Julius Bliūdžius 2010 m. balandžio 22 d. 16:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sėkmės formulė - charakteryje

Kylančios bušido žvaigždės klaipėdiečio Sergejaus Maslabojevo tikslas – tobulėti ir jausti pasitenkinimą dėl to, jog tobulėja.

Augusto Četkausko nuotr.
   
23 metų klaipėdietis Sergejus Maslabojevas savo pasirodymą prieš kelias savaites vykusiame bušido „K-1 World Grand Prix 2010 Vilnius“ turnyre baigė dėl traumos, tačiau spėjo pelnyti sostinės žiūrovų simpatijas.

Pirmą kartą dalyvavęs K-1 turnyre, Sergejus paskutinėmis kovos sekundėmis nokautavo olandą Ricardo van den Bosą, tačiau pusfinalyje buvo priverstas pripažinti esto Andrejaus Bokano pranašumą, nes dėl patirtos traumos  negalėjo tęsti kovos.

Sergejus Maslabojevas Lietuvos publikai – pakankamai naujas veidas, nes iki šiol kovodavo kone tik užsienyje. Viena įsimintiniausių Sergejaus kovų vyko prieš keletą metų Švedijoje. „The Zone Fight Club“ turnyre klaipėdietis, galima sakyti, įveikė itin pajėgų brazilą Bruno Carvalho, bet, deja, buvo diskvalifikuotas, mat pasiųsdamas varžovą į nokdauną, atliko neleistiną smūgį koja, kai Carvalho jau buvo ant ringo grindų.

Lietuvoje Sergejus sužibėjo praėjusių metų spalį, kai Vilniuje tapo MMA turnyro „Realios kovos 6” nugalėtoju. Netrukus po to Rygoje klaipėdietis iškovojo Baltijos šalių profesionalų Tailando bokso čempiono diržą. Kovoje dėl šio titulo jis nugalėjo latvį Kristapą Zylę.

MMA turnyruose pergalęs ne kartą skynęs S.Maslabojevas pasiūlymą dalyvauti „K-1 World Grand Prix 2010 Vilnius“ turnyre priėmė ilgai nedvejojęs, nors iki tol pagal K-1 taisykles (neleidžiama kova parteryje) jam nebuvo tekę kovoti. Debiutu sportininkas neliko nusivylęs.

Sergejau, užsienyje ko gero esi geriau žinomas nei Lietuvoje...

Aš visąlaik treniravausi Lietuvoje, Klaipėdos klube „Muay Thai Imperija“, tik Lietuvoje nekovodavau. Daug kovojau Anglijoje, Airijoje, Austrijoje, Švedijoje, kitose šalyse.

Kodėl ne Lietuvoje?

Iš užsienio sulaukdavau rimtesnių piniginių pasiūlymų, be to, man patikdavo keliauti po visą Europą. Pasirodęs turnyruose užsienyje, gana netikėtai sulaukiau pasiūlymo dalyvauti „Realių kovų“ turnyre Vilniuje. Tai buvo vienas pirmųjų kartų, kai kovojau Lietuvoje.

Klaipėdoje mane visi žinojo, Lietuvoje – ne. Kai tapau „Realių kovų“ čempionu, nugalėjęs Rimgaudą Kutkaitį ir Valdą Pocevičių, visi nustebo – iš kur jis toks atsirado? Visiems buvo staigmena. Taip atsidūriau Lietuvos bušido federacijos akiratyje.

Kokie įspūdžiai iš K-1 turnyro Vilniuje?

K-1 taisyklės man buvo naujiena. Esu labiau įpratęs kovoti su imtynininkais. Akcentavau smūgius rankomis, o ne gynybą, dėl to nukentėjau. Nuvertinau gynybą, todėl pirmoje kovoje smarkiai susižeidžiau koją. Atmušė šlaunį, prasidėjo vidinis kraujavimas.

Visas viltis pusfinalyje siejau su tuo, kad pavyks greitai užbaigti kovą, bet varžovas žinojo apie mano traumą ir tai išnaudojo. Norėjau patekti į finalą, o tada pralaimėti tautiečiui [finale nugalėjusiam Mindaugui Sakalauskui] jau nebūtų buvę gaila.

Nebuvo minčių susižeidus pasitraukti iš turnyro ir nė nebandyti kovoti pusfinalyje?


Buvo ir pasiūlymų, ir minčių, bet galiausiai nusprendėme, kad atvykome ne pasiduoti, o kovoti.

Vis dėlto debiutu K-1 kovose likai patenkintas ar ne?

Džiaugiuosi, kad gavau tokią galimybę. Galimybę debiutuoti ne kokiame žemo lygio, o iškart aukšto lygio turnyre. Visiems neįtiksi, galbūt kažkam mano pasirodymas patiko, kažkam – ne. Aš patenkintas. Nepasakyčiau, kad pirma kova pavyko, nes ir mano sekundantai sakė, kad kovą  buvo galima užbaigti daug anksčiau, tačiau sutrukdė patirties trūkumas.Tavo tikslas šiame turnyre buvo nugalėti ar, kaip K-1 debiutantui, tiesiog apsižvalgyti?


Blogas sportininkas, kuris nenori tapti čempionu. Kiekvieno svajonė nugalėti ir būti nenugalimam. Bet aš kiek kitaip žiūriu. As visąlaik pasiruošęs atiduoti visas jėgas, o kiekvienos kovos baigtis – Fortūnos rankose.  

Ateity K-1 kovose tave dar išvysime, ar vistik – atėjau, pamačiau, ačiū, daugiau nereikia?..


Tai visiškai įmanoma. Manau, kad galiu užsikabinti už K-1. Labai džiaugiuosi nauja patirtimi. Malonu tobulinti savo techniką, įgūdžius, jausti, kaip tampi geresniu.  Žinau, kad daug trūksta, kad vietos tobulėjimui dar yra daug, ir, manau, eisiu į priekį.

Ar tai buvo pirmas kartas, kai į prieš turnyrą, kuriame dalyvavai, skambėjo Lietuvos nacionalinis himnas?


Taip, tai buvo pirmas kartas, visuomet skambėdavo kitų šalių himnai. Tas jausmas yra svarbus. Esu savo šalies patriotas ir visuomet turnyruose pasirodau su tautinių spalvų kepurėle.

Į ringą žingsniavai skambant dainos „Lašas po lašo“, kurią atlieka SEL, ištraukai. Tai tavo tradicinis prisistatymas ar paruoštas specialiai šiam turnyrui?

Tai jau tradicija. Nuo pat pirmo turnyro. Niekad nekeisdavau. Daina sena, be to, lietuviška, tačiau įdomu stebėti, kaip visa salė Airijoje, Anglijoje ar Švedijoje linguoja ir ploja pagal šios dainos ritmą.

Kokia kovos eiga tau patinka? Esi kovotojas, kuris mėgsta kuo greičiau sutvarkyti reikalus, ar stengiesi išlaukti varžovo klaidos?

Man patinka laukti. Bet jei atsiranda proga atakuoti, stengiuosi jos nepraleisti. Nebijau kovos parteryje, galiu imtyniauti. Mėgstu išvarginti varžovą parteryje, o atsistojus – pradėti dirbti kojomis.

Esi išmaišęs Europą, matęs įvairių šalių kovotojus. Ar yra kažkas, kuo Lietuvos kovotojai išsiskiria iš kitų?

Kai dviems mėnesiams atvykau į Londono „Shootfighters“ klubą, kuriame treniruojasi Marius Žaromskis, vienas kovotojas paklausė, iš kur esu. Kai atsakiau, kad iš Lietuvos, jis pasakė: tai šalis, kurioje gimsta geriausi „straikeriai“, tai yra, smūgiuotojai. Manau, kad Lietuvos kovotojai pasižymi smūgine technika ir charakteriu, ryžtu. Lengvai nepalūžta, eina iki galo. Manau, mano sėkmė taip pat glūdi tame. Ne technikoje, ne gabume kovoti, o charakteryje. Tiesiog noriu laimėti.

Daugelio bušido kovotojų svajonė – kovoti Japonijoje. Pats Tekančios saulės šalyje dar nesi kovojęs. Norėtum pabandyti?

Taip, kalbama, kad svajonė kovoti Japonijoje. Tačiau mano gyvenimo tikslas nėra kovoti Amerikoje, Japonijoje ar dar kažkur. Mano tikslas tobulėti ir jausti pasitenkinimą dėl to, kad tobulėju. Kur kovoti, nėra skirtumo.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Kauno ekipos gretose – patyręs gynėjas
2020 02 25
Naujokas
Kauno FC „Hegelmann Litauen“ ekipą papildė patyręs gynėjas Mantas Fridrikas, sugrįžtantis į gimtąjį miestą po ketverių metų pertraukos.
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
Lietuvos šauliai - per žingsnį nuo medalių
2020 02 25
Šaudymas
Vroclave (Lenkija) prasidėjusiame Europos šaudymo čempionate Lietuvos duetas liko per žingsnį nuo medalių.
Ką daryti, kad sportas nepakenktų?
2020 02 25
Specialistas
Tam, kad sportas netaptų kančia, gydytojas Nerijus Linkus dalinasi patarimais, kaip apsaugoti save nuo traumų ir chirurginių intervencijų.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas