Visus Bonus 2012 m. sausio 12 d. 13:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Valdžia - prieš sportuojančius vaikus

Anot kartodromo šeimininkų, Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius uždraudė vaikams užsiimti kartingo sportu

Lenktynės Vilniaus kartodrome.
Lenktynės Vilniaus kartodrome.

„Viešajai  įstaigai „Plytinės kartodromas“ atsiųstame laiške, kurį pasirašė V. Klimantavičius, sportininkams draudžiama treniruotis savaitgaliais ir reikalaujama, „kad sportiniai kartingai važiuotų darbo dienomis 11-13 val.“
 
Toks įsakymas ne tik kelia nuostabą, bet ir mažų mažiausiai verčia suabejoti valdininkų kompetencija bei sugebėjimu teisingai suvokti aplinką, nes didžioji dalis kartingo sportu užsiimančių ir Lietuvos kartingo federacijos licencijas turinčių sportininkų yra mokyklinio amžiaus vaikai, kurie nurodytu laiku mokosi mokyklose, o ne leidžia laiką treniruotėse“, - stebisi VšĮ „Plytinės kartodromas“ direktorius, praeityje Lietuvos vardą ir jos automobilių sportą garsinęs ir užsienio trasose Darius Jonušis.

Į Vilniuje nuo 1967 metų veikiantį Plytinės kartodromą kėsinamasi jau senai. Nekilnojamojo turto bumo laikais į vaizdingoje vietoje esančio sporto  objekto teritoriją pretendavo ne vienas žemės prekyba besiverčiantis veikėjas.

Todėl, pasak D. Jonušio,net ir dedant labai daug pastangų ne viską pavyko išsaugoti. Parceliuojant buvusios sovietų organizacijos DOSAAF turtą nuo kartodromo atskirti garažai, o jų vietoje iškilo daugiaaukščiai namai. 

Juose butus įsigijusiems gyventojams buvo žarstomi pažadai, kad artimiausiu metu pašonėje veikiantis kartodromas bus uždarytas. Tačiau Vyriausybės nutarimu įkurta viešoji įstaiga „Plytinės kartodromas“ sugebėjo išlaikyti ir rekonstruoti vienintelę trasą Vilniuje, kurioje vykdavo ir vyksta Lietuvos kartingo čempionatai, LKF taurės pirmenybės ir kitos lenktynės.
 
Šioje trasoje išaugo ne vienas Lietuvos vardą užsienyje garsinantis sportininkas, veikia vaikų kartingo akademijos būrelis, nemokamai treniruojasi sportininkai, vyksta mėgėjų varžybos.

Šią profesionalią, visus reikalavimus atitinkančią trasą ir darbą su joje pirmuosius žingsnius į didįjį automobilių sportą žengiančiais kartingo akademijos auklėtiniais itin palankiai įvertino neseniai čia apsilankęs Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) prezidentas Jeanas Todtas.

Todėl šiame kontekste, pasak D. Jonušio, sostinės valdžios sprendimas – tarsi perkūnas iš giedro dangaus.        „Smogus krizei  bandymai užimti startegiškai patogią vietą namų statybai kiek aprimo. Tačiau jau 2009 m. gauti pirmieji skundai dėl kartodromo keliamo triukšmo, - prisimena D. Jonušis. - Tąkart visuomenės sveikatos centro garso matavimo prietaisai neužfiksavo triukšmo lygio viršijimo. Garso lygis nebuvo viršijamas ir atliekant daugybę pakartotinų matavimų.  Tačiau spaudimas kartodromą valdančiai viešajai įstaigai vis didėjo, o piką pasiekė 2011 metų pabaigoje, kai į kovą stojo Vilniaus savivaldybės Tarybos narė Rūta Vanagaitė, beje, savo gyvenamąją vietą deklaravusi būtent tame, vietoj DOSAAF garažų iškilusiame, name. 

Lapkričio mėnesį savivaldybėje surengtas posėdis, kuriame svarstyta „Plytinės kartodromo“ veikla. Jame R.Vanagaitė dalyvavo kaip savivaldybės tarybos narė ir nė žodeliu neužsiminė, kad asmeniškai yra suinteresuota kartodromo veiklos ribojimu. Sunerimti privertė tik jos išsakyta sportininkus menkinanti frazė:  „6 sportininkai, kurie važiuoja ir kelia triukšmą.“

Tąkart savivaldybėje nugalėjo sveikas protas ir nutarta niekaip neriboti sporto objekto veiklos. Tačiau nepraėjus savaitei kartodromą užgriuvo Vilniaus visuomenės sveikatos  centro tikrintojai. Per nepilną mėnesį  garso lygis buvo tikrintas net 8 kartus, matavimai atlikti daugybėje butų ir pastatų aplinkoje. Nė viename šių matavimų kartodromo atstovai nedalyvavo, nors tai numato norminiai aktai. Nors kartodrome nevyko sportinių kartingų varžybos,  šįkart net trijų matavimų metu užfiksuoti pažeidimai, kai per trejus metus tai nenutiko nė karto.

Savivaldybė reagavo žaibiškai. Dar net nesulaukęs patikrinimo akto,  Vilniaus miesto savivaldybės administracijos saugaus miesto departamentas, remdamasis Vilniaus visuomenės sveikatos centro raštu, nusprendžia uždrausti sportininkų treniruotes. Ir toliau leidžiama važinėti nuomai skirtais kartingais, tačiau sportas Vilniaus valdžiai tampa nebereikalingas.

Beje, viešosios įstaigos „Plytinės kartodromas“ dalininkas yra Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Vyriausybės.  Departamentas, Ministro pirmininko kanceliarija, Seimo pirmininkė, Seimo kontrolierius, Seimo audito komitetas, Vilniaus policija ir daugybė kitų įstaigų jau buvo užversti  daugybe melagingos informacijos apie kartodromo veiklą.  Apsimesdama  atliekanti žurnalistinį tyrimą tai darė ir kartodromo kaimynystėje gyvenanti Audronė Urbonaitė, tačiau melagingais faktais paremtas „tyrimas“ niekur nebuvo išspausdintas, o valstybė ir toliau kryptingai rėmė kartodromo veiklą, planavo investicijas,  gerino sportininkų sąlygas. Tuomet  kartodromo uždarymo šalininkai kovą perkėlė į savivaldybę ir .... laimėjo prieš valstybę ir vaikus.

"Įdomu, kada bus žengtas kitas žingsnis ir kartodromo vietoje iškils nauji privatūs daugiaaukščiai“, - anaiptol ne retoriškai klausia D. Jonušis.

Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Klubai pasidalino po pergalę
2019 09 16
Repeticijos
Vilniaus „Kibirkštis“ pradėjo kontrolinių mačų ciklą ir savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes su Baltarusijos lygos prizininke Minsko „Horizont“.
R.Butautui – naujas iššūkis
2019 09 16
Sporto mokslas
Lietuvos sporto universitete duris atveria Krepšinio studijų ir mokslo centras, kuriam vadovaus patyręs krepšinio specialistas Ramūnas Butautas.
Mongolijoje – „Gulbelės“ skrydis į viršūnę
2019 09 14
3x3
Šeštadienį Mongolijoje pasibaigusiame trijulių (3x3) krepšinio turnyre „Sukhbaatara Challenger“ triumfavo Šakių „Gulbelės“ klubas.
 
Kauniečiai pratęsė pergalių seriją
2019 09 14
A lyga
Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“
„Sūduva“ ir „Žalgiris“ triuškino varžovus
2019 09 13
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį „Sūduva“ svečiuose parklupdė „Atlantą“, „Žalgiris“ namie sudaužė „Panevėžį“.
Rekordas – dar prieš turnyro startą
2019 09 13
Turnyras
Druskininkuose vyks jau 15-asis tarptautinis žiniasklaidos atstovų futbolo turnyras, kuriame kovos rekordinis dalyvių skaičius.
Lietuvį pranoko du varžovai
2019 09 15
Varžybos
Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius užėmė trečiąją vietą.
Kvietimas į Dohą šuolininko nenustebino
2019 09 12
Kvietimas
Lietuvos šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas sulaukė kvietimo varžytis pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
Už lietuvio nugaros – olimpinis čempionas
2019 09 11
Varžybos
Edis Matusevičius įvykdė savo planą ir prisidėjo prie Europos rinktinės pergalės prieš JAV istoriniame lengvaatlečių mače.
 
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
R.Berankis – jau 63-ias pasaulyje
2019 09 09
Reitingas
Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 68-osios vietos pakilo į 63-iąją.
Lietuviai kartelę kelia vis aukščiau
2019 09 16
Graplingo imtynės
Pastaraisiais metais pasaulyje dominuojantys Lietuvos graplingo imtynininkai rugsėjo 28 dieną Šiauliuose turės dar vieną progą įrodyti savo vertę.
Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai
2019 09 15
Imtynės
Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.
Lietuvis tęsia kovą dėl medalio
2019 09 15
Boksas
Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės
2019 09 15
Ralis
Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę „Seat Leon“ automobiliu.
Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje
2019 09 15
Rali-krosas
Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje nebuvo itin sėkminga.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Lenkijoje – Lietuvos atletų medaliai
2019 09 16
Kultūrizmas
Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusiame tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre "Diamond cup" (IFBB) dalyvavo 6 Lietuvos atstovai.
„Top“ lygos finale – Pietinia derbis
2019 09 16
Regbis
Baltijos regbio „Top“ lygos finale įvyks Pietinia derbis - dviejų Šiaulių regbio grandų - „Baltrex-Šiaulių“ ir „Vairo-Kalvio-Jupojos“ - kaktomuša.
Prahoje – istorinė „Žaibo“ pergalė
2019 09 16
Vandensvydis
Elektrėnų „Žaibo“ vandensvydininkai triumfavo Europos Sąjungos tautų taurės varžybose. Tai - didžiausia pergalė komandos istorijoje.
 
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Ar atletams būti socialiniuose tinkluose?
2019 09 12
Žvilgsnis
D.Venciūtė: „Kiekvienas sportininkas yra skirtingas ir turėtų pats geriausiai jausti, kiek nori įsitraukti į gyvenimą socialiniuose tinkluose“,
Progimnazijos stadionas – visai Garliavai
2019 09 12
Bazės
Garliavos Jonučių progimnazijoje trečiadienį atidarytas šiuolaikiškai atnaujintas sporto aikštynas, tarnausiantis visos bendruomenės reikmėms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas