Marytė Marcinkevičiūtė 2012 m. kovo 29 d. 12:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Liko sužaisti tik finalus

Dėl Lietuvos tinklinio čempionato aukso rungtyniaus Heksos“ ir „Achemos-KKSC“ moterys bei „Flamingo Volley- SM Tauro" ir Šiaulių „Elgos-Masters Idea" vyrai

Pernai tinklinio čempionate triumfavo šiauliečiai
Pernai tinklinio čempionate triumfavo šiauliečiai
Per pusfinalio susitikimus  kaunietės nesunkai nugalėjo Lietuvos jaunimo rinktinę, o Jonavos „Achemos-KKSC“ ir Vilniaus „Tauro SM-VTC“ dvikova buvo ypatingai atkakli. Komandos buvo apylygio meistriškumo, tačiau vilnietėms be kovos teko įskaityti pralaimėjimą savo aikštelėje. Mat salėje nebuvo pasirūpinta medicininiu aptarnavimu, ir rungtynės nebuvo žaidžiamos.

„Tai turėjo įtakos, siekiant teisės žaisti finale. Buvome įsitikinę, kad toms dviems  komandoms prireiks penkerių rungtynių. Jonavoje pirmąsias rungtynes laimėjo Vilniaus tinklininkės, antrąsias – jonavietės. Tačiau būtent trečiasis susitikimas namuose vilnietėms ir pakišo koją.

Buvo gaila, tačiau Lietuvos tinklinio federacija kitaip pasielgti negalėjo – reikia laikytis čempionato nuostatų. Labai atkaklios buvo ir ketvirtosios rungtynės, kurias jonavietės laimėjo tiktai po penkių partijų kovos“, - sakė LTF generalinis sekretorius Juozas Lapeika.

Vyrų grupėje Šiaulių tinklininkams kelią į finalą lėmė tiktai penktos rungtynės išvykoje su Kelmės „Antivio-Etovio“  tinklininkais. Jas 3:0 laimėjo šiauliečiai, vadovaujami trenerio Aivaro Strockio. Įdomu tai, kad jie dvejas rungtynes laimėjo išvykoje. Praėjusių metų Lietuvos čempionės „Flamingo Volley-SM Tauro“ komandos kelias į finalą buvo gerokai lengvesnis: jie laimėjo visus tris kartus (3:0, 3:0 ir 3:1) nugalėjo Vilniaus VGTU komandą.

Studentų treneris Jonas Adomaitis teigė, kad po praėjusiais metais čempionate laimėtų sidabro medalių šiemet komandos pagrindinis tikslas bus čempionų vardai. Tačiau savo tikslo komanda neįgyvendino ir dabar jų lauks atkakli kova su kelmiškiais dėl bronzos medalių.

Kiek rungtynių komandos iki finalų sužaidė?
, - paklausėme J. Lapeikos.
Čempionatas prasidėjo praėjusių metų spalio mėnesį. Vyrų varžybos vyko trimis ratais, kur kiekviename buvo sužaista po keturis susitikimus. Taigi iš viso – 12 rungtynių. Dar žaistos pusfinalio rungtynės ir finalas. Mano akimis žiūrint, rungtynių yra mažai. Minimum turėtų būti keturi ratai, tačiau komandos to nenori, nes neturi lėšų. Vyrus galima tiktai pagirti, jie sutiko žaisti tris ratus.
Moterims rungtynių užtenka, nes dar prisideda bendras Latvijos-Lietuvos-Estijos čempionatas, kur tarpusavyje žaidė 12 komandų. Vyrai šiemet nerungtyniavo „Schenker“ lygoje, nes klubai vien savo lėšomis neišgali dalyvauti tose varžybose. Tikimės, kad savo tinklininkams padės Vilniaus savivaldybė ir tame turnyre planuoja dalyvauti „Flamingo Volley-SM Tauras“ komanda, kuri šiemet realiai pretenduoja apginti pernykštės Lietuvos čempionės titulą.  

Ar Lietuvos čempionate buvo staigmenų?
Moterų čempionate staigmenų nebuvo, į finalą pateko visos tos komandos, kurios to labiausiai buvo vertos. Jos visos viena kitą gerai pažįsta, tarpusavyje dalijasi Lietuvos čempionato apdovanojimus. Šiemet visos keturios komandos dalyvavo bendrame Latvijos-Lietuvos-Estijos čempionate, kuriame kiekvienai šaliai atstovavo po 4 komandas ir jos tarp savęs susitiko po du kartus.
Tai labai geros, naudingos varžybos, puikus jėgų patikrinimas. Mūsų komandų tarpusavio susitikimai buvo įskaityti per Lietuvos čempionatą. Labai gaila, tačiau tiktai vienintelė Kauno „Heksa“, vadovaujama nesenstančios trenerės Jolitos Virbickienės, pateko tarp 8 stipriausių komandų, kurios dalyvaus finaliniame turnyre, prasidėsiančiame   šį savaitgalį Jelgavoje.
Taškus tame čempionate labai išbarstė jonavietės, kurios visą laiką buvo aštuntuke ir galėjo patekti į finalinį turnyrą, tačiau nemažai rungtynių pralaimėjo po 2:3. Jonavietėms už žaidimą bendrame Latvijos-Lietuvos-Estijos čempionate turime priekaištų, jos turėjo tęsti kovą toliau finaliniame turnyre.
Jonavoje nuo praėjusių metų veikia Moterų tinklinio rengimo centras, kuriame suburtos jaunos Vilniaus, Šiaulių ir Jonavos žaidėjos. Jas ugdo dvi rinktinės trenerės Lija Darandovienė ir Jolita Kontvainienė. Tačiau per vienus metus iš centro gerų rezultatų sunku reikalauti, svarbiausia, jog jis veikia, padaryta pradžia.Ką galite pasakyti apie Lietuvos čempionato vyrų susitikimus?
Gan įdomiai vyko atrankos varžybų etapas, jam baigiantis buvo pakoreguotos  užimtos vietos. Lyderiais buvo Šiaulių „Elgos-Masters Idea“  ir Vilniaus VGTU komandos, tačiau studentai prastai žaidė čempionato pabaigoje ir nukrito į ketvirtą vietą. Labai įsižaidė jaunieji šiauliečiai, kurie pateko į pusfinalį.
Šiauliečių komandos jaunieji tinklininkai šiemet dalyvavo Europos jaunimo čempionato atrankos turnyre, tačiau nesėkmingai. Labai prastai šiemetiniame čempionate pasirodė Panevėžio KKSC tinklininkai.

Ar čempionatas atskleidė jaunų, talentingų žaidėjų?
Daug gražaus jaunimo yra šiauliečių komandoje, kuri kartu treniruojasi jau keleri metai. Vienas kitas talentingas žaidėjas yra „FlamingoVolley-SM Tauro“ kolektyve.

Kada čempionate prasidės lemiamos kovos?
Šių metų čempionate yra naujovė, su kuria sezono pradžioje sutiko visi čempionate dalyvavusių komandų treneriai. Tačiau artėjant lemiamai kovai, kada vienoje sporto salėje bus žaidžiamos tiktai vienos moterų ir vyrų rungtynės bei paaiškės Lietuvos čempionai bei medalininkai, treneriai jau pradėjo abejoti, ar tai geras varžybų modelis.
Vienos rungtynės – tai savotiška loterija. Arba komanda taps čempione, arba ne.  Mūsų graži šventė vyks balandžio 21 d. Vilniaus edukologijos universiteto sporto salėje, kur susirinks visos keturios stipriausios moterų ir vyrų komandos bei žais dėl 1-2 ir 3-4 vietų. Norėjome tą tinklinio šventę surengti „Siemens“ arenoje, tačiau tą svajonę atidedame kitiems metams – pažiūrėsime ar mūsų čempionato modelis pasiteisins, ar ne.

Ar komandos per finalines rungtynes galės pasistiprinti savo gretas užsienyje žaidžiančiais tinklininkais?

Ne. Čempionato nuostatuose yra įrašytas reikalavimas, kiek sportininkas turi būti sužaidęs rungtynių atrankos etape.

Baigiasi tinklininkų žiemos sezonas, prasidės paplūdimio sezonas. Ką jis žada mūsų komandoms?
Labai gaila, kad šiemet negavome teisės rengti Europos jaunių (U 20) paplūdimio čempionato. Praėjusiais metais Vilniuje gražiai surengėme Europos 18 metų jaunių čempionatą, visi juo buvo labai patenkinti, sulaukėme gražų pažadų, jog šiemet mūsų paplūdimio aikštelėse varžysis kito amžiaus tinklininkai. Tačiau pažadai liko pažadais.
Europos tinklinio federacija šį klausimą labai ilgai svarstė, dėliojo, buvo trys pretendentai (Austrija, Lenkija ir Lietuva,) rengti 20-mečių čempionatą, bet galutinis sprendimas mums buvo nepalankus: čempionatas vyks Austrijoje. Tačiau Vilniuje birželio mėnesį bus surengtas Rytų Europos šalių asociacijos suaugusiųjų paplūdimio čempionatas, kuriame žais pajėgios Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Azrbaidžano ir Lietuvos komandos.  
Pirmą sykį Lietuvoje gegužės 26 d. organizuosime Rytų Europos šalių asociacijos kongresą. Gegužės mėnesį vyks ir Baltijos šalių sporto mokyklų salių čempionatas, mergaitės rungtyniaus Lietuvoje, o berniukai – Estijoje.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
Pusfinalyje – Lietuvos komandų akistata
2020 02 24
Baltijos lyga
Savaitgalį Rygoje vyksiančiame Douglas Baltijos čempionato finalo ketverte žais dvi Lietuvos komandos.
D.Motiejūnas: „Reikia gerbti užrašą Lietuva“
2020 02 24
Atranka
Po gėdingo pralaimėjimo Belgijoje Lietuvos krepšinio rinktinė kibs į atlapus pakilimą išgyvenantiems čekams.
 
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2020 02 24
Draugiškos rungtynės
Ketvirtą pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle pasiekė Kauno FC „Hegelmann Litauen“, 2:0 pranokęs būsimą varžovę Pirmoje lygoje Alytaus „Dainavą“.
D.Ngogo debiutas paženklintas pergale
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai paskutinėse kontrolinėse rungtynėse pasirengimo sezonui cikle 1:0 (0:0) pranoko Latvijos „Jelgava“ klubą (VIDEO).
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Iki olimpinio debiuto – 1000 kibirų prakaito
2020 02 24
Žvilgsnis
Garsių Lietuvos sportininkų kelias į olimpines žaidynes grįstas įspūdingais skaičiai.
Svarbiausia – šeimos ir draugų palaikymas
2020 02 24
Buriavimas
Vasario 25 d. Australijoje prie olimpinės „RS:X“ burlenčių klasės pasaulio čempionato starto linijos stos ir Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas.
Tradicinėse varžybose – 12-mečio rekordas
2020 02 24
Šaudymas iš lanko
Utenos daugiafunkciame sporto centre įvyko tradicinės reitinginės šaudymo iš lanko varžybos „Utenos taurė“.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas