Marytė Marcinkevičiūtė 2012 m. sausio 7 d. 12:43 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Už metų pergales - prizai ir premijos

Trims geriausiems metų sportininkams buvo pastatyta nugalėtojų pakyla, ant kurios jie atrodė lyg per olimpines žaidynes.

LTOK geriausių 2011 metų sportininkų  pagerbimas.
Alfredo Pliadžio (LTOK) muotrauka
LTOK geriausių 2011 metų sportininkų pagerbimas.
   
„Karolinos“ viešbutyje sausio 6 d. buvo surengtas 2011 m. Lietuvos geriausiųjų sportininkų pagerbimo šventinis vakaras, kurio organizatoriai - Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, loterijų bendrovė „Olifėja“, dienraštis „Lietuvos rytas“ ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga

Sportininkai ir kiti iškilmių dalyviai sėdėjo prie staliukų, stiprinosi, klausėsi Rūtos Ščiogolevaitės ir Donato Montvydo (jis, beje, anksčiau lankė Krepšinio mokyklą, o neseniai nusipirko krepšinio stovus)  atliekamų dainų, grožėjosi Nerijaus Juškos baleto jaunųjų atlikėjų pasirodymu. Grojo ir LRT džiazo orkestras.  

Visų nuomonė buvo vieninga: šventinis pagerbimo vakaras buvo puikus, vienas gražiausių per visą šios tradicijos istoriją. Tiesa, iškilmėse nedalyvavo į geriausiųjų dešimtuką patekę lengvaatletis Virgilijus Alekna, boksininkas Egidijus Kavaliauskas, irkluotojas Mindaugas Griškonis, plaukikė Rūta Meilutytė, kurie išvykę į treniruočių stovyklas, vėlavo krepšininkas Jonas Valančiūnas, kuris tuoj pat po apdovanojimo išskubėjo į treniruotę.  

Madinga šukluosena išsiskyrė 2011 m. geriausią Lietuvos sportininkė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė, plaukų spalvą pakeitė stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė, madingai pasipuošė dviratininkė Simona Krupeckaitė...

Seimo Pirmininkė dėkoja sportininkams  


Prie šventinio stalo Trijų karalių dieną susėdusius geriausius metų  sportininkus, sporto vadovus, federacijų ir asociacijų prezidentus bei generalinius sekretorius sveikino Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Ji akcentavo, kad Lietuvoje, turbūt, nėra nė vieno žmogaus, kuris nemėgtų vienos ar kitos sporto šakos.  

„Sirgalių, ko gero, yra daugiau, nei pačių sportininkų. Bet sportininkai yra tie, kuriems Dievas davė kažkokių sugebėjimų, ko kiti neturi, svarbiausia atletai turi tikslą, kurio siekia, ir pasiekia, Lietuvai parveža medalių. Turbūt niekas kitas taip negarsina Lietuvos vardo, valstybės, kaip sportininkai. Ką tik praūžęs Europos krepšinio čempionatas dar kartą tai parodė.  

Kiek vienu metu mes matėme Lietuvos vėliavų! Nėra kitos tokios kitos šventės, per kurią matytume tiek daug Lietuvos trispalvių mūsų piliečių rankose“, - kalbėjo I. Degutienė.  

Seimo Pirmininkė dėkojo sportininkams, kurie siekia pergalių, garsina Lietuvą. Pasak jos, nepaisant to, jog šiandieną visi gyvena ne pačius geriausius finansinius metus, sportininkai nepalūžta ir pasiekia gražių pergalių. Ji linkėjo, kad atletai liktų ištikimi savo kraštui, kad jie būtų geros sveikatos.

I. Degutienė neužmiršo padėkoti ir geriausiems sportininkų draugams - treneriams, be kurių pagalbos atletai nepasiektų gerų rezultatų. Jai netgi susidaro vaizdas, kad treneris - ne tiktai artimas sportininkų draugas, patarėjas, bet tiesiog tėvas ar mama. Dėkojo ir sporto organizatoriams. „Tikrai galvoju, kad mūsų sporto organizatoriai yra puikūs. Šiandieną didžiausia problema – finansai. Bet, manau, kad tai laikinas periodas“, - sakė I. Degutienė, kuri sporto organizatoriams, treneriams linkėjo neprarasti to optimizmo, kokiu jie pasižymėjo iki šiol.  

Geriausiems – čekiai ir dovanos


Geriausiems metų  sportininkams, užėmusiems ketvirtą-dešimtą vietas, bei jų treneriams buvo įteiktos Tado Gutausko skulptūrėlės „Vienybės medis“, gėlės, o trims geriausiems – Kūno kultūros ir sporto departamento laikrodžiai ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto rėmėjų piniginiai čekai: L. Asadauskaitei teko 30 tūkst. Lt čekis, J.Valančiūnui – 20 tūkst. Lt, o S. Krupeckaitei – 15 tūkst. Lt.  

Atletus apdovanojo Seimo Pirmininkė I. Degutienė, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Jonas Liesys, Sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas, LTOK viceprezidentai Vytas Nėnius ir Algirdas Raslanas, olimpinės čempionės Daina Gudzinevičiūtė, Lina Kačiušytė, Vida Vencienė, LTOK Vykdomojo komiteto nariai Donatas Kazlauskas, Valentinas Paketūras, Albinas Grabnickas, loterijų bendrovės „Olifėja“ generalinis direktorius Antanas Muraška, Seimo narys Žilvinas Šilgalis, dienraščio „Lietuvos ryto“ vyr. redaktorius Gedvydas Vainauskas, kiti.  

Visi fotografavosi su geriausiais metų sportininkais, vakaro vedantysis, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis kalbino kai kuriuos sportininkus. Trims geriausiems metų sportininkams – Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei, Jonui Valančiūnui ir Simonai Krupeckaitei buvo pastatyta nugalėtojų pakyla, ant kurios jie atrodė lyg per olimpines žaidynes.  

Laureatė aplenkė savo vyrą  


L. Asadauskaitė neslėpė savo džiaugsmo ir prisipažino, jog ji nesitikėjo tokio didelio pripažinimo. Sportininkė dėkojo žmonėms, kurie prisideda prie jos pergalių. Tai – savo pagrindiniam treneriui Jevgenijui Kliosovui, su kuriuo kartu dirba 10 metų, jojimo treneriui Gediminui Pikūnui, lengvosios atletikos trenerei Irinai Krakoviak, plaukimo trenerei Inai Šimeliūnaitei ir savo vyrui Andrejui Zadneprovskiui.  

L. Asadauskaitė taip pat dėkojo visoms šalies sporto organizacijoms, kurios jai padeda tobulėti. Metų laureatė visiems linkėjo sėkmės, o sportininkams - sėkmingų ir pergalingų olimpinių metų. Ji neatsisakė koridoriuje papozuoti fotografams, pasikalbėti su žurnalistais.  

„Savo apdovanojimų kolekcija gerokai atsilieku nuo vyro Andrejaus, bet nors dabar jį aplenkiau: jis nė karto nebuvo tapęs geriausiu metų sportininku, o man ta laimė nusišypsojo. Tad argi metai buvo ne geri?“, - šypsodamasi sakė Laura.J. Valančiūnas - nustebintas  

Kylanti Lietuvos krepšinio žvaigždė Jonas Valančiūnas prisipažino, jog jis nelaukė tokio aukšto įvertinimo, pats tuo labai nustebo ir apsidžiaugė.  

Kur patyrei didesnes emocijas: ar krepšinio aikštelėje, kai tapai pasaulio 19-mečių čempionu, ar dabar, kai „Lietuvos ryto“ skaitytojai tave išrinko 2011 m. Lietuvos sportininku Nr. 2? - paklausiau J. Valančiūno.
Daugiau emocijų patyriau krepšinio aikštelėje, kai tapome čempionais. O dabar mane užvaldė vidinė ramybė, labai malonu, kai skaitytojai mane išrinko antruoju. Nežinai, ar esu vertas šito prizo, bet jis – jau mano rankose

Ar gavau daug sveikinimų?
Kažkokių skambučių  nesulaukiau, man svarbiausia, kad pasveikino mano šeima – mama ir tėtis.  

Kuris apdovanojimas tau mielesnis: asmeninis ar komandinis?
Jeigu nebūtų komandos, manau, nebūtų ir asmeninio apdovanojimo. Atstovauju komandai, ji man padeda.  

Kaip apskritai jautiesi, rungtyniaudamas su vyrais?
Kitaip nei žaisdamas su savo bendraamžiais. Rungtyniaujant vaikinų grupėje, visiškai kita fizinė jėga ir visai kitoks krepšinis. Žaidžiant su vyrais krepšinis jau kitoks. Per kiekvienas rungtynes įgyju vis daugiau jėgų ir patirties.   

Gal šie metai tau bus dar geresni, nei praėjusieji?
Žiūrėsim. Jeigu 2012 m. bus dar viena proga atvažiuoti čionai ir atsiimti dar vieną  apdovanojimą, tada ir aptarsime šiuos metus. O 2011-ieji man buvo labai sėkmingi. Turiu vilties, kad šiemet per 20-mečių čempionatą galėsiu padėti ir savo komandai.  

Kurį  sportininką būtum išrinkęs geriausiu 2011 metais?
Ponią Laurą.  

Kokios sporto šakos, be krepšinio, tau dar patinka?
Irklavimas. Mano tėvelis iki šių dienų irkluoja. Pernai vieną kartą irgi irklavau, bet neilgai. Manau, kad, kai ateis šiemetinė vasara, gal turėsiu daugiau laiko pamosuoti irklais.  

Jau pirmadienį  – į kelionę  

Šventiniame vakare dviratininkė Simona Krupeckaitė buvo su savo vyru ir treneriu Dmitrijumi Leopoldu, o jau šį pirmadienį išvyks į Kiniją, kur dalyvaus Pasaulio taurės varžybose. Prieš tai ji du kartus buvo tapusi geriausia Lietuvos metų sportininke, turi du „Šaulius“, o šiemet 2011 m. pasaulio dviračių treko čempionė užėmė trečią vietą.  

„Kaip tauta nusprendė, tokią vietą ir užėmiau. Negaliu pasakyti, kad ja esu nusivylusi, tačiau savo rankose turėti „Šaulio“ statulėlę būtų kur kas maloniau. Džiaugiuosi gal tiktai tuo, kad per pasaulio čempionatą pavyko pelnyti sidabro medalį, tai pats aukščiausias pasiekimas iš visų Lietuvos sportininkų.  

Tai vienintelė tokia viltis, kuria galiu save paguosti. Tačiau kiekvienas vertinimas yra malonus, tą sporto aistruolių „nuosprendį“ priimu normaliai. Gavau tą, ko nusipelniau. Labai įtempti man bus olimpiniai metai, varžybos veja varžybas, nebuvo jokių švenčių. Prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 31 d., dar buvau lėktuve. Skridome iš treniruočių stovyklos Kroatijoje. Tačiau Naujuosius metus spėjome sutikti namuose. Bet ... nebuvo jokio šventimo, nes vėl laukė varžybos“, - sako S. Krupeckaitė.  

Kaip esi pasirengusi olimpiniam sezonui?
Nežinau, matysim. Dabar esu pakankamai geros sportinės formos, stengsiuosi pasirodyti kuo geriau. Sezonas labai sunkus, sudėtingas, reikia dalyvauti visose varžybose. Mažai kas iš sportininkų tiek daug po skirtingus žemynus važinėja. Labai didelis krūvis organizmui, tolimos kelionės, aklimatizacija ypatingai išvargina. Didelių tikslų sezono pradžioje sau nekeliame, rengiamės pagrindiniam startui – Londono olimpinėms žaidynėms.

Komandiniame sprinte jau vėl startuoji su Gintare Gaivenyte, kuri atsigavo po sunkios traumos. Kaip sekasi?
Ji jau seniai treniruojasi. Nežinau, kaip Gintarę paveiks padaryta trijų mėnesių pertrauka, kadangi sumažėja galingumas, raumenys. O dviračių trekas – jėgos sportas, per varžybas būtinai reikia pasiekti gerą sportinę formą, o iš lovos atsikėlus - gana sudėtinga įsivažiuoti. Reikia jėgos, greičio, atlikti didelį darbą. Gintarė, manau, pasirengusi šių metų iššūkiams, nes praėjo jau pakankamai laiko. Su ja dabar startuosiu per Pasaulio taurės varžybas Kinijoje. Jėgas bandysiu visose rungtyse, kiekvienas startas man yra svarbus.

Kur toliau vyks Tavo pasirengimas olimpinėms žaidynėms po Pasaulio taurės varžybų  Kinijoje?
Grįšiu į Lietuvą  ir kurį laiką treniruosimės namie

    ***
Pirmadienį į  treniruočių stovyklą Portugalijoje mėnesiui laiko išvyks ir irkluotojai kanojininkai Tomas Gadeikis bei Raimondas Labuckas, dešimtuke užėmę devintą vietą. Jie viliasi, kad turėtų pelnyti olimpinį kelialapį į Londoną, nors jų mėgstama 200 m rungtis, irkluojant dvivietę kanoją, ir nėra olimpinė. Teks varžytis kitose distancijose. distancijos. Šventinio vakaro metu abiejų sportininkų bei jų trenerio Egidijaus Gusto nuotaika buvo puiki.Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paskandino „Neptūną“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pusfinalyje Vilniaus „Rytas“ įpusėjus mačui prieš Klaipėdos „Neptūną“ pirmavo 57:33 ir tik pabaigoje svečiai priartėjo.
„Žalgiris“ sudorojo „Lietkabelį“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.
Nugalėtojų karūna – „Aistės-LSMU“ ekipai
2019 02 16
Moterų krepšinis
Vilniuje prieš „Kibirkštį“ didžiąją rungtynių dalį pirmavusios Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale.
 
Aikštėje – net 28 „Trakų“ žaidėjai
2019 02 16
Draugiškos rungtynės
Gardine kontrolines rungtynes žaidę „Trakai“ 0:2 nusileido „Neman“ ekipai, kuri abu įvarčius pelnė per paskutines dešimt minučių.
Pirmas tikslas – mūšis dėl Supertaurės
2019 02 16
Žvilgsnis
„Mano futbolo idėjos yra kitokios nei ankstesnio trenerio, tai visiškai normalu“, - teigia prie „Žalgirio“ vairo sugrįžęs Marekas Zubas (VIDEO).
V.Urbonas pristatė idėjas trenerių tarybai
2019 02 16
Treneriai
Kaune įvyko LFF trenerių tarybos posėdis, kuriame dalyvavo naujai paskirtas Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas (VIDEO).
Svetur – sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 02 17
Varžybos
Ėjikė Kristina Saltanovič finišavo antra varžybose Portugalijoje, bėgikė Agnė Šerkšnienė Šveicarijoje pasiekė vieną geriausių savo karjeros rezultatų.
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Lietuvei – Europos taurės sidabras
2019 02 16
Dziudo
Šeštadienį Austrijoje vykusiame atvirosios Europos moterų dziudo taurės varžybų etape Lietuvos atstovė Santa Pakenytė suklupo tik finale.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
„Šviesos“ žygis Europoje baigtas
2019 02 16
Europos turnyrai
Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir išvykoje neatsilaikė prieš Bosnijos ir Hercegovinos klubą EHF Iššūkio taurės aštuntfinalyje.
Lentelės viršūnėje darosi ankšta
2019 02 16
Lietuvos lyga
Vasario 16-ąją Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Dvejas laimėjo svečiai.
Lyderių dvikovą laimėjo kaunietės
2019 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos moterų rankinio lygos mače Kauno sporto halėje susitiko dvi sezono lyderės - Kauno „ACME–Žalgiris“ ir Vilniaus „Eglė– SM Tauras“ ekipos.
 
„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas
2019 02 16
Žvilgsnis
Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
B. Vanagas laikosi tarp lyderių
2019 02 16
Auto
Ramiai, bet užtikrintai – tokios strategijos laikosi „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas Rusijoje.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
Vieni – į Kareliją, kiti – į Prancūziją
2019 02 14
Situacija
Ką daryti, kai vienu metu reikia būti dvejose vietose? Lenktynininkas Benediktas Vanagas, rodos, šiai problemai išeitį turi.
 
Netaiklūs šūviai nustūmė žemyn
2019 02 17
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės aštuntojo etapo varžybų vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 51-ąją vietą.
Švedijoje – kova slalomo trasose
2019 02 16
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato moterų slalomo varžybose Ieva Januškevičiūtė užėmė 42-ąją vietą.
M.Morauskas: „Laimės buvo pilnos kelnės“
2019 02 16
Sugrįžimas
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną - vasario 16-ąją - į Lietuvą buvo parvežtas Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) sidabro medalis.
Lietuvos čempionės laimėjo kovą dėl išlikimo
2019 02 17
Žolės riedulys
Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ išsaugojo vietą Europos žolės riedulio uždarosiose patalpose klubų taurės II divizione.
Vasario 16-ąją sutiko žaizdotomis rankomis
2019 02 16
Irklavimas
Lietuvos olimpiečių suaugusiųjų ir jaunių rinktinės Vasario 16-ąją šventė ir šalies himną giedojo Graikijoje.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas