DELFI.lt 2012 m. kovo 13 d. 20:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

FBK "Kaunas" merdėja

Tituluočiausio šalies futbolo klubo nebus ir pirmoje lygoje. "Kaunas" - ant išnykimo ribos

"Kauno" fanai gali daugiau neišvysti savo komandos
avgi.lt nuotr.
"Kauno" fanai gali daugiau neišvysti savo komandos
Sunku patikėti, bet Kaune nebeliko nė vienos profesionalios futbolo komandos. Nė viena ekipa laikinajai sostinei neatstovaus ne tik A lygoje, bet antroje pagal pajėgumą – I-oje lygoje. Aiškėja, kad vienas garsiausių Lietuvos klubų FKB „Kaunas“ nyksta iš Lietuvos futbolo žemėlapio. FBK „Kauno“ vadovai kaltę dėl merdėjančio klubo verčia Kauno valdžiai, kuri neva neskiria dėmesio populiariausiai pasaulio sporto šakai. Kauno vadovai atkerta, kad ne savivaldybės reikalas išlaikyti profesionalias komandas, o nepakeičiamų – nėra.

DELFI žiniomis, FBK „Kaunas“ šiuo metu net nesitreniruoja, komandoje praktiškai neliko žaidėjų.

„FBK jau nebėra“, - DELFI teigė gerai informuotas šaltinis.

Prieštaringai vertinamas FBK „Kaunas“ direktorius Romualdas Kontrimas kol kas miglotai kalba apie komandos ateitį, o dėl susidariusios padėties kaltina Kauno valdžią.

A lygoje savo komandas turi tokie, kur kas už Kauną mažesni miestai kaip Tauragė („Tauras“), Pakruojis („Kruoja“), Gargždai („Banga“) ar Alytus („Dainava“).

I-oje lygoje rungtyniaus tokių miestų kaip Trakai, Jonava, Palanga ir Kuršėnai ekipos, o antras pagal dydį Lietuvos miestas ir antroje pagal pajėgumą lygoje savo komandos greičiausiai neturės.

Sąlyginai Kauno miesto ekipa galima būtų vadinti Kaune įsikūrusios Nacionalinės futbolo akademijos ekipą, tačiau ir ši komanda, sudaryta iš perspektyvių Lietuvos futbolininkų, I lygoje žais be konkurencijos.

Šlovingas klubas nyksta


Iš viso aštuonis kartus Lietuvos čempionu tapęs FBK „Kaunas“ 2005 metais rungtyniavo su tuometiniu UEFA Čempionų lygos laimėtoju FC „Liverpool“.

2008 metais į Kauną buvo atvykę ir Škotijos grandai Glazgo „Rangers“ futbolininkai. Beje, tuomet FBK eliminavo Glazgo klubą iš Čempionų lygos.

Tačiau šlovingą praeitį menantis klubas šiuo metu draskomas agonijos ir vargu, ar FBK pavyks išgyventi.

Pertraukoje tarp sezonų žaidėjai išvyko į kitas komandas, o šiuo metu oficiali FBK svetainė internete skelbia, kad komandą sudaro vos devyni žaidėjai.

Tačiau, DELFI žiniomis, artėjant pirmos lygos sezonui treniruotės nevyksta, o ir esami žaidėjai dairosi kitų komandų. DELFI šaltiniai teigia, kad FBK šiuo metu apskritai neturi nė vieno žaidėjo.

Savo geriausiais laikais FBK turėjo kontraktus su keliomis dešimtimis žaidėjų, kuriuos skolino kitoms ekipoms. Tai šie laikai jau praeityje.

Naivu tikėtis, kad FBK startuos balandį prasidėsiančiame I lygos čempionate, o noro dalyvauti A lygos čempionate kauniečiai apskritai nepareiškė.

FBK krizė prasidėjo po to, kai po konfliktų su Lietuvos futbolo federacija (LFF) Kauno klubas atsisakė žaisti A lygoje, o iš I lygos jau buvo pašalintas. Pernai FBK grįžo į A lygą, tačiau praėjusių metų pradžioje verslininkas Vladimiras Romanovas nutraukė paramą ekipai ir FBK ėmė grimzti į vis didesnę duobę.

I lygos dalyvių sąraše šiemet nėra ir kitos Kauno ekipos - „LKKA – Atleto“.

Kaltina valdžią

Kalbėdamas apie susidariusią situaciją ilgametis FBK direktorius R. Kontrimas neslepia emocijų. R. Kontrimas, atrodo, linkęs kaltinti visus aplinkui, tik ne klubo vadovus.

„Kai yra tokia valdžios politika, tai kiek vienas žmogus gali remti? Kalbu apie visą bardaką, kuris vyksta Lietuvoje. Taigi čia nesąmonė. (...). Juokėmės juokėmės, o prie tarybų valdžios buvo šešios komandos (Kaune - DELFI), o dabar nė vienos. O juk Kaune yra futbolo šaknys“, - DELFI sakė R. Kontrimas.

Pastaruoju metu FBK namų rungtynes žaisdavo Marijampolėje. R. Kontrimo teigimu, tai buvo priverstinis žingsnis.

„Iš mūsų po penkis tūkstančius litų už stadioną imdavo. Mes, Kauno komanda, žaidėme su „Rangers“ tai dar ir stadioną išlaikydavome. Tai dėl ko mes į Marijampolę važinėdavome? Nes ten du tūkstančiai litų būdavo“, - piktinosi R. Kontrimas.

Šiuo metu Kauno savivaldybėje vyksta pinigų, skirtų laikinosios sostinės komandoms, dalybos. Iš viso bus padalinti 5 mln. Lt. Neoficialiomis žiniomis, liūto dalį – 4 mln. Lt – gaus „Žalgirio“ krepšinio klubas. Likusia suma turės pasitenkinti kitų sporto šakų komandos, dalis teks S. Dariaus ir S. Girėno sporto centrui.FBK direktorius nesitiki, kad pinigų atsiras ir futbolui.

„Gali pasižiūrėti, kiek savivaldybė duoda futbolui - taigi mums nieko. Vis galvoja, kad patrauks ir patrauks. Tai žmonėms vieną kartą nusibodo. Ar galvoji, kad man malonu į Marijampolę važiuoti, kai sirgaliai mane keikia visokiais žodžiais? (...) Žiūriu, kas gauna pinigus, tai susirinkę visi krepšininkai. Rankininkai, kiek aš žinau, turi apsiforminę etatus, prašo tų pinigų. Ir mane ten buvo pasikvietę paklausyti, kaip tą kepalą skirsto. Nežinau kas ką žada – ten nėra su kuo kalbėti. Niekam niekas neįdomu. Tai apie ką čia kalbėti? Tai apie kokį futbolą čia gali kalbėti?“, - DELFI teigė R. Kontrimas.

Taip pat FBK direktorius tikino, kad komanda treniruojasi, tačiau kurioje lygoje ji žais – taip ir lieka neaišku.

„Yra jaunimas ir treniruojasi. Ar bus I lygoje komanda? Nežinau, pažiūrėsime. Ar pirma, ar antra lyga, koks skirtumas? Lietuvos futbolo lygis aiškus kaip dieną. Pažiūrėjau, kaip „Sūduva“ žaidžia tai vaikšto pėsčiomis, išėjo dvi minutes brazilas ir iškart matosi klasė. Va ir viskas“, - sakė R. Kontrimas.

Beje, R. Kontrimas kalba apie dabartinį „Sūduvos“ legionierių Rafaelį Ledesmą, kuris atsiskleidė būtent FBK ir vadinamas geriausiu kada nors A lygoje žaidusiu legionieriumi.

DELFI žiniomis, jei FBK visgi pavyks išlaikyti komandą, ji geriausiu atveju rungtyniaus trečioje pagal pajėgumą lygoje.

Meras padėties nedramatizuoja

„Mes daug ko neturime – trūksta ir to, ir to. Ir to ir ano“, - DELFI sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas paklaustas, kaip vertina situaciją, kad Kaunas neturi nė vienos profesionalios futbolo komandos.

Taip pat meras teigė, kad savivaldybei nepriklauso remti privačių klubų.

„Kodėl savivaldybė turi (padėti – DELFI)? Savivaldybėje neturi jokios dalies ar akcijų (...). Kad savivaldybė kiekvieną trauktų ir būtų visų gelbėtojas – palaukite, savivaldybė nėra profesionalių komandų steigėja“, - teigė A. Kupčinskas.

Meras pareiškė, kad savivaldybė skiria dideles lėšas sporto mokyklų, o tarp jų ir futbolo, išlaikymui bei infrastruktūros gerinimui. Taip pat A. Kupčinskas mano, kad FBK vadovai kratosi atsakomybės.

„Jei šita komanda neišsilaiko, matyt, atsiras kita. Aš matau, kad organizatoriai nori viską užmesti savivaldybei. Palaukite, savivaldybė turi aibę funkcijų, kurios numatytos vietos savivaldos įstatyme“, - DELFI A. Kupčinskas.

Tačiau Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas taip pat yra privatus, tačiau jam kasmet savivaldybė skiria po kelis milijonus litų. Jei pasitvirtins prognozės, tai šiemet „Žalgiris“ gaus keturis kartus didesnę pinigų sumą, nei visų kitų sporto šakų komandos ir S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras kartu sudėjus.

Be to, Kauno savivaldybė nėra „Žalgirio“ steigėja. Savivaldybė teturi vieną simbolinę klubo akciją, tačiau į privatų, verslininko V. Romanovo valdomą klubą kasmet meta milijonus.

„Prieš keletą metų buvo priimtas strateginis sprendimas remti komandą iki 2013 metų ir skirti atitinkamą finansavimą. Aš matau, kad norima supriešinti krepšinį ir futbolą, tačiau „Žalgirio“ pasiekimai yra visai kiti ir buvo priimtas sprendimas prieš eilę metų. Aišku, šiemet yra pastatyta arena ir dėl to sumažės finansavimas, o kad futbolininkai bando permesti visas bėdas tai ne naujiena“, - tikino A. Kupčinskas.

L.Varanavičius: šventa vieta ilgai tuščia nebūna


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovas Liutauras Varanavičius teigė, kad apie FBK veiklą pastaruoju metu nėra jokių žinių.

„Mes neturime informacijos jokios. Žinome tik tiek, kad visi žaidėjai yra paleisti ir komandoje nėra žaidėjų. LFF negavo jokio laiško, kad jie dalyvaus I lygos čempionate“, - teigė LFF prezidentas.

L. Varanavičius taip pat neslėpė, kad Kaune susidariusi situacija yra nepavydėtina.

„Tai yra žiauru. Bet mes kiek per visą istoriją esame matę ir kaip rusai sako: šventa vieta ilgai tuščia nebūna. Tai manau, kad Kaune tikrai atsiras žmonių, kurie norės suburti komandą, juolab, kad Kaune yra vienos iš geriausių sąlygų (....). Manau, kad šis dalykas neturėtų ilgai užsistovėti ir manau, kad turėtų atsirasti (komanda – DELFI). Tik aišku gaila, kad visas FBK įdirbis, visa istorija nueis į nežinią“, - DELFI teigė L. Varanavičius.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Emocingame mūšyje - "Žalgirio" pergalė
2018 12 09
LKL
Kauno „Žalgiris“ (12-1) antrą kartą šį sezoną įveikė principinį varžovą Vilniaus "Rytą" ir LKL čempionate iškovojo septintąją pergalę iš eilės.
Lietuvos komandos - be kluptelėjimų
2018 12 09
Krepšinis
Abi Lietuvos 16-mečių rinktinės tarptautiniame krepšinio turnyre Minske laimėjo visas tris pergales. Sekmadienį lietuviams nepajėgė pasipriešinti airiai.
Šeimininkai buvo pranašesni
2018 12 08
LKL
LKL pirmenybėse Pasvalio "Pieno žvaigždės" įveikė Prienų "Skycop", o Klaipėdos "Neptūnas" sutriuškino Alytaus "Dzūkiją".
 
Į seminarą rinkosi vartininkai
2018 12 08
Seminaras
Kaune beveik 30 vartininkų trenerių iš Lietuvos ir keli lenkai bei latviai klausėsi FIFA seminaro paskaitų ir išbandė praktiką aikštėje.
Lietuvės smuktelėjo į 103-ią vietą
2018 12 07
Moterų futbolas
FIFA paskelbtoje pasaulio moterų futbolo rinktinių reitingų lentelėje Lietuvos komanda iš 101-osios vietos nukrito į 103-iąją.
A lygai vadovaus "Sūduvos" prezidentas
2018 12 07
Kuluaruose
Lietuvos futbolo čempionės Marijampolės "Sūduvos" prezidentas Vidmantas Murauskas išrinktas A lygos valdybos pirmininku ir prezidentu.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
Medalis sugrąžino olimpietei pasitikėjimą
2018 12 08
Žvilgsnis
Vaida Žūsinatė-Nekriošienė – apie įgyvendintą svajonę tapti kariške, permainingus metus, iššūkius Beirute, atrastą vidinę ramybę, šeimos planus.
709 – ir automobilio, ir telefono numeryje
2018 12 05
Žvilgsnis
Prieš 40 metų Vilhelmina Bardauskienė tapo pirmąja moterimi pasaulyje, šuolių į tolį rungtyje perskriejusia 7 metrų ribą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Iš chuligano – į Lietuvos bokso rinktinę
2018 12 05
Festivalis
"Jeigu ne sportas, nežinau, kur dabar būčiau“, – sako bokso treneris, buvęs Lietuvos rinktinės narys Aleksandras Baranovas.
Savigynos įgūdžius demonstruos kariai
2018 12 04
Turnyras
Lietuvos kariai karinės kovinės savigynos yra mokomi pagal patvirtintą karinės kovinės savigynos sistemą, o varžybos rengiamos kasmet.
Šiaurės šalių čempionate - keturi medaliai
2018 12 03
Karatė
Šiaurės šalių kontroliuojamo kontakto karatė čempionate Lietuvos atstovai iškovojo vieną sidabro ir tris bronzos medalius.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Finale - Klaipėdos ir Šiaulių ekipos
2018 12 03
Taurė
Dėl pirmojo šio sezono trofėjaus kausis Klaipėdos "Amber Queen" ir Šiaulių "Elgos-Master Idea-SM Dubysos" komandos.
Pralaimėjimą patyrė tik finale
2018 12 02
Paplūdimio tinklinis
Slovėnijoje Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė iškovojo sidabro medalius - turnyro finale nusileido dukart olimpinės čempionės duetui.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Pranoko 24 varžoves
2018 12 08
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse be klaidų šaudžiusi G.Leščinskaitė užėmė 79 vietą.
Lietuvos atstovas - devintas
2018 12 07
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas Italijoje vykstančių jaunimo varžybų didžiojo slalomo rungtyje užėmė devintąją vietą.
Į persekiojimo varžybas nepateko
2018 12 07
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo 10 km sprinto lenktynėse dalyvavę lietuviai užėmė žemesnes nei 60-a vietas ir nepateko į persekiojimo varžybas.
Lietuvė buriuotoja triumfavo Ispanijoje
2018 12 09
Buriavimas
V. Andrulytė buriavimo varžybose „Canarian Olympic Sailing Week“ laimėjo net tris iš keturių pirmų plaukimų ir užtikrintai pirmavo per visas varžybas.
Lietuviams - prizai Ispanijoje ir Kinijoje
2018 12 09
Sportiniai šokiai
10-ies šokių pasaulio jaunimo čempionate lietuviai K.Burneikis ir I.Šekaitė laimėjo bronzą, o "Grand Slam" varžybose E.Sodeika ir I.Žukauskaitė - sidabrą.
Treningus iškeitė į kostiumus ir sukneles
2018 12 09
Jubiliejus
Vilniaus rotušėje - orientacininkų šventė: sporto šakos jubiliejus, metų atleto apdovanojimai, ant vinies pakabinti „šipai“.
 
Ryžtis judėti skatins užrašinė
2018 12 07
Kuluaruose
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė sukūrė modernią knygą-užrašinę „Motyvacija judėti“, kurią galima ne tik skaityti, bet ir klausyti.
Pirmauja L. Jasiūnaitė ir irkluotojos
2018 12 07
Geriausieji
Įpusėjus visuomenės balsavimui geriausių šalies sportininkų rinkimuose aiškėja favoritai. Kovą dėl mėgstamiausio sportininko vardo iš 41 kandidato tęsia 9.
Vilniuje startavo sporto kino festivalis
2018 12 07
Festivalis
"Festivalyje rodomi filmai pasakoja istorijas, kurios įkvepia ir padeda į sportininkus pažvelgti iš kitos pusės",- sako LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas