Ingvaras Butautas 2012 m. sausio 25 d. 17:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

VAFF keičia VRFS?

Į suspenduotos Vilniaus apskrities futbolo federacijos darbus pretenduos nauja sostinės futbolo organizacija

Naujoji organizacija rūpinsis Vilniaus futbolu.
Valdo Knyzelio/LFF.lt nuotr.
Naujoji organizacija rūpinsis Vilniaus futbolu.
Trečiadienį su žurnalistais susitiko besikuriančios asociacijos "Vilniaus regiono futbolo sąjunga" (VRFS) iniciatyvinės grupės nariai: Sekmadienio futbolo lygos (SFL) prezidentas Paulius Malžinskas bei "Bekento" futbolo klubo direktorius Jurijus Morozas, taip pat Lietuvos futbolo federacijai (LFF) atstovavęs jos viceprezidentas Gintautas Babravičius.

Anot Pauliaus Malžinsko, organizacija įkurta tam, kad suvienyti Vilniaus miesto futbolo bendruomenės jėgas:  "Mes neturėjome tikslo kurti naujų darinių ar alternatyvų, tiesog norėjome suvienyti visą futbolo bendruomenę."
 
Sostinė pastaruoju metu liko be futbolo valdžios, kadangi Lietuvos futbolo federacija suspendavo Vilniaus apskrities futbolo federacijos (VAFF) narystę nacionalinėje futbolo federacijoje.

"Sieksime pabandyti rasti abipusį dialogą tiek su organizacija, kuri atstovavo Vilniui Lietuvos futbolo federacijoje, tiek su pačia federacija. Pyktis yra lengva, o ką nors sukurti, ypač iš esmės naujo, yra žymiai sunkiau" - tvirtino P. Malžinskas.

Tiesa, kritikos suspenduotosios VAFF vadovamas jis pažėrė: "Kalbu ne savo vardu, kalbu SFL valdybos vardu. Visa ji išreiškė vieningą nuomonę, kad tokie procesai, kokie vyko Vilniaus futbole, buvo neigiami. Nors iš tiesų mes esame dėkingi Vilniaus futbolo organizacijai, nes jų veikla, o kitaip tariant - neveiklumas privertė "Prelegentų" klubą pasitraukti iš Vilniaus pirmenybių ir sukurti idėją iš kurios gimė Sekmadienio futbolo lyga. Gerbdamas buvusius Vilniaus futbolo vadovus aš nenoriu kalbėti kas, kaip ir dėl ko yra blogai. Bet miesto futbolo bendruomenė puikiai žino tai. Patys faktai sako, kad šiai dienai SFL žaidžia 60 klubų, o VAFF pirmenybėse žaidė 10 klubų ir dar visą laiką jų mažėdavo - pasirinkdavo, kaip alternatyvą, Sekmadienio lygą. Nors niekas jų nevertė žaisti SFL."

LFF VAFF inkriminavo ir tai, kad pastaroji nenorėjo priimti SFL klubų savo nariais. To nepaneigė nė VAFF prezidentas Ritas Vaiginas, per šios organizacijos susitikimą su spauda prieš kelias dienas.

"Prieš trejetą-ketvertą metų SFL prašėsi būti priimama, kaip vienas narys, tačiau jokio atsakymo iš VAFF nesulaukė. Prieš dvejus metus buvo pasiūlytas bendras projektas, kuris būtų suvienijęs visą Vilniaus čempionatą, kai mes dar iki 2010 metų LFF nuostatuose buvome pripažinti, kaip ketvirta lyga. Klubai į tai sureagavo labai teigiamai, pamatė, kad jiems tas projektas gali duoti naudos, jei būtų vienas čempionatas su bendrais nuostatais, bendromis žaidėjų registravimo taisyklėmis. Tačiau kai kurie žmonės į tai pažiūrėjo neigiamai, buvo projekto atsisakyta. 2011 metais iš LFF nuostatų dingo nuostata, kad SFL vykdo ketvirtosios lygos pirmenybes. Ir SFL klubams, kurie pradiniuose LFF taurės turnyro etapuose sudaro apie 70 procentų dalyvių, iškilo legitymumo klausimas. LFF nuostatuose buvo įrašyta, kad trečiosios ir žemesnių lygų varžybas vykdo apskritys arba jų įgalioti subjektai. Kreipėmės į Vilniaus AFF, kad pasirašytume sutartį, suteikiančią mums įgaliojimus, pagal kuriuos SFL būtų pripažinta, kaip ketvirta Lietuvos futbolo lyga ir tai leistų visiems klubams dalyvauti LFF taurės turnyre. VAFF atsakymas buvo neigiamas. SFL kreipėsi į LFF prašydama, kad atsižvelgiant į situaciją, kai Vilniaus apskrities futbolo organizacija net nesvarsto mūsų prašymo, būtų leista SFL komandoms dalyvauti LFF taurės turnyre išimties tvarka. Ta išimtis buvo pritaikyta. Bet ji galiojo vienerius metus. Kasmet išimtis būti taikoma negali. Ir dėl to yra reikalingas bendravimas, sąlyčio taškai, kažkokio kompromiso ieškojimas. Ir tas kompromisas reikalingas ne pačiai SFL, o jos klubams, kad jie galėtų žaisti," - aiškino P.Malžinskas.
 


2012-sisiais SFL vėl teks spręsti tą patį klausimą. P. Malžinskas tikisi, kad jį išspręsti padės VRFS.

VRFS įkūrė 5 steigėjai: "Bekentas", SFL, "Mažoji statyba", "Prelegentai", Vilniaus futbolo teisėjų klubas "Refas". Asociacija įregistruota tik antradienį.

"Artimiausiomis dienomis susirinks steigėjų susirinkimas ir išnagrinės visus prašymas tų, kas nori tapti asociacijos nariais, kuris kalbėsis su visomis įmanomomis pusėmis, kvies prisidėti prie šito reikalo. Nariai aktyviai reiškia norą įstoti į šią asociaciją. Ir aš manau, kad mūsų gretos iki kito trečiadienio gerokai padidės. Labai tikimės, kad dalyvaus ne vien SFL klubai, kad bus ir kiti klubai, ir sporto mokyklos, moterų futbolo atstovai, Vasaros futbolo lyga."

Vasario 1 d. asociacija kvies Vilniaus futbolo bendruomenę į trečiadienį vyksiančią Vilniaus futbolo konferenciją, kurioje bus sprendžiami svarbiausi klausimai, tuo pačiu ir VRFS valdžios klausimas.

P. Malžinskas neatsakė į klausimą ar jis pretenduos į naujosios sąjungos vadovus:  "Bus labai aiškiai išdėstyti tikslai, uždaviniai ir atsakyta - ką norime padaryti. Jeigu žmonės norės eiti kartu su mumis - kviečiame juos, jeigu ne - nieko jėga neversim. Turime tikslą surinkti labai darbingus ir aktyvius žmones, kurie turės spręsti tiek finansavimo, tiek rėmimo, futbolo plėtros, infrastruktūros klausimus. Bus priimta labai konkreti programa su konkrečiais trumpalaikiais ir ilgalaikiais tikslais."
 
Visi į asociaciją priimti nariai turės po vieną balsą.

"Pagrindiniai mūsų tikslai: sutvarkyti vaikų futbolo ir masinio futbolo struktūras. Tai pat - veteranų futbolas, infrastruktūros darbai: projektai, aikštynai ir t.t." - pasakojo P. Malžinskas apie tai, kuo konkrečiai gali užsiimti naujoji asociacija.

"Asociacija nesieks jokių politinių tikslų. Mūsų vienintelis tikslas yra futbolo veikla Vilniuje," - tikino SFL vadovas.

Tačiau į VAFF kompetencijoje iki šiol buvusius darbus P. Malžinsko organizacija kėsinasi.

"Sieksime sujungti Sekmadienio lygos, trečiosios lygos čempionatus. Vienas iš tikslų galėtų būti ir antrosios lygos pirmenybių vykdymas. Manau arba mes vieni, arba kartu su kokios nors kitos apskrities federacija galėtume vykdyti ir antrosios lygos pirmenybes.

LFF viceprezidentas G. Babravičius aiškino, kad federacija spręs kam pavesti rengti trečiosios lygos pirmenybes. Kol kas naujajai sporto organizacijai teisė vesti jas dar nėra pažadėta.

Tačiau labai panašu, kad jas rengs naujoji VRFS.


 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
Pusfinalyje – Lietuvos komandų akistata
2020 02 24
Baltijos lyga
Savaitgalį Rygoje vyksiančiame Douglas Baltijos čempionato finalo ketverte žais dvi Lietuvos komandos.
D.Motiejūnas: „Reikia gerbti užrašą Lietuva“
2020 02 24
Atranka
Po gėdingo pralaimėjimo Belgijoje Lietuvos krepšinio rinktinė kibs į atlapus pakilimą išgyvenantiems čekams.
 
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2020 02 24
Draugiškos rungtynės
Ketvirtą pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle pasiekė Kauno FC „Hegelmann Litauen“, 2:0 pranokęs būsimą varžovę Pirmoje lygoje Alytaus „Dainavą“.
D.Ngogo debiutas paženklintas pergale
2020 02 23
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai paskutinėse kontrolinėse rungtynėse pasirengimo sezonui cikle 1:0 (0:0) pranoko Latvijos „Jelgava“ klubą (VIDEO).
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Slovakijoje – fantastiškas lietuvių startas
2020 02 22
Sniego tinklinis
Abi Lietuvos komandos sėkmingai pradėjo Slovakijoje vykstantį trečiąjį Europos sniego tinklinio turo etapą.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Iki olimpinio debiuto – 1000 kibirų prakaito
2020 02 24
Žvilgsnis
Garsių Lietuvos sportininkų kelias į olimpines žaidynes grįstas įspūdingais skaičiai.
Svarbiausia – šeimos ir draugų palaikymas
2020 02 24
Buriavimas
Vasario 25 d. Australijoje prie olimpinės „RS:X“ burlenčių klasės pasaulio čempionato starto linijos stos ir Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas.
Tradicinėse varžybose – 12-mečio rekordas
2020 02 24
Šaudymas iš lanko
Utenos daugiafunkciame sporto centre įvyko tradicinės reitinginės šaudymo iš lanko varžybos „Utenos taurė“.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas