Marytė Marcinkevičiūtė 2012 m. kovo 29 d. 12:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Liko sužaisti tik finalus

Dėl Lietuvos tinklinio čempionato aukso rungtyniaus Heksos“ ir „Achemos-KKSC“ moterys bei „Flamingo Volley- SM Tauro" ir Šiaulių „Elgos-Masters Idea" vyrai

Pernai tinklinio čempionate triumfavo šiauliečiai
Pernai tinklinio čempionate triumfavo šiauliečiai
Per pusfinalio susitikimus  kaunietės nesunkai nugalėjo Lietuvos jaunimo rinktinę, o Jonavos „Achemos-KKSC“ ir Vilniaus „Tauro SM-VTC“ dvikova buvo ypatingai atkakli. Komandos buvo apylygio meistriškumo, tačiau vilnietėms be kovos teko įskaityti pralaimėjimą savo aikštelėje. Mat salėje nebuvo pasirūpinta medicininiu aptarnavimu, ir rungtynės nebuvo žaidžiamos.

„Tai turėjo įtakos, siekiant teisės žaisti finale. Buvome įsitikinę, kad toms dviems  komandoms prireiks penkerių rungtynių. Jonavoje pirmąsias rungtynes laimėjo Vilniaus tinklininkės, antrąsias – jonavietės. Tačiau būtent trečiasis susitikimas namuose vilnietėms ir pakišo koją.

Buvo gaila, tačiau Lietuvos tinklinio federacija kitaip pasielgti negalėjo – reikia laikytis čempionato nuostatų. Labai atkaklios buvo ir ketvirtosios rungtynės, kurias jonavietės laimėjo tiktai po penkių partijų kovos“, - sakė LTF generalinis sekretorius Juozas Lapeika.

Vyrų grupėje Šiaulių tinklininkams kelią į finalą lėmė tiktai penktos rungtynės išvykoje su Kelmės „Antivio-Etovio“  tinklininkais. Jas 3:0 laimėjo šiauliečiai, vadovaujami trenerio Aivaro Strockio. Įdomu tai, kad jie dvejas rungtynes laimėjo išvykoje. Praėjusių metų Lietuvos čempionės „Flamingo Volley-SM Tauro“ komandos kelias į finalą buvo gerokai lengvesnis: jie laimėjo visus tris kartus (3:0, 3:0 ir 3:1) nugalėjo Vilniaus VGTU komandą.

Studentų treneris Jonas Adomaitis teigė, kad po praėjusiais metais čempionate laimėtų sidabro medalių šiemet komandos pagrindinis tikslas bus čempionų vardai. Tačiau savo tikslo komanda neįgyvendino ir dabar jų lauks atkakli kova su kelmiškiais dėl bronzos medalių.

Kiek rungtynių komandos iki finalų sužaidė?
, - paklausėme J. Lapeikos.
Čempionatas prasidėjo praėjusių metų spalio mėnesį. Vyrų varžybos vyko trimis ratais, kur kiekviename buvo sužaista po keturis susitikimus. Taigi iš viso – 12 rungtynių. Dar žaistos pusfinalio rungtynės ir finalas. Mano akimis žiūrint, rungtynių yra mažai. Minimum turėtų būti keturi ratai, tačiau komandos to nenori, nes neturi lėšų. Vyrus galima tiktai pagirti, jie sutiko žaisti tris ratus.
Moterims rungtynių užtenka, nes dar prisideda bendras Latvijos-Lietuvos-Estijos čempionatas, kur tarpusavyje žaidė 12 komandų. Vyrai šiemet nerungtyniavo „Schenker“ lygoje, nes klubai vien savo lėšomis neišgali dalyvauti tose varžybose. Tikimės, kad savo tinklininkams padės Vilniaus savivaldybė ir tame turnyre planuoja dalyvauti „Flamingo Volley-SM Tauras“ komanda, kuri šiemet realiai pretenduoja apginti pernykštės Lietuvos čempionės titulą.  

Ar Lietuvos čempionate buvo staigmenų?
Moterų čempionate staigmenų nebuvo, į finalą pateko visos tos komandos, kurios to labiausiai buvo vertos. Jos visos viena kitą gerai pažįsta, tarpusavyje dalijasi Lietuvos čempionato apdovanojimus. Šiemet visos keturios komandos dalyvavo bendrame Latvijos-Lietuvos-Estijos čempionate, kuriame kiekvienai šaliai atstovavo po 4 komandas ir jos tarp savęs susitiko po du kartus.
Tai labai geros, naudingos varžybos, puikus jėgų patikrinimas. Mūsų komandų tarpusavio susitikimai buvo įskaityti per Lietuvos čempionatą. Labai gaila, tačiau tiktai vienintelė Kauno „Heksa“, vadovaujama nesenstančios trenerės Jolitos Virbickienės, pateko tarp 8 stipriausių komandų, kurios dalyvaus finaliniame turnyre, prasidėsiančiame   šį savaitgalį Jelgavoje.
Taškus tame čempionate labai išbarstė jonavietės, kurios visą laiką buvo aštuntuke ir galėjo patekti į finalinį turnyrą, tačiau nemažai rungtynių pralaimėjo po 2:3. Jonavietėms už žaidimą bendrame Latvijos-Lietuvos-Estijos čempionate turime priekaištų, jos turėjo tęsti kovą toliau finaliniame turnyre.
Jonavoje nuo praėjusių metų veikia Moterų tinklinio rengimo centras, kuriame suburtos jaunos Vilniaus, Šiaulių ir Jonavos žaidėjos. Jas ugdo dvi rinktinės trenerės Lija Darandovienė ir Jolita Kontvainienė. Tačiau per vienus metus iš centro gerų rezultatų sunku reikalauti, svarbiausia, jog jis veikia, padaryta pradžia.Ką galite pasakyti apie Lietuvos čempionato vyrų susitikimus?
Gan įdomiai vyko atrankos varžybų etapas, jam baigiantis buvo pakoreguotos  užimtos vietos. Lyderiais buvo Šiaulių „Elgos-Masters Idea“  ir Vilniaus VGTU komandos, tačiau studentai prastai žaidė čempionato pabaigoje ir nukrito į ketvirtą vietą. Labai įsižaidė jaunieji šiauliečiai, kurie pateko į pusfinalį.
Šiauliečių komandos jaunieji tinklininkai šiemet dalyvavo Europos jaunimo čempionato atrankos turnyre, tačiau nesėkmingai. Labai prastai šiemetiniame čempionate pasirodė Panevėžio KKSC tinklininkai.

Ar čempionatas atskleidė jaunų, talentingų žaidėjų?
Daug gražaus jaunimo yra šiauliečių komandoje, kuri kartu treniruojasi jau keleri metai. Vienas kitas talentingas žaidėjas yra „FlamingoVolley-SM Tauro“ kolektyve.

Kada čempionate prasidės lemiamos kovos?
Šių metų čempionate yra naujovė, su kuria sezono pradžioje sutiko visi čempionate dalyvavusių komandų treneriai. Tačiau artėjant lemiamai kovai, kada vienoje sporto salėje bus žaidžiamos tiktai vienos moterų ir vyrų rungtynės bei paaiškės Lietuvos čempionai bei medalininkai, treneriai jau pradėjo abejoti, ar tai geras varžybų modelis.
Vienos rungtynės – tai savotiška loterija. Arba komanda taps čempione, arba ne.  Mūsų graži šventė vyks balandžio 21 d. Vilniaus edukologijos universiteto sporto salėje, kur susirinks visos keturios stipriausios moterų ir vyrų komandos bei žais dėl 1-2 ir 3-4 vietų. Norėjome tą tinklinio šventę surengti „Siemens“ arenoje, tačiau tą svajonę atidedame kitiems metams – pažiūrėsime ar mūsų čempionato modelis pasiteisins, ar ne.

Ar komandos per finalines rungtynes galės pasistiprinti savo gretas užsienyje žaidžiančiais tinklininkais?

Ne. Čempionato nuostatuose yra įrašytas reikalavimas, kiek sportininkas turi būti sužaidęs rungtynių atrankos etape.

Baigiasi tinklininkų žiemos sezonas, prasidės paplūdimio sezonas. Ką jis žada mūsų komandoms?
Labai gaila, kad šiemet negavome teisės rengti Europos jaunių (U 20) paplūdimio čempionato. Praėjusiais metais Vilniuje gražiai surengėme Europos 18 metų jaunių čempionatą, visi juo buvo labai patenkinti, sulaukėme gražų pažadų, jog šiemet mūsų paplūdimio aikštelėse varžysis kito amžiaus tinklininkai. Tačiau pažadai liko pažadais.
Europos tinklinio federacija šį klausimą labai ilgai svarstė, dėliojo, buvo trys pretendentai (Austrija, Lenkija ir Lietuva,) rengti 20-mečių čempionatą, bet galutinis sprendimas mums buvo nepalankus: čempionatas vyks Austrijoje. Tačiau Vilniuje birželio mėnesį bus surengtas Rytų Europos šalių asociacijos suaugusiųjų paplūdimio čempionatas, kuriame žais pajėgios Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Azrbaidžano ir Lietuvos komandos.  
Pirmą sykį Lietuvoje gegužės 26 d. organizuosime Rytų Europos šalių asociacijos kongresą. Gegužės mėnesį vyks ir Baltijos šalių sporto mokyklų salių čempionatas, mergaitės rungtyniaus Lietuvoje, o berniukai – Estijoje.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Kvietimas krepšinio entuziastams
2019 09 17
Kvietimas
Vilniaus krepšinio teisėjų sąjungos krepšinio teisėjų mokyklėlė kviečia visus norinčius išmokti teisėjauti ar dirbti rungtynių sekretoriaus darbą.
Ant aprangos – sostinės žemėlapio kontūrai
2019 09 16
Naujovė
„Ryto“ direktorius: „Esame Vilniaus komanda. Šį sezoną tai deklaruojame labai garsiai ir aiškiai. Ir ne tik Vilniaus žemėlapio kontūrais ant aprangų.“
Klubai pasidalino po pergalę
2019 09 16
Repeticijos
Vilniaus „Kibirkštis“ pradėjo kontrolinių mačų ciklą ir savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes su Baltarusijos lygos prizininke Minsko „Horizont“.
 
„Vytis“ bandys nustebinti net „Barcelona“
2019 09 17
Salės futbolas
„Vyčio“ strategas Luciano Mistura: „Barcelona“ turi daugybę žvaigždžių, bet turėsime savų argumentų“
Tradiciniame turnyre triumfavo debiutantai
2019 09 16
Turnyras
Druskininkuose įvyko jau 15-us metus iš eilės Lietuvos žurnalistų sąjungos kartu su Lietuvos sporto žurnalistų federacija rengiamas futbolo turnyras.
„Sūduvos“ naujoką nustebino Marijampolė
2019 09 16
Legionierius
Legionierius Vahidas Hambo: „Nieko nežinojau apie Lietuvos futbolą, bet, manau, Lietuvos, Suomijos, Estijos futbolas turi daug panašumų.“
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
Lietuvis išsaugojo olimpinę viltį
2019 09 16
Imtynės
Pauliaus Galkino žygį ketvirtfinalyje sustabdė olimpinių žaidynių vicečempionas, tačiau klaipėdietis tęs kovą dėl bronzos.
Į kovas – su nauja apranga
2019 09 16
Apranga
Kazachstano sostinėje Nur Sultane vykstančiame pasaulio imtynių čempionate Lietuvos sportininkai kovoja vilkėdami „Nike“ apranga.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Slovakijoje – permainingas pasirodymas
2019 09 16
Fechtavimas
Bratislavoje (Slovakija) vyko pirmosios 2019-2020 m. suaugusiųjų sezono varžybos. Jose aukščiausiai iš lietuvių pakilo 15-ąją vietą užėmusi V.Ažukaitė.
Tikisi įšokti į Tokijo traukinį
2019 09 16
Plaukimas
Nors Lietuvos plaukikams pasaulio čempionate nepavyko iškovoti kelialapių į Tokijo žaidynes, jie tiki, kad pateks į paralimpiadą.
Klaidos nesutrukdė laimėti po du kartus
2019 09 16
Orientavimasis
Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate – dvigubos Karolinos Mickevičiūtės-Juodišienės ir Jono Maišelio pergalės
 
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas