Julius Bliūdžius 2010 m. balandžio 22 d. 10:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Mirštančiam taisyklių permainos – antraeilės

Moterų krepšinio trenerius neramina ne “FIBA Europe” sprendimas pakeisti taisykles, o faktas, jog mūsų moterų krepšinis miršta natūralia mirtimi

Treneriai įsitikinę, kad krepšininkės prisitaikys prie naujovių
avgi.lt nuotr.
Treneriai įsitikinę, kad krepšininkės prisitaikys prie naujovių

Kaip žinoma, nuo kito sezono „FIBA Europe“ sprendimu krepšinis Europoje bus žaidžiamas pagal pakeistas taisykles. Tritaškio linija nutols lygiai pusmetriu – iki 6,75 m. Baudos aikštelė bus stačiakampio, o ne trapecijos formos. Jei besiginanti komanda prasižengs, iki atakos pabaigos likus mažiau nei 14 sek., naujai atakai ir liks 14, o ne 24 sekundės, kaip yra dabar.
 

Manoma, kad šie pakeitimai europietišką krepšinį dar labiau priartins prie NBA – atsiras daugiau kovos po krepšiais, sumažės tolimų metimų, žaidimas taps dar labiau priklausomas nuo fizinės jėgos ir individualaus meistriškumo.
 

Nors NBA ir WNBA (moterų NBA) aikštelėse atstumas iki tritaškio linijos skiriasi (NBA – 7,25 m, WNBA – 6,25 m), Europoje ir Lietuvoje visi – vyrai, moterys ir vaikai – žais vieno standarto aikštelėse, kuriose tritaškio linija nuo krepšio turės būti nutolusi 6,75 m.
 

Moterų krepšinio specialistų pasiteiravome, kokią įtaką taisyklių ir aikštės linijų pakeitimai turės moterų krepšiniui. „Net nepaisant šių pakeitimų, visas krepšinis – tiek vyrų, tiek moterų –  eina link amerikietiško šablono, tad nieko stebuklingo neatsitiks. Kardinalių pasikeitimų neįžvelgiu“, - teigė treneris Algirdas Budėnas.
“Tas pusmetris daug nelems. Galbūt iš pradžių suprastės pataikymo procentas, arba mažiau bus metama iš toli, tačiau  ateity, manau, prisitaikysime. Tam, manau, užteks vieno sezono“, - sakė A.Budėnas.
 

„Pusė metro nėra mažai, bet, mano nuomone, jei ir kils sunkumų – jie bus laikini, - antrino buvusi krepšininkė, dabar trenerė Loreta Berūkštienė. – Iš pradžių bus neįprasta, galbūt šiek tiek sudėtinga, bet prisitaikysime, juolab, kad merginos žaidžia su lengvesniu kamuoliu“.
 

„Yra žaidėjų, kurios ir dabar meta iš panašių atstumų. Kas mėtė tritaškius, tas ir mes. Galbūt iš pradžių šiek tiek prasčiau, bet tai normalu. Prie kiekvienų naujovių prisitaikoma, ši – ne išimtis. Priprasime“, – panašiai kalbėjo taip pat buvusi Lietuvos rinktinės žaidėja, dabar trenerė Lina Dambrauskaitė.
 

„Tos žaidėjos, kurios meta iš toli, ir toliau mes, - sutiko A.Budėnas. - Pavyzdžiui, tokioms žaidėjoms kaip Rima Valentienė tritaškio linija, esanti 50 cm toliau ar arčiau, jokios reikšmės neturi. Galbūt sudėtingiau bus moksleivėms, bet moterims ypatingų sunkumų dėl atstumo nekils“.
 

„Pats žaidimo braižas, kurį pasirinks treneriai, gali šiek tiek keistis. Nereikia išradinėti dviračio: jei viskas daroma, įskaitant ir taisyklių pakeitimus, tam, kad žaidimas priartėtų prie amerikietiško, neverta nuo to bėgti. Padaugės kontaktinio žaidimo, ir nori nenori, prie to teks pratintis. Ateity vis labiau teks akcentuoti žaidimą, paremtą fizine jėga, nes būtent ji dominuos moterų krepšinyje. Kurios komandos tai greičiau perpras, tos turės pranašumą“, - kalbėjo A.Budėnas.
 

Pasak L.Berūkštienės ir L.Dambrauskaitės, fizinė jėga niekuomet nebuvo Lietuvos krepšininkių stiprioji pusė, o jaunųjų krepšininkių fizinis parengimas šiandien – itin prastas.
 

„Prieš 20 metų moterų krepšinyje dominavo techniniai dalykai, dabar viskas paremta fizinėmis savybėmis – kas turi daugiau jėgos, tas turi pranašumą. Anksčiau krepšininkės buvo žymiai techniškesnės“, - įsitikinusi L.Berūkštienė.
 

„Be abejo, dabar kontaktinio krepšinio bus dar daugiau, - tęsė trenerė. - Toks krepšinis mums yra svetimas. Fizine jėga mes niekada neprilygsime amerikietėms. Neturime tiek jėgos ir greičio, kiek juodaodės. Tai lemia fiziologija ir nieko nepadarysime. Nei mes savo laiku galėjome už jas aukščiau šokti ar greičiau bėgti, nei šiandieninės žaidėjos gali tai padaryti.  Apskritai iš šiuolaikinio jaunimo išspausti kažką labai sunku. Jaunos žaidėjos dabar labai silpnos fiziškai, akivaizdžiai stinga fizinio parengimo. Netgi rinktinėje tos problemos iškyla“.
 

„Lietuvaitės niekad nepasižymėjo fizine jėga ir stipriu aukštaūgių žaidimu baudos aikštelėje. Viena kita tokia žaidėja atsirasdavo. Neišsiugdom fiziškai stiprių žaidėjų. Mūsų aukštaūgės irgi mieliau mėto iš toli, - teigė L.Dambrauskaitė. - Todėl ir pradėjo važiuoti užsienietės, turinčios fizinės jėgos. Jei toliau eisime ta tendencija, galbūt tos įtakos išvis nepajusime“.
 

„Aišku, mūsų rinktinėms taisyklių pakeitimai gali būti neparankūs, bet prie visko priprantama. Metikės turės pratintis prie sąlygų, kurios bus, o treneriai vistiek statys žaidimą pagal tai, kokias žaidėjas turės – jei turės galinčias pataikyti žaidėjas, mes iš toli, jei neturės – žaidimą koncentruos po krepšiu. Treneriai patys nustatys prioritetus“, - pridūrė L.Dambrauskaitė.
 

L.Berūkštienė nemano, kad verta tikėtis legionierių antplūdžio. „Lazda turi du galus. Klausimas – ar mes galime tai padaryti? Lietuvoje iki šiol tik TEO užsienietes galėjo įpirkti“, - teigė Vilniaus universiteto komandos trenerė.

„Lietuvių moterų krepšinio mokykla nyksta, ir vargu, ar dar bus tokia, kokia buvo prieš 20 ar daugiau metų. Tad išties galbūt mums reikia keistis.  Juk vis dėlto esame pasaulio dalis. Siekiame naujovių visose srityse, normalu, kad jos ir krepšinį paliečia. Esame duobėje ir dar giliau krisime. Lietuvos moterų krepšinis miršta natūralia mirtimi, trūksta valstybinio požiūrio, ir tikrai ne tie pakeitimai yra ar bus didžiausia moterų krepšinio Lietuvoje problema“, - teigė L.Berūkštienė.

 

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
„Kibirkštis“ veržiasi į aikštę
2019 09 13
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po dviejų savaičių treniruočių pradės ir kontrolinių rungtynių seriją bei taip tęs pasiruošimą 2019-2020 metų sezonui.
„Rytas“ baigė rikiuoti gretas
2019 09 12
Žvilgsnis
Naują sezoną „Rytas“ pradės registruodamas 14 krepšininkų, iš kurių trys bus legionieriai. Neatmetama, kad jų gali būti ir daugiau.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
Kaunietis įgėlė Vilniaus kovotojui
2019 09 13
Bušido
Mindaugas Narauskas prieš kovą su Henriku Vikšraičiu: „Mano varžovas per anksti pasijautė žvaigžde.“
 
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Lietuviams – dar keturi medaliai
2019 08 31
Trekas
Treko varžybų „Panevėžys 2019“ antrąją dieną auksą iškovojo S.Krupeckaitė ir O.Baleišytė, sidabrą - M.Marozaitė ir V.Lendelis.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
Visi varžovai – už lietuvio nugaros
2019 09 14
Rali-krosas
Rokas Baciuška pirmauja po pirmosios dienos pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje.
 
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Ambicingas projektas bliūkšta
2019 09 10
Situacija
Pastaruosius metus trijų Baltijos ledo ritulio federacijų brandintas stipriausių šalių ekipų Baltijos lygos turnyras šiemet dienos šviesos dar neišvys.
Lietuvos šaulė – devinta Europoje
2019 09 15
Šaudymas
Europos šaudymo į skraidančius taikinius čempionato Italijoje jaunimo merginų apvaliosios aikštelės varžybose Alisa Bogdanova užėmė devintąją vietą.
Tokijuje – sidabras Lietuvos baidarininkui
2019 09 15
Baidarių ir kanojų irklavimas
Tokijuje (Japonija) vykstančioje baidarių ir kanojų olimpinių testų regatoje Lietuvos baidarininkas Arturas Seja iškovojo sidabro medalį.
Tramplinas aukštyn – tarptautiniai renginiai
2019 09 13
Stalo tenisas
LSTA prezidentė: „Norime, kad Lietuvoje rengiant aukšto lygio tarptautines varžybas, žmonės iš arti galėtų pamatyti tikrąjį techniškąjį stalo tenisą.“
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas