Ingvaras Butautas 2012 m. birželio 25 d. 09:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tradicinį finalą laimėjo vilniečiai

31-ojo fanų turnyro rengėjai bandė suorganizuoti maisto ir alaus prekybos tašką prie stadiono ar jo teritorijoje, tačiau negavo tam policijos leidimo

Futbolo fanų vasaros turnyras Panevėžyje
Kristinos Černiauskaitės nuotr.
Futbolo fanų vasaros turnyras Panevėžyje
   
Panevėžio futbolo akademijos stadione surengtą tradicinį Lietuvos futbolo klubų fanų čempionatą laimėjo Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjų komanda.

Šalies futbolo aistruoliai turnyrą surengė 31-ą kartą. Varžybos vyksta du kartus per metus įvairiuose Lietuvos miestuose – žiemą ir vasarą nuo 1995-ųjų metų. Žiemą turnyras vyksta salėse, žaidžiama pagal salės futbolo taisykles, vasarą fanai rungiasi 7 prieš 7.

Sukorė 1300 km

Retos tokios pirmenybės apsieina be svečių iš užsienio. Šią vasarą užsieniečių nebuvo daug – tik dvi komandos. Į Panevėžį atvyko Rygos „Skonto“ (Latvija) ir Dnepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) fanai.

Pastarieji sumušė tolio rekordą. Komanda iš taip toli (nuo Dnepropetrovsko iki Panevėžio važiuojant autotransportu – apie 1300 km) Lietuvos fanų čempionate dar nesisvečiavo.

Tiesa, dalis „Dnipro“ fanų nespėjo susitvarkyti kelionės dokumentų ir ukrainiečių į Lietuvą atvažiavo tik 5. Porą žaidėjų jiems teko skolinti Vilniaus „Žalgirio“ fanams.

Ši  „Dnipro“ aistruoliams atstovaujanti komanda, penkerias rungtynes žaidusi be keitimų, užėmė 11-ąją vietą 16-os komandų turnyre.

Ukrainiečiai nebuvo labai patenkinti šiuo pasiekimu. Po to, kai 2:4 pralaimėjo „Sūduvos sakalų“ ekipai ir suprato, kad prarado šansus kovoti dėl aukštų vietų, svečiai šiek tiek apsipyko tarpusavyje ir jau buvo pasiryžę pasitraukti iš pirmenybių, bet vėliau apsigalvojo.

Ne vien A lygos fanai

Iš lietuvių fanų čempionate dalyvavo ne vien A lygos komandų aistruoliai. Kretingos „Minijos“ gerbėjai palaiko savo ekipą, žaidžiančią antrojoje lygoje, o „Kauno“ ultros – savo išlaikomą klubą iš trečiosios lygos.

Kai kurios komandos atstovavo jau neegzistuojantiems klubams. Fanų čempionate dalyvavo tarpusavio ryšius tebesistengiantys išlaikyti „Mažeikių“ fanai „Žemaitijos lokiai“ ir Vilniaus „Vėtros“ gerbėjai „Tornados“. „Mažeikiai“ šiemet išnyko iš šalies futbolo žemėlapio dėl finansinių priežasčių, „Vėtrai“ taip nutiko 2010-aisiais.

Niekas neatstovavo dviem A lygos klubams: Pakruojo „Kruojai“ ir Vilniaus REO.

Tam, kad komandų skaičius būtų parankesnis rengti turnyrą, šeimininkai Panevėžio „Ekrano“ fanų grupė „Pirmoji armada“ ir „Žalgirio“ gerbėjai „Pietų IV“ žaidė dviem ekipomis.

Abiejų A lygos čempionato lyderių fanų antrosios komandos susitiko rungtynėse dėl priešpaskutinės 15-osios vietos, kurią laimėjo panevėžiečiai.

„Žalgirio“ fanų antroji komanda buvo vienintelė, kuri nepajėgė ne tik laimėti nė vienerių rungtynių, bet ir įmušti bent vieną įvartį.

Kadangi turnyras vyko net keturiose aikštelėse, (Panevėžio futbolo akademijos stadiono aikštė buvo  padalinta į keturias dalis), per aštuonias turnyro valandas buvo surengtos rungtynės ne vien dėl apdovanojimų, bet ir išsiaiškintos visos fanų čempionato vietos.

Finale – vėl „el clasico“

„Žaisk kaip nori, o finale vis vien susitiks „Šiauliai“ ir „Žalgiris“ – mojo ranka ne vienas „Pirmosios armados“ fanas. Panevėžiečiai neslėpė, pasiryžę įsikišti į dviejų jau tradiciškai visus čempionatus pagrindiniais pretendentais į aukščiausias vietas laikomų komandų santykių aiškinimąsi.

Iki šių pirmenybių „Šiaulių“ ir „Žalgirio“ gerbėjai buvo laimėję fanų čempionatą po 13 kartų. Jų tarpusavio susitikimai fanų turnyrų dalyvių tarpe yra vadinami „el clasico“.

Pusfinalyje panevėžiečiai baudiniais nusileido „Šiaulių“ aistruoliams ir finalas vėl buvo tradicinis.

Finale vilniečiams pavyko įmušti greitą įvartį ir jie atsitraukė į gynybą. Tiksliau – visą pirmą kėlinį buvo prispausti prie savo vartų.

Antrą kėlinį vilniečiai surengė kelias kontratakas ir vienos jų metų įmušė dar kartą.

„Šiaulių“ fanams, bandžiusiems šturmuoti varžovų vartus, pavyko tik sušvelninti rezultatą. Jų situaciją apsunkino tai, kad įvykus susistumdymui tarp žaidėjų, „Šiaulių“ komandos lyderis Gediminas  Maziliauskas buvo pašalintas iš aikštelės.

„Žalgirio“  fanai atkeršijo „Šiaulių“ gerbėjams už taip pat dramatiškai (2:3) pralaimėtą 30-ojo fanų čempionato finalą žiemą Mažeikiuose.

Apdovanojimai

G. Mazaliausko apmaudą dėl ne kaip susiklosčiusio finalo apmalšino geriausiojo turnyro žaidėjo prizas, kuris buvo įteiktas jam.

Geriausio vartininko apdovanojimas atiteko vilniečiui Arnoldui Mikulėnui.

Rezultatyviausio žaidėjo prizas buvo skirtas 7 įvarčius įmušusiam Gargždų „Bangos“ puolėjui Vytui Mickui. Tiesa, potencialiai labai aukštai vertinama „Bangos“ komanda užėmė tik 7-ąją vietą ir apdovanojimų ceremonijos nelaukusi išvyko namo.

Situaciją išgelbėjo vicečempionai, įsipareigoję perduoti prizą gargždiškiui per „Bangos“ ir „Šiaulių“ rungtynes Gargžduose antradienį.

Laimėtojams organizatoriai įteikė nugalėtojų taurę, o tris pirmąsias vietas užėmusių komandų žaidėjai buvo apdovanoti medaliais.

Asmeniniai medaliai fanų turnyro prizininkams – fanų čempionatų naujovė. Jais fanų turnyro lyderiai buvo apdovanoti pirmą kartą.Trečią vietą užėmusi „Pirmosios armados“ komanda penkis medalius perleido „Dnipro“ delegacijai. Panevėžiečių teigimu, ukrainiečiai jiems labai padėjo tuo, kad išmoko vieną  „Ekrano“ fanų skanduotę ir turnyro metu vis suskanduodavo ją.

„Ekrano“ aistruoliai rungtynėse dėl trečiosios vietos 3:0 sutriuškino Tauragės „Tauro“ fanus. Tai buvo antrasis komandų susitikimas šiose pirmenybėse. Grupės turnyre tauragiškiai panevėžiečius įveikė 3:1.

Nepaisant to, kad šeimininkų lūkesčiai buvo didesni, nei trečia vieta, po „mažojo finalo“ niekas neliūdėjo. „Ekrano“ fanai prizinę vietą užėmė po ilgos pertraukos, o ketvirtoji „TauRagų“ vieta buvo didžiausias šios komandos pasiekimas fanų turnyruose.

Teisėjams – nedaug priekaištų

Čempionato kovoms teisėjavo Panevėžio apskrities futbolo federacijos pirmenybių teisėjai.  Daugumą rungtynių komandos jiems priekaištų neturėjo.

Tačiau po finalo „Šiaulių“ fanai dar ilgokai bandė išaiškinti teisėjui jo klaidas. Anot šiauliečių, į vilniečių vartus arbitras neskyrė baudinių, nors tą privalėjo padaryti ne kartą.

Nepatenkinti buvo ir „Atlanto“ gerbėjai, kai teisėjas įskaitę įvartį į  jų vartus per labai atkaklią dvikovą su kaimynais – „Banga“, nors kamuolys akivaizdžiai nuo skersinio atšoko į aikštę.

„Vakarų fronto“ fanai pralaimėjo šias rungtynes Gargždų „Tigrams“ 3:4.

Jeigu komandos būtų sužaidusios lygiomis, dėl aukštesnių vietų būtų žaidę „Atlanto“ gerbėjai, kurie su kitomis grupės komandomis sužaidė geriau nei gargždiškiai.

Vis dėl to teisėjams pavyko suvaldyti, kad žaidėjų aistros neišsiveržtų per kraštus, kas fanų čempionatuose kartais nutinka.

Juo labiau, kad daugelyje mačų kova buvo atkakli. Ne kartą  per atkrintamąsias rungtynes prireikė 11 m baudinių. Jų serija per fanų čempionatą buvo trumpesnė, nei per didįjį futbolą – komandos mušė po 3 kartus.

Labiausiai baudiniais turėjo būti nepatenkinta gargždiškių komanda. Ji baudinių serijoje nusileido du kartus.

Didžiausias meistriškumo skirtumas užfiksuotas per „Atlanto“ ir „Vėtros“ aistruolių dvikovą. „Vakarų fronto“ komanda laimėjo 8:0.

Prekiauti neleido policija

Čempionato pradžioje buvo šiokių tokių nesklandumų dėl komandų vėlavimų. Čia pasižymėjo žemaičiai. Vėlavo „Minijos“ fanai, ilgokai klaidžioję po Panevėžį, nerasdami turnyro vyksmo vietos, bei mažeikiškiai, vos pasiekę Aukštaitijos sostinę dėl transporto gedimų.

Turnyro metu stadione budėjo medikas. Karts nuo karto jam tekdavo  išbėgti į aikštę atšaldyti žaidėjui koją, po varžovo spyrio ar padėti  atgaivinti sutrauktą raumenį. Didesnių traumų fanams-futbolininkams pavyko išvengti.

Maitintis turnyro dalyviai vyko  į miestą. „Pirmoji armada“ bandė suorganizuoti maisto ir alaus prekybos tašką prie stadiono ar jo teritorijoje, tačiau negavo tam Panevėžio policijos leidimo.

„Iš visų parašų, kuriuos teko surinkti, nebuvo vieno – policijos. Nežinau, gal jie mums už ką nors keršijo, bet griežtai atsisakė leisti prekiauti alumi,“ – sakė vienas iš pagrindinių turnyro organizatorių panevėžietis Mantas Kruopas.

Pardavinėti vien tik maistą prekybininkai nesiryžo.

Rezultatai

A grupė.  „Šiauliai“ – Marijampolės „Sūduva“ 5:1, Dneproperovsko „Dnipro“ (Ukraina) – Panevėžio „Ekranas-2“ 3:2, „Šiauliai“ – „Dnipro“ 2:0, „Sūduva“ – „Ekranas-2“ 1:1, „Šiauliai“ – „Ekranas-2“ 3:2, „Sūduva“ – „Dnipro“ 4:2. 1. „Šiauliai“ – 9 taškai, 2. „Sūduva“ – 4, 3. „Dnipro“ – 3, 4. „Ekranas-2“ – 1.

B grupė. Kretingos „Minija“ – Vilniaus „Žalgiris-2“ 2:0, „Kaunas“ – Alytaus „Dainava“ 3:1, „Minija“ – „Kaunas“ 1:3, „Žalgiris-2“ – „Dainava“ 0:2, „Minija“ – „Dainava“ 0:3, „Žalgiris-2“ – „Kaunas“ 0:2. 1. „Kaunas“ – 9, 2. „Dainava“ – 6, 3. „Minija“ – 3, 4. „Žalgiris-2“ – 0.

C grupė. „Mažeikiai“ – Tauragės „Tauras“ 0:3, „Ekranas“ – Rygos „Skonto“ (Latvija) 4:0, „Mažeikiai“ – „Ekranas“ 0:3, „Tauras“ – „Skonto“ 0:3, „Mažeikiai“ – „Skonto“ 2:1, „Tauras“ – „Ekranas“ 3:1. 1. „Ekranas“ – 6, 2. „Tauras“ – 6, 3. „Skonto“ – 3, 4. „Mažeikiai“ – 3.

D grupė. Gargždų „Banga“ -  Klaipėdos „Atlantas“ 4:3, Vilniaus „Vėtra“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2, „Banga“ – „Vėtra“ 7:1, „Atlantas“ – „Žalgiris“ 0:3, „Banga“ – „Žalgiris“ 0:2, „Atlantas“ – „Vėtra“ 8:0. 1. „Žalgiris“ – 9, 2. „Banga“ – 6, 3. „Atlantas“ – 3, 4. „Vėtra“ – 0.

Ketvirtfinaliai. „Šiauliai“ – „Dainava“ 1:0, „Kaunas“ – „Tauras“ 1:2, „Ekranas“ – „Banga“ 0:0 (baudiniai 2:0), „Žalgiris“ – „Sūduva“ 5:1.

Pusfinaliai dėl 13 vietos. „Ekranas-2“ – „Vėtra“ 1:2, „Žalgiris-2“ – Mažeikiai 0:3.

Pusfinaliai dėl 9 vietos. „Dnipro“ – „Skonto“ 1:2, „Minija“ – „Atlantas“ 0:7.

Pusfinaliai dėl 5 vietos. „Dainava“ – „ Banga“ 1:1 (baudiniai 3:2), „Kaunas“ – „Sūduva“ 6:2.

Pusfinaliai.  „Šiauliai“ – „Ekranas“ 0:0 (baudiniai 2:0), „Tauras“ – „Žalgiris“ 0:2.

Dėl 15 vietos. „Ekranas-2“ – „Žalgiris-2“ 1:0.

Dėl 13 vietos. „Mažeikiai“ – „Vėtra“ 1:1 (baudiniai 3:1).

Dėl 11 vietos. „Dnipro“ – „Minija“ 5:2.

Dėl 9 vietos. „Atlantas“ – „Skonto“ 2:1.

Dėl 7 vietos. „Banga“ – „Sūduva“ 4:1.

Dėl 5 vietos. „Dainava“ – „Kaunas“ 4:0.

Dėl 3 vietos. „Ekranas“ – „Tauras“ 3:0.

Finalas. „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 2:1.Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvos krepšininkai – devinti Europoje
2019 08 18
U-16
Lietuvos krepšininkai pergale baigė Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatą Italijoje.
Rinktinė atsisveikino su E.Bendžiumi.
2019 08 18
Sprendimas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje po turnyro Suomijoje liko 14 kandidatų. Vsi jie keliaus į paskutines repeticijas Pietų Korėjoje.
Lietuviai Suomijoje sudorojo rusus
2019 08 17
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, tęsdama pasiruošimą pasaulio čempionatui Kinijoje, iškovojo dar vieną pergalę ir laimėjo turnyrą Suomijoje (VIDEO).
 
„Atlantas“ – pirma rumuno stotelė svetur
2019 08 16
Legionierius
Artėjant svarbiausioms A lygos čempionato kovoms, Klaipėdos „Atlanto“ komandą papildė atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis Marius Cocirla.
„Sūduva“ peržengė Izraelio čempionų barjerą
2019 08 15
Europos lyga
Sirgalių ir fortūnos palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai dar kartą įveikė „Maccabi“ žengė į lemiamą Europos lygos atrankos etapą.
Brazilą žavi futbolo nenuspėjamumas
2019 08 15
Treneris
FK „Vilnius“ dirbsiantis brazilas Erickas Monteiro: „Vaikui iki 10 m. reikia suteikti laisvę ir kūrybiškumą aikštelėje.“
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
Šilalėje – rekordinis dalyvių antplūdis
2019 08 12
Bėgimas
Trečią kartą vykęs Šilalės miesto bėgimas viršijo drąsiausius lūkesčius. Apie 700 dalyvių planavę rengėjai sulaukė daugiau nei 800 sporto entuziastų.
Lengvaatlečiams nepavyko išsilaikyti
2019 08 11
Europos čempionatas
Europos lengvosios atletikos komandų čempionatą lietuviai baigė Edžio Matusevičiaus pergale, bet tai nepadėjo išsilaikyti antroje pagal pajėgumą lygoje.
 
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
Į pusfinalį – po atkaklios kovos
2019 08 17
Turnyras
ATP „Challenger“ turnyro „Odlum Brown Van Open“ vienetų varžybų ketvirtfinalyje Ričardas Berankis sunkiai įsibėgėjo, bet galingai finišavo.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Lietuvė – pirmajame dešimtuke
2019 08 10
Europos čempionatas
Alkmare vykstančio Europos dviračių plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse daugkartinė Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė iškovojo 10-ąją vietą.
Lietuvė – per akimirką nuo medalio
2019 08 09
Europos čempionatas
Alkmare (Nyderlandai) vykstančio Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse Akvilė Gedraitytė iškovojo ketvirtąją vietą.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Lietuvės žengė į pagrindines varžybas
2019 08 08
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje užtikrintai įveikė atrankos barjerą.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
Žoliapjovių lenktynėse – V.Žalos revanšas
2019 08 09
Ralis
„Kubota“ žoliapjovių lenktynėse Vaidotas Žala atsirevanšavo Vytautui Švedui ir atskleidė, ką kvies į dvikovą kitąmet.
„Priėmėme nelengvą strateginį sprendimą“
2019 08 08
Situacija
Praradęs viltį patekti tarp stipriausiųjų Benediktas Vanagas vietoj keturių likusių „FIA World Cup for Cross Country Bajas“ etapų startuos tik viename.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Estafetėse lietuviai nesublizgėjo
2019 08 18
Orientavimasis
Norvegijoje estafečių varžybomis baigėsi 36-asis pasaulio orientavimosi sporto čempionatas.
D.Rapšiui – netikėtas M.Kalniečio klausimas
2019 08 18
Plaukimas
Į Lietuvą grįžęs plaukikas Danas Rapšys: „Pirmą kartą gyvenime buvo tiek varžybų. Norime pailsėti. Dvi savaites dabar tik ilsėsimės, norime pabūti namie.“
Izraelyje – Lietuvos gimnasto triumfas
2019 08 18
Gimnastika
Tel Avive šeštadienį pasibaigusio atvirojo sportinės gimnastikos čempionato daugiakovėje triumfavo Lietuvos atstovas Robertas Tvorogalas.
 
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
„Parateam Lietuva“ ateina laužyti stereotipų
2019 08 08
Naujovė
Lietuvos paralimpinė komanda turi naują vardą – „Parateam Lietuva“. Jos simboliu tapo ąžuolo gilė, simbolizuojanti naują pradžią.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas