusi minia jomis galėjo grožėtis dvi dienas nuo ryto iki vakaro.
 
Čempionato dalyvių skaičius padidėjo
2019 06 20
Ledo ritulys
2019-2020 sezone Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse žais nebe keturios, o penkios komandos - prisijungs jungtinė Kauno-Klaipėdos ekipa.
Prieš žiemos iššūkius – sunkus darbas vasarą
2019 06 04
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas – apie pratybas Druskininkuose, gyvenimą be atostogų, Lietuvos talentus, tikslus, pinigus, studijas, rinkimus.
Tikisi pagrindinio vaidmens
2019 05 29
Svetur
Suomijos „SaiPa“ klube antrus metus liekantis Lietuvos rinktinės vartininkas L. Lubys kitą sezoną norėtų daugiau atsakomybės.
Laimikis - du aukso bei sidabro medalis
2019 06 27
Šaškės
Lietuvos šaškių meistras Aleksejus Domčevas antrajame IDF pasaulio šašių taurės etape laimėjo du turnyrus, o viename buvo antras.
Su žaidynėmis atsisveikino pergale
2019 06 26
Badmintonas
Lietuvos badmintonininkės baigė kovas Europos žaidynėse. Paskutiniame mače Minske Vytautė Fomkinaitė iškovojo pergalę.
Šaudymo aikštelėse - visi penki lietuviai
2019 06 26
Šaudymas
Penki Lietuvos sportininkai trečiadienį dalyvavo Europos sporto žaidynių šaudymo varžybose.
 
Tribūnose – ištikimiausi sirgaliai
2019 06 26
Europos žaidynės
Baidarininkai Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius po Europos žaidynių finalo pateko į artimųjų glėbį.
Estafetę iš Minsko perima Krokuva
2019 06 22
Europos žaidynės
Europos olimpinių komitetų asociacija patvirtino – 2023 m. Europos žaidynės vyks Lenkijos mieste Krokuvoje ir jį supančiame Mažosios Lenkijos regione.
Žaidynių atidaryme – lietuviški akcentai
2019 06 22
Europos žaidynės
Ryškūs, linksmi, tvirti, gražūs. Lietuvos sportininkai su vėliavneše Liveta Jasiūnaite priešakyje buvo gerai matomi Europos žaidynių atidarymo parade.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas