Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. vasario 8 d. 09:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kalnų slidinėjimas traukia kiekvieną!

Savaitgalį Ignalinoje kalnų slidinėjimo varžybomis finišavo 2010 m. „Žalgirio“ sporto draugijos žiemos sporto žaidynės

Sporto draugijos "Žalgiris" kalnų slidinėjimo varžybos Ignalinoje
avgi.lt nuotr.
Sporto draugijos "Žalgiris" kalnų slidinėjimo varžybos Ignalinoje
   

 
Draugijos vyr. specialistė Angelė Bilevičienė, kuriai per žaidynes teko didžiausias krūvis, gailiai atsiduso ir tarė: „Gaila, kad žaidynės baigėsi. Mačiau didelį žalgiriečių norą ir entuziazmą rungtyniauti, visiems būti kartu ir bendrauti. Žmonėms tokių žaidynių labai reikia, sunkmetis neatbaidė jų pasiryžimo patirti daug emocijų. Vasarą dirbančiuosius vėl kviesime pasivaržyti – Šiauliuose vyks atviros vasaros sporto žaidynės, kuriose žada dalyvauti ir užsienio šalių sportininkai“.
 

Kalnų slidinėjimo varžybas stebėjo ir „Žalgirio“ sporto draugijos vadovai Vytas Nėnius bei Algis Vasiliauskas, taip pat Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas. Jie džiaugėsi, kad kalnų slidininkų kasmet vis gausėja, didėja jų meistriškumas. Dar prieš kelerius metus sportininkams buvo sunku sėkmingai nusileisti nuo kalno, o dabar tai jau ne bėda. Kalnų slidinėjimą populiarina ne tik Vilnius ir Ignalina, bet ir Alytus, Birštonas, Anykščiai.
 
Ignalinoje įvairiose amžiaus grupėse rungtyniavo apie 80 slidininkų. Jau ketvirtus metus kartu su žaidynėmis vyko ir jaunųjų slidininkų varžybos, per kurias buvo rungtyniaujama dėl „Head“ prizų. Juos įsteigė UAB „Baltaura“ (generalinis direktorius Dainius Pavilionis). Trasose buvo galima pamatyti ir senų pažįstamų veidų, ir dar visiškai nematytų.
 

Žalgiriečių varžybos vyko keliose amžiaus grupėse. Sportininkų, kuriems daugiau kaip 40 metų, grupėje buvo galima pamatyti rungtyniaujantį ir praeityje puikų mūsų kalnų slidininką, daugkartinį Lietuvos čempioną ir prizininką, 2002–2005 m. Sveikatos departamento direktorių Adomą Janulionį. Dabar jis – Santariškių vaikų ligoninės gydytojas. Nors Adomas labai užsiėmęs, laiko kalnų slidinėjimui visada suranda. Šįkart gydytojas rungtyniavo ne vienas, o su gausia palyda – žmona Rasa bei sūnumis 9-erių Radvilu ir 18-mečiu Karoliu. Vaikai tėčio nenuvylė – savo amžiaus grupėse abi dienas buvo nepralenkiami „Head“ taurės varžybose. O tėtis tapo „Žalgirio“ žaidynių čempionu, savo amžiaus grupėje laimėjo abiejų rungčių – didžiojo slalomo ir slalomo – varžybas. Tai buvo bene pačios sėkmingiausios Janulionių šeimos varžybos pastaraisiais metais.
 
Didžiojo slalomo varžybose vyko graži A. Janulionio ir buvusio treniruočių draugo Tauro Milašiaus dvikova. Po pirmojo bandymo pirmavo Tauras, tačiau galutinėje įskaitoje nugalėjo Adomas.
 

Elektrėniškiai Sigita ir Zigmantas Masalskai džiaugėsi savo sūnaus, 30-mečio Simono, dirbančio Vilniuje pardavimo vadovu, pergale didžiojo slalomo ir slalomo varžybose, taip pat nemaža dukters Justinos pažanga. Jie visi keturi dalyvavo Žalgiriadoje. Gerai sekėsi ir S. Masalskienei, Elektrinės buhalterei, kuri pelnė bronzos medalį.
 
Šeimos galva, Sibire gimęs 55-erių Z. Masalskas, dirbantis Elektrėnų šiltnamyje inžinieriumi ir auginantis gėles, ankstesniais metais žavėjosi vandens slidinėjimu, buvo tapęs Lietuvos čempionu ir prizininku, taip pat žaidė ledo ritulį. Kai priartėjo prie 40 metų, vandens slides iškeitė į kalnų slidinėjimą. Paskui save įtraukė ir visą šeimą. Elektrėniškių šeimoje yra ir keturi vaikaičiai, kurie taip pat slidinėja. S. Masalskas varžybose turėjo rimtą varžovą – vilnietį Andrių Grigarą, tačiau abi dienas jį pavyko nugalėti. Ignalinoje iš viso rungtyniavo septyni elektrėniškiai.

Nugalėtojais dar tapo: didysis slalomas – Daiva Norvaišaitė (V), Rasa Stankevičienė (V), slalomas – Milda Laužikaitė (Ign.), Diana Žymančienė (V), „Head“ varžybose didžiajame slalome atskirose grupėse pirmas vietas užėmė vilniečiai Eglė Augustaitytė ir Laura Pamerneckytė, o slalome – Eglė Augustaitytė, Marcelė Kuliešiūtė ir Rokas Zaveckas.
 

Išsamesnė informacija laikraštyje "Sportas"

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Pergalė – po bemiegės nakties
2019 11 18
Studentų sportas
Lietuvos studentų krepšinio lyga: kirtis vicečempionams, bemiegė VDU studentų naktis ir trigubas Regimanto Minioto dublis.
Karaliaus Mindaugo taurė – vėl per LRT
2019 11 18
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės turnyras lieka LRT eteryje. Nacionalinis transliuotojas trečius metus rodys svarbiausias KMT kovas.
Eurolygos mače – padėka ugniagesiams
2019 11 18
Padėka
Kauno klubas į rungtynes lapkričio 21 d. suveš 164 ugniagesius iš Alytaus, Marijampolės ir Prienų, prie kurių prisijungs ir 60 ugniagesių iš Kauno.
 
Lietuvos rinktinė prisiminė pergalės skonį
2019 11 17
Draugiškos rungtynės
Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingą 2019 metų sezoną baigė pergalinga nata – kontrolinėse rungtynėse 1:0 (1:0) įveikė Naujosios Zelandijos ekipą.
I.Kardumas lieka čempionų gretose
2019 11 15
Žvilgsnis
Ivanas Kardumas pratęsė sutartį su Marijampolės „Sūduva“, Jovanas Čadjenovičius ir Vahidas Hambo – atsisveikino
Dvikovų žemėlapyje – naujas taškas
2019 11 15
Žvilgsnis
Sekmadienį LFF stadione vyksianti Lietuvos ir Naujosios Zelandijos vyrų futbolo rinktinių dvikova bus neeilinė keliais aspektais.
Ištvermingiausieji išsidalins medalius
2019 11 18
Bėgimas
Lapkričio 23 d. Neries regioniniame parke „Laukinis Trail – Dūkštos“ varžybų metu pirmą kartą vyks Lietuvos bekelės bėgimo (trail – angl.) čempionatas.
„Per varžybas pirmiausia kovoju su savimi“
2019 11 18
Žvilgsnis
Trišuolio Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova: „Apmaudu, kad tokią stiprią rungtį išbraukė iš Deimantinės lygos.“
Čempionato finiše – lietuvių rekordai
2019 11 15
Pasaulio čempionatas
Lietuvos lengvaatlečiai pasirodymą pasaulio neįgaliųjų čempionate Dubajuje baigė dviem asmeniniais rekordais ir dviem šeštomis pozicijomis.
 
ITF turnyruose – lietuvių triumfas
2019 11 17
Turnyras
Lietuvos tenisininkai Laurynas Grigelis ir Justina Mikulskytė kartu su partneriai triumfavo ITF turnyruose.
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Rekordiniuose metuose – Pasaulio taurė
2019 11 18
Graplingo imtynės
Penkmetį skaičiuojanti Tarptautinė graplingo federacija šiemet Lietuvoje surengs dar vieną didelę šventę – lapkričio 23 d. Kaune įvyks Pasaulio IGF taurė.
Ant kilimo karaliavo Šiaulių gimnazistės
2019 11 17
Imtynės
Savaitgalį Šiauliuose paaiškėjo tarptautinio pasaulio čempiono Rimanto Bagdono jaunimo turnyro nugalėtojai ir prizininkai.
Bušido ringe dominavo lietuviai
2019 11 17
Bušido
Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko 15 kovų. Tradiciškai jame Lietuvos sportininkai dominavo prieš svečius.
 
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Joniškyje atgimė didysis tinklinis
2019 11 18
Taurė
Į Joniškį sugrįžo didysis tinklinis. Būtent čia startavo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Lenkijoje – sėkmingi lietuvių startai
2019 11 18
Greitasis čiuožimas
Lenkijos mieste Balstogėje vyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku Baltijos taurės varžybos, sutraukusios 225 čiuožėjus iš 6 šalių.
Prestižinėse varžybose – penktoji vieta
2019 11 17
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo varžybų šokių ant ledo turnyre S.Ambrulevičius ir A.Reed užėmė penktąją vietą.
Be namų, bet su ambicijomis
2019 11 15
Akmenslydis
Sąlygų treniruotis Lietuvoje neturinčios mūsų šalies akmenslydžio rinktinės Helsinborge sieks istorinių aukštumų.
Lietuviai treniruosis su JAV rinktine
2019 11 18
Irklavimas
M.Griškonis: „Tikiuosi, kad pasisemsime naujos patirties, galbūt, pamatysime naujų dalykų, apie kuriuos nežinojome. Labai smalsu“.
Į kovą dėl titulų – iš visos Lietuvos
2019 11 18
Kultūrizmas
Šiauliuose vyko IFBB "Arimex Lietuvos taurės" varžybos. Jose dalyvavo daugiau nei 110 sportininkų iš visos Lietuvos.
Tarp stipriausiųjų – ir Lietuvos čempionai
2019 11 17
Šachmatai
Šeštadienį Juodkalnijoje baigėsi prestižinės šachmatų varžybos – Europos klubų taurė, kurioje varžėsi stipriausi žemyno šachmatų klubai.
 
LTOK prezidentei – atsakingos pareigos IOC
2019 11 18
Postas
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė - žiemos olimpinių žaidynių koordinacinėje komisijoje.
Pirmieji rezultatai išryškino favoritus
2019 11 18
Rinkimai
Prestižiniai geriausių Lietuvos sportininkų rinkimai prasidėjo rekordiniu tempu – vos per 5 dienas iš viso jau atiduota net 37350 balsų.
Sezoną vainikavo geriausiųjų apdovanojimai
2019 11 17
Buriavimas
Lietuvos buriuotojai šiemet šaliai padovanojo ne vieną pergalę, didžiulio visuomenės atgarsio sulaukusią iniciatyvą ir begalę įspūdingų vaizdų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas