sportas.info 2012 m. vasario 27 d. 09:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žaidynės ragins gyventi sveikiau

TAFISA pasaulio sporto visiems bus surengta tarptautinė mokslo konferencija „Žmogaus sveikata – darnaus gyvenimo pamatas“

TAFISAžaidynių tikslas – ne vien sukviesti sporto mėgėjus
Jolamtos Mockevičienės nuotr.
TAFISAžaidynių tikslas – ne vien sukviesti sporto mėgėjus
Liepos 9-10 dienomis Šiaulių regione vyksiančių TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių tikslas – ne tik sukviesti sporto mėgėjus iš viso pasaulio į didžiulę sporto bei kultūros šventę.  

Žaidynių metu bus rengiama ir tarptautinė mokslo konferencija „Žmogaus sveikata – darnaus gyvenimo pamatas“. Jos metu Europos bei Lietuvos sporto bei sveikatos mokslo specialistai ieškos būdų, kaip kovoti su šių laikų epideminį mastą įgaunančiomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, kurias daugiausia lemia žalingas gyvenimo būdas – tabako rūkymas, netinkama mityba, alkoholio vartojimas ir mažas fizinis aktyvumas.

Konferencijos organizatorius profesorius habilituotas daktaras Algirdas Raslanas sako, kad Europoje lėtinės neinfekcinės ligos – širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, vėžys, diabetas ir kitos – sukelia 86 procentus visų mirčių, jos sudaro 77 procentus visų ligų, kuriomis serga europiečiai. „Atsižvelgiant į šiuos mastus, būtinos ne tik žmogaus individualios pastangos gyventi sveikiau, bet ir sisteminės permainos valstybės lygmeniu. Sveikatos apsaugos sistema turi būti orientuota ne tik į ligų gydymą bei vaistus, bet ir į sveikos gyvensenos propagavimą.“ – sako dr. A. Raslanas.

Vienas iš  pagrindinių konferencijos tikslų – parengti Lietuvos gyventojų fizinio aktyvumo skatinimo strategiją, kuri padėtų  propaguoti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, užkirstų kelią ligų plitimui.  

Mokslininkų duomenimis, šių laikų nesportuojantis ir dirbantis biure žmogus, vykdamas į darbą automobiliu, po darbo automobiliu nuvažiuodamas į parduotuvę ir grįždamas namo, per dieną nueina nuo 2000 – 2500 žingsnių, o moteris nuo 1700 – 1900 žingsnių. Tuo tarpu Lietuvos kardiologai rekomenduoja nueiti po 10 000 žingsnių kasdien, t.y. apie 7 – 8 kilometrus arba apie 1,5 valandos judėjimo. Kembridžo universiteto mokslininkų rekomendacijos: 12 000 – 12 500 žingsnių, t.y maždaug 9 km. ir iki 2 val. dieninio krūvio.  

„Matome, kad skirtumas tarp rekomenduotinos fizinio krūvio ir vidutiniškai įveikiamo yra akivaizdus: 4 -5 kartai,.“ – sako dr. A. Raslanas. Sveikatos specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad sėdimas gyvenimo būdas lemia darbingumo sumažėjimą, emocinį nuovargį. Tuo tarpu reguliarios mankštos stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, į ląsteles patenka daugiau kraujo ir organizmas yra geriau aprūpinamas deguonimi. Reguliarūs pratimai gerina fizinę būklę, nes širdis tampa stipresnė ir dirba daug efektyviau, taip pat gerėja emocinė žmogaus būklė – jis tampa atsparesnis nerimui, stresui, depresijoms.Žinoma, vienas svarbiausių geros savijautos palaikymo komponentų – fizinio aktyvumo sistemingumas ir reguliarumas. Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad tikėtis stebuklingai greitų rezultatų nereikia. Sveikai mankštinantis, fizinio aktyvumo poveikį organizmo stiprinimui galima pastebėti maždaug po  2 – 3 mėnesių, todėl sportas ir rūpinimasis sveikata turi tapti gyvenimo būdu, įpročiu.

TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynėmis siekiama sudaryti progų žmonėms kuo daugiau judėti, todėl artėjant žaidynėms bendradarbiaujant su Lietuvos visuomenės sveikatos biurais bus rengiamos įvairios sveikatingumo akcijos, nemokamos mankštos, kurios žmonėms padės rasti sau tinkamą fizinio aktyvumo būdą, skatinti pamilti aktyvų gyvenimą, gerai jaustis ir sveikai gyventi
 
Konferencijos „Žmogaus sveikata – darnaus gyvenimo pamatas“, metu Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai surengs mugę - parodą, kurioje bus galima susipažinti su sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos ypatumais – išbandyti ajurvedinių masažų, išmokti savimasažo, bus demonstruojamos gydomosios dėlės, aiškinamas jų gydomasis poveikis, pristatomi sveikuolių sąjungos sveikatinimo principai per judėjimą, grūdinimąsi, mitybą, demonstruojami ir pardavinėjami vegetariniai sveikuolių patiekalai, ajurvedinis maistas. Savo gydymo metodus pristatys bei konsultacijas teiks ir tradicinės kinų medicinos, homeopatų asociacijos, biofizinės medicinos asociacijos atstovai bei kiti Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų nariai.

Organizatoriai tikisi, kad konferencija ir numatomi renginiai suvienys sveikos gyvensenos propaguotojus, idėjų skleidėjus, pagausės aktyvių žmonių, dalyvaujančių šiame judėjime bei sveikos gyvensenos sąjūdyje, kuris kaip tik prasideda šiuo metu Lietuvoje. „Kviečiame visus prisidėti prie sveikos gyvensenos taikymo sau, jos propagavimo, aktyvaus dalyvavimo TAFISA žaidynėse ir dar kartą tariame: Žmogaus sveikata – darnaus gyvenimo pamatas.“ – sako dr. A. Raslanas.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuvis vadovaus legendiniam NBA klubui
2020 04 09
NBA
Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Artūras Karnišovas gavo svarbias pareigas legendiniame NBA klube „Chicago Bulls“.
FIBA nutarė: Europos vasara – be krepšinio
2020 04 08
Sprendimas
FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
Natūralizuotų nenori, bet Brazdeikis domina
2020 04 08
Žvilgsnis
Vaidas Čeponis podkaste kalbina Darių Maskoliūną – apie nukeltas olimpines žaidynes, legionierius rinktinėje ir kas buvo verčiausi LKL aukso (VIDEO).
 
Labiausiai slegia nežinomybė
2020 04 07
Situacija
Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valentinas Jeriomenko: „Vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą.“
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka
2020 04 08
Sprendimas
Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Sunkiasvoriui sportinis karantinas baigėsi
2020 04 09
Imtynės
Dėl olimpinio kelialapio kovoti nusiteikęs imtynininkas Mantas Knystautas džiaugiasi, kad turės laiko atsigauti po traumos.
Karatė treniruotės keliasi į internetą
2020 04 07
Karatė
Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.
Imtynininkų olimpinė atranka – 2021 metais
2020 04 07
Imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas priėmė pirmuosius sprendimus dėl atnaujinto 2020–2021 m. kalendoriaus.
 
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Reklama sporto šakai – vagystė
2020 04 09
Kuriozai
Iš laikraščio „Sportas“ archyvų: kaip Suomijos vandensvydininkai atsidūrė Lietuvos žiniasklaidos ir humoristų dėmesio centre.
Vandensvydininkas – kovos su virusu fronte
2020 04 07
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos vandensvydžio čempionas, gydytojas rezidentas Michailas Lapida: „ Kartais atrodo, kad lengva forma persirgau koronavirusą“.
D. Neverauskas Floridoje tęsia treniruotes
2020 04 06
Beisbolas
Ikisezoninėse rungtynėse žibėjusį beisbolininką Dovydą Neverauską sustabdė atidėtas MLB čempionatas.
 
Patvirtinta: olimpinių kelialapių nepraras
2020 04 09
Olimpinės žaidynės
TOK ekspertų grupė antradienį atsakė į sportininkams itin aktualų klausimą – buvo pakoreguoti olimpinių žaidynių atrankos sistemos principai.
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas