DELFI.lt 2012 m. kovo 13 d. 20:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

FBK "Kaunas" merdėja

Tituluočiausio šalies futbolo klubo nebus ir pirmoje lygoje. "Kaunas" - ant išnykimo ribos

"Kauno" fanai gali daugiau neišvysti savo komandos
avgi.lt nuotr.
"Kauno" fanai gali daugiau neišvysti savo komandos
Sunku patikėti, bet Kaune nebeliko nė vienos profesionalios futbolo komandos. Nė viena ekipa laikinajai sostinei neatstovaus ne tik A lygoje, bet antroje pagal pajėgumą – I-oje lygoje. Aiškėja, kad vienas garsiausių Lietuvos klubų FKB „Kaunas“ nyksta iš Lietuvos futbolo žemėlapio. FBK „Kauno“ vadovai kaltę dėl merdėjančio klubo verčia Kauno valdžiai, kuri neva neskiria dėmesio populiariausiai pasaulio sporto šakai. Kauno vadovai atkerta, kad ne savivaldybės reikalas išlaikyti profesionalias komandas, o nepakeičiamų – nėra.

DELFI žiniomis, FBK „Kaunas“ šiuo metu net nesitreniruoja, komandoje praktiškai neliko žaidėjų.

„FBK jau nebėra“, - DELFI teigė gerai informuotas šaltinis.

Prieštaringai vertinamas FBK „Kaunas“ direktorius Romualdas Kontrimas kol kas miglotai kalba apie komandos ateitį, o dėl susidariusios padėties kaltina Kauno valdžią.

A lygoje savo komandas turi tokie, kur kas už Kauną mažesni miestai kaip Tauragė („Tauras“), Pakruojis („Kruoja“), Gargždai („Banga“) ar Alytus („Dainava“).

I-oje lygoje rungtyniaus tokių miestų kaip Trakai, Jonava, Palanga ir Kuršėnai ekipos, o antras pagal dydį Lietuvos miestas ir antroje pagal pajėgumą lygoje savo komandos greičiausiai neturės.

Sąlyginai Kauno miesto ekipa galima būtų vadinti Kaune įsikūrusios Nacionalinės futbolo akademijos ekipą, tačiau ir ši komanda, sudaryta iš perspektyvių Lietuvos futbolininkų, I lygoje žais be konkurencijos.

Šlovingas klubas nyksta


Iš viso aštuonis kartus Lietuvos čempionu tapęs FBK „Kaunas“ 2005 metais rungtyniavo su tuometiniu UEFA Čempionų lygos laimėtoju FC „Liverpool“.

2008 metais į Kauną buvo atvykę ir Škotijos grandai Glazgo „Rangers“ futbolininkai. Beje, tuomet FBK eliminavo Glazgo klubą iš Čempionų lygos.

Tačiau šlovingą praeitį menantis klubas šiuo metu draskomas agonijos ir vargu, ar FBK pavyks išgyventi.

Pertraukoje tarp sezonų žaidėjai išvyko į kitas komandas, o šiuo metu oficiali FBK svetainė internete skelbia, kad komandą sudaro vos devyni žaidėjai.

Tačiau, DELFI žiniomis, artėjant pirmos lygos sezonui treniruotės nevyksta, o ir esami žaidėjai dairosi kitų komandų. DELFI šaltiniai teigia, kad FBK šiuo metu apskritai neturi nė vieno žaidėjo.

Savo geriausiais laikais FBK turėjo kontraktus su keliomis dešimtimis žaidėjų, kuriuos skolino kitoms ekipoms. Tai šie laikai jau praeityje.

Naivu tikėtis, kad FBK startuos balandį prasidėsiančiame I lygos čempionate, o noro dalyvauti A lygos čempionate kauniečiai apskritai nepareiškė.

FBK krizė prasidėjo po to, kai po konfliktų su Lietuvos futbolo federacija (LFF) Kauno klubas atsisakė žaisti A lygoje, o iš I lygos jau buvo pašalintas. Pernai FBK grįžo į A lygą, tačiau praėjusių metų pradžioje verslininkas Vladimiras Romanovas nutraukė paramą ekipai ir FBK ėmė grimzti į vis didesnę duobę.

I lygos dalyvių sąraše šiemet nėra ir kitos Kauno ekipos - „LKKA – Atleto“.

Kaltina valdžią

Kalbėdamas apie susidariusią situaciją ilgametis FBK direktorius R. Kontrimas neslepia emocijų. R. Kontrimas, atrodo, linkęs kaltinti visus aplinkui, tik ne klubo vadovus.

„Kai yra tokia valdžios politika, tai kiek vienas žmogus gali remti? Kalbu apie visą bardaką, kuris vyksta Lietuvoje. Taigi čia nesąmonė. (...). Juokėmės juokėmės, o prie tarybų valdžios buvo šešios komandos (Kaune - DELFI), o dabar nė vienos. O juk Kaune yra futbolo šaknys“, - DELFI sakė R. Kontrimas.

Pastaruoju metu FBK namų rungtynes žaisdavo Marijampolėje. R. Kontrimo teigimu, tai buvo priverstinis žingsnis.

„Iš mūsų po penkis tūkstančius litų už stadioną imdavo. Mes, Kauno komanda, žaidėme su „Rangers“ tai dar ir stadioną išlaikydavome. Tai dėl ko mes į Marijampolę važinėdavome? Nes ten du tūkstančiai litų būdavo“, - piktinosi R. Kontrimas.

Šiuo metu Kauno savivaldybėje vyksta pinigų, skirtų laikinosios sostinės komandoms, dalybos. Iš viso bus padalinti 5 mln. Lt. Neoficialiomis žiniomis, liūto dalį – 4 mln. Lt – gaus „Žalgirio“ krepšinio klubas. Likusia suma turės pasitenkinti kitų sporto šakų komandos, dalis teks S. Dariaus ir S. Girėno sporto centrui.FBK direktorius nesitiki, kad pinigų atsiras ir futbolui.

„Gali pasižiūrėti, kiek savivaldybė duoda futbolui - taigi mums nieko. Vis galvoja, kad patrauks ir patrauks. Tai žmonėms vieną kartą nusibodo. Ar galvoji, kad man malonu į Marijampolę važiuoti, kai sirgaliai mane keikia visokiais žodžiais? (...) Žiūriu, kas gauna pinigus, tai susirinkę visi krepšininkai. Rankininkai, kiek aš žinau, turi apsiforminę etatus, prašo tų pinigų. Ir mane ten buvo pasikvietę paklausyti, kaip tą kepalą skirsto. Nežinau kas ką žada – ten nėra su kuo kalbėti. Niekam niekas neįdomu. Tai apie ką čia kalbėti? Tai apie kokį futbolą čia gali kalbėti?“, - DELFI teigė R. Kontrimas.

Taip pat FBK direktorius tikino, kad komanda treniruojasi, tačiau kurioje lygoje ji žais – taip ir lieka neaišku.

„Yra jaunimas ir treniruojasi. Ar bus I lygoje komanda? Nežinau, pažiūrėsime. Ar pirma, ar antra lyga, koks skirtumas? Lietuvos futbolo lygis aiškus kaip dieną. Pažiūrėjau, kaip „Sūduva“ žaidžia tai vaikšto pėsčiomis, išėjo dvi minutes brazilas ir iškart matosi klasė. Va ir viskas“, - sakė R. Kontrimas.

Beje, R. Kontrimas kalba apie dabartinį „Sūduvos“ legionierių Rafaelį Ledesmą, kuris atsiskleidė būtent FBK ir vadinamas geriausiu kada nors A lygoje žaidusiu legionieriumi.

DELFI žiniomis, jei FBK visgi pavyks išlaikyti komandą, ji geriausiu atveju rungtyniaus trečioje pagal pajėgumą lygoje.

Meras padėties nedramatizuoja

„Mes daug ko neturime – trūksta ir to, ir to. Ir to ir ano“, - DELFI sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas paklaustas, kaip vertina situaciją, kad Kaunas neturi nė vienos profesionalios futbolo komandos.

Taip pat meras teigė, kad savivaldybei nepriklauso remti privačių klubų.

„Kodėl savivaldybė turi (padėti – DELFI)? Savivaldybėje neturi jokios dalies ar akcijų (...). Kad savivaldybė kiekvieną trauktų ir būtų visų gelbėtojas – palaukite, savivaldybė nėra profesionalių komandų steigėja“, - teigė A. Kupčinskas.

Meras pareiškė, kad savivaldybė skiria dideles lėšas sporto mokyklų, o tarp jų ir futbolo, išlaikymui bei infrastruktūros gerinimui. Taip pat A. Kupčinskas mano, kad FBK vadovai kratosi atsakomybės.

„Jei šita komanda neišsilaiko, matyt, atsiras kita. Aš matau, kad organizatoriai nori viską užmesti savivaldybei. Palaukite, savivaldybė turi aibę funkcijų, kurios numatytos vietos savivaldos įstatyme“, - DELFI A. Kupčinskas.

Tačiau Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas taip pat yra privatus, tačiau jam kasmet savivaldybė skiria po kelis milijonus litų. Jei pasitvirtins prognozės, tai šiemet „Žalgiris“ gaus keturis kartus didesnę pinigų sumą, nei visų kitų sporto šakų komandos ir S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras kartu sudėjus.

Be to, Kauno savivaldybė nėra „Žalgirio“ steigėja. Savivaldybė teturi vieną simbolinę klubo akciją, tačiau į privatų, verslininko V. Romanovo valdomą klubą kasmet meta milijonus.

„Prieš keletą metų buvo priimtas strateginis sprendimas remti komandą iki 2013 metų ir skirti atitinkamą finansavimą. Aš matau, kad norima supriešinti krepšinį ir futbolą, tačiau „Žalgirio“ pasiekimai yra visai kiti ir buvo priimtas sprendimas prieš eilę metų. Aišku, šiemet yra pastatyta arena ir dėl to sumažės finansavimas, o kad futbolininkai bando permesti visas bėdas tai ne naujiena“, - tikino A. Kupčinskas.

L.Varanavičius: šventa vieta ilgai tuščia nebūna


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovas Liutauras Varanavičius teigė, kad apie FBK veiklą pastaruoju metu nėra jokių žinių.

„Mes neturime informacijos jokios. Žinome tik tiek, kad visi žaidėjai yra paleisti ir komandoje nėra žaidėjų. LFF negavo jokio laiško, kad jie dalyvaus I lygos čempionate“, - teigė LFF prezidentas.

L. Varanavičius taip pat neslėpė, kad Kaune susidariusi situacija yra nepavydėtina.

„Tai yra žiauru. Bet mes kiek per visą istoriją esame matę ir kaip rusai sako: šventa vieta ilgai tuščia nebūna. Tai manau, kad Kaune tikrai atsiras žmonių, kurie norės suburti komandą, juolab, kad Kaune yra vienos iš geriausių sąlygų (....). Manau, kad šis dalykas neturėtų ilgai užsistovėti ir manau, kad turėtų atsirasti (komanda – DELFI). Tik aišku gaila, kad visas FBK įdirbis, visa istorija nueis į nežinią“, - DELFI teigė L. Varanavičius.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Už smūgį varžovui – LKL bausmė
2019 05 26
Bausmė
Klaipėdos „Neptūno“ vidurio puolėjas Simas Galdikas privalės praleisti pirmą mačą dėl LKL bronzos ir sumokėti 1140 eurų baudą (VIDEO).
Kaune – „Trail Blazers“ triumfas
2019 05 26
Moksleivių sportas
Kaune baigėsi Jr. NBA lygos ketvertas. Jame paaiškėjo Lietuvos čempionai. Talentų kovas stebėjo ir treniruotę surengė buvęs žalgorietis H.Mottola.
Europos krepšinio talentai rinksis į Lietuvą
2019 05 26
Posėdis
„FIBA Europe“ valdybos posėdyje buvo patvirtinta mūsų šalies kandidatūra rengti 2020 metų Europos jaunimo krepšinio čempionatą.
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
Bėgimas – ne kliūtis artėjančiai motinystei
2019 05 26
Bėgimas
Pirmagimio laukianti Vaida Žūsinaitė: „Nesu nei pirma, nei paskutinė, kuri bėgioja būdama nėščia.“
Pirmos dienos laimikis – 4 prizinės vietos
2019 05 26
Varžybos
Vilniaus sporto klubo „Cosma“ lengvaatlečiai sėkmingai pradėjo kovą su stipriausiais žemyno lengvosios atletikos klubais.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Lietuvos imtynininkui – auksas Vokietijoje
2019 05 26
Imtynės
Vladimiras Rafeenko Lukenvalde vykusiame tarptautiniame „Brandenburg Cup“ jaunių turnyre įveikė penkis imtynininkus ir iškovojo auksą svoryje iki 65 kg.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Baidarininkai – greta garbės pakylos
2019 05 26
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarių ir kanojų irklavimo Pasaulio taurės etape Poznanėje Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė ketvirtąją vietą.
„Kiekviena klaida kainuoja labai daug“
2019 05 26
Buriavimas
Viktorija Andrulytė po Europos čempionato: „Tai buvo puiki patirtis buriuoti tokiomis laukinėmis sąlygomis“.
Lietuvos gimnastui – Iššūkio taurės auksas
2019 05 26
Gimnastika
Osijeke (Kroatija) vykstančio pasaulio sportinės gimnastikos Iššūkio taurės etapo pratimų ant lygiagrečių rungtyje triumfavo Robertas Tvorogalas.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas