Ingvaras Butautas 2012 m. birželio 25 d. 09:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tradicinį finalą laimėjo vilniečiai

31-ojo fanų turnyro rengėjai bandė suorganizuoti maisto ir alaus prekybos tašką prie stadiono ar jo teritorijoje, tačiau negavo tam policijos leidimo

Futbolo fanų vasaros turnyras Panevėžyje
Kristinos Černiauskaitės nuotr.
Futbolo fanų vasaros turnyras Panevėžyje
   
Panevėžio futbolo akademijos stadione surengtą tradicinį Lietuvos futbolo klubų fanų čempionatą laimėjo Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjų komanda.

Šalies futbolo aistruoliai turnyrą surengė 31-ą kartą. Varžybos vyksta du kartus per metus įvairiuose Lietuvos miestuose – žiemą ir vasarą nuo 1995-ųjų metų. Žiemą turnyras vyksta salėse, žaidžiama pagal salės futbolo taisykles, vasarą fanai rungiasi 7 prieš 7.

Sukorė 1300 km

Retos tokios pirmenybės apsieina be svečių iš užsienio. Šią vasarą užsieniečių nebuvo daug – tik dvi komandos. Į Panevėžį atvyko Rygos „Skonto“ (Latvija) ir Dnepropetrovsko „Dnipro“ (Ukraina) fanai.

Pastarieji sumušė tolio rekordą. Komanda iš taip toli (nuo Dnepropetrovsko iki Panevėžio važiuojant autotransportu – apie 1300 km) Lietuvos fanų čempionate dar nesisvečiavo.

Tiesa, dalis „Dnipro“ fanų nespėjo susitvarkyti kelionės dokumentų ir ukrainiečių į Lietuvą atvažiavo tik 5. Porą žaidėjų jiems teko skolinti Vilniaus „Žalgirio“ fanams.

Ši  „Dnipro“ aistruoliams atstovaujanti komanda, penkerias rungtynes žaidusi be keitimų, užėmė 11-ąją vietą 16-os komandų turnyre.

Ukrainiečiai nebuvo labai patenkinti šiuo pasiekimu. Po to, kai 2:4 pralaimėjo „Sūduvos sakalų“ ekipai ir suprato, kad prarado šansus kovoti dėl aukštų vietų, svečiai šiek tiek apsipyko tarpusavyje ir jau buvo pasiryžę pasitraukti iš pirmenybių, bet vėliau apsigalvojo.

Ne vien A lygos fanai

Iš lietuvių fanų čempionate dalyvavo ne vien A lygos komandų aistruoliai. Kretingos „Minijos“ gerbėjai palaiko savo ekipą, žaidžiančią antrojoje lygoje, o „Kauno“ ultros – savo išlaikomą klubą iš trečiosios lygos.

Kai kurios komandos atstovavo jau neegzistuojantiems klubams. Fanų čempionate dalyvavo tarpusavio ryšius tebesistengiantys išlaikyti „Mažeikių“ fanai „Žemaitijos lokiai“ ir Vilniaus „Vėtros“ gerbėjai „Tornados“. „Mažeikiai“ šiemet išnyko iš šalies futbolo žemėlapio dėl finansinių priežasčių, „Vėtrai“ taip nutiko 2010-aisiais.

Niekas neatstovavo dviem A lygos klubams: Pakruojo „Kruojai“ ir Vilniaus REO.

Tam, kad komandų skaičius būtų parankesnis rengti turnyrą, šeimininkai Panevėžio „Ekrano“ fanų grupė „Pirmoji armada“ ir „Žalgirio“ gerbėjai „Pietų IV“ žaidė dviem ekipomis.

Abiejų A lygos čempionato lyderių fanų antrosios komandos susitiko rungtynėse dėl priešpaskutinės 15-osios vietos, kurią laimėjo panevėžiečiai.

„Žalgirio“ fanų antroji komanda buvo vienintelė, kuri nepajėgė ne tik laimėti nė vienerių rungtynių, bet ir įmušti bent vieną įvartį.

Kadangi turnyras vyko net keturiose aikštelėse, (Panevėžio futbolo akademijos stadiono aikštė buvo  padalinta į keturias dalis), per aštuonias turnyro valandas buvo surengtos rungtynės ne vien dėl apdovanojimų, bet ir išsiaiškintos visos fanų čempionato vietos.

Finale – vėl „el clasico“

„Žaisk kaip nori, o finale vis vien susitiks „Šiauliai“ ir „Žalgiris“ – mojo ranka ne vienas „Pirmosios armados“ fanas. Panevėžiečiai neslėpė, pasiryžę įsikišti į dviejų jau tradiciškai visus čempionatus pagrindiniais pretendentais į aukščiausias vietas laikomų komandų santykių aiškinimąsi.

Iki šių pirmenybių „Šiaulių“ ir „Žalgirio“ gerbėjai buvo laimėję fanų čempionatą po 13 kartų. Jų tarpusavio susitikimai fanų turnyrų dalyvių tarpe yra vadinami „el clasico“.

Pusfinalyje panevėžiečiai baudiniais nusileido „Šiaulių“ aistruoliams ir finalas vėl buvo tradicinis.

Finale vilniečiams pavyko įmušti greitą įvartį ir jie atsitraukė į gynybą. Tiksliau – visą pirmą kėlinį buvo prispausti prie savo vartų.

Antrą kėlinį vilniečiai surengė kelias kontratakas ir vienos jų metų įmušė dar kartą.

„Šiaulių“ fanams, bandžiusiems šturmuoti varžovų vartus, pavyko tik sušvelninti rezultatą. Jų situaciją apsunkino tai, kad įvykus susistumdymui tarp žaidėjų, „Šiaulių“ komandos lyderis Gediminas  Maziliauskas buvo pašalintas iš aikštelės.

„Žalgirio“  fanai atkeršijo „Šiaulių“ gerbėjams už taip pat dramatiškai (2:3) pralaimėtą 30-ojo fanų čempionato finalą žiemą Mažeikiuose.

Apdovanojimai

G. Mazaliausko apmaudą dėl ne kaip susiklosčiusio finalo apmalšino geriausiojo turnyro žaidėjo prizas, kuris buvo įteiktas jam.

Geriausio vartininko apdovanojimas atiteko vilniečiui Arnoldui Mikulėnui.

Rezultatyviausio žaidėjo prizas buvo skirtas 7 įvarčius įmušusiam Gargždų „Bangos“ puolėjui Vytui Mickui. Tiesa, potencialiai labai aukštai vertinama „Bangos“ komanda užėmė tik 7-ąją vietą ir apdovanojimų ceremonijos nelaukusi išvyko namo.

Situaciją išgelbėjo vicečempionai, įsipareigoję perduoti prizą gargždiškiui per „Bangos“ ir „Šiaulių“ rungtynes Gargžduose antradienį.

Laimėtojams organizatoriai įteikė nugalėtojų taurę, o tris pirmąsias vietas užėmusių komandų žaidėjai buvo apdovanoti medaliais.

Asmeniniai medaliai fanų turnyro prizininkams – fanų čempionatų naujovė. Jais fanų turnyro lyderiai buvo apdovanoti pirmą kartą.Trečią vietą užėmusi „Pirmosios armados“ komanda penkis medalius perleido „Dnipro“ delegacijai. Panevėžiečių teigimu, ukrainiečiai jiems labai padėjo tuo, kad išmoko vieną  „Ekrano“ fanų skanduotę ir turnyro metu vis suskanduodavo ją.

„Ekrano“ aistruoliai rungtynėse dėl trečiosios vietos 3:0 sutriuškino Tauragės „Tauro“ fanus. Tai buvo antrasis komandų susitikimas šiose pirmenybėse. Grupės turnyre tauragiškiai panevėžiečius įveikė 3:1.

Nepaisant to, kad šeimininkų lūkesčiai buvo didesni, nei trečia vieta, po „mažojo finalo“ niekas neliūdėjo. „Ekrano“ fanai prizinę vietą užėmė po ilgos pertraukos, o ketvirtoji „TauRagų“ vieta buvo didžiausias šios komandos pasiekimas fanų turnyruose.

Teisėjams – nedaug priekaištų

Čempionato kovoms teisėjavo Panevėžio apskrities futbolo federacijos pirmenybių teisėjai.  Daugumą rungtynių komandos jiems priekaištų neturėjo.

Tačiau po finalo „Šiaulių“ fanai dar ilgokai bandė išaiškinti teisėjui jo klaidas. Anot šiauliečių, į vilniečių vartus arbitras neskyrė baudinių, nors tą privalėjo padaryti ne kartą.

Nepatenkinti buvo ir „Atlanto“ gerbėjai, kai teisėjas įskaitę įvartį į  jų vartus per labai atkaklią dvikovą su kaimynais – „Banga“, nors kamuolys akivaizdžiai nuo skersinio atšoko į aikštę.

„Vakarų fronto“ fanai pralaimėjo šias rungtynes Gargždų „Tigrams“ 3:4.

Jeigu komandos būtų sužaidusios lygiomis, dėl aukštesnių vietų būtų žaidę „Atlanto“ gerbėjai, kurie su kitomis grupės komandomis sužaidė geriau nei gargždiškiai.

Vis dėl to teisėjams pavyko suvaldyti, kad žaidėjų aistros neišsiveržtų per kraštus, kas fanų čempionatuose kartais nutinka.

Juo labiau, kad daugelyje mačų kova buvo atkakli. Ne kartą  per atkrintamąsias rungtynes prireikė 11 m baudinių. Jų serija per fanų čempionatą buvo trumpesnė, nei per didįjį futbolą – komandos mušė po 3 kartus.

Labiausiai baudiniais turėjo būti nepatenkinta gargždiškių komanda. Ji baudinių serijoje nusileido du kartus.

Didžiausias meistriškumo skirtumas užfiksuotas per „Atlanto“ ir „Vėtros“ aistruolių dvikovą. „Vakarų fronto“ komanda laimėjo 8:0.

Prekiauti neleido policija

Čempionato pradžioje buvo šiokių tokių nesklandumų dėl komandų vėlavimų. Čia pasižymėjo žemaičiai. Vėlavo „Minijos“ fanai, ilgokai klaidžioję po Panevėžį, nerasdami turnyro vyksmo vietos, bei mažeikiškiai, vos pasiekę Aukštaitijos sostinę dėl transporto gedimų.

Turnyro metu stadione budėjo medikas. Karts nuo karto jam tekdavo  išbėgti į aikštę atšaldyti žaidėjui koją, po varžovo spyrio ar padėti  atgaivinti sutrauktą raumenį. Didesnių traumų fanams-futbolininkams pavyko išvengti.

Maitintis turnyro dalyviai vyko  į miestą. „Pirmoji armada“ bandė suorganizuoti maisto ir alaus prekybos tašką prie stadiono ar jo teritorijoje, tačiau negavo tam Panevėžio policijos leidimo.

„Iš visų parašų, kuriuos teko surinkti, nebuvo vieno – policijos. Nežinau, gal jie mums už ką nors keršijo, bet griežtai atsisakė leisti prekiauti alumi,“ – sakė vienas iš pagrindinių turnyro organizatorių panevėžietis Mantas Kruopas.

Pardavinėti vien tik maistą prekybininkai nesiryžo.

Rezultatai

A grupė.  „Šiauliai“ – Marijampolės „Sūduva“ 5:1, Dneproperovsko „Dnipro“ (Ukraina) – Panevėžio „Ekranas-2“ 3:2, „Šiauliai“ – „Dnipro“ 2:0, „Sūduva“ – „Ekranas-2“ 1:1, „Šiauliai“ – „Ekranas-2“ 3:2, „Sūduva“ – „Dnipro“ 4:2. 1. „Šiauliai“ – 9 taškai, 2. „Sūduva“ – 4, 3. „Dnipro“ – 3, 4. „Ekranas-2“ – 1.

B grupė. Kretingos „Minija“ – Vilniaus „Žalgiris-2“ 2:0, „Kaunas“ – Alytaus „Dainava“ 3:1, „Minija“ – „Kaunas“ 1:3, „Žalgiris-2“ – „Dainava“ 0:2, „Minija“ – „Dainava“ 0:3, „Žalgiris-2“ – „Kaunas“ 0:2. 1. „Kaunas“ – 9, 2. „Dainava“ – 6, 3. „Minija“ – 3, 4. „Žalgiris-2“ – 0.

C grupė. „Mažeikiai“ – Tauragės „Tauras“ 0:3, „Ekranas“ – Rygos „Skonto“ (Latvija) 4:0, „Mažeikiai“ – „Ekranas“ 0:3, „Tauras“ – „Skonto“ 0:3, „Mažeikiai“ – „Skonto“ 2:1, „Tauras“ – „Ekranas“ 3:1. 1. „Ekranas“ – 6, 2. „Tauras“ – 6, 3. „Skonto“ – 3, 4. „Mažeikiai“ – 3.

D grupė. Gargždų „Banga“ -  Klaipėdos „Atlantas“ 4:3, Vilniaus „Vėtra“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2, „Banga“ – „Vėtra“ 7:1, „Atlantas“ – „Žalgiris“ 0:3, „Banga“ – „Žalgiris“ 0:2, „Atlantas“ – „Vėtra“ 8:0. 1. „Žalgiris“ – 9, 2. „Banga“ – 6, 3. „Atlantas“ – 3, 4. „Vėtra“ – 0.

Ketvirtfinaliai. „Šiauliai“ – „Dainava“ 1:0, „Kaunas“ – „Tauras“ 1:2, „Ekranas“ – „Banga“ 0:0 (baudiniai 2:0), „Žalgiris“ – „Sūduva“ 5:1.

Pusfinaliai dėl 13 vietos. „Ekranas-2“ – „Vėtra“ 1:2, „Žalgiris-2“ – Mažeikiai 0:3.

Pusfinaliai dėl 9 vietos. „Dnipro“ – „Skonto“ 1:2, „Minija“ – „Atlantas“ 0:7.

Pusfinaliai dėl 5 vietos. „Dainava“ – „ Banga“ 1:1 (baudiniai 3:2), „Kaunas“ – „Sūduva“ 6:2.

Pusfinaliai.  „Šiauliai“ – „Ekranas“ 0:0 (baudiniai 2:0), „Tauras“ – „Žalgiris“ 0:2.

Dėl 15 vietos. „Ekranas-2“ – „Žalgiris-2“ 1:0.

Dėl 13 vietos. „Mažeikiai“ – „Vėtra“ 1:1 (baudiniai 3:1).

Dėl 11 vietos. „Dnipro“ – „Minija“ 5:2.

Dėl 9 vietos. „Atlantas“ – „Skonto“ 2:1.

Dėl 7 vietos. „Banga“ – „Sūduva“ 4:1.

Dėl 5 vietos. „Dainava“ – „Kaunas“ 4:0.

Dėl 3 vietos. „Ekranas“ – „Tauras“ 3:0.

Finalas. „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 2:1.Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvę užgrūdino legionierės patirtis
2019 12 12
Žvilgsnis
Pastaruosius pusketvirtų metų užsienyje rungtyniavusi Santa Baltkojienė praėjus dešimtmečiui sugrįžo ten, kur ir prasidėjo jos krepšininkės kelias.
Broliai Lavrinovičiai – prieš „Ryto“ jaunimą
2019 12 12
Anonsas
„Jaunimas dabar įžūlus. Jie bėgs, stengsis, todėl turime būti pasiruošę", - prieš mačą mėgėjų lygoje juokėsi Kšištofas Lavrinovičius.
Š. Sakalauskas netiki „Žalgirio“ krize
2019 12 11
Žvilgsnis
Krepšinio ekspertas Šarūnas Sakalauskas: „Geresnis taiklumas palengvintų puolimą, nes, išskyrus dvikovą su CSKA, „Žalgiris“ pelnė nedaug taškų“.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Į Lozaną – rekordinis lietuvių būrys
2019 12 10
Jaunimo olimpiada
Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionas M.Morauskas liko pirmas už brūkšnio, tačiau vilčių patekti į jaunimo olimpines žaidynes dar neprarado.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
Ristūnai vėl skries ledu Dusetose
2019 12 11
Žirginis sportas
Ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2020“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė vyks vasario 1 d.
 
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Žinomi žmonės turi savo favoritus
2019 12 09
Apdovanojimai
Ką „LTeam apdovanojimuose“ palaiko eurokomisaras, žurnalistės, radijo laidų vedėjas Palangos meras ir „Ryto“ aukštaūgis?
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas