Marytė Marcinkevičiūtė 2012 m. sausio 7 d. 12:43 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Už metų pergales - prizai ir premijos

Trims geriausiems metų sportininkams buvo pastatyta nugalėtojų pakyla, ant kurios jie atrodė lyg per olimpines žaidynes.

LTOK geriausių 2011 metų sportininkų  pagerbimas.
Alfredo Pliadžio (LTOK) muotrauka
LTOK geriausių 2011 metų sportininkų pagerbimas.
   
„Karolinos“ viešbutyje sausio 6 d. buvo surengtas 2011 m. Lietuvos geriausiųjų sportininkų pagerbimo šventinis vakaras, kurio organizatoriai - Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, loterijų bendrovė „Olifėja“, dienraštis „Lietuvos rytas“ ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga

Sportininkai ir kiti iškilmių dalyviai sėdėjo prie staliukų, stiprinosi, klausėsi Rūtos Ščiogolevaitės ir Donato Montvydo (jis, beje, anksčiau lankė Krepšinio mokyklą, o neseniai nusipirko krepšinio stovus)  atliekamų dainų, grožėjosi Nerijaus Juškos baleto jaunųjų atlikėjų pasirodymu. Grojo ir LRT džiazo orkestras.  

Visų nuomonė buvo vieninga: šventinis pagerbimo vakaras buvo puikus, vienas gražiausių per visą šios tradicijos istoriją. Tiesa, iškilmėse nedalyvavo į geriausiųjų dešimtuką patekę lengvaatletis Virgilijus Alekna, boksininkas Egidijus Kavaliauskas, irkluotojas Mindaugas Griškonis, plaukikė Rūta Meilutytė, kurie išvykę į treniruočių stovyklas, vėlavo krepšininkas Jonas Valančiūnas, kuris tuoj pat po apdovanojimo išskubėjo į treniruotę.  

Madinga šukluosena išsiskyrė 2011 m. geriausią Lietuvos sportininkė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė, plaukų spalvą pakeitė stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė, madingai pasipuošė dviratininkė Simona Krupeckaitė...

Seimo Pirmininkė dėkoja sportininkams  


Prie šventinio stalo Trijų karalių dieną susėdusius geriausius metų  sportininkus, sporto vadovus, federacijų ir asociacijų prezidentus bei generalinius sekretorius sveikino Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Ji akcentavo, kad Lietuvoje, turbūt, nėra nė vieno žmogaus, kuris nemėgtų vienos ar kitos sporto šakos.  

„Sirgalių, ko gero, yra daugiau, nei pačių sportininkų. Bet sportininkai yra tie, kuriems Dievas davė kažkokių sugebėjimų, ko kiti neturi, svarbiausia atletai turi tikslą, kurio siekia, ir pasiekia, Lietuvai parveža medalių. Turbūt niekas kitas taip negarsina Lietuvos vardo, valstybės, kaip sportininkai. Ką tik praūžęs Europos krepšinio čempionatas dar kartą tai parodė.  

Kiek vienu metu mes matėme Lietuvos vėliavų! Nėra kitos tokios kitos šventės, per kurią matytume tiek daug Lietuvos trispalvių mūsų piliečių rankose“, - kalbėjo I. Degutienė.  

Seimo Pirmininkė dėkojo sportininkams, kurie siekia pergalių, garsina Lietuvą. Pasak jos, nepaisant to, jog šiandieną visi gyvena ne pačius geriausius finansinius metus, sportininkai nepalūžta ir pasiekia gražių pergalių. Ji linkėjo, kad atletai liktų ištikimi savo kraštui, kad jie būtų geros sveikatos.

I. Degutienė neužmiršo padėkoti ir geriausiems sportininkų draugams - treneriams, be kurių pagalbos atletai nepasiektų gerų rezultatų. Jai netgi susidaro vaizdas, kad treneris - ne tiktai artimas sportininkų draugas, patarėjas, bet tiesiog tėvas ar mama. Dėkojo ir sporto organizatoriams. „Tikrai galvoju, kad mūsų sporto organizatoriai yra puikūs. Šiandieną didžiausia problema – finansai. Bet, manau, kad tai laikinas periodas“, - sakė I. Degutienė, kuri sporto organizatoriams, treneriams linkėjo neprarasti to optimizmo, kokiu jie pasižymėjo iki šiol.  

Geriausiems – čekiai ir dovanos


Geriausiems metų  sportininkams, užėmusiems ketvirtą-dešimtą vietas, bei jų treneriams buvo įteiktos Tado Gutausko skulptūrėlės „Vienybės medis“, gėlės, o trims geriausiems – Kūno kultūros ir sporto departamento laikrodžiai ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto rėmėjų piniginiai čekai: L. Asadauskaitei teko 30 tūkst. Lt čekis, J.Valančiūnui – 20 tūkst. Lt, o S. Krupeckaitei – 15 tūkst. Lt.  

Atletus apdovanojo Seimo Pirmininkė I. Degutienė, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Jonas Liesys, Sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas, LTOK viceprezidentai Vytas Nėnius ir Algirdas Raslanas, olimpinės čempionės Daina Gudzinevičiūtė, Lina Kačiušytė, Vida Vencienė, LTOK Vykdomojo komiteto nariai Donatas Kazlauskas, Valentinas Paketūras, Albinas Grabnickas, loterijų bendrovės „Olifėja“ generalinis direktorius Antanas Muraška, Seimo narys Žilvinas Šilgalis, dienraščio „Lietuvos ryto“ vyr. redaktorius Gedvydas Vainauskas, kiti.  

Visi fotografavosi su geriausiais metų sportininkais, vakaro vedantysis, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis kalbino kai kuriuos sportininkus. Trims geriausiems metų sportininkams – Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei, Jonui Valančiūnui ir Simonai Krupeckaitei buvo pastatyta nugalėtojų pakyla, ant kurios jie atrodė lyg per olimpines žaidynes.  

Laureatė aplenkė savo vyrą  


L. Asadauskaitė neslėpė savo džiaugsmo ir prisipažino, jog ji nesitikėjo tokio didelio pripažinimo. Sportininkė dėkojo žmonėms, kurie prisideda prie jos pergalių. Tai – savo pagrindiniam treneriui Jevgenijui Kliosovui, su kuriuo kartu dirba 10 metų, jojimo treneriui Gediminui Pikūnui, lengvosios atletikos trenerei Irinai Krakoviak, plaukimo trenerei Inai Šimeliūnaitei ir savo vyrui Andrejui Zadneprovskiui.  

L. Asadauskaitė taip pat dėkojo visoms šalies sporto organizacijoms, kurios jai padeda tobulėti. Metų laureatė visiems linkėjo sėkmės, o sportininkams - sėkmingų ir pergalingų olimpinių metų. Ji neatsisakė koridoriuje papozuoti fotografams, pasikalbėti su žurnalistais.  

„Savo apdovanojimų kolekcija gerokai atsilieku nuo vyro Andrejaus, bet nors dabar jį aplenkiau: jis nė karto nebuvo tapęs geriausiu metų sportininku, o man ta laimė nusišypsojo. Tad argi metai buvo ne geri?“, - šypsodamasi sakė Laura.J. Valančiūnas - nustebintas  

Kylanti Lietuvos krepšinio žvaigždė Jonas Valančiūnas prisipažino, jog jis nelaukė tokio aukšto įvertinimo, pats tuo labai nustebo ir apsidžiaugė.  

Kur patyrei didesnes emocijas: ar krepšinio aikštelėje, kai tapai pasaulio 19-mečių čempionu, ar dabar, kai „Lietuvos ryto“ skaitytojai tave išrinko 2011 m. Lietuvos sportininku Nr. 2? - paklausiau J. Valančiūno.
Daugiau emocijų patyriau krepšinio aikštelėje, kai tapome čempionais. O dabar mane užvaldė vidinė ramybė, labai malonu, kai skaitytojai mane išrinko antruoju. Nežinai, ar esu vertas šito prizo, bet jis – jau mano rankose

Ar gavau daug sveikinimų?
Kažkokių skambučių  nesulaukiau, man svarbiausia, kad pasveikino mano šeima – mama ir tėtis.  

Kuris apdovanojimas tau mielesnis: asmeninis ar komandinis?
Jeigu nebūtų komandos, manau, nebūtų ir asmeninio apdovanojimo. Atstovauju komandai, ji man padeda.  

Kaip apskritai jautiesi, rungtyniaudamas su vyrais?
Kitaip nei žaisdamas su savo bendraamžiais. Rungtyniaujant vaikinų grupėje, visiškai kita fizinė jėga ir visai kitoks krepšinis. Žaidžiant su vyrais krepšinis jau kitoks. Per kiekvienas rungtynes įgyju vis daugiau jėgų ir patirties.   

Gal šie metai tau bus dar geresni, nei praėjusieji?
Žiūrėsim. Jeigu 2012 m. bus dar viena proga atvažiuoti čionai ir atsiimti dar vieną  apdovanojimą, tada ir aptarsime šiuos metus. O 2011-ieji man buvo labai sėkmingi. Turiu vilties, kad šiemet per 20-mečių čempionatą galėsiu padėti ir savo komandai.  

Kurį  sportininką būtum išrinkęs geriausiu 2011 metais?
Ponią Laurą.  

Kokios sporto šakos, be krepšinio, tau dar patinka?
Irklavimas. Mano tėvelis iki šių dienų irkluoja. Pernai vieną kartą irgi irklavau, bet neilgai. Manau, kad, kai ateis šiemetinė vasara, gal turėsiu daugiau laiko pamosuoti irklais.  

Jau pirmadienį  – į kelionę  

Šventiniame vakare dviratininkė Simona Krupeckaitė buvo su savo vyru ir treneriu Dmitrijumi Leopoldu, o jau šį pirmadienį išvyks į Kiniją, kur dalyvaus Pasaulio taurės varžybose. Prieš tai ji du kartus buvo tapusi geriausia Lietuvos metų sportininke, turi du „Šaulius“, o šiemet 2011 m. pasaulio dviračių treko čempionė užėmė trečią vietą.  

„Kaip tauta nusprendė, tokią vietą ir užėmiau. Negaliu pasakyti, kad ja esu nusivylusi, tačiau savo rankose turėti „Šaulio“ statulėlę būtų kur kas maloniau. Džiaugiuosi gal tiktai tuo, kad per pasaulio čempionatą pavyko pelnyti sidabro medalį, tai pats aukščiausias pasiekimas iš visų Lietuvos sportininkų.  

Tai vienintelė tokia viltis, kuria galiu save paguosti. Tačiau kiekvienas vertinimas yra malonus, tą sporto aistruolių „nuosprendį“ priimu normaliai. Gavau tą, ko nusipelniau. Labai įtempti man bus olimpiniai metai, varžybos veja varžybas, nebuvo jokių švenčių. Prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 31 d., dar buvau lėktuve. Skridome iš treniruočių stovyklos Kroatijoje. Tačiau Naujuosius metus spėjome sutikti namuose. Bet ... nebuvo jokio šventimo, nes vėl laukė varžybos“, - sako S. Krupeckaitė.  

Kaip esi pasirengusi olimpiniam sezonui?
Nežinau, matysim. Dabar esu pakankamai geros sportinės formos, stengsiuosi pasirodyti kuo geriau. Sezonas labai sunkus, sudėtingas, reikia dalyvauti visose varžybose. Mažai kas iš sportininkų tiek daug po skirtingus žemynus važinėja. Labai didelis krūvis organizmui, tolimos kelionės, aklimatizacija ypatingai išvargina. Didelių tikslų sezono pradžioje sau nekeliame, rengiamės pagrindiniam startui – Londono olimpinėms žaidynėms.

Komandiniame sprinte jau vėl startuoji su Gintare Gaivenyte, kuri atsigavo po sunkios traumos. Kaip sekasi?
Ji jau seniai treniruojasi. Nežinau, kaip Gintarę paveiks padaryta trijų mėnesių pertrauka, kadangi sumažėja galingumas, raumenys. O dviračių trekas – jėgos sportas, per varžybas būtinai reikia pasiekti gerą sportinę formą, o iš lovos atsikėlus - gana sudėtinga įsivažiuoti. Reikia jėgos, greičio, atlikti didelį darbą. Gintarė, manau, pasirengusi šių metų iššūkiams, nes praėjo jau pakankamai laiko. Su ja dabar startuosiu per Pasaulio taurės varžybas Kinijoje. Jėgas bandysiu visose rungtyse, kiekvienas startas man yra svarbus.

Kur toliau vyks Tavo pasirengimas olimpinėms žaidynėms po Pasaulio taurės varžybų  Kinijoje?
Grįšiu į Lietuvą  ir kurį laiką treniruosimės namie

    ***
Pirmadienį į  treniruočių stovyklą Portugalijoje mėnesiui laiko išvyks ir irkluotojai kanojininkai Tomas Gadeikis bei Raimondas Labuckas, dešimtuke užėmę devintą vietą. Jie viliasi, kad turėtų pelnyti olimpinį kelialapį į Londoną, nors jų mėgstama 200 m rungtis, irkluojant dvivietę kanoją, ir nėra olimpinė. Teks varžytis kitose distancijose. distancijos. Šventinio vakaro metu abiejų sportininkų bei jų trenerio Egidijaus Gusto nuotaika buvo puiki.Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
L. Westermannas sugrįžta į Kauno „Žalgirį“
2018 09 24
Sugrįžimas
Į Kauną po sezono pertraukos sugrįžta prancūzas Leo Westermannas, su kuriuo sudaryta sutartis pagal formulę „1+1“.
Sezoną pradėjo dar šeši LKL klubai
2018 09 23
LKL
LKL pirmojo turo rungtynėse pergales iškovojo Vilniaus "Ryto", Klaipėdos "Neptūno" ir Prienų "Skycop" komandos.
"Rytas" atsisveikino su įžaidėju
2018 09 23
Legionierius
Abipusiu sutarimu nutraukta Matto Farrello ir Vilniaus "Ryto" krepšinio klubo sutartis.
 
L. Spalvis - vėl ant operacinės stalo
2018 09 23
Trauma
Kaip skelbia „Kaiserlautern“ klubo interneto svetainė, Lietuvos futbolininkui Lukui Spalviui penktadienį buvo atlikta artroskopinė kelio operacija.
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Lietuviai tenisininkai pasaulio reitinge
2018 09 24
Reitingas
Tenisininkė J. Eidukonytė WTA reitinge pakilo į 966-ąją vietą, R. Berankis pasaulio reitinge išliko 103-ias.
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
 
E. Šiškevičiui - 3 reitingo taškai
2018 09 23
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Pri d'Isbergues-Pas de Calais“ lietuvis Evaldas Šiškevičius finišavo 20-as.
Lietuvės komanda - dešimta
2018 09 23
Lenktynės
Pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja D. Ragažinskienė, buvo 10-a.
K. Sosna laimėjo Etnos maratoną
2018 09 23
Dviračiai
Italijoje vykusių 12-ųjų kalnų dviračių kroso maratono varžybų „Etna Marathon“ nugalėtoja tapo Lietuvos dviratininkė Katažina Sosna.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Adrenalino lenktynėse pakako
2018 09 23
Auto
Didžiųjų finalų etikete paženklintos lenktynės Estijoje nenuvylė: tiek žiūrovams, tiek dalyviams nebuvo kada nuobodžiauti.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Paaiškėjo vandensvydžio čempionai
2018 09 24
Vandensvydis
Elektrėnuose vykusiame Lietuvos jaunių vandensvydžio čempionate 5 komandos iš Alytaus, Elektrėnų, Kauno ir Vilniaus rungėsi dėl nugalėtojų titulo.
Bėgime - profesionalų triumfas
2018 09 24
Bėgimo entuziastai ir profesionalai rinkosi Šiauliuose, kur vyko tradicinis Saulės mūšio bėgimas, šiais metais minintis ir Lietuvos šimtmetį.
Orientacininkai apgynė čempionų titulus
2018 09 24
Orientavimasis
Lietuvos orientavimosi sporto čempionate 400 orientacininkų varžėsi ilgojoje distancijoje ir išsiaiškino nugalėtojus.
 
Kačerginėje - profesijų futbolo šventė
2018 09 24
Šventė
Kačerginėje, Jono Biliūno aikštėje, rinkosi įvairių profesijų futbolo mėgėjai į tradicinę šeštąją futbolo šventę "Mano profesija".
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas