DELFI.lt 2012 m. kovo 13 d. 20:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

FBK "Kaunas" merdėja

Tituluočiausio šalies futbolo klubo nebus ir pirmoje lygoje. "Kaunas" - ant išnykimo ribos

"Kauno" fanai gali daugiau neišvysti savo komandos
avgi.lt nuotr.
"Kauno" fanai gali daugiau neišvysti savo komandos
Sunku patikėti, bet Kaune nebeliko nė vienos profesionalios futbolo komandos. Nė viena ekipa laikinajai sostinei neatstovaus ne tik A lygoje, bet antroje pagal pajėgumą – I-oje lygoje. Aiškėja, kad vienas garsiausių Lietuvos klubų FKB „Kaunas“ nyksta iš Lietuvos futbolo žemėlapio. FBK „Kauno“ vadovai kaltę dėl merdėjančio klubo verčia Kauno valdžiai, kuri neva neskiria dėmesio populiariausiai pasaulio sporto šakai. Kauno vadovai atkerta, kad ne savivaldybės reikalas išlaikyti profesionalias komandas, o nepakeičiamų – nėra.

DELFI žiniomis, FBK „Kaunas“ šiuo metu net nesitreniruoja, komandoje praktiškai neliko žaidėjų.

„FBK jau nebėra“, - DELFI teigė gerai informuotas šaltinis.

Prieštaringai vertinamas FBK „Kaunas“ direktorius Romualdas Kontrimas kol kas miglotai kalba apie komandos ateitį, o dėl susidariusios padėties kaltina Kauno valdžią.

A lygoje savo komandas turi tokie, kur kas už Kauną mažesni miestai kaip Tauragė („Tauras“), Pakruojis („Kruoja“), Gargždai („Banga“) ar Alytus („Dainava“).

I-oje lygoje rungtyniaus tokių miestų kaip Trakai, Jonava, Palanga ir Kuršėnai ekipos, o antras pagal dydį Lietuvos miestas ir antroje pagal pajėgumą lygoje savo komandos greičiausiai neturės.

Sąlyginai Kauno miesto ekipa galima būtų vadinti Kaune įsikūrusios Nacionalinės futbolo akademijos ekipą, tačiau ir ši komanda, sudaryta iš perspektyvių Lietuvos futbolininkų, I lygoje žais be konkurencijos.

Šlovingas klubas nyksta


Iš viso aštuonis kartus Lietuvos čempionu tapęs FBK „Kaunas“ 2005 metais rungtyniavo su tuometiniu UEFA Čempionų lygos laimėtoju FC „Liverpool“.

2008 metais į Kauną buvo atvykę ir Škotijos grandai Glazgo „Rangers“ futbolininkai. Beje, tuomet FBK eliminavo Glazgo klubą iš Čempionų lygos.

Tačiau šlovingą praeitį menantis klubas šiuo metu draskomas agonijos ir vargu, ar FBK pavyks išgyventi.

Pertraukoje tarp sezonų žaidėjai išvyko į kitas komandas, o šiuo metu oficiali FBK svetainė internete skelbia, kad komandą sudaro vos devyni žaidėjai.

Tačiau, DELFI žiniomis, artėjant pirmos lygos sezonui treniruotės nevyksta, o ir esami žaidėjai dairosi kitų komandų. DELFI šaltiniai teigia, kad FBK šiuo metu apskritai neturi nė vieno žaidėjo.

Savo geriausiais laikais FBK turėjo kontraktus su keliomis dešimtimis žaidėjų, kuriuos skolino kitoms ekipoms. Tai šie laikai jau praeityje.

Naivu tikėtis, kad FBK startuos balandį prasidėsiančiame I lygos čempionate, o noro dalyvauti A lygos čempionate kauniečiai apskritai nepareiškė.

FBK krizė prasidėjo po to, kai po konfliktų su Lietuvos futbolo federacija (LFF) Kauno klubas atsisakė žaisti A lygoje, o iš I lygos jau buvo pašalintas. Pernai FBK grįžo į A lygą, tačiau praėjusių metų pradžioje verslininkas Vladimiras Romanovas nutraukė paramą ekipai ir FBK ėmė grimzti į vis didesnę duobę.

I lygos dalyvių sąraše šiemet nėra ir kitos Kauno ekipos - „LKKA – Atleto“.

Kaltina valdžią

Kalbėdamas apie susidariusią situaciją ilgametis FBK direktorius R. Kontrimas neslepia emocijų. R. Kontrimas, atrodo, linkęs kaltinti visus aplinkui, tik ne klubo vadovus.

„Kai yra tokia valdžios politika, tai kiek vienas žmogus gali remti? Kalbu apie visą bardaką, kuris vyksta Lietuvoje. Taigi čia nesąmonė. (...). Juokėmės juokėmės, o prie tarybų valdžios buvo šešios komandos (Kaune - DELFI), o dabar nė vienos. O juk Kaune yra futbolo šaknys“, - DELFI sakė R. Kontrimas.

Pastaruoju metu FBK namų rungtynes žaisdavo Marijampolėje. R. Kontrimo teigimu, tai buvo priverstinis žingsnis.

„Iš mūsų po penkis tūkstančius litų už stadioną imdavo. Mes, Kauno komanda, žaidėme su „Rangers“ tai dar ir stadioną išlaikydavome. Tai dėl ko mes į Marijampolę važinėdavome? Nes ten du tūkstančiai litų būdavo“, - piktinosi R. Kontrimas.

Šiuo metu Kauno savivaldybėje vyksta pinigų, skirtų laikinosios sostinės komandoms, dalybos. Iš viso bus padalinti 5 mln. Lt. Neoficialiomis žiniomis, liūto dalį – 4 mln. Lt – gaus „Žalgirio“ krepšinio klubas. Likusia suma turės pasitenkinti kitų sporto šakų komandos, dalis teks S. Dariaus ir S. Girėno sporto centrui.FBK direktorius nesitiki, kad pinigų atsiras ir futbolui.

„Gali pasižiūrėti, kiek savivaldybė duoda futbolui - taigi mums nieko. Vis galvoja, kad patrauks ir patrauks. Tai žmonėms vieną kartą nusibodo. Ar galvoji, kad man malonu į Marijampolę važiuoti, kai sirgaliai mane keikia visokiais žodžiais? (...) Žiūriu, kas gauna pinigus, tai susirinkę visi krepšininkai. Rankininkai, kiek aš žinau, turi apsiforminę etatus, prašo tų pinigų. Ir mane ten buvo pasikvietę paklausyti, kaip tą kepalą skirsto. Nežinau kas ką žada – ten nėra su kuo kalbėti. Niekam niekas neįdomu. Tai apie ką čia kalbėti? Tai apie kokį futbolą čia gali kalbėti?“, - DELFI teigė R. Kontrimas.

Taip pat FBK direktorius tikino, kad komanda treniruojasi, tačiau kurioje lygoje ji žais – taip ir lieka neaišku.

„Yra jaunimas ir treniruojasi. Ar bus I lygoje komanda? Nežinau, pažiūrėsime. Ar pirma, ar antra lyga, koks skirtumas? Lietuvos futbolo lygis aiškus kaip dieną. Pažiūrėjau, kaip „Sūduva“ žaidžia tai vaikšto pėsčiomis, išėjo dvi minutes brazilas ir iškart matosi klasė. Va ir viskas“, - sakė R. Kontrimas.

Beje, R. Kontrimas kalba apie dabartinį „Sūduvos“ legionierių Rafaelį Ledesmą, kuris atsiskleidė būtent FBK ir vadinamas geriausiu kada nors A lygoje žaidusiu legionieriumi.

DELFI žiniomis, jei FBK visgi pavyks išlaikyti komandą, ji geriausiu atveju rungtyniaus trečioje pagal pajėgumą lygoje.

Meras padėties nedramatizuoja

„Mes daug ko neturime – trūksta ir to, ir to. Ir to ir ano“, - DELFI sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas paklaustas, kaip vertina situaciją, kad Kaunas neturi nė vienos profesionalios futbolo komandos.

Taip pat meras teigė, kad savivaldybei nepriklauso remti privačių klubų.

„Kodėl savivaldybė turi (padėti – DELFI)? Savivaldybėje neturi jokios dalies ar akcijų (...). Kad savivaldybė kiekvieną trauktų ir būtų visų gelbėtojas – palaukite, savivaldybė nėra profesionalių komandų steigėja“, - teigė A. Kupčinskas.

Meras pareiškė, kad savivaldybė skiria dideles lėšas sporto mokyklų, o tarp jų ir futbolo, išlaikymui bei infrastruktūros gerinimui. Taip pat A. Kupčinskas mano, kad FBK vadovai kratosi atsakomybės.

„Jei šita komanda neišsilaiko, matyt, atsiras kita. Aš matau, kad organizatoriai nori viską užmesti savivaldybei. Palaukite, savivaldybė turi aibę funkcijų, kurios numatytos vietos savivaldos įstatyme“, - DELFI A. Kupčinskas.

Tačiau Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas taip pat yra privatus, tačiau jam kasmet savivaldybė skiria po kelis milijonus litų. Jei pasitvirtins prognozės, tai šiemet „Žalgiris“ gaus keturis kartus didesnę pinigų sumą, nei visų kitų sporto šakų komandos ir S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras kartu sudėjus.

Be to, Kauno savivaldybė nėra „Žalgirio“ steigėja. Savivaldybė teturi vieną simbolinę klubo akciją, tačiau į privatų, verslininko V. Romanovo valdomą klubą kasmet meta milijonus.

„Prieš keletą metų buvo priimtas strateginis sprendimas remti komandą iki 2013 metų ir skirti atitinkamą finansavimą. Aš matau, kad norima supriešinti krepšinį ir futbolą, tačiau „Žalgirio“ pasiekimai yra visai kiti ir buvo priimtas sprendimas prieš eilę metų. Aišku, šiemet yra pastatyta arena ir dėl to sumažės finansavimas, o kad futbolininkai bando permesti visas bėdas tai ne naujiena“, - tikino A. Kupčinskas.

L.Varanavičius: šventa vieta ilgai tuščia nebūna


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovas Liutauras Varanavičius teigė, kad apie FBK veiklą pastaruoju metu nėra jokių žinių.

„Mes neturime informacijos jokios. Žinome tik tiek, kad visi žaidėjai yra paleisti ir komandoje nėra žaidėjų. LFF negavo jokio laiško, kad jie dalyvaus I lygos čempionate“, - teigė LFF prezidentas.

L. Varanavičius taip pat neslėpė, kad Kaune susidariusi situacija yra nepavydėtina.

„Tai yra žiauru. Bet mes kiek per visą istoriją esame matę ir kaip rusai sako: šventa vieta ilgai tuščia nebūna. Tai manau, kad Kaune tikrai atsiras žmonių, kurie norės suburti komandą, juolab, kad Kaune yra vienos iš geriausių sąlygų (....). Manau, kad šis dalykas neturėtų ilgai užsistovėti ir manau, kad turėtų atsirasti (komanda – DELFI). Tik aišku gaila, kad visas FBK įdirbis, visa istorija nueis į nežinią“, - DELFI teigė L. Varanavičius.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paskandino „Neptūną“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pusfinalyje Vilniaus „Rytas“ įpusėjus mačui prieš Klaipėdos „Neptūną“ pirmavo 57:33 ir tik pabaigoje svečiai priartėjo.
„Žalgiris“ sudorojo „Lietkabelį“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.
Nugalėtojų karūna – „Aistės-LSMU“ ekipai
2019 02 16
Moterų krepšinis
Vilniuje prieš „Kibirkštį“ didžiąją rungtynių dalį pirmavusios Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale.
 
Aikštėje – net 28 „Trakų“ žaidėjai
2019 02 16
Draugiškos rungtynės
Gardine kontrolines rungtynes žaidę „Trakai“ 0:2 nusileido „Neman“ ekipai, kuri abu įvarčius pelnė per paskutines dešimt minučių.
Pirmas tikslas – mūšis dėl Supertaurės
2019 02 16
Žvilgsnis
„Mano futbolo idėjos yra kitokios nei ankstesnio trenerio, tai visiškai normalu“, - teigia prie „Žalgirio“ vairo sugrįžęs Marekas Zubas (VIDEO).
V.Urbonas pristatė idėjas trenerių tarybai
2019 02 16
Treneriai
Kaune įvyko LFF trenerių tarybos posėdis, kuriame dalyvavo naujai paskirtas Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas (VIDEO).
Svetur – sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 02 17
Varžybos
Ėjikė Kristina Saltanovič finišavo antra varžybose Portugalijoje, bėgikė Agnė Šerkšnienė Šveicarijoje pasiekė vieną geriausių savo karjeros rezultatų.
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Lietuvei – Europos taurės sidabras
2019 02 16
Dziudo
Šeštadienį Austrijoje vykusiame atvirosios Europos moterų dziudo taurės varžybų etape Lietuvos atstovė Santa Pakenytė suklupo tik finale.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
„Šviesos“ žygis Europoje baigtas
2019 02 16
Europos turnyrai
Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir išvykoje neatsilaikė prieš Bosnijos ir Hercegovinos klubą EHF Iššūkio taurės aštuntfinalyje.
Lentelės viršūnėje darosi ankšta
2019 02 16
Lietuvos lyga
Vasario 16-ąją Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Dvejas laimėjo svečiai.
Lyderių dvikovą laimėjo kaunietės
2019 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos moterų rankinio lygos mače Kauno sporto halėje susitiko dvi sezono lyderės - Kauno „ACME–Žalgiris“ ir Vilniaus „Eglė– SM Tauras“ ekipos.
 
„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas
2019 02 16
Žvilgsnis
Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
Karelijos miškuose – istorinė sėkmė
2019 02 17
Auto
Benediktas Vanagas iškovojo trečiąją vietą Pasaulio taurės varžybų pirmajame etape. Tai – geriausias rezultatas Lietuvos istorijoje.
B. Vanagas laikosi tarp lyderių
2019 02 16
Auto
Ramiai, bet užtikrintai – tokios strategijos laikosi „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas Rusijoje.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
 
Netaiklūs šūviai nustūmė žemyn
2019 02 17
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės aštuntojo etapo varžybų vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 51-ąją vietą.
Švedijoje – kova slalomo trasose
2019 02 16
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato moterų slalomo varžybose Ieva Januškevičiūtė užėmė 42-ąją vietą.
M.Morauskas: „Laimės buvo pilnos kelnės“
2019 02 16
Sugrįžimas
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną - vasario 16-ąją - į Lietuvą buvo parvežtas Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) sidabro medalis.
Lietuvės laimėjo kovą dėl išlikimo
2019 02 17
Žolės riedulys
Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ išsaugojo vietą Europos žolės riedulio uždarosiose patalpose klubų taurės II divizione.
Vasario 16-ąją sutiko žaizdotomis rankomis
2019 02 16
Irklavimas
Lietuvos olimpiečių suaugusiųjų ir jaunių rinktinės Vasario 16-ąją šventė ir šalies himną giedojo Graikijoje.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas