Marytė Marcinkevičiūtė 2012 m. sausio 7 d. 12:43 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Už metų pergales - prizai ir premijos

Trims geriausiems metų sportininkams buvo pastatyta nugalėtojų pakyla, ant kurios jie atrodė lyg per olimpines žaidynes.

LTOK geriausių 2011 metų sportininkų  pagerbimas.
Alfredo Pliadžio (LTOK) muotrauka
LTOK geriausių 2011 metų sportininkų pagerbimas.
   
„Karolinos“ viešbutyje sausio 6 d. buvo surengtas 2011 m. Lietuvos geriausiųjų sportininkų pagerbimo šventinis vakaras, kurio organizatoriai - Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, loterijų bendrovė „Olifėja“, dienraštis „Lietuvos rytas“ ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga

Sportininkai ir kiti iškilmių dalyviai sėdėjo prie staliukų, stiprinosi, klausėsi Rūtos Ščiogolevaitės ir Donato Montvydo (jis, beje, anksčiau lankė Krepšinio mokyklą, o neseniai nusipirko krepšinio stovus)  atliekamų dainų, grožėjosi Nerijaus Juškos baleto jaunųjų atlikėjų pasirodymu. Grojo ir LRT džiazo orkestras.  

Visų nuomonė buvo vieninga: šventinis pagerbimo vakaras buvo puikus, vienas gražiausių per visą šios tradicijos istoriją. Tiesa, iškilmėse nedalyvavo į geriausiųjų dešimtuką patekę lengvaatletis Virgilijus Alekna, boksininkas Egidijus Kavaliauskas, irkluotojas Mindaugas Griškonis, plaukikė Rūta Meilutytė, kurie išvykę į treniruočių stovyklas, vėlavo krepšininkas Jonas Valančiūnas, kuris tuoj pat po apdovanojimo išskubėjo į treniruotę.  

Madinga šukluosena išsiskyrė 2011 m. geriausią Lietuvos sportininkė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė, plaukų spalvą pakeitė stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė, madingai pasipuošė dviratininkė Simona Krupeckaitė...

Seimo Pirmininkė dėkoja sportininkams  


Prie šventinio stalo Trijų karalių dieną susėdusius geriausius metų  sportininkus, sporto vadovus, federacijų ir asociacijų prezidentus bei generalinius sekretorius sveikino Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Ji akcentavo, kad Lietuvoje, turbūt, nėra nė vieno žmogaus, kuris nemėgtų vienos ar kitos sporto šakos.  

„Sirgalių, ko gero, yra daugiau, nei pačių sportininkų. Bet sportininkai yra tie, kuriems Dievas davė kažkokių sugebėjimų, ko kiti neturi, svarbiausia atletai turi tikslą, kurio siekia, ir pasiekia, Lietuvai parveža medalių. Turbūt niekas kitas taip negarsina Lietuvos vardo, valstybės, kaip sportininkai. Ką tik praūžęs Europos krepšinio čempionatas dar kartą tai parodė.  

Kiek vienu metu mes matėme Lietuvos vėliavų! Nėra kitos tokios kitos šventės, per kurią matytume tiek daug Lietuvos trispalvių mūsų piliečių rankose“, - kalbėjo I. Degutienė.  

Seimo Pirmininkė dėkojo sportininkams, kurie siekia pergalių, garsina Lietuvą. Pasak jos, nepaisant to, jog šiandieną visi gyvena ne pačius geriausius finansinius metus, sportininkai nepalūžta ir pasiekia gražių pergalių. Ji linkėjo, kad atletai liktų ištikimi savo kraštui, kad jie būtų geros sveikatos.

I. Degutienė neužmiršo padėkoti ir geriausiems sportininkų draugams - treneriams, be kurių pagalbos atletai nepasiektų gerų rezultatų. Jai netgi susidaro vaizdas, kad treneris - ne tiktai artimas sportininkų draugas, patarėjas, bet tiesiog tėvas ar mama. Dėkojo ir sporto organizatoriams. „Tikrai galvoju, kad mūsų sporto organizatoriai yra puikūs. Šiandieną didžiausia problema – finansai. Bet, manau, kad tai laikinas periodas“, - sakė I. Degutienė, kuri sporto organizatoriams, treneriams linkėjo neprarasti to optimizmo, kokiu jie pasižymėjo iki šiol.  

Geriausiems – čekiai ir dovanos


Geriausiems metų  sportininkams, užėmusiems ketvirtą-dešimtą vietas, bei jų treneriams buvo įteiktos Tado Gutausko skulptūrėlės „Vienybės medis“, gėlės, o trims geriausiems – Kūno kultūros ir sporto departamento laikrodžiai ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto rėmėjų piniginiai čekai: L. Asadauskaitei teko 30 tūkst. Lt čekis, J.Valančiūnui – 20 tūkst. Lt, o S. Krupeckaitei – 15 tūkst. Lt.  

Atletus apdovanojo Seimo Pirmininkė I. Degutienė, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Jonas Liesys, Sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas, LTOK viceprezidentai Vytas Nėnius ir Algirdas Raslanas, olimpinės čempionės Daina Gudzinevičiūtė, Lina Kačiušytė, Vida Vencienė, LTOK Vykdomojo komiteto nariai Donatas Kazlauskas, Valentinas Paketūras, Albinas Grabnickas, loterijų bendrovės „Olifėja“ generalinis direktorius Antanas Muraška, Seimo narys Žilvinas Šilgalis, dienraščio „Lietuvos ryto“ vyr. redaktorius Gedvydas Vainauskas, kiti.  

Visi fotografavosi su geriausiais metų sportininkais, vakaro vedantysis, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis kalbino kai kuriuos sportininkus. Trims geriausiems metų sportininkams – Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei, Jonui Valančiūnui ir Simonai Krupeckaitei buvo pastatyta nugalėtojų pakyla, ant kurios jie atrodė lyg per olimpines žaidynes.  

Laureatė aplenkė savo vyrą  


L. Asadauskaitė neslėpė savo džiaugsmo ir prisipažino, jog ji nesitikėjo tokio didelio pripažinimo. Sportininkė dėkojo žmonėms, kurie prisideda prie jos pergalių. Tai – savo pagrindiniam treneriui Jevgenijui Kliosovui, su kuriuo kartu dirba 10 metų, jojimo treneriui Gediminui Pikūnui, lengvosios atletikos trenerei Irinai Krakoviak, plaukimo trenerei Inai Šimeliūnaitei ir savo vyrui Andrejui Zadneprovskiui.  

L. Asadauskaitė taip pat dėkojo visoms šalies sporto organizacijoms, kurios jai padeda tobulėti. Metų laureatė visiems linkėjo sėkmės, o sportininkams - sėkmingų ir pergalingų olimpinių metų. Ji neatsisakė koridoriuje papozuoti fotografams, pasikalbėti su žurnalistais.  

„Savo apdovanojimų kolekcija gerokai atsilieku nuo vyro Andrejaus, bet nors dabar jį aplenkiau: jis nė karto nebuvo tapęs geriausiu metų sportininku, o man ta laimė nusišypsojo. Tad argi metai buvo ne geri?“, - šypsodamasi sakė Laura.J. Valančiūnas - nustebintas  

Kylanti Lietuvos krepšinio žvaigždė Jonas Valančiūnas prisipažino, jog jis nelaukė tokio aukšto įvertinimo, pats tuo labai nustebo ir apsidžiaugė.  

Kur patyrei didesnes emocijas: ar krepšinio aikštelėje, kai tapai pasaulio 19-mečių čempionu, ar dabar, kai „Lietuvos ryto“ skaitytojai tave išrinko 2011 m. Lietuvos sportininku Nr. 2? - paklausiau J. Valančiūno.
Daugiau emocijų patyriau krepšinio aikštelėje, kai tapome čempionais. O dabar mane užvaldė vidinė ramybė, labai malonu, kai skaitytojai mane išrinko antruoju. Nežinai, ar esu vertas šito prizo, bet jis – jau mano rankose

Ar gavau daug sveikinimų?
Kažkokių skambučių  nesulaukiau, man svarbiausia, kad pasveikino mano šeima – mama ir tėtis.  

Kuris apdovanojimas tau mielesnis: asmeninis ar komandinis?
Jeigu nebūtų komandos, manau, nebūtų ir asmeninio apdovanojimo. Atstovauju komandai, ji man padeda.  

Kaip apskritai jautiesi, rungtyniaudamas su vyrais?
Kitaip nei žaisdamas su savo bendraamžiais. Rungtyniaujant vaikinų grupėje, visiškai kita fizinė jėga ir visai kitoks krepšinis. Žaidžiant su vyrais krepšinis jau kitoks. Per kiekvienas rungtynes įgyju vis daugiau jėgų ir patirties.   

Gal šie metai tau bus dar geresni, nei praėjusieji?
Žiūrėsim. Jeigu 2012 m. bus dar viena proga atvažiuoti čionai ir atsiimti dar vieną  apdovanojimą, tada ir aptarsime šiuos metus. O 2011-ieji man buvo labai sėkmingi. Turiu vilties, kad šiemet per 20-mečių čempionatą galėsiu padėti ir savo komandai.  

Kurį  sportininką būtum išrinkęs geriausiu 2011 metais?
Ponią Laurą.  

Kokios sporto šakos, be krepšinio, tau dar patinka?
Irklavimas. Mano tėvelis iki šių dienų irkluoja. Pernai vieną kartą irgi irklavau, bet neilgai. Manau, kad, kai ateis šiemetinė vasara, gal turėsiu daugiau laiko pamosuoti irklais.  

Jau pirmadienį  – į kelionę  

Šventiniame vakare dviratininkė Simona Krupeckaitė buvo su savo vyru ir treneriu Dmitrijumi Leopoldu, o jau šį pirmadienį išvyks į Kiniją, kur dalyvaus Pasaulio taurės varžybose. Prieš tai ji du kartus buvo tapusi geriausia Lietuvos metų sportininke, turi du „Šaulius“, o šiemet 2011 m. pasaulio dviračių treko čempionė užėmė trečią vietą.  

„Kaip tauta nusprendė, tokią vietą ir užėmiau. Negaliu pasakyti, kad ja esu nusivylusi, tačiau savo rankose turėti „Šaulio“ statulėlę būtų kur kas maloniau. Džiaugiuosi gal tiktai tuo, kad per pasaulio čempionatą pavyko pelnyti sidabro medalį, tai pats aukščiausias pasiekimas iš visų Lietuvos sportininkų.  

Tai vienintelė tokia viltis, kuria galiu save paguosti. Tačiau kiekvienas vertinimas yra malonus, tą sporto aistruolių „nuosprendį“ priimu normaliai. Gavau tą, ko nusipelniau. Labai įtempti man bus olimpiniai metai, varžybos veja varžybas, nebuvo jokių švenčių. Prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 31 d., dar buvau lėktuve. Skridome iš treniruočių stovyklos Kroatijoje. Tačiau Naujuosius metus spėjome sutikti namuose. Bet ... nebuvo jokio šventimo, nes vėl laukė varžybos“, - sako S. Krupeckaitė.  

Kaip esi pasirengusi olimpiniam sezonui?
Nežinau, matysim. Dabar esu pakankamai geros sportinės formos, stengsiuosi pasirodyti kuo geriau. Sezonas labai sunkus, sudėtingas, reikia dalyvauti visose varžybose. Mažai kas iš sportininkų tiek daug po skirtingus žemynus važinėja. Labai didelis krūvis organizmui, tolimos kelionės, aklimatizacija ypatingai išvargina. Didelių tikslų sezono pradžioje sau nekeliame, rengiamės pagrindiniam startui – Londono olimpinėms žaidynėms.

Komandiniame sprinte jau vėl startuoji su Gintare Gaivenyte, kuri atsigavo po sunkios traumos. Kaip sekasi?
Ji jau seniai treniruojasi. Nežinau, kaip Gintarę paveiks padaryta trijų mėnesių pertrauka, kadangi sumažėja galingumas, raumenys. O dviračių trekas – jėgos sportas, per varžybas būtinai reikia pasiekti gerą sportinę formą, o iš lovos atsikėlus - gana sudėtinga įsivažiuoti. Reikia jėgos, greičio, atlikti didelį darbą. Gintarė, manau, pasirengusi šių metų iššūkiams, nes praėjo jau pakankamai laiko. Su ja dabar startuosiu per Pasaulio taurės varžybas Kinijoje. Jėgas bandysiu visose rungtyse, kiekvienas startas man yra svarbus.

Kur toliau vyks Tavo pasirengimas olimpinėms žaidynėms po Pasaulio taurės varžybų  Kinijoje?
Grįšiu į Lietuvą  ir kurį laiką treniruosimės namie

    ***
Pirmadienį į  treniruočių stovyklą Portugalijoje mėnesiui laiko išvyks ir irkluotojai kanojininkai Tomas Gadeikis bei Raimondas Labuckas, dešimtuke užėmę devintą vietą. Jie viliasi, kad turėtų pelnyti olimpinį kelialapį į Londoną, nors jų mėgstama 200 m rungtis, irkluojant dvivietę kanoją, ir nėra olimpinė. Teks varžytis kitose distancijose. distancijos. Šventinio vakaro metu abiejų sportininkų bei jų trenerio Egidijaus Gusto nuotaika buvo puiki.Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Sezono starte - latvių triumfas
2018 11 18
3x3
Garliavoje praūžęs pirmasis iš penkių "Hoptrans Winter Open" 3x3 krepšinio žiemos sezono etapų pasižymėjo įspūdingu finalu.
LKL kovose – saldus revanšas
2018 11 18
LKL
LKL: „Rytas“ atsirevanšavo „Neptūnui,„Dzūkija“ iškovojo pergalę Kėdainiuose, „Žalgiris“ sutriuškino „Šiaulius“, Lietkabelis – „Pieno žvaigždes“.
Karūna grįžta į sostinę
2018 11 18
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ketvertas po dvejų metų grįžta į Vilnių.
 
Traumos tik dar labiau užgrūdino
2018 11 18
Rinktinė
Į Lietuvos rinktinę sugrįžęs Gratas Sirgėdas: apie traumas, sugrįžimą į rinktinę ir motyvaciją
D. Šimkus: smagu debiutuoti, gaila dėl rezultato
2018 11 18
Rinktinė
Nacionalinėje rinktinėje debiutavęs saugas D. Šimkus džiaugėsi pirmosiomis rungtynėmis, bet buvo nusivylęs dėl jas apkartinusio rezultato.
E. Jankauskas: ši lyga mums per aukšta
2018 11 18
Rinktinė
Rinktinės treneris padėkojo daugiau nei 1000 kilometrų sukorusiems sirgaliams bei teigė, jog futbolininkams yra reikalingas palaikymas.
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Nusileido devintajai turnyro raketei
2018 11 15
Turnyras
Matas Vasiliauskas turnyrą Izraelyje baigė aštuntfinalyje.
M. Vasiliauskas: svarbu tęsti ką pradėjau
2018 11 14
Turnyras
Matas Vasiliauskas per du setus nugalėjo 140 pasaulio jaunių raketę.
Jėgas teniso aikštėje išmėgino studentai
2018 11 13
Studentų sportas
Sostinėje surengtos Vilniaus miesto studentų festivalio teniso varžybos. Jose dalyvavo ir žaidėjas iš Pietų Korėjos.
Lietuvos bokso čempionate - sensacija
2018 11 18
Boksas
Neįtikėtina pergalių serija, įspūdingas nokautas ir sensacingai įveiktas daugkartinis Lietuvos čempionas - taip baigėsi Lietuvos bokso čempionatas.
Kautis namuose - malonumas ir atsakomybė
2018 11 18
Bušido
Bušido kovotojas Sergejus Maslobojevas: esame maža, bet labai stipri šalis.
Lietuviai dominavo bušido turnyre
2018 11 17
Bušido
Bušido turnyre Vilniuje - S. Maslobojevo pergalė, lietuvių dominavimas ir turko akibrokštas.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
Pasirodymą Europoje baigė lygiosiomis
2018 11 18
EHF taurė
Kauno „Ąžuolo-KTU“ komanda išvykoje sužaidė lygiosiomis su Prahos „Dukla“ (Čekija) ekipa, bet nepateko į kitą etapą.
„Šviesa“ triumfavo EHF rungtynėse
2018 11 17
EHF taurė
Vilniaus „Šviesa“ namuose užtikrintai nugalėjo Norvegijos „Bodo HK“ klubą.
Pasitraukė iš EHF taurės turnyro
2018 11 17
Moterų rankinis
Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės pralaimėjo „Gomel“ (Baltarusija) ekipai ir nepateko į kitą etapą.
 
Kausis dėl LTF Didžiosios taurės
2018 11 16
LTF Didžioji taurė
Šešios stipriausios šalies tinklinio komandos stos į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus.
Lietuvis džiaugiasi sugrįžęs į Švediją
2018 11 15
Legionieriai
Lietuvos tinklininkai gerbėjus toliau džiugina sėkmingu žaidimu įvairiose Europos šalyse.
Sugrįžimą pažymėjo graži pergalė
2018 11 12
Sugrįžimas
Lietuvos tinklinio žvaigždė Arvydas Mišeikis sugrįžo padėti Šiaulių klubui.
Moterims atvėrė duris į lenktynes
2018 11 14
Istorija
Prisimenant "Aurum 1006 km lenktynės" istoriją - pasakojimas apie ketvirtąsias, prieš 15 metų įvykusias "Horn Grand Prix 1003 km lenktynes".
Dakare startuos iš 15-os pozicijos.
2018 11 09
Dakaras
Praėjusį Dakarą rekordinį finišą 12-ojoje vietoje pasiekusi A. Juknevičiaus komanda kitąmet startuos iš kol kas aukščiausios lietuviams 15-osios pozicijos.
Ar lenktynininkai moka tik vairuoti?
2018 11 09
Dakaras
„Techninių dienų“ metu Dakaro ralio komandų pilotai ir šturmanai studijuoja bolido sandaros ypatumus, aptaria gedimus, mokosi keisti susidėvinčias detales.
 
Europos čempionate - dvi lietuvių pergalės
2018 11 18
Akmenslydis
Taline vykstančiame Europos moterų akmenslydžio čempionato B diviziono turnyre sekmadienį dvi pergales iškovojo Lietuvos rinktinė.
Startavo pergale prieš Izraelį
2018 11 17
Akmenslydis
Lietuvos vyrų akmenslydžio rinktinė Europos čempionatą pradėjo pergale.
Varžybose Rusijoje – šešta vieta
2018 11 17
Dailusis čiuožimas
Ledo šokėjai A. Reed ir S. Ambrulevičius varžybose Rusijoje iškovojo šeštąją vietą.
Vengrijoje - J. Kmieliauskaitės triumfas
2018 11 18
Dziudo
Vengrijoje vykusiose Europos jaunių dziudo taurės varžybose aukso medalį iškovojo lietuvė Justina Kmieliauskaitė.
Garbingo poelgio kaina - medalis
2018 11 18
Taekvondo
Lietuvos taekvondo rinktinės lyderė garbingu poelgiu paaukojo galimybę žengti tolyn ir atsisakė jau užtikrinto bronzos apdovanojimo.
Lietuviai tapo pasaulio vicečempionais
2018 11 18
Sportiniai šokiai
Šokėjai E. Sodeika ir I. Žukauskaitė Austrijoje vykusiame pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalius.
 
Apdovanojimuose - dėmesys jaunajai kartai
2018 11 18
Net trys iš šių metų Lietuvos buriuotojų apdovanojimų buvo susiję su jaunųjų buriuotojų skatinimu ir treniravimu.
„Agresija visada yra pasmerkta žlugti“
2018 11 16
Situacija
LSFS vadovas R.Kveselaitis mano, kad naujos sporto organizacijos tikslas – kąsti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
Keturi prezidentai steigia naują asociaciją
2018 11 16
Naujovė
Lengvosios atletikos, irklavimo, biatlono ir karatė federacijų vadovai pristato naują organizaciją – Lietuvos olimpinių federacijų asociaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas