Julius Bliūdžius 2010 m. balandžio 22 d. 16:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sėkmės formulė - charakteryje

Kylančios bušido žvaigždės klaipėdiečio Sergejaus Maslabojevo tikslas – tobulėti ir jausti pasitenkinimą dėl to, jog tobulėja.

Augusto Četkausko nuotr.
   
23 metų klaipėdietis Sergejus Maslabojevas savo pasirodymą prieš kelias savaites vykusiame bušido „K-1 World Grand Prix 2010 Vilnius“ turnyre baigė dėl traumos, tačiau spėjo pelnyti sostinės žiūrovų simpatijas.

Pirmą kartą dalyvavęs K-1 turnyre, Sergejus paskutinėmis kovos sekundėmis nokautavo olandą Ricardo van den Bosą, tačiau pusfinalyje buvo priverstas pripažinti esto Andrejaus Bokano pranašumą, nes dėl patirtos traumos  negalėjo tęsti kovos.

Sergejus Maslabojevas Lietuvos publikai – pakankamai naujas veidas, nes iki šiol kovodavo kone tik užsienyje. Viena įsimintiniausių Sergejaus kovų vyko prieš keletą metų Švedijoje. „The Zone Fight Club“ turnyre klaipėdietis, galima sakyti, įveikė itin pajėgų brazilą Bruno Carvalho, bet, deja, buvo diskvalifikuotas, mat pasiųsdamas varžovą į nokdauną, atliko neleistiną smūgį koja, kai Carvalho jau buvo ant ringo grindų.

Lietuvoje Sergejus sužibėjo praėjusių metų spalį, kai Vilniuje tapo MMA turnyro „Realios kovos 6” nugalėtoju. Netrukus po to Rygoje klaipėdietis iškovojo Baltijos šalių profesionalų Tailando bokso čempiono diržą. Kovoje dėl šio titulo jis nugalėjo latvį Kristapą Zylę.

MMA turnyruose pergalęs ne kartą skynęs S.Maslabojevas pasiūlymą dalyvauti „K-1 World Grand Prix 2010 Vilnius“ turnyre priėmė ilgai nedvejojęs, nors iki tol pagal K-1 taisykles (neleidžiama kova parteryje) jam nebuvo tekę kovoti. Debiutu sportininkas neliko nusivylęs.

Sergejau, užsienyje ko gero esi geriau žinomas nei Lietuvoje...

Aš visąlaik treniravausi Lietuvoje, Klaipėdos klube „Muay Thai Imperija“, tik Lietuvoje nekovodavau. Daug kovojau Anglijoje, Airijoje, Austrijoje, Švedijoje, kitose šalyse.

Kodėl ne Lietuvoje?

Iš užsienio sulaukdavau rimtesnių piniginių pasiūlymų, be to, man patikdavo keliauti po visą Europą. Pasirodęs turnyruose užsienyje, gana netikėtai sulaukiau pasiūlymo dalyvauti „Realių kovų“ turnyre Vilniuje. Tai buvo vienas pirmųjų kartų, kai kovojau Lietuvoje.

Klaipėdoje mane visi žinojo, Lietuvoje – ne. Kai tapau „Realių kovų“ čempionu, nugalėjęs Rimgaudą Kutkaitį ir Valdą Pocevičių, visi nustebo – iš kur jis toks atsirado? Visiems buvo staigmena. Taip atsidūriau Lietuvos bušido federacijos akiratyje.

Kokie įspūdžiai iš K-1 turnyro Vilniuje?

K-1 taisyklės man buvo naujiena. Esu labiau įpratęs kovoti su imtynininkais. Akcentavau smūgius rankomis, o ne gynybą, dėl to nukentėjau. Nuvertinau gynybą, todėl pirmoje kovoje smarkiai susižeidžiau koją. Atmušė šlaunį, prasidėjo vidinis kraujavimas.

Visas viltis pusfinalyje siejau su tuo, kad pavyks greitai užbaigti kovą, bet varžovas žinojo apie mano traumą ir tai išnaudojo. Norėjau patekti į finalą, o tada pralaimėti tautiečiui [finale nugalėjusiam Mindaugui Sakalauskui] jau nebūtų buvę gaila.

Nebuvo minčių susižeidus pasitraukti iš turnyro ir nė nebandyti kovoti pusfinalyje?


Buvo ir pasiūlymų, ir minčių, bet galiausiai nusprendėme, kad atvykome ne pasiduoti, o kovoti.

Vis dėlto debiutu K-1 kovose likai patenkintas ar ne?

Džiaugiuosi, kad gavau tokią galimybę. Galimybę debiutuoti ne kokiame žemo lygio, o iškart aukšto lygio turnyre. Visiems neįtiksi, galbūt kažkam mano pasirodymas patiko, kažkam – ne. Aš patenkintas. Nepasakyčiau, kad pirma kova pavyko, nes ir mano sekundantai sakė, kad kovą  buvo galima užbaigti daug anksčiau, tačiau sutrukdė patirties trūkumas.Tavo tikslas šiame turnyre buvo nugalėti ar, kaip K-1 debiutantui, tiesiog apsižvalgyti?


Blogas sportininkas, kuris nenori tapti čempionu. Kiekvieno svajonė nugalėti ir būti nenugalimam. Bet aš kiek kitaip žiūriu. As visąlaik pasiruošęs atiduoti visas jėgas, o kiekvienos kovos baigtis – Fortūnos rankose.  

Ateity K-1 kovose tave dar išvysime, ar vistik – atėjau, pamačiau, ačiū, daugiau nereikia?..


Tai visiškai įmanoma. Manau, kad galiu užsikabinti už K-1. Labai džiaugiuosi nauja patirtimi. Malonu tobulinti savo techniką, įgūdžius, jausti, kaip tampi geresniu.  Žinau, kad daug trūksta, kad vietos tobulėjimui dar yra daug, ir, manau, eisiu į priekį.

Ar tai buvo pirmas kartas, kai į prieš turnyrą, kuriame dalyvavai, skambėjo Lietuvos nacionalinis himnas?


Taip, tai buvo pirmas kartas, visuomet skambėdavo kitų šalių himnai. Tas jausmas yra svarbus. Esu savo šalies patriotas ir visuomet turnyruose pasirodau su tautinių spalvų kepurėle.

Į ringą žingsniavai skambant dainos „Lašas po lašo“, kurią atlieka SEL, ištraukai. Tai tavo tradicinis prisistatymas ar paruoštas specialiai šiam turnyrui?

Tai jau tradicija. Nuo pat pirmo turnyro. Niekad nekeisdavau. Daina sena, be to, lietuviška, tačiau įdomu stebėti, kaip visa salė Airijoje, Anglijoje ar Švedijoje linguoja ir ploja pagal šios dainos ritmą.

Kokia kovos eiga tau patinka? Esi kovotojas, kuris mėgsta kuo greičiau sutvarkyti reikalus, ar stengiesi išlaukti varžovo klaidos?

Man patinka laukti. Bet jei atsiranda proga atakuoti, stengiuosi jos nepraleisti. Nebijau kovos parteryje, galiu imtyniauti. Mėgstu išvarginti varžovą parteryje, o atsistojus – pradėti dirbti kojomis.

Esi išmaišęs Europą, matęs įvairių šalių kovotojus. Ar yra kažkas, kuo Lietuvos kovotojai išsiskiria iš kitų?

Kai dviems mėnesiams atvykau į Londono „Shootfighters“ klubą, kuriame treniruojasi Marius Žaromskis, vienas kovotojas paklausė, iš kur esu. Kai atsakiau, kad iš Lietuvos, jis pasakė: tai šalis, kurioje gimsta geriausi „straikeriai“, tai yra, smūgiuotojai. Manau, kad Lietuvos kovotojai pasižymi smūgine technika ir charakteriu, ryžtu. Lengvai nepalūžta, eina iki galo. Manau, mano sėkmė taip pat glūdi tame. Ne technikoje, ne gabume kovoti, o charakteryje. Tiesiog noriu laimėti.

Daugelio bušido kovotojų svajonė – kovoti Japonijoje. Pats Tekančios saulės šalyje dar nesi kovojęs. Norėtum pabandyti?

Taip, kalbama, kad svajonė kovoti Japonijoje. Tačiau mano gyvenimo tikslas nėra kovoti Amerikoje, Japonijoje ar dar kažkur. Mano tikslas tobulėti ir jausti pasitenkinimą dėl to, kad tobulėju. Kur kovoti, nėra skirtumo.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
„Žalgiris“ pralaužė Klaipėdos užkeikimą
2019 10 13
LKL
Sekmadienį LKL čempionate pergales šventė Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Šiauliai“.
LKL čempionate – svečių pergalės
2019 10 12
LKL
Vilniaus „Rytas“ Alytuje sutriuškino „Sintek-Dzūkijos“ komandą, o Prienų „CBet“ Utenoje palaužė „Juventus“ krepšininkus.
 
V.Urbonas: „Serbų pokyčiai – šansas mums“
2019 10 13
Rinktinė
„Norime pakovoti dėl taškų, pasiekti pergalę. Tokią ambiciją visada turime", - prieš kovą su serbais kalbėjo Lietuvos futbolo rinktinės strategas.
Trampliną į Lietuvos rinktinę rado Serbijoje
2019 10 13
Rinktinė
Dukart atsigavęs Serbijoje: Justas Lasickas – apie karčias pamokas, pergalę prieš milžiną, neelinį gimtadienį (VIDEO).
Pasaulio čempionate – įspūdingas startas
2019 10 12
Mažasis futbolas
Mažojo futbolo pasaulio čempionato pirmose rungtynėse varžybų debiutantė Lietuvos rinktinė C grupėje 3:0 parklupdė Belgijos futbolininkus.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
Čempionatas lietuviams baigėsi nusivylimu
2019 10 05
Pasaulio čempionatas
Paskutinis iš Lietuvos sportininkų pasaulio lengvosios atletikos čempionate startavęs ieties metikas Edis Matusevičius pasaulio čempionate liko 22-as.
 
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Burtai lėmė akistatą namie su portugalais
2019 10 03
Daviso taurė
Lietuvos teniso rinktinės kitų metų pavasarį lauks Portugalijos rinktinės iššūkis. Tai paaiškėjo Londone ištraukus 2020 m. sezono Daviso taurės burtus.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
Daugiausia titulų – Šakių moksleiviams
2019 10 12
Graplingo imtynės
Švenčionyse vykęs tradicinis moksleivių graplingo čempionatas šiemet dosnus buvo Šakių atstovams.
Lemiamas barjeras – per aukštas
2019 10 10
Boksas
Lietuvos boksininkėms nepavyko iškovoti medalių pasaulio moterų čempionate. Per žingsnį nuo apdovanojimo liko Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Tailande 3 kartus skambėjo Lietuvos himnas
2019 10 08
Trekas
UCI pirmos kategorijos dviračių treko varžybų „Asia Cup 2019“ paskutinę dieną Lietuvos dviratininkai iškovojo net 5 medalius – 3 aukso ir 2 sidabro.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
Sezono uždaryme – 800 orientacininkų
2019 10 14
Orientavimasis
Nors pagrindinės sezono varžybos Lietuvoje baigtos, stipriausi šalies orientacininkų dar laukia keli svarbūs startai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas