Ingvaras Butautas 2012 m. sausio 25 d. 17:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

VAFF keičia VRFS?

Į suspenduotos Vilniaus apskrities futbolo federacijos darbus pretenduos nauja sostinės futbolo organizacija

Naujoji organizacija rūpinsis Vilniaus futbolu.
Valdo Knyzelio/LFF.lt nuotr.
Naujoji organizacija rūpinsis Vilniaus futbolu.
Trečiadienį su žurnalistais susitiko besikuriančios asociacijos "Vilniaus regiono futbolo sąjunga" (VRFS) iniciatyvinės grupės nariai: Sekmadienio futbolo lygos (SFL) prezidentas Paulius Malžinskas bei "Bekento" futbolo klubo direktorius Jurijus Morozas, taip pat Lietuvos futbolo federacijai (LFF) atstovavęs jos viceprezidentas Gintautas Babravičius.

Anot Pauliaus Malžinsko, organizacija įkurta tam, kad suvienyti Vilniaus miesto futbolo bendruomenės jėgas:  "Mes neturėjome tikslo kurti naujų darinių ar alternatyvų, tiesog norėjome suvienyti visą futbolo bendruomenę."
 
Sostinė pastaruoju metu liko be futbolo valdžios, kadangi Lietuvos futbolo federacija suspendavo Vilniaus apskrities futbolo federacijos (VAFF) narystę nacionalinėje futbolo federacijoje.

"Sieksime pabandyti rasti abipusį dialogą tiek su organizacija, kuri atstovavo Vilniui Lietuvos futbolo federacijoje, tiek su pačia federacija. Pyktis yra lengva, o ką nors sukurti, ypač iš esmės naujo, yra žymiai sunkiau" - tvirtino P. Malžinskas.

Tiesa, kritikos suspenduotosios VAFF vadovamas jis pažėrė: "Kalbu ne savo vardu, kalbu SFL valdybos vardu. Visa ji išreiškė vieningą nuomonę, kad tokie procesai, kokie vyko Vilniaus futbole, buvo neigiami. Nors iš tiesų mes esame dėkingi Vilniaus futbolo organizacijai, nes jų veikla, o kitaip tariant - neveiklumas privertė "Prelegentų" klubą pasitraukti iš Vilniaus pirmenybių ir sukurti idėją iš kurios gimė Sekmadienio futbolo lyga. Gerbdamas buvusius Vilniaus futbolo vadovus aš nenoriu kalbėti kas, kaip ir dėl ko yra blogai. Bet miesto futbolo bendruomenė puikiai žino tai. Patys faktai sako, kad šiai dienai SFL žaidžia 60 klubų, o VAFF pirmenybėse žaidė 10 klubų ir dar visą laiką jų mažėdavo - pasirinkdavo, kaip alternatyvą, Sekmadienio lygą. Nors niekas jų nevertė žaisti SFL."

LFF VAFF inkriminavo ir tai, kad pastaroji nenorėjo priimti SFL klubų savo nariais. To nepaneigė nė VAFF prezidentas Ritas Vaiginas, per šios organizacijos susitikimą su spauda prieš kelias dienas.

"Prieš trejetą-ketvertą metų SFL prašėsi būti priimama, kaip vienas narys, tačiau jokio atsakymo iš VAFF nesulaukė. Prieš dvejus metus buvo pasiūlytas bendras projektas, kuris būtų suvienijęs visą Vilniaus čempionatą, kai mes dar iki 2010 metų LFF nuostatuose buvome pripažinti, kaip ketvirta lyga. Klubai į tai sureagavo labai teigiamai, pamatė, kad jiems tas projektas gali duoti naudos, jei būtų vienas čempionatas su bendrais nuostatais, bendromis žaidėjų registravimo taisyklėmis. Tačiau kai kurie žmonės į tai pažiūrėjo neigiamai, buvo projekto atsisakyta. 2011 metais iš LFF nuostatų dingo nuostata, kad SFL vykdo ketvirtosios lygos pirmenybes. Ir SFL klubams, kurie pradiniuose LFF taurės turnyro etapuose sudaro apie 70 procentų dalyvių, iškilo legitymumo klausimas. LFF nuostatuose buvo įrašyta, kad trečiosios ir žemesnių lygų varžybas vykdo apskritys arba jų įgalioti subjektai. Kreipėmės į Vilniaus AFF, kad pasirašytume sutartį, suteikiančią mums įgaliojimus, pagal kuriuos SFL būtų pripažinta, kaip ketvirta Lietuvos futbolo lyga ir tai leistų visiems klubams dalyvauti LFF taurės turnyre. VAFF atsakymas buvo neigiamas. SFL kreipėsi į LFF prašydama, kad atsižvelgiant į situaciją, kai Vilniaus apskrities futbolo organizacija net nesvarsto mūsų prašymo, būtų leista SFL komandoms dalyvauti LFF taurės turnyre išimties tvarka. Ta išimtis buvo pritaikyta. Bet ji galiojo vienerius metus. Kasmet išimtis būti taikoma negali. Ir dėl to yra reikalingas bendravimas, sąlyčio taškai, kažkokio kompromiso ieškojimas. Ir tas kompromisas reikalingas ne pačiai SFL, o jos klubams, kad jie galėtų žaisti," - aiškino P.Malžinskas.
 


2012-sisiais SFL vėl teks spręsti tą patį klausimą. P. Malžinskas tikisi, kad jį išspręsti padės VRFS.

VRFS įkūrė 5 steigėjai: "Bekentas", SFL, "Mažoji statyba", "Prelegentai", Vilniaus futbolo teisėjų klubas "Refas". Asociacija įregistruota tik antradienį.

"Artimiausiomis dienomis susirinks steigėjų susirinkimas ir išnagrinės visus prašymas tų, kas nori tapti asociacijos nariais, kuris kalbėsis su visomis įmanomomis pusėmis, kvies prisidėti prie šito reikalo. Nariai aktyviai reiškia norą įstoti į šią asociaciją. Ir aš manau, kad mūsų gretos iki kito trečiadienio gerokai padidės. Labai tikimės, kad dalyvaus ne vien SFL klubai, kad bus ir kiti klubai, ir sporto mokyklos, moterų futbolo atstovai, Vasaros futbolo lyga."

Vasario 1 d. asociacija kvies Vilniaus futbolo bendruomenę į trečiadienį vyksiančią Vilniaus futbolo konferenciją, kurioje bus sprendžiami svarbiausi klausimai, tuo pačiu ir VRFS valdžios klausimas.

P. Malžinskas neatsakė į klausimą ar jis pretenduos į naujosios sąjungos vadovus:  "Bus labai aiškiai išdėstyti tikslai, uždaviniai ir atsakyta - ką norime padaryti. Jeigu žmonės norės eiti kartu su mumis - kviečiame juos, jeigu ne - nieko jėga neversim. Turime tikslą surinkti labai darbingus ir aktyvius žmones, kurie turės spręsti tiek finansavimo, tiek rėmimo, futbolo plėtros, infrastruktūros klausimus. Bus priimta labai konkreti programa su konkrečiais trumpalaikiais ir ilgalaikiais tikslais."
 
Visi į asociaciją priimti nariai turės po vieną balsą.

"Pagrindiniai mūsų tikslai: sutvarkyti vaikų futbolo ir masinio futbolo struktūras. Tai pat - veteranų futbolas, infrastruktūros darbai: projektai, aikštynai ir t.t." - pasakojo P. Malžinskas apie tai, kuo konkrečiai gali užsiimti naujoji asociacija.

"Asociacija nesieks jokių politinių tikslų. Mūsų vienintelis tikslas yra futbolo veikla Vilniuje," - tikino SFL vadovas.

Tačiau į VAFF kompetencijoje iki šiol buvusius darbus P. Malžinsko organizacija kėsinasi.

"Sieksime sujungti Sekmadienio lygos, trečiosios lygos čempionatus. Vienas iš tikslų galėtų būti ir antrosios lygos pirmenybių vykdymas. Manau arba mes vieni, arba kartu su kokios nors kitos apskrities federacija galėtume vykdyti ir antrosios lygos pirmenybes.

LFF viceprezidentas G. Babravičius aiškino, kad federacija spręs kam pavesti rengti trečiosios lygos pirmenybes. Kol kas naujajai sporto organizacijai teisė vesti jas dar nėra pažadėta.

Tačiau labai panašu, kad jas rengs naujoji VRFS.


 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
K.Kemzūra pranoko Š.Jasikevičių
2019 11 15
Eurolyga
Kęstučio Kemzūros treniruojamas Pirėjo „Olympiakos“ lemtingą smūgį Kauno „Žalgiriui“ sudavė trečiajame kėlinyje.
Krepšininkai olimpinį bilietą medžios Kaune
2019 11 15
Atranka
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) penktadienį paskelbė, kad vienas iš keturių olimpinių vyrų krepšinio atrankos turnyrų vyks Kaune.
13-metės debiutą paženklino pergalė
2019 11 15
Atranka
13-metė Justė Jocytė debiutavo šalies moterų rinktinėje, o lietuvės nušlavė albanes.
 
I.Kardumas lieka čempionų gretose
2019 11 15
Žvilgsnis
Ivanas Kardumas pratęsė sutartį su Marijampolės „Sūduva“, Jovanas Čadjenovičius ir Vahidas Hambo – atsisveikino
Dvikovų žemėlapyje – naujas taškas
2019 11 15
Žvilgsnis
Sekmadienį LFF stadione vyksianti Lietuvos ir Naujosios Zelandijos vyrų futbolo rinktinių dvikova bus neeilinė keliais aspektais.
Portugalai sutrypė Lietuvos rinktinę
2019 11 15
Atranka
2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos B grupės rungtynėse ketvirtadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 0:6 (0:2) pralaimėjo Portugalijos komandai.
Čempionato finiše – lietuvių rekordai
2019 11 15
Pasaulio čempionatas
Lietuvos lengvaatlečiai pasirodymą pasaulio neįgaliųjų čempionate Dubajuje baigė dviem asmeniniais rekordais ir dviem šeštomis pozicijomis.
„Situacija – sveiku protu nesuvokiama“
2019 11 15
Žvilgsnis
LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis – apie tragišką sporto bazių situaciją, rekordus, varginantį sezoną, nerimą dėl fondo, prognozes Tokijuje.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
 
Tenisininkams – beveik ketvirtis milijono
2019 11 14
Parama
235 tūkst. eurų. Į tokią projekto „Teniso talentai“ paramą ateinantiems metams gali pretenduoti geriausi ir perspektyviausi Lietuvos tenisininkai.
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Prieš kovas – gera nuotaika
2019 11 15
Bušido
Lietuvos bušido federacijos prezidentas D. Simanaitis: 20-metų prabėgo kaip viena diena.
Priedas prie rezultatų – nevaldomi jausmai
2019 11 15
Karatė
Inga Mikštaitė: „Nemoku suvaldyti savo jausmų ir to nereikia, nes tai vienintelis dalykas, kuris suteikia tai pergalei ar pralaimėjimui žavesio.“
Pasaulio čempionate – auksinės pergalės
2019 11 15
Graplingo imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) organizuotame pasaulio jaunimo ir veteranų graplingo čempionate sėkmingai pasirodė du mūsų šalies imtynininkai.
 
Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai
2019 11 15
Apdovanojimai
Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
 
Startuoja kovos dėl LTF Didžiosios taurės
2019 11 15
Taurė
Šį savaitgalį Joniškyje prasideda Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras.
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Be namų, bet su ambicijomis
2019 11 15
Akmenslydis
Sąlygų treniruotis Lietuvoje neturinčios mūsų šalies akmenslydžio rinktinės Helsinborge sieks istorinių aukštumų.
Vilniaus derbį laimėjo „Hockey Punks“
2019 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį buvo sužaistos rungtynės, kuriose ant ledo pasirodė dvi Vilniaus komandos.
Kauno derbyje – įvarčių lavina
2019 11 14
Ledo ritulys
Trečiadienį Lietuvos ledo ritulio čempionate sužaistos vienerios rungtynės, kurios baigėsi įspūdinga lygos lyderių pergale.
Lietuvos rinktinei – varžovų pamokos
2019 11 16
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko iškovoti pirmosios pergalės antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Trophy“.
Šokėjų kovos – su olimpiniu prieskoniu
2019 11 15
Breikas
Dešimt Lietuvos breikerių pristatys į 2024 m. Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių programą įtrauktą naują sporto šaką – breiką.
Lankininkų varžybose – staigmena žiūrovams
2019 11 14
Šaudymas iš lanko
Alytuje vyks aukščiausius standartus atitinkančios tarptautinės šaudymo iš lanko varžybos.
 
Šalies geriausieji – ką jie laimėjo?
2019 11 15
Žvilgsnis
Pagrindinėse „LTeam apdovanojimų 2019“ kategorijose į septynias statulėles iš viso pretenduoja 21-as atletas, treneris ar komanda.
„LTeam LAB“ padės atletams siekti tikslų
2019 11 15
Atidarymas
Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėrė „Affidea“ klinika, kurios patalpose įsikūrė ir sporto medicinos, mokslo bei tyrimų laboratorija „LTeam LAB“
Seime – apie sporto įstatymą ir fondą
2019 11 14
Situacija
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė Sporto įstatymą tikslinantiems pakeitimams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas