Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. balandžio 28 d. 15:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tinklinis prastėja, bet dar nemirė

Nepavydėtinoje padėty atsidūrė Lietuvos tinklinis: pasak LTF gen. sekretoriaus J.Lapeikos, laukia keturi čempionatai, o federacija nesuduria galo su galu

Anot J.Lapeikos, problema - ne tik lėšų stygius, bet ir trenerių lygis
Anot J.Lapeikos, problema - ne tik lėšų stygius, bet ir trenerių lygis

Neseniai baigėsi Lietuvos tinklinio čempionatas, kurio nugalėtojai ir prizininkai bus pagerbti šventiškoje aplinkoje gegužės viduryje. Šiemetinis čempionatas buvo labai trumpas: vyrų nugalėtojai paaiškėjo kovo mėnesį, o moterų – balandžio. Pirmą sykį šalies tinklinio istorijoje atsirado naujas įrašas moterų čempionių eilutėje – tai Vilniaus „SM Tauras-VTC“. Vyrų grupėje aukso medaliai po kelerių metų pertraukos vėl įteikti Šiaulių „Elgos-Starto“ tinklininkams.

„Šiemetinis čempionatas skyrėsi nuo ankstesnių, jame dalyvavo mažiau komandų: moterų grupėje – aštuonios, o vyrų – šešios. Dėl finasinių sunkumų klubai prašė sutrumpinti čempionatą. Praėjusiais metais atrankos varžybos vyko trimis etapais, o šiemet – dviem, labai sumažėjo varžybų. Komandų meistriškumas buvo panašaus, kaip ir praėjusiais metais“, – sako  Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius, buvusios įžymiosios „Kuro aparatūros“ žaidėjas Juozas Lapeika.

Čempionate nematėme rungtyniaujančios daugkartinės šalies čempionės Vilniaus „Oklikemos“ vyrų komandos, bet matėme Lietuvos merginų rinktinę. Tad čempionate buvo naujienų?
Iš dalies, taip. Moterų čempionate dalyvavo Lietuvos jaunimo rinktinė, kuri, logiškai mąstant, jame neturėjo dalyvauti. Tačiau ji rengėsi Europos jaunių čempionato atrankos varžyboms, sudarėme tokį varžybų grafiką, kad jaunosios sportininkės per atrankos turnyrą galėtų atstovauti ir savo klubams, ir rinktinei. Per finalinį etapą  klubai su tuo nesutiko, ir rinktinės žaidėjos grįžo į savo klubus Vilniuje bei Kaune. Nepaisant to, Lietuvos merginų rinktinė pateko tarp keturių stipriausių komandų. Tad žinok, žmogus, kaip tas rinktinės žaidėjas „padalyti“. 
Iš čempionato pasitraukus Vilniaus „Oklikemos“ vyrų komandai, sustiprėjo „Ąžuolas“ – jos gretas papildė vienas geriausių Lietuvos jungiančiųjų tinklininkų Tadas Donėla, ir tai davė gerų rezultatų. Paprastai vilniečių komanda čempionate būdavo turnyro lentelės pabaigoje, o šiemet kovojo dėl bronzos medalių.

Šiemet Lietuvos vyrų čempionų šiauliečių gretose žaidė talentingi jaunieji tinklininkai, suburti iš visos Lietuvos. Gal tai nulėmė „Elgos-Starto“ pergalę?

Sunku pasakyti. Kitais metais tas jaunimas dalyvaus Europos jaunių čempionato atrankos varžybose. Gaila, kad ne visi mūsų treneriai atidavė savo žaidėjus šiai komandai. Visi tinklininkai kartu gyvena Vijolių vidurinės mokyklos bendrabutyje, treniruojasi  du kartus per dieną, juos ugdo prityrę streneris Aivaras Strockis. Jaunimas puikiai išlaikė egzaminą, žaidė su suaugusiais ir tapo Lietuvos čempionais.
Dramatiškas buvo superfinalas su panevėžiečiais, prireikė net penkių susitikimų. Šiauliečių komandos jėga – didelį patyrimą turintis ir užsienio klubuose rungtyniavęs Saulius Astrauskas. Čempionato starte vis dėlto buvo sunku prognozuoti, kad superfinale žais ir Lietuvos čempionais taps jaunieji šiauliečiai.
Treneriui A. Strockiui pavyko įgyvendinti savo projektą ir dabar galvojama apie kitą – Kaune per Lietuvos tinklinio federacijos posėdį jaunių komisija pasiūlė, jog kitąmet taip pat reikėtų Šiauliuose suburti vaikinus, gimusius 1995 m., ir juos patikėti vadovauti tam pačiam A. Strockiui.
Tačiau sutrumpinus čempionatą, jaunimas faktiškai liko be gero lygio varžybų. Dabar jie dalyvauja savo amžiaus grupių čempionatuose ir , žaisdami su savo bendraamžiais, patirties tikrai neįgija, nes tai nėra subrendusios komandos. Jaunimas atrankos etape sužaidė vos 10 rungtynių ir dar kelias finale.Tikriausiai nemaža bėda ta, kad neturtingos mūsų sporto mokyklos, kurios neturi pinigų rengti daugiau ir ilgiau trunkančių varžybų?
Taip, tai labai aktuali problema. Sporto mokyklos dėl pinigų stygiaus negali komandoms duoti normalaus krūvio. Jeigu vyktų daugiau varžybų, jos neturėtų pinigų į jas išsiųsti savo komandų. Kita didelė problema - sporto bazė. Baisu pasižiūrėti į sporto sales, kuriose vyksta Lietuvos čempionato rungtynės. Vienintelė salė, kuri šiek tiek labiau atitinka reikalavimus, - Jonavos kūno kultūros ir sporto centro salė, kurioje čempionato rungtynes žaidžia šiemetinio čempionato bronzos medalių laimėtojos jonaviškės. Gal dar išskyrus Vilniaus „Tauro“ sporto mokyklos bei Panevėžio „Senvagės“ mokyklos sales,  kuriose vyko čempionato rungtynės, kitos yra pasibaisėtinos.  Šiemetiniai čempionai šiauliečiai irgi rungtyniauja mažoje „Dubysos“ sporto salėje. Kai paskutiniąsias superfinalo rungtynes žaidė „Elgos-Starto“ ir Panevėžio „KKSC- Naujosios Agluonos“ komandos, salė buvo pilnutėlė žiūrovų. Penktą partiją nuo didžiulės drėgmės žaidėjai pradėjo slidinėti lyg čiuožykloje... Teisingas pretenzijas ėmė reikšti panevėžiečiai. Netgi iškilo klausimas, ar nereikėtų tas rungtynes nutraukti.  

Šiauliai turi puikią areną - argi nebuvo galima žaisti superfinalo joje?
Arena iš tikrųjų puiki, bet ji nėra pritaikyti žaisti tinklinį. Joje netgi nėra tinklinio įrangos, nėra kur pastatyti stovų. Lietuvoje yra neblogų sporto salių, bet mūsų tinklinio klubai yra nepajėgūs užsimokėti už jų nuomą.

Ar daug Lietuvos tinklininkų rungtyniauja užsienyje?
Šį sezoną ypač daug, gerokai daugiau nei ankstesniais metais. Mūsų tinklininkai žaidžia Vokietijoje, Amerikoje, Švedijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rusijoje, kitur. Priklausomai nuo to, kokio lygio komandose jie žaidžia, federacija diferencijavo jų mokesčius. Ypač susilpnėjo ankstesnių metų Lietuvos čempionė „Flamingo Volley“ komanda, kurios visi pagrindiniai žaidėjai išvažiavo į užsienio klubus ir liko tik jaunimas. Vilniečiai šiemet net nepateko į finalinį ketvertą. Tačiau yra ir kita medalio pusė – atsirado galimybė pasireikšti jaunimui.

Šiemet Lietuvos tinklinio federacijai buvo skirta 120 tūkst. Lt, kaip už tokius pinigus reikia išgyventi?

Nežinau. Tinklininkų sezonas šiuo Lietuvos čempionatu nesibaigia. Dar laukia daug svarbių renginių – vyks Baltijos šalių sporto mokyklų čempionatas (mergaitės žais Daugpilyje, o berniukai – Šiauliuose), tradicinės Baltijos taurės varžybos Lietuvoje, Europos jaunių atrankos varžybos, Europos Rytų šalių tinklinio asociacijos čempionato zoninis turnyras. Keturi čempionatai - du rudenį, o du vasarą. Prieš akis dar visas paplūdimio sezonas. Lietuvoje atsirado daug paplūdimio aikštelių, jos veikia Vilniuje, Kaune, Palangoje, Birštone, Rokiškyje, Raseiniuose, Alytuje, Kelmėje, kitur, ši tinklinio rūšis labai populiarėja. Nuolat galvoju, kaip reikia suktis ir išsiųsti komandas į svarbias varžybas. Gauname velnių, kad nesutvarkytas mūsų tinklalapis, tai iš tikrųjų negražu, bet ką daryti, kai nėra pinigų? Kiek sugebu, viską vienas ir darau. Federacijoje dirbu tik aš, o finansinius reikalus tvarko buhalterė.

Lietuvos vyrų komandos nebeliko ir "Schenker" lygos varžybose...
Ta lyga baigia užgesti, ją prispaudė finansiniai sunkumai. Sumažėjo estų, latvių komandų, nebeliko mūsiškės. Tebevyksta tiktai Baltijos moterų lyga, tačiau jos varžybos labai trumpos – tiktai vienas turas. Suvažiuoja šešios komandos (po dvi iš kiekvienos šalies), per tris dienas sužaidžia rungtynes ir išsiskirsto.  

Lietuvos tinkliniui, pradėjusiam devintą dešimtmetį, atėjo liūdnos dienos?

O kada jos buvo kitokios? Šviesių dienų niekada nebuvo. Negaliu sakyti, kad mes kažkur krentame, ar kylame į viršų. Stengiamės išlaikyti tai, ką turime, ir ieškome variantų, kaip gyventi  toliau. Turime Lietuvos jaunių rinktinės rėmėją – Druskininkų „Rasą“, manome, kad gali dar labiau patobulėti šalies mergaičių rinktinė, kurią  treniruoja kaunietės Jolita Kontvainienė ir Vida Makauskienė. Šią rinktinę  verkiant reikėtų išlaikyti. Turime talentingų tinklininkių, gimusių 1994 metais. Jau dabar rinktinėje išsiskiria garsaus dviračių treko trenerio Narsučio Dumbausko anūkė Ieva Dumbauskaitė, kuri šiemet čempionate pagrindiniame šešetuke žaidė su vyresnėmis treniruočių draugėmis ir puikiai užsirekomendavo. Ji dabar susidomėjo paplūdimio tinkliniu, ir daugkartinis Lietuvos paplūdimio čempionas vilnietis Marius Vasiliauskas šiai talentingai žaidėjai netgi yra pasirengęs surasti partnerę.
Jeigu turėtume lėšų, per 2011 m. Europos jaunių čempionato atrankos varžybas būtų galima pradėti galvoti apie patekimą į finalinį etapą. Tačiau tų pinigų tragiškai trūksta. Labai didelė mūsų problema – trenerių kvalifikacija, kurią reikia kelti. Lietuvoje yra daug gražiai nuaugusių žaidėjų, tačiau prastas jų techninis parengimas. Pamatai sportininkus ir gali pasakyti, kas juos treniruoja. Jauniems treneriams, kurių yra nedaug,  reikėtų skirti ypatingą dėmesį, netgi kyla minčių, ar jie žino, kaip mokyti jaunuosius tinklininkus. Kai žaidėjai patenka į rinktinę, juos reikia mokyti... techniškai žaisti.

Apie tokio meistriškumo komandą, kokia buvo „Kuro aparatūra“, tikriausiai dar ilgai ilgai svajosime...

Ko gero. Prieš kelias savaites buvau susitikęs savo buvusiais treniruočių draugais, kurie mane pasikvietė ir daug kalbėjomės ta tema. Buvusiai „Kuro aparatūrai“ pradeda nusibosta toks mūsų žaidėjų lygis, ji nori kažką organizuoti. Jaunimo mes turime, tačiau kur jam toliau tobulėti? Reikia vėl iš naujo ... burti „Kuro aparatūrą“ vyrų ar Kauno „Dinamo“ moterų komandas ir su jomis pradėti rimtai dirbti. Viską įmanoma padaryti, reikia tik daryti.    

Šiemet turėtų įvykti Federacijos ataskaitos ir rinkimų konferencija, ar joje nusimato permainų?
Iš Europos tinklinio konfederacijos gavome prašymą, kad rinkiminės konferencijos vyktų olimpinių žaidynių metais. Mūsų federacijos Vykdomasis komitetas į tai atsižvelgė, ir rinkiminė konferencija turėtų vykt 2012 m., o ataskaitinė – šių metų rudenį. Kol kas negalvoju, ar federacijoje įvyks pokyčių. Kažkas turėtų keistis, bet labai nedaug. Dabartiniame mūsų Vykdomajame komitete visi žmonės buvo aktyvūs, gerai dirbo teisėjų, jaunių komisijos. Pretenzijų būtų galima reikšti tiktai paplūdimio komisijai.      
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
 
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Europos čempionate – galingas startas
2020 01 23
Dailusis čiuožimas
Lietuvos šokėjų ant ledo pora Alison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą karjeroje įsiveržė į Europos čempionato dešimtuką.
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Lozanoje jėgas išbandė Lietuvos slidininkai
2020 01 21
Jaunimo olimpiada
Antradienį jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse prie starto linijos stojo trys Lietuvos sportininkai.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 23
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Treneris skleidžia žolės riedulio virusą
2020 01 22
Žvilgsnis
Vilniaus rajono žolės riedulininkų treneris Vytautas Vilipas – apie šokius „Šviesos“ ansamblyje, golfo ir riedulio lazdas mašinoje, laiškus vokiečiams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas