Julius Bliūdžius 2010 m. balandžio 22 d. 10:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Mirštančiam taisyklių permainos – antraeilės

Moterų krepšinio trenerius neramina ne “FIBA Europe” sprendimas pakeisti taisykles, o faktas, jog mūsų moterų krepšinis miršta natūralia mirtimi

Treneriai įsitikinę, kad krepšininkės prisitaikys prie naujovių
avgi.lt nuotr.
Treneriai įsitikinę, kad krepšininkės prisitaikys prie naujovių

Kaip žinoma, nuo kito sezono „FIBA Europe“ sprendimu krepšinis Europoje bus žaidžiamas pagal pakeistas taisykles. Tritaškio linija nutols lygiai pusmetriu – iki 6,75 m. Baudos aikštelė bus stačiakampio, o ne trapecijos formos. Jei besiginanti komanda prasižengs, iki atakos pabaigos likus mažiau nei 14 sek., naujai atakai ir liks 14, o ne 24 sekundės, kaip yra dabar.
 

Manoma, kad šie pakeitimai europietišką krepšinį dar labiau priartins prie NBA – atsiras daugiau kovos po krepšiais, sumažės tolimų metimų, žaidimas taps dar labiau priklausomas nuo fizinės jėgos ir individualaus meistriškumo.
 

Nors NBA ir WNBA (moterų NBA) aikštelėse atstumas iki tritaškio linijos skiriasi (NBA – 7,25 m, WNBA – 6,25 m), Europoje ir Lietuvoje visi – vyrai, moterys ir vaikai – žais vieno standarto aikštelėse, kuriose tritaškio linija nuo krepšio turės būti nutolusi 6,75 m.
 

Moterų krepšinio specialistų pasiteiravome, kokią įtaką taisyklių ir aikštės linijų pakeitimai turės moterų krepšiniui. „Net nepaisant šių pakeitimų, visas krepšinis – tiek vyrų, tiek moterų –  eina link amerikietiško šablono, tad nieko stebuklingo neatsitiks. Kardinalių pasikeitimų neįžvelgiu“, - teigė treneris Algirdas Budėnas.
“Tas pusmetris daug nelems. Galbūt iš pradžių suprastės pataikymo procentas, arba mažiau bus metama iš toli, tačiau  ateity, manau, prisitaikysime. Tam, manau, užteks vieno sezono“, - sakė A.Budėnas.
 

„Pusė metro nėra mažai, bet, mano nuomone, jei ir kils sunkumų – jie bus laikini, - antrino buvusi krepšininkė, dabar trenerė Loreta Berūkštienė. – Iš pradžių bus neįprasta, galbūt šiek tiek sudėtinga, bet prisitaikysime, juolab, kad merginos žaidžia su lengvesniu kamuoliu“.
 

„Yra žaidėjų, kurios ir dabar meta iš panašių atstumų. Kas mėtė tritaškius, tas ir mes. Galbūt iš pradžių šiek tiek prasčiau, bet tai normalu. Prie kiekvienų naujovių prisitaikoma, ši – ne išimtis. Priprasime“, – panašiai kalbėjo taip pat buvusi Lietuvos rinktinės žaidėja, dabar trenerė Lina Dambrauskaitė.
 

„Tos žaidėjos, kurios meta iš toli, ir toliau mes, - sutiko A.Budėnas. - Pavyzdžiui, tokioms žaidėjoms kaip Rima Valentienė tritaškio linija, esanti 50 cm toliau ar arčiau, jokios reikšmės neturi. Galbūt sudėtingiau bus moksleivėms, bet moterims ypatingų sunkumų dėl atstumo nekils“.
 

„Pats žaidimo braižas, kurį pasirinks treneriai, gali šiek tiek keistis. Nereikia išradinėti dviračio: jei viskas daroma, įskaitant ir taisyklių pakeitimus, tam, kad žaidimas priartėtų prie amerikietiško, neverta nuo to bėgti. Padaugės kontaktinio žaidimo, ir nori nenori, prie to teks pratintis. Ateity vis labiau teks akcentuoti žaidimą, paremtą fizine jėga, nes būtent ji dominuos moterų krepšinyje. Kurios komandos tai greičiau perpras, tos turės pranašumą“, - kalbėjo A.Budėnas.
 

Pasak L.Berūkštienės ir L.Dambrauskaitės, fizinė jėga niekuomet nebuvo Lietuvos krepšininkių stiprioji pusė, o jaunųjų krepšininkių fizinis parengimas šiandien – itin prastas.
 

„Prieš 20 metų moterų krepšinyje dominavo techniniai dalykai, dabar viskas paremta fizinėmis savybėmis – kas turi daugiau jėgos, tas turi pranašumą. Anksčiau krepšininkės buvo žymiai techniškesnės“, - įsitikinusi L.Berūkštienė.
 

„Be abejo, dabar kontaktinio krepšinio bus dar daugiau, - tęsė trenerė. - Toks krepšinis mums yra svetimas. Fizine jėga mes niekada neprilygsime amerikietėms. Neturime tiek jėgos ir greičio, kiek juodaodės. Tai lemia fiziologija ir nieko nepadarysime. Nei mes savo laiku galėjome už jas aukščiau šokti ar greičiau bėgti, nei šiandieninės žaidėjos gali tai padaryti.  Apskritai iš šiuolaikinio jaunimo išspausti kažką labai sunku. Jaunos žaidėjos dabar labai silpnos fiziškai, akivaizdžiai stinga fizinio parengimo. Netgi rinktinėje tos problemos iškyla“.
 

„Lietuvaitės niekad nepasižymėjo fizine jėga ir stipriu aukštaūgių žaidimu baudos aikštelėje. Viena kita tokia žaidėja atsirasdavo. Neišsiugdom fiziškai stiprių žaidėjų. Mūsų aukštaūgės irgi mieliau mėto iš toli, - teigė L.Dambrauskaitė. - Todėl ir pradėjo važiuoti užsienietės, turinčios fizinės jėgos. Jei toliau eisime ta tendencija, galbūt tos įtakos išvis nepajusime“.
 

„Aišku, mūsų rinktinėms taisyklių pakeitimai gali būti neparankūs, bet prie visko priprantama. Metikės turės pratintis prie sąlygų, kurios bus, o treneriai vistiek statys žaidimą pagal tai, kokias žaidėjas turės – jei turės galinčias pataikyti žaidėjas, mes iš toli, jei neturės – žaidimą koncentruos po krepšiu. Treneriai patys nustatys prioritetus“, - pridūrė L.Dambrauskaitė.
 

L.Berūkštienė nemano, kad verta tikėtis legionierių antplūdžio. „Lazda turi du galus. Klausimas – ar mes galime tai padaryti? Lietuvoje iki šiol tik TEO užsienietes galėjo įpirkti“, - teigė Vilniaus universiteto komandos trenerė.

„Lietuvių moterų krepšinio mokykla nyksta, ir vargu, ar dar bus tokia, kokia buvo prieš 20 ar daugiau metų. Tad išties galbūt mums reikia keistis.  Juk vis dėlto esame pasaulio dalis. Siekiame naujovių visose srityse, normalu, kad jos ir krepšinį paliečia. Esame duobėje ir dar giliau krisime. Lietuvos moterų krepšinis miršta natūralia mirtimi, trūksta valstybinio požiūrio, ir tikrai ne tie pakeitimai yra ar bus didžiausia moterų krepšinio Lietuvoje problema“, - teigė L.Berūkštienė.

 

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
I. Brazdeikis laukia G.Nausėdos sprendimo
2020 01 21
Situacija
„Mano svajonė visada būdavo žaisti už Lietuvą, nes tai yra mano gimtinė“, - Lietuvos pilietybės siekiantis krepšininkas Ignas Brazdeikis.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
 
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Lozanoje jėgas išbandė Lietuvos slidininkai
2020 01 21
Jaunimo olimpiada
Antradienį jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse prie starto linijos stojo trys Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čiuožėjai – bronza Serbijoje
2020 01 20
Dailusis čiuožimas
Trumpojoje programoje karjeros rekordą pasiekusi Elžbieta Kropa užkopė ant garbės pakylos dailiojo čiuožimo varžybose "Skate Helena 2020".
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Treneris skleidžia žolės riedulio virusą
2020 01 22
Žvilgsnis
Vilniaus rajono žolės riedulininkų treneris Vytautas Vilipas – apie šokius „Šviesos“ ansamblyje, golfo ir riedulio lazdas mašinoje, laiškus vokiečiams.
Prizai – atletams, treneriams, klubams
2020 01 20
Apdovanojimai
Marijampolėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengbos federacijos (IFBB) 2019 m. geriausių sportininkų, trenerių ir klubų apdovanojimai.
Vaikams atsiskleisti padeda sportas
2020 01 20
Žvilgsnis
Sportas ir aktyvi fizinė veikla specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ne mažiau svarbūs, nei įprastos raidos jų bendraamžiams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas