Lina Daugėlaitė 2010 m. balandžio 30 d. 16:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Klemensas Rimšelis: nesu avantiūristas

Lietuvos sporto vadovu tapęs K.Rimšelis teigia, kad darbo sporto srityje stygius netaps kliūtimi vadovauti Sporto departamentui

Pirmasis inteviu televizijai.
pliadisfoto.lt
Pirmasis inteviu televizijai.
   

Balandžio 30 d. baigėsi gandais apaugęs konkursas Kūno kultūros ir sporto departamento gen. direktoriaus pareigoms eiti. Jį laimėjo 51-erių liberalų ir centrų sąjungos atsakingasis sekretorius Klemensas Rimšelis. Su kokiomis mintimis ir nuotaikomis Kūno kultūros ir sporto departamentui ateina vadovauti naujasis sporto vadovas? Beje, 1988 m. gruodžio 11 d. K.Rimšelis buvo vienas iš LTOK atkuriamojo suvažiavimo dalyvių.

 

Kokie jūsų, kaip KKSD gen. direktoriaus, prioritetai ?

Visų pirma, prioritetų programas nustato Vyriausybė - Kūno kultūros ir sporto departamentas pavaldus Vyriausybei. Kitas dalykas, Seime yra įregistruota Kūno kultūros ir sporto strategija, bet, aišku, ji niekaip nepriimama. Taigi aš puikiai žinau, kas nustato gaires. Besiruošdamas konkursui puikiai susipažinau su Sporto departamentu iš išorės, bet, turiu prisipažinti, iš vidaus jo nepažįstu - nė karto jame nesu buvęs. Kai praeis trijų darbo dienų terminas ir jeigu konkurso rezultatų niekas neapskųs, tada paprasčiausiai pradėsiu darbą valstybės tarnyboje. Nesu greitas žmogus, kad iš anksto pasakyčiau - tą nugriausim, tą perstatysim, šitą kitaip nudažysim, tą atleisim ir pan. Vertinu žmones, kaip specialistus, tuos, kurie dirba valstybės tarnyboje - turiu omenyje gerus specialistus, kurie dirba tą darbą, kuris pavestas, o nesiekia kažkokios naudos sau. Organizaciniai klausimai, kaip įstaigos vadovui, bus truputėlį aiškesni, kai matysiu administracinius jų gebėjimus - tada bus galima pasakyti, ko trūksta, ką reikėtų padaryti, ką pakeisti, norint įgyvendinti Kūno kultūros ir sporto departamento misiją.

 

Kaip sporto vadovas, esate užsibrėžęs konkrečius tikslus? Ką nortumėte įgyvendinti, ko pasiekti?

Paprasčiausias konkretus tikslas - kiek įmanoma, skaidrus finansavimas. Kad lėšos pasiektų tą, kuriam jos skirtos, o nenusėstų kažkokiems neaiškiems dalykams. Efektyvus lėšų naudojimas, ypač, kai lėšų skiriama tiek nedaug, ir nesitaškyti į visas puses, kaip, ko gero, yra mėgstama daryti. Rengdamasis dalyvauti konkurse, pirmiausia atsiverčiau oficialiame KKSD puslapyje skelbiamas valstybės kontrolės išvadas ir susipažinau su jomis - kokie yra trūkumai, skirstant biudžeto asignavimus, ir pan. Tai tam tikrą vaizdą susidariau. Visų pirma, nieko nenoriu gąsdinti - aš nesu toks baisus žmogus, kaip kas nors bando įsivaizduoti. Žinau, kur einu, aš pats esu prisidėjęs prie valstybės tarnybos Lietuvoje kūrimo ir dalyvavęs tame procese. Eidamas į šias pareigas aš nežadu ko nors gąsdinti ir netikiu, kad nuo vieno žmogaus priklauso viso sporto likimas. Dabar sakoma, kad sporto padėtis netenkina. Bet tą padėtį sukūrė sporto profesionalai - juk jie vadovavo. Buvo sporto profesionalų, dirbusių ir ganėtinai trumpą laiką. Aš savo galimybes daugiau sieju su kita veiklos puse - kaip biudžetinės įstaigos vadovo. Yra Sporto taryba, Sporto rėmimo fondas ir jo taryba, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros akademija - yra specialistų. O kadangi man ganėtinai nemažą laiko tarpą ir ganėtinai sėkmingai teko dirbti mokslininku, specialistų nuomonę moku vertinti. To, ko nežinau, nepliurpiu, bet geriau pasiskaitau ar pasiklausau vieno, kito, trečio specialisto, kuris yra vertinimas respublikiniu mastu, kad galėčiau priimti sprendimą ar padaryti išvadą. Gąsdinti žmonėmis nereikia - gąsdina, kad politikas pradės vadovauti sportui. Noriu pasakyti, kad sportininkai puikiausiai eina į Seimą ir vadovauja valstybei, bet grįžtamasis ryšis kažkodėl nelabai priimtinas. Politikavimas valstybės tarnyboje yra labai siaura sąvoka - iš tikrųjų tu tarnauji viešajam interesui. Jeigu aš nenusiplaunu, kad priklausau politinei partijai, tai nereiškia, kad politinė partija darys įtaką ar pan. Tai reikškia, kad mano pažiūros yra liberalios - nesu koks nors ortodoksas ar dogmatikas, bet esu atviras naujovėms, patirčiai tų valstybių, kurios turi pasiekimų sporto srityje ir pan. Esu atviras žmogus.


Vadinasi, tai, kad jūs neturite darbo sporto srityje, patirties, nebus kliūtis vadovauti sportui?

Aš nemanau. Tai yra biudžetinė įstaiga. Galiu pasakyti tokį pavyzdį: Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijoje nedirba medikai - dirba daugiausiai vadybininkai, teisininkai, o medikai samdomi pagal kontraktą vykdyti funkcijai, kurią jie privalo vykdyti.


Pradėjęs eiti generalinio direktoriaus pareigas, atsistatydinsite ir partijos atsakingojo sekretoriaus pareigų?

Be jokios abejonės. Aš nesu bedarbis - mano darbą saisto sutartys. Žinoma, išeisiu ir partijos atsakinguoju sekretoriumi nebūsiu. Pasikeičia darbo forma - negaliu dirbti keliuose darbuose. Antras dalykas, aš mėgstu dirbti būtent tą darbą, kurį dirbu ir nesiblaškyti į šalis.

 

Šis konkursas žiniasklaidoje apaugo įvairiais gandais ir įvairiomis kalboms. Kaip jūs pats vertinate tas kalbas, jog iš anksto buvo žinoma, kas laimės konkursą?

Visas mūsų gyvenimas apipintas kalbomis. Kai kurios kalbos, pasirodo, būna teisingos. Bet jeigu man partijos kolegos pasakė, kad bus skelbiamas toks konkursas, nes to aš nežinojau, tai buvo tiesiog man duota žinia iš partijos, kad aš sudalyvaučiau ir kad kito kandidato nebus ieškoma. O kas dalyvaus daugiau, aš nežinojau. Galiu pasakyti tik tiek - galite tikėti, galite netikėti - sąžiningai mokiausi. Nedalyvavau jokiose išankstinėse laidose ir ypač, kai laida vyksta konkurso išvakarėse, o 9 valandą ryte - konkursas: toks vaizdas, kad čia renkamos kažkokios pareigos ir kiekvienas turi kalbėti, o ne vyksta valstybės tarnybos konkursas. Tad aš tą laiką geriau paskyriau mokytis.

 

Ar tikėjotės laimėti konkursą?

Teisybę pasakius, dėl viso šito ažiotažo nesitikėjau laimėti. Tarp kitko, nepasakyčiau, kad labai apsidžiaugiau, kai laimėjau. Nesu avantiūristas ir kiekvieną iššūkį priimu atsakingai.


Amžina diskusija, kam reikėtų skirti didesnį dėmesį - kūno kultūrai ar sportui? Kokia jūsų nuomonė šiuo klausimu?

Žinau tik tiek: Vyriausybės programoje pasakyta, jog reikia keisti požiūrį į sportą ir dėmesį kreipti ne tik didelio meistriškumo laimėjimams ir Lietuvos garsinimui, bet ir į sporto socialinę funkciją, jo prieinamumą visiems.


Pats konkursas buvo sudėtingas? Kaip vertinate konkurentus, jeigu turėjote galimybę juos įvertinti?

Manau, kad sudėtingas. Labai paprastai galėjau pralaimėti, kadangi po testo mes, du konkurentai, surinkome vienodą balų skaičių. Paskui buvo užsienio kalbų mokėjimo tikrinimas ir klausimai-atsakymai žodžiu. Komisijos sprendimu, buvo nutarta, kad aš pasirodžiau geriau, gavau daugiau balų. Turiu tam tikrų pretenzijų pačiam testui. Žinant, kad kai kurios valstybės administracinių vienetų struktūros bus naikinamos jau nuo liepos 1 d., į testą kažkodėl vis tiek patenka klausimai apie tai, ko praktiškai nebus - tai papildomas apkrovimas.


Savo gyvenimo aprašyme kaip pomėgius nurodėte meną ir muziką. Ar laisvalaikiu pats sportuojate?

Besimokydamas supratau, kad yra profesionalus sportininkas, sportininkas ir sportuotojas. Aš esu sportuotojas. O ši sąvoka apima tai, kad aš sportuoju tada, kada noriu, savo malonumui ir nesiekiu jokių rezultatų, nenorėdamas sudaryti konkurencijos profesionaliems sportininkams.

 

Kokiu sportu užsiimate laisvalaikiu?

Pažaidžiu ir stalo tenisą, ir badmintoną, taip pat - šachmatais.

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
Pirmosios kovos – pamatas ateičiai
2020 02 21
Žvilgsnis
Antanas Sireika Europos krepšinio čempionato atranką mato kaip dar vieną naudą: treneriai pamatys, kuo galima pasitikėti.
Vitorijoje – įtikinamas „Žalgirio“ revanšas
2020 02 21
Eurolyga
Kovą po krepšiais dėl kamuolio varžovų arenoje net 43:22 laimėję „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dešimtąją pergalę Eurolygoje.
 
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
„Riteriai“ pranašumo nepavertė pergale
2020 02 19
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse Minske Vilniaus „Riteriai“ sužaidė lygiosiomis su Baltarusijos lygos vidutinioke „Gorodea“ ekipa/
„Sūduvoje“ – Tuniso rinktinės žaidėjas
2020 02 19
Naujokas
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ pasirašė kontraktą 2020 m. sezonui su Tuniso rinktinės dešiniojo krašto gynėju Hamdi Nagguezu.
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas
2020 02 20
Talentas
Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.
„Dar nesu tikroji Agnė“
2020 02 19
Lengvoji atletika
Į takelį sugrįžusi Agnė Šerkšnienė – apie ilgą atsistatymą po traumos ir norą mėgautis bėgimu Tokijuje.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Pirmąja dieną – 16 medalių lietuviams
2020 02 09
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančio Baltijos dviračių treko čempionato pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
R. Tvorogalo triumfas Minske
2020 02 19
Gimnastika
Trečiadienį Minske (Baltarusija) prasidėjo Tarptautinės sportinės gimnastikos varžybos, kuriose suspindėjo Robertas Tvorogalas.
 
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Darbų sūkuryje – ir Lietuvoje, ir svetur
2020 02 19
Darbui Tokijo olimpinėse žaidynėse besirengianti Ringa Baltrušaitė pasinėrusi į veiklą LSFS, teisėjavimą, šaudymą iš japoniško lanko.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas