Lina Daugėlaitė 2010 m. balandžio 30 d. 16:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Klemensas Rimšelis: nesu avantiūristas

Lietuvos sporto vadovu tapęs K.Rimšelis teigia, kad darbo sporto srityje stygius netaps kliūtimi vadovauti Sporto departamentui

Pirmasis inteviu televizijai.
pliadisfoto.lt
Pirmasis inteviu televizijai.
   

Balandžio 30 d. baigėsi gandais apaugęs konkursas Kūno kultūros ir sporto departamento gen. direktoriaus pareigoms eiti. Jį laimėjo 51-erių liberalų ir centrų sąjungos atsakingasis sekretorius Klemensas Rimšelis. Su kokiomis mintimis ir nuotaikomis Kūno kultūros ir sporto departamentui ateina vadovauti naujasis sporto vadovas? Beje, 1988 m. gruodžio 11 d. K.Rimšelis buvo vienas iš LTOK atkuriamojo suvažiavimo dalyvių.

 

Kokie jūsų, kaip KKSD gen. direktoriaus, prioritetai ?

Visų pirma, prioritetų programas nustato Vyriausybė - Kūno kultūros ir sporto departamentas pavaldus Vyriausybei. Kitas dalykas, Seime yra įregistruota Kūno kultūros ir sporto strategija, bet, aišku, ji niekaip nepriimama. Taigi aš puikiai žinau, kas nustato gaires. Besiruošdamas konkursui puikiai susipažinau su Sporto departamentu iš išorės, bet, turiu prisipažinti, iš vidaus jo nepažįstu - nė karto jame nesu buvęs. Kai praeis trijų darbo dienų terminas ir jeigu konkurso rezultatų niekas neapskųs, tada paprasčiausiai pradėsiu darbą valstybės tarnyboje. Nesu greitas žmogus, kad iš anksto pasakyčiau - tą nugriausim, tą perstatysim, šitą kitaip nudažysim, tą atleisim ir pan. Vertinu žmones, kaip specialistus, tuos, kurie dirba valstybės tarnyboje - turiu omenyje gerus specialistus, kurie dirba tą darbą, kuris pavestas, o nesiekia kažkokios naudos sau. Organizaciniai klausimai, kaip įstaigos vadovui, bus truputėlį aiškesni, kai matysiu administracinius jų gebėjimus - tada bus galima pasakyti, ko trūksta, ką reikėtų padaryti, ką pakeisti, norint įgyvendinti Kūno kultūros ir sporto departamento misiją.

 

Kaip sporto vadovas, esate užsibrėžęs konkrečius tikslus? Ką nortumėte įgyvendinti, ko pasiekti?

Paprasčiausias konkretus tikslas - kiek įmanoma, skaidrus finansavimas. Kad lėšos pasiektų tą, kuriam jos skirtos, o nenusėstų kažkokiems neaiškiems dalykams. Efektyvus lėšų naudojimas, ypač, kai lėšų skiriama tiek nedaug, ir nesitaškyti į visas puses, kaip, ko gero, yra mėgstama daryti. Rengdamasis dalyvauti konkurse, pirmiausia atsiverčiau oficialiame KKSD puslapyje skelbiamas valstybės kontrolės išvadas ir susipažinau su jomis - kokie yra trūkumai, skirstant biudžeto asignavimus, ir pan. Tai tam tikrą vaizdą susidariau. Visų pirma, nieko nenoriu gąsdinti - aš nesu toks baisus žmogus, kaip kas nors bando įsivaizduoti. Žinau, kur einu, aš pats esu prisidėjęs prie valstybės tarnybos Lietuvoje kūrimo ir dalyvavęs tame procese. Eidamas į šias pareigas aš nežadu ko nors gąsdinti ir netikiu, kad nuo vieno žmogaus priklauso viso sporto likimas. Dabar sakoma, kad sporto padėtis netenkina. Bet tą padėtį sukūrė sporto profesionalai - juk jie vadovavo. Buvo sporto profesionalų, dirbusių ir ganėtinai trumpą laiką. Aš savo galimybes daugiau sieju su kita veiklos puse - kaip biudžetinės įstaigos vadovo. Yra Sporto taryba, Sporto rėmimo fondas ir jo taryba, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros akademija - yra specialistų. O kadangi man ganėtinai nemažą laiko tarpą ir ganėtinai sėkmingai teko dirbti mokslininku, specialistų nuomonę moku vertinti. To, ko nežinau, nepliurpiu, bet geriau pasiskaitau ar pasiklausau vieno, kito, trečio specialisto, kuris yra vertinimas respublikiniu mastu, kad galėčiau priimti sprendimą ar padaryti išvadą. Gąsdinti žmonėmis nereikia - gąsdina, kad politikas pradės vadovauti sportui. Noriu pasakyti, kad sportininkai puikiausiai eina į Seimą ir vadovauja valstybei, bet grįžtamasis ryšis kažkodėl nelabai priimtinas. Politikavimas valstybės tarnyboje yra labai siaura sąvoka - iš tikrųjų tu tarnauji viešajam interesui. Jeigu aš nenusiplaunu, kad priklausau politinei partijai, tai nereiškia, kad politinė partija darys įtaką ar pan. Tai reikškia, kad mano pažiūros yra liberalios - nesu koks nors ortodoksas ar dogmatikas, bet esu atviras naujovėms, patirčiai tų valstybių, kurios turi pasiekimų sporto srityje ir pan. Esu atviras žmogus.


Vadinasi, tai, kad jūs neturite darbo sporto srityje, patirties, nebus kliūtis vadovauti sportui?

Aš nemanau. Tai yra biudžetinė įstaiga. Galiu pasakyti tokį pavyzdį: Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijoje nedirba medikai - dirba daugiausiai vadybininkai, teisininkai, o medikai samdomi pagal kontraktą vykdyti funkcijai, kurią jie privalo vykdyti.


Pradėjęs eiti generalinio direktoriaus pareigas, atsistatydinsite ir partijos atsakingojo sekretoriaus pareigų?

Be jokios abejonės. Aš nesu bedarbis - mano darbą saisto sutartys. Žinoma, išeisiu ir partijos atsakinguoju sekretoriumi nebūsiu. Pasikeičia darbo forma - negaliu dirbti keliuose darbuose. Antras dalykas, aš mėgstu dirbti būtent tą darbą, kurį dirbu ir nesiblaškyti į šalis.

 

Šis konkursas žiniasklaidoje apaugo įvairiais gandais ir įvairiomis kalboms. Kaip jūs pats vertinate tas kalbas, jog iš anksto buvo žinoma, kas laimės konkursą?

Visas mūsų gyvenimas apipintas kalbomis. Kai kurios kalbos, pasirodo, būna teisingos. Bet jeigu man partijos kolegos pasakė, kad bus skelbiamas toks konkursas, nes to aš nežinojau, tai buvo tiesiog man duota žinia iš partijos, kad aš sudalyvaučiau ir kad kito kandidato nebus ieškoma. O kas dalyvaus daugiau, aš nežinojau. Galiu pasakyti tik tiek - galite tikėti, galite netikėti - sąžiningai mokiausi. Nedalyvavau jokiose išankstinėse laidose ir ypač, kai laida vyksta konkurso išvakarėse, o 9 valandą ryte - konkursas: toks vaizdas, kad čia renkamos kažkokios pareigos ir kiekvienas turi kalbėti, o ne vyksta valstybės tarnybos konkursas. Tad aš tą laiką geriau paskyriau mokytis.

 

Ar tikėjotės laimėti konkursą?

Teisybę pasakius, dėl viso šito ažiotažo nesitikėjau laimėti. Tarp kitko, nepasakyčiau, kad labai apsidžiaugiau, kai laimėjau. Nesu avantiūristas ir kiekvieną iššūkį priimu atsakingai.


Amžina diskusija, kam reikėtų skirti didesnį dėmesį - kūno kultūrai ar sportui? Kokia jūsų nuomonė šiuo klausimu?

Žinau tik tiek: Vyriausybės programoje pasakyta, jog reikia keisti požiūrį į sportą ir dėmesį kreipti ne tik didelio meistriškumo laimėjimams ir Lietuvos garsinimui, bet ir į sporto socialinę funkciją, jo prieinamumą visiems.


Pats konkursas buvo sudėtingas? Kaip vertinate konkurentus, jeigu turėjote galimybę juos įvertinti?

Manau, kad sudėtingas. Labai paprastai galėjau pralaimėti, kadangi po testo mes, du konkurentai, surinkome vienodą balų skaičių. Paskui buvo užsienio kalbų mokėjimo tikrinimas ir klausimai-atsakymai žodžiu. Komisijos sprendimu, buvo nutarta, kad aš pasirodžiau geriau, gavau daugiau balų. Turiu tam tikrų pretenzijų pačiam testui. Žinant, kad kai kurios valstybės administracinių vienetų struktūros bus naikinamos jau nuo liepos 1 d., į testą kažkodėl vis tiek patenka klausimai apie tai, ko praktiškai nebus - tai papildomas apkrovimas.


Savo gyvenimo aprašyme kaip pomėgius nurodėte meną ir muziką. Ar laisvalaikiu pats sportuojate?

Besimokydamas supratau, kad yra profesionalus sportininkas, sportininkas ir sportuotojas. Aš esu sportuotojas. O ši sąvoka apima tai, kad aš sportuoju tada, kada noriu, savo malonumui ir nesiekiu jokių rezultatų, nenorėdamas sudaryti konkurencijos profesionaliems sportininkams.

 

Kokiu sportu užsiimate laisvalaikiu?

Pažaidžiu ir stalo tenisą, ir badmintoną, taip pat - šachmatais.

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
Lietuvis neprisitaikė prie pokyčių
2019 09 18
Golfas
Lenkijoje pasibaigusiame profesionalų golfo turnyre „Alior Bank PGA Polska Tour“ lietuvis Juozapas Budrikis užėmė 17-ąją vietą.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas